زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۴، ۰۱:۱۴ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

قناریهامو جدا کنم یا نه؟

*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 12
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 790
861 سپاس گرفته‌شده در 286 ارسال
ارسال: #1
قناریهامو جدا کنم یا نه؟
سلام به همگی دوستان
من یه جفت قناری داشتم که یه هفته از هم جدا بودن و داشتم باهم اشناشون میکردم و در عین حال تقویت
بعد از یه هفته به گمان خودم فکر کردم اماده شدن انداختم پیش هم ولی الان چهار روزی میشه جفت نخوردن اصلا دعوا نمیکنن بعضی وقتا هم به هم نوک میدن وقتی هم یه لحظه خواسنم جداشون کنم همدیگرو بشدت صدا میکردن ( انگار باهم دوستن نه جفت!)
حالا موندم چیکار کنم جداشون کنم؟ یا انقد بذارم پیش هم بمونن شاید جفت بخورن؟ یا اصلا مادمو عوض کنم؟
چند نفر راهنماییم کنن به یه نتیجه ای برسیم تشکر
۱۳۹۱/۰۱/۱۸، ۱۲:۲۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
صفحه 3 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 107
سپاس‌ها: 548
5295 سپاس گرفته‌شده در 1082 ارسال
ارسال: #21
RE: قناریهامو جدا کنم یا نه؟
پاسخ شما و همه کسانی بود که مشکلی شبیه مشکل شما دارند.
اگر قناریها آماده باشند احتمال اینکه جفت نشوند خیلی کم است.
شما روز چهارم می بایست لانه را در قفس بگذارید اگر تا دو هفته لانه را نساختند جدا کنید.
۱۳۹۱/۰۲/۱۲، ۰۱:۳۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: alireza.m
*
کاربر انجمن

دانشجوی دکتر
اعتبار: 3
سپاس‌ها: 39
75 سپاس گرفته‌شده در 26 ارسال
ارسال: #22
(۱۳۹۱/۰۲/۱۱، ۱۰:۵۱ ب.ظ)admin نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز در این مورد نمی توان نظر قطعی داد اما شما بعد از دو هفته اگر قناری ها برای ساخت لانه اقدامی انجام ندادند به فکر جا کردن آنها باشید.
یک جفت از قناری های خودم لون سوم است که جوجه می دهند اما هنوز دعوا می کنند و ماده فرار می کند .

سلام.
امروز شد 2 هفته که پیش هم هستند ولی برای ساخت لونه اصلاً حرکتی انجام نشده، نمودونم چرا. اکثر نشانه های آماده شدن رو دارن اما....
دوباره جداشون کردم به شکلی که همدیگرو میبینن، اما، به محض جدا شدنشون، ماده همش جیغ میزنه، نر هم مثل قبل فقط میخونه...ماده خیلی بیتابی نشون میده ولی نر کمتر(عکس العملش خوندنه و نسبت به ماده کمتر بیتابه).
نمیدونم چیکار کنم والا...
۱۳۹۱/۰۲/۲۲، ۰۴:۱۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیر بازنشسته

کارشناسی
ارسال: #23
قناری ها را جدا کنید .
۱۳۹۱/۰۲/۲۲، ۱۱:۴۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: alireza.m
*
کاربر انجمن

دانشجوی دکتر
ارسال: #24
(۱۳۹۱/۰۲/۲۲، ۱۱:۴۶ ب.ظ)admin نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
قناری ها را جدا کنید .

با سلام و تشکر از شما
ولی در برخی از پستهای دیگه خونده بودم که اگه به هم دونه میدن، یا نوک به نوک میشن اصلاً جداشون نکنید. حالا نمیدونم جدا کردن کار درستیه واقعاً یا نه؟!....
حالا تا کی و تحت چه شرایطی جدا باشن؟
در ضمن این طول کشیدن میتونه به خاطر این باشه که هر دوتاشون جوون هستند و بار اولشونه؟
اگر راهنماییم کنید ممنون میشم!
۱۳۹۱/۰۲/۲۳، ۰۷:۳۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 790
861 سپاس گرفته‌شده در 286 ارسال
ارسال: #25
آقا علیرضا بستگی به شانست داره که بذاری پیش هم بمونن جفت بشن یا نه
قناری های من نوک تو نوک میشدن بعد از سه هفته جفت شدن و الان تخم هم دادن من بهشون ویتامین e و بادام و پسته میدادم قناری نرم بعد از یک مدت به شدت برای جفت گیری تحریک میشد.
من زیاد وارد نیستم ولی اینارو از بچه های سایت یاد گرفتم که باید تو نگهداری پرنده باید خیلی صبر داشته باشی.
در کل به نظر من بذار پیش هم بمونن و صبر کن.البته نظر admin هم محترمه
۱۳۹۱/۰۲/۲۳، ۰۷:۵۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دانشجوی دکتر
ارسال: #26
(۱۳۹۱/۰۲/۲۳، ۰۷:۵۹ ب.ظ)امیر محمدی نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
آقا علیرضا بستگی به شانست داره که بذاری پیش هم بمونن جفت بشن یا نه
قناری های من نوک تو نوک میشدن بعد از سه هفته جفت شدن و الان تخم هم دادن من بهشون ویتامین e و بادام و پسته میدادم قناری نرم بعد از یک مدت به شدت برای جفت گیری تحریک میشد.
من زیاد وارد نیستم ولی اینارو از بچه های سایت یاد گرفتم که باید تو نگهداری پرنده باید خیلی صبر داشته باشی.
در کل به نظر من بذار پیش هم بمونن و صبر کن.البته نظر admin هم محترمه

lممنون از راهنماییت.
من خودم با صبر کردن مشکلی ندارم. ولی چون بی تجربه هستم هر چی با تجربه ها بگن انجام میدم. به نظر خودم که جفت خوردن، چون به محض جدایی کلی ماده شاکی میشه، دنبال نر میگرده و به شدت بی تابی نشون میده! اما تا جالا که 2 هفته میگذره اثری از جفت گیری ندیدم. دلمم نمیاد جداشون کنم، ولی به گفته‎ی دوستان عمل کردم و الانم جدان.
۱۳۹۱/۰۲/۲۳، ۰۸:۴۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیر بازنشسته

کارشناسی
ارسال: #27
دوست عزیز الان اواخر فصل جفتگیری است و جایز نیست که قناری را جفت کنید . قناری ها را برای فصل بعد آماده کنید .
۱۳۹۱/۰۲/۲۳، ۰۹:۲۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: nazmi ، alireza.m
*
کاربر انجمن

دانشجوی دکتر
ارسال: #28
(۱۳۹۱/۰۲/۲۳، ۰۹:۲۸ ب.ظ)admin نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز الان اواخر فصل جفتگیری است و جایز نیست که قناری را جفت کنید . قناری ها را برای فصل بعد آماده کنید .

به دلیل گرمیه هوا؟ منطقه ای که ما زندگی میکنیم کلاً خنکه. حتی تابستونا فقط یکی 2 ساعت اونم سر ظهر کولر روشن میشه...
ولی خوب بازم ممنون. الان دیگه 2 روزی هست که جداشون کردم. فقط سوالم اینه که تا فصل بعد چطوری نگه داری بشن؟ توی فضای جدا باشن؟مثلاً 2 تا اتاق مختلف؟!صدای همدیگرو نباید بشنون؟ یا همدیگرو نباید ببینن؟
کلا کار سختیه ها! :دی
۱۳۹۱/۰۲/۲۳، ۱۱:۵۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیر بازنشسته

کارشناسی
ارسال: #29
ممکن است منطقه شما خنک باشد اما بالاخره تابستان گرمترین فصل در منطقه شماست و شما کار درست را انجام داده اید .
در مورد سوالاتی هم که بیان کردید به مطالعه در بخشهای مربوطه در انجمن مشغول بشوید حتماً اطلاعات کاملی را به دست خواهید آورد.
۱۳۹۱/۰۲/۲۴، ۰۳:۳۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: ali_se65
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #30
سلام اينكه قناري ها به هم غذا ميدن ووقتي از هم جداشون مي كني همديگرا را صدا ميزنن نشونه جفت خوردنه فقط بايد خوب آماده باشند كه بتونن ومايل باشن عمل اصلي جفت گيري را انجام بدن.من خودم تخم مرغ و پسته وبادام به همراه نبات زعفراني ميدم به ماده تا خيلي زود مست بشه وجفت بخوره
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۱/۰۲/۲۵، ۱۱:۲۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان