زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۶، ۰۹:۴۶ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

قناریهامو جدا کنم یا نه؟

*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 12
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 790
861 سپاس گرفته‌شده در 286 ارسال
ارسال: #1
قناریهامو جدا کنم یا نه؟
سلام به همگی دوستان
من یه جفت قناری داشتم که یه هفته از هم جدا بودن و داشتم باهم اشناشون میکردم و در عین حال تقویت
بعد از یه هفته به گمان خودم فکر کردم اماده شدن انداختم پیش هم ولی الان چهار روزی میشه جفت نخوردن اصلا دعوا نمیکنن بعضی وقتا هم به هم نوک میدن وقتی هم یه لحظه خواسنم جداشون کنم همدیگرو بشدت صدا میکردن ( انگار باهم دوستن نه جفت!)
حالا موندم چیکار کنم جداشون کنم؟ یا انقد بذارم پیش هم بمونن شاید جفت بخورن؟ یا اصلا مادمو عوض کنم؟
چند نفر راهنماییم کنن به یه نتیجه ای برسیم تشکر
۱۳۹۱/۰۱/۱۸، ۱۲:۲۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
صفحه 2 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
ناظم ارشد

لیسانس
اعتبار: 39
سپاس‌ها: 2232
2041 سپاس گرفته‌شده در 780 ارسال
ارسال: #11
RE: قناریهامو جدا کنم یا نه؟
اگر به همدیگه غذا میدن خیلی خوبه نمیخواد جداشون کنی فقط تقویتشون بکن
امضای سیدمحمد شریفی با سلام نام کاربری سابقم silverman909 بود
۱۳۹۱/۰۱/۱۸، ۰۶:۳۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
کاربر افتخاری

فوق لیسانس
سپاس‌ها: 686
1311 سپاس گرفته‌شده در 496 ارسال
ارسال: #12
RE: مدت زمان جفت شدن قناري
(۱۳۹۱/۰۱/۱۸، ۰۶:۳۳ ب.ظ)امیر محمدی نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۱/۰۱/۱۸، ۰۵:۳۵ ب.ظ)katbi نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۱/۰۱/۱۸، ۱۲:۲۸ ب.ظ)امیر محمدی نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به همگی دوستان
من یه جفت قناری داشتم که یه هفته از هم جدا بودن و داشتم باهم اشناشون میکردم و در عین حال تقویت
بعد از یه هفته به گمان خودم فکر کردم اماده شدن انداختم پیش هم ولی الان چهار روزی میشه جفت نخوردن اصلا دعوا نمیکنن بعضی وقتا هم به هم نوک میدن وقتی هم یه لحظه خواسنم جداشون کنم همدیگرو بشدت صدا میکردن ( انگار باهم دوستن نه جفت!)
حالا موندم چیکار کنم جداشون کنم؟ یا انقد بذارم پیش هم بمونن شاید جفت بخورن؟ یا اصلا مادمو عوض کنم؟

با سلام به دوست خوبم :

در ابتدا بايد بگم شما گفتيد كه فكر ميكنيد كه قناري هاتون آماده هستند. اين خودش چندين معني دارد.

قناري نر شما بايستي مست خون باشد و ماده هم به امادگي رسيده باشد.

در اين خصوص در سايت توضيحات زيادي داده شده است كه لازم است ابتدا شما انها را مطالعه كنيد.

اما اگر نر و ماده اماده بودند و به يقين رسيده ايد بايستي صبر كنيد.

با احترام
اقای کتبی عزیز
باید در جواب بگم من کل بحث های سایت رو خوندم اما بقول پارسا یه خرده عجولم نذاشتم فناریهام به امادگی کامل برسن بعد بندازم
حالا فرضا اگه قناریهایی رو که اماده نبودن بندازیم پیش هم بعد بهم نوک بدن جدا بکنیم تا اماده بشن یا نه؟
میبخشید انقد این بحث رو طول میدم
هر موقع دیدین دو تا قناری (نر و ماده)نوک تو نوک شدن و به هم دونه دادند اصلا و به هیچ وجه جداشون نکنید...چون احتمال جفت شدنشون بالای 95 درصد هست.فقط بهشون زمان بدین و صبر داشته باشین...مگر اینکه خدایی نکرده مثل قناری من تخم تو شکمش پیچ بخوره که تخم بذاره و الا در صورت نوک تو نوک شد تقریبا کار تمومه(حالا یا نر ماده رو شکسته یا به زودی زود خواهد شکست)..بعد از دیدن نوک تو نوک فقط شروع کنید به تقویت...(توجه کنید که منظورم از نوک تو نوک غذا دادن کامل نر و ماده به هم هست که با صدای زیل زیل ماده همراهه نه اینکه فقط یک بار یکی به نوک اون یکی یخورده و از روی کنجکاوی نوک بزنه)
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۱/۱۸، ۱۱:۴۸ ب.ظ، توسط fazlog.)
۱۳۹۱/۰۱/۱۸، ۱۱:۴۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 2
31 سپاس گرفته‌شده در 14 ارسال
ارسال: #13
RE: مدت زمان جفت شدن قناري
(۱۳۹۱/۰۱/۱۸، ۰۶:۳۳ ب.ظ)امیر محمدی نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۱/۰۱/۱۸، ۰۵:۳۵ ب.ظ)katbi نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۱/۰۱/۱۸، ۱۲:۲۸ ب.ظ)امیر محمدی نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به همگی دوستان

با سلام به دوست خوبم :

در ابتدا بايد بگم شما گفتيد كه فكر ميكنيد كه قناري هاتون آماده هستند. اين خودش چندين معني دارد.

قناري نر شما بايستي مست خون باشد و ماده هم به امادگي رسيده باشد.

در اين خصوص در سايت توضيحات زيادي داده شده است كه لازم است ابتدا شما انها را مطالعه كنيد.

اما اگر نر و ماده اماده بودند و به يقين رسيده ايد بايستي صبر كنيد.

با احترام
اقای کتبی عزیز
باید در جواب بگم من کل بحث های سایت رو خوندم اما بقول پارسا یه خرده عجولم نذاشتم فناریهام به امادگی کامل برسن بعد بندازم
حالا فرضا اگه قناریهایی رو که اماده نبودن بندازیم پیش هم بعد بهم نوک بدن جدا بکنیم تا اماده بشن یا نه؟
میبخشید انقد این بحث رو طول میدم
سلام دوست عزیز
بنده 2 تا جوجه رو که تصور میکردم نر هستند کنار هم گذاشتم 1 سال بعد بدون هیچ توقعی دیدم تخم شکسته کفه قفسشون حتی علایم جفت خوردنشونم ندیدم چون فکر میکردم نر هستند انفدر ماده مست بود که مثل یه نر میخوند جداشون نکن حتما جفت خوردن
بعضی قناریها جلوی ادم جفت نمیخورن اگر میتونی یه دوربین بذار تا خیالت راحت شه .
۱۳۹۱/۰۱/۱۹، ۱۲:۰۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 790
861 سپاس گرفته‌شده در 286 ارسال
ارسال: #14
سلام به همگی
الان بعد از چند روز که باهم گذاشتمشون و بهشون کاری ندارم قناری نرم یه دفه شروع میکنه به خوندن بلند و میفته دنبال ماده که بتونه بشکنتش ولی مادم فرار میکنه ولی هرروز بهم نوک میدن!
حالا به نظر شما به مرور زمان مادم به نر اجازه جفتگیری میده؟
۱۳۹۱/۰۱/۲۰، ۰۱:۳۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر افتخاری

فوق لیسانس
سپاس‌ها: 686
1311 سپاس گرفته‌شده در 496 ارسال
ارسال: #15
(۱۳۹۱/۰۱/۲۰، ۰۱:۳۴ ب.ظ)امیر محمدی نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به همگی
الان بعد از چند روز که باهم گذاشتمشون و بهشون کاری ندارم قناری نرم یه دفه شروع میکنه به خوندن بلند و میفته دنبال ماده که بتونه بشکنتش ولی مادم فرار میکنه ولی هرروز بهم نوک میدن!
حالا به نظر شما به مرور زمان مادم به نر اجازه جفتگیری میده؟
بله دوست من حتما نر ميشكنتش.حتما جفت ميشن.صبر داشته باش.خيلي كم طاقتي.احتمالا اولين باره ميخواي قناري جفت كني.حتما جفت ميشن.لونه هم بذار و كمتر نزديكشون شو و به حال خودشون بذار.همه جيز طبيعيه و نشانه جفت شدنشونه.
۱۳۹۱/۰۱/۲۰، ۰۱:۵۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 2
31 سپاس گرفته‌شده در 14 ارسال
ارسال: #16
تبریک میگم به زودی زود جفت میخورن این بهترین علامته ماده داره یواش یواش راه میده
۱۳۹۱/۰۱/۲۱، ۱۱:۰۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: امیر محمدی
*
کاربر انجمن

دانشجوی دکتر
اعتبار: 3
سپاس‌ها: 39
75 سپاس گرفته‌شده در 26 ارسال
ارسال: #17
سلام به همگی! من یک سوپر تازه کارم... مشکل مشابه دارم.
در واقع یک قناری 15 ماهه دارم که نره و هدیه گرفتم. تا چند وقت پیش که تنها بود، مدام میخوند طوری که اعصاب خورد میکرد! هوای بهارم بهش خورده بود دیگه هیچی...
خلاصه ما از روی علاقه رفتیم براش یک ماده حدودا هم سن خودش خریدیم و فروشنده همون روز اول انداختش تو قفس اون نره!! چون قفس نداشتم. خلاصه 2 3 ساعتی دعوا کردن و بعدم تقریبا آروم شدن ولی نه کامل. نره ماده رو میزد. اینا یک شب پیش هم بودن. فرداش قفس گرفتم جداشون کردم و کارایی که توی خیلی از پست ها بود رو انجام دادم. ولی وقتی جداشون کردم هر دو تاشون شاکی شدن مخصوصا ماده. نره هم فقط میخوند. 1 روز به همین منوال گذشت تا از بس اینا بیتابی کردن و هی روی میله اینور اونور رفتن و پریدن روی دیوار قفس باز انداختمشون توی یک قفس. الان تقریبا با هم مشکلی ندارن و رفتارشون خیلی خوبه! به قول دوستمون با هم دوست شدن!!! نره دنبال ماده میکنه و اونم فرار میکنه. الان دیگه ماده اجازه میده نره بهش بیشتر نزدیک بشه. ولی لحظه آخر باز در میره! :دی نوک تو نوک شدنم راستش ندیدم که نر به ماده غذا بده(به معنی واقعی کلمه) اما دیدم که وقتی نره داره غذا میخوره اونیکی هم میاد ازش میگیره.
از نظر تغذیه خوب بهشون میرسم. آب تنی سر جاشه.هر دو تاشونو چک کردم پشتشون بلند شده و کل این ماجرا از جمعه تا امروز اتفاق افتاده یعنی 4 روز...
الان فقط نگرانم که اینا آماده نبودند و جفت نخورن... خصوصا که نر دیگه کلا نمیخونه(میدونم که در این شرایط کمتر میخونه اما حس میکنم به جفت گیری راغب نیس، نمیدونم چرا چنین حسی دارم).
حالا راهنمایی میخوام که با توجه به شرایط توشیح داده شده، آیا این رفتارشون طبیعیه و باید منتظر بمونم یا بهتره جدا بشن تا بیشتر آماده بشن؟!
پیشاپیش خیلی ممنون.
۱۳۹۱/۰۲/۱۰، ۰۹:۵۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دانشجو
سپاس‌ها: 469
285 سپاس گرفته‌شده در 119 ارسال
ارسال: #18
اندکی صبر دوست گرامی این تفاسیر که کردین آماده ن جفت گیری نیاز به صبر داره فک نکنم نیاز به عوض کردن داشته باشه.موفق باشی
۱۳۹۱/۰۲/۱۱، ۰۱:۰۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: alireza.m ، امیر محمدی
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 107
سپاس‌ها: 548
5295 سپاس گرفته‌شده در 1082 ارسال
ارسال: #19
دوست عزیز در این مورد نمی توان نظر قطعی داد اما شما بعد از دو هفته اگر قناری ها برای ساخت لانه اقدامی انجام ندادند به فکر جا کردن آنها باشید.
یک جفت از قناری های خودم لون سوم است که جوجه می دهند اما هنوز دعوا می کنند و ماده فرار می کند .
۱۳۹۱/۰۲/۱۱، ۱۰:۵۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: alireza.m
*
کاربر انجمن

دانشجوی دکتر
سپاس‌ها: 39
75 سپاس گرفته‌شده در 26 ارسال
ارسال: #20
(۱۳۹۱/۰۲/۱۱، ۱۰:۵۱ ب.ظ)admin نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز در این مورد نمی توان نظر قطعی داد اما شما بعد از دو هفته اگر قناری ها برای ساخت لانه اقدامی انجام ندادند به فکر جا کردن آنها باشید.
یک جفت از قناری های خودم لون سوم است که جوجه می دهند اما هنوز دعوا می کنند و ماده فرار می کند .

با سلام مجدد و تشکر
این پاسخ من بود؟ یا آقای امیر محمد؟! :دی
نشونه‎های لونه سازی چیه؟! همینکه با کاغذ و اینا ور برن؟!
اصلاً آخرش امکان داره که اینا هیچ وقت با هم جفت نشن؟! یعنی همدیگرو برای همیشه پس بزنن؟!
حالا این فصل نشد، فصل بعدی میشه یکاریش کرد، اما اگه کلا دیگه جفت نشن که خیلی بد میشه که... :(
۱۳۹۱/۰۲/۱۲، ۱۱:۲۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان