زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۰۹، ۰۸:۲۵ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

قفس مناسب برای سهره باید کوچک باشد یا بزرگ؟

*
کاربر انجمن

ليسانس
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 238
96 سپاس گرفته‌شده در 49 ارسال
ارسال: #1
قفس مناسب برای سهره باید کوچک باشد یا بزرگ؟
با سلام و درود به همگی دوستان و سروران گرامی
من خودم سهره هام رو تو قفس معمولی (قفس تک قناری)نگه می دارم ولی با توجه به اینکه این قفسها بزرگتر از قفسهای گنبدی سهره هستند ولی سهره هام معمولا کم تحرک هستند و روی سینه هاشون چربی می گیره ولی سهره هایی که توی قفسهای کوچیکند سرحالتر و شادابترند. حالا یه سئوال: آیا این مسئله ربطی به فرم سقف فقسها داره؟
این را هم بگم که من این مسئله رو با رعایت رژیم غذایی یکسان امتحان کردم ولی بازهم همون نتیجه رو گرفتم. نظر شما دوستان چیه؟ آیا باید سهره رو فقط توی قفسهای کوچیک و گنبدی که از قدیم به اسم قفس سهره معروف بودن نگه داشت؟
۱۳۹۰/۱۰/۰۵، ۰۹:۰۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: fazlog
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 510
424 سپاس گرفته‌شده در 184 ارسال
ارسال: #2
RE: کدوم بهتره قفس کوچیک گنبدی یا قفس های معمولی؟
(۱۳۹۰/۱۰/۰۵، ۰۹:۰۳ ب.ظ)omid jalilian نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام و درود به همگی دوستان و سروران گرامی
من خودم سهره هام رو تو قفس معمولی (قفس تک قناری)نگه می دارم ولی با توجه به اینکه این قفسها بزرگتر از قفسهای گنبدی سهره هستند ولی سهره هام معمولا کم تحرک هستند و روی سینه هاشون چربی می گیره ولی سهره هایی که توی قفسهای کوچیکند سرحالتر و شادابترند. حالا یه سئوال: آیا این مسئله ربطی به فرم سقف فقسها داره؟
این را هم بگم که من این مسئله رو با رعایت رژیم غذایی یکسان امتحان کردم ولی بازهم همون نتیجه رو گرفتم. نظر شما دوستان چیه؟ آیا باید سهره رو فقط توی قفسهای کوچیک و گنبدی که از قدیم به اسم قفس سهره معروف بودن نگه داشت؟

سلام دوست من

سهره پرنده ای که همیشه خوی وحشی بودنش داره واسه این سهره تو قفس کوچیک می زارن که کمتر بال و پر بزنه
اینجوری کمتر انرژی مصرف می کنه

سهرههای شما واسه این کسل هستن چون فضای باز اشتیاق پرواز واسشون زیاد می شه و زود خسته می شن

که باعث بی حالی سهره می شه
۱۳۹۰/۱۰/۰۵، ۱۱:۱۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

ليسانس
سپاس‌ها: 238
96 سپاس گرفته‌شده در 49 ارسال
ارسال: #3
RE: قفس استاندارد سهره
سلام.
فکر کنم متوجه منظورم نشدید. سهره تو قفس کوچیک تحرکش واقعا بیشتره مثلا به سقف قفسش می چسبه و خودش رو برعکس می کنه و کلی جنب و جوش داره در حالی که تو قفس بزرگ بعد از چند روز دیگه تحرک سابق رو نداره و مدام روی میله قفس می شینه و این کم تحرکی باعث چاقی و چربی گرفتنش می شه. می تونید خودتون هم امتحان کنید.
۱۳۹۰/۱۰/۰۶، ۱۱:۳۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سی مرغ
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 1
26 سپاس گرفته‌شده در 13 ارسال
ارسال: #4
سلام . به نظر شما همیشه باید سهره را در قفس کوچک نگهداری کرد یا قفس بزرگ یا فقط موقع جفت انداختن اونو توی قفس بزرگ انداخت؟
۱۳۹۰/۱۰/۲۵، ۱۰:۲۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر افتخاری

فوق لیسانس
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 686
1311 سپاس گرفته‌شده در 496 ارسال
ارسال: #5
(۱۳۹۰/۱۰/۰۶، ۱۱:۳۹ ق.ظ)omid jalilian نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام.
فکر کنم متوجه منظورم نشدید. سهره تو قفس کوچیک تحرکش واقعا بیشتره مثلا به سقف قفسش می چسبه و خودش رو برعکس می کنه و کلی جنب و جوش داره در حالی که تو قفس بزرگ بعد از چند روز دیگه تحرک سابق رو نداره و مدام روی میله قفس می شینه و این کم تحرکی باعث چاقی و چربی گرفتنش می شه. می تونید خودتون هم امتحان کنید.

منم امسال این کار رو کردم و توو قفس بزرگ گذاشتم و همین مشکل واسشون پیش اومد و خلاصه اینکه الان اصلا سر حال نیستن...همش یه جا میشینن و کز میکنن...چربی هم گرفتن و مست نمیشن....انگار تو قفس کوچیک بهتره
۱۳۹۰/۱۰/۲۵، ۰۱:۱۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سی مرغ
*
کاربر انجمن

ارسال: #6
پس بدون دلیل نیست که میگن سهره را باید در قفس کوچک نگهداری کرد .
۱۳۹۰/۱۰/۲۵، ۰۷:۰۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم ارشد

لیسانس
اعتبار: 39
سپاس‌ها: 2232
2041 سپاس گرفته‌شده در 780 ارسال
ارسال: #7
باسلام مدام اگر جاشو عوض کنید و تو فضای آزاد میخش کنید کز نمیکنه به شرطی که فقط یک تیرک تو قفس باشه که شروع کنه پرواز کردن و تاب خوردن تو قفس
امضای سیدمحمد شریفی با سلام نام کاربری سابقم silverman909 بود
۱۳۹۰/۱۰/۲۵، ۰۸:۵۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمد جلالی ، hamed.k
**
پژوهشگر انجمن

.....
اعتبار: 28
سپاس‌ها: 561
2114 سپاس گرفته‌شده در 439 ارسال
ارسال: #8
RE: قفس مناسب برای سهره باید کوچک باشد یا بزرگ؟
,ولی معمولا تا جایی که من شنیدم سهره رو توقفس بزرگ میندازن که زود تر مست شه وفقط موقع گشت تو قفس کوچیک میزارن و تازه صید شده حتی برای آب کردن چربی هم از قفس جوجه پرون بزرگ استفاده میشه بنظر من سهره های شما اشکال دیگری دارن که باید برسی کنید.
۱۳۹۰/۱۱/۰۲، ۱۰:۴۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: canary2012
*
کاربر انجمن

ارسال: #9
RE: قفس مناسب برای سهره باید کوچک باشد یا بزرگ؟
پس بالاخره بهترین قفس کوچک هست یا بزرگ ؟ یک نظر قطعی بدید. با تشکر از شما .
۱۳۹۰/۱۲/۱۹، ۰۹:۵۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 42
45 سپاس گرفته‌شده در 22 ارسال
ارسال: #10
قفس سهره
با سلام

بنده با یک نظر دوستان پرنده باز مخالف هستم . شاید کاملا تجربی و مفید باشد . اما قبول ندارم که میگن پرنده باید حتما و حتما باید سهره رام شده باید در قفس کوچیک باشد :basa (32):. چرا ؟ و با دلیل ! آیا این پرنده نمیتواند در قفس بزرگ زندگی کند ؟
۱۳۹۱/۰۶/۱۶، ۰۲:۳۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان