زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۷، ۰۷:۴۵ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

قناری ساکت

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 25
125 سپاس گرفته‌شده در 37 ارسال
ارسال: #1
قناری ساکت
سلام به همگی من چند روزیه که یه جیبر خریدم ولی خیلی ساکت و بی تحرکه روی نی که میشینه اصلا سرشم تکون نمیده چه برسه به پریدن اینورو اون ور ولی از لحاظ ظاهری بد نیست غذا هم میخوره ولی مثل آدم آهنیه خیلی بی تحرکه و بی صدا از دوستان خواهش میکنم اگه اطلاعاتی دارید در این زمینه کمکم کنید. مرسییییی
۱۳۸۹/۱۱/۱۰، ۱۲:۱۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمد كاظم نوروزي
صفحه 3 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

دوم متوسطه
سپاس‌ها: 6
1 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #21
RE: قناری ساکت
مردش....................................
۱۳۹۲/۱۰/۰۴، ۰۶:۱۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 37
سپاس‌ها: 2904
3084 سپاس گرفته‌شده در 1031 ارسال
ارسال: #22
معین جان متاسفم
عیب نداره فدا سرت  پرندس دیگه
حالا که قصد جوجه کشی داشتی برو ی نر مست بخر وی ماده اماده بگیر که قفس قناریتون خالی نباشه
خودت زنده باشی
موفق باشی
امضای محمدامين كاوسی
خدایا ! در برابر هر آنچه انسان ماندن، را به تباهی میکشد مرا با
نداشتن و نخواستن
رویین تن کن
                                                         "دکتر علی شریعتی"

۱۳۹۲/۱۰/۰۴، ۰۸:۰۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: attaghi ، hidrane
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 14
سپاس‌ها: 283
684 سپاس گرفته‌شده در 226 ارسال
ارسال: #23
سلام دو تاپیک با عنوان کاملا یکسان با نام قناری ساکت ومحتوای متفاوت وجود داره یکیش همینه ودیگری دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
است

ارسالها ی دو هنوانو وقت نکردم بخونم
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۳/۰۲/۰۶، ۰۱:۲۳ ب.ظ، توسط hassanpour.)
۱۳۹۳/۰۲/۰۶، ۰۱:۲۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 1
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #24
سلام خدمت همه ی دوستان من چند روزی هست که یه قناری خریدم رنگش سفید نارنجیه موقع خرید بهم گفتند که نر هستش و از فردا اینقدر آواز میخونه که سرتونو میبره اما تا الان که الان فقط جیک جیک میکنه به نظر شما دوستان چی کار کنم که بخونه اصلا به نظر شما میخونه؟

خیلی خوشگل و مهربونه ولی من به خاطر این قناری خریدم که بخونه وگرنه مرغ عشق میخریدم نمیدونم ببرمش پسش بدم ندم لطفا راهنماییم کنید ممنون
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۳/۰۲/۰۶، ۰۶:۳۱ ب.ظ، توسط جانان.)
۱۳۹۳/۰۲/۰۶، ۰۶:۲۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

lisans
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 747
1124 سپاس گرفته‌شده در 410 ارسال
ارسال: #25
عزیزم قناری خریدن خیلی سخته به خود ما هم خیلی انداختن که خودمون احسنت گفتیم بهشون...ببر یه جادیگه نشون بده بگو اینو میخوام از دوستم بخرم نره یا ماده و نظر بده روش...البته بهتر بود جوجه امساله میخریدی تو این فصل باز ببر نشون بده
۱۳۹۳/۰۲/۰۶، ۰۷:۰۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 110
97 سپاس گرفته‌شده در 56 ارسال
ارسال: #26
سیلام دوستان :-) من دیروز یه قناری سرخ از یکی از آشناها که قناری باز خوبی بوده گرفتم که به شرط سلامت بعدا پولشو بدم. گفتم ۶دانگه? گفت ریزه خونی میکرده ولی نه دیگه تو این فصل خیلی نمیخونه و به شرط ۶دانگ خوندن ۲ماه دیگه بهم دادش. جوجه آبان پارسالم هست. درمورد رنگشم گفت بهش هویج و فلفل دلمه بدی میشه رنگ خون. اونجا یک ربع ساعت بررسیش کردم جست و خیز معقول داشت بدن درشتی داره با پاهای قوی و کلا سالمه از لحاظ ظاهر. اما از دیروز عصر که آوردمش خونه روزه سکوت گرفته یه گوشه نشسته به حالت استراحت فقط تماشا میکنه. نه جیک جیک میکنه نه جست و خیز داره نه حتی جواب ورجه وورجه و داد و هوار ماده رو میده فقط گرسنه بشه غذاشو میخوره یه آبم روش بعد باز روزه سکوت... درحالیکه جوجه ماده خودمو وقتی گرفته بودم همسن همین بود ولی خیلی شیطون بود الانم هست. فیلمم ۶۰ ثانیه گرفتم شد ۳۰ مگابایت لینکش این زیر هست .اینم عکساشون! بالایی ماده خودمه پایینی نر که دیروز خریدم. اساتید اگه میدونید مشکلی هست بفرمایید تا پسش بدم.تازه خوندم که درشت باشن خوب نیست! اما صاحبش گفت ریزه میزه مست ۶ دانگم دارم نصف قیمت این!!! راهنماییم کنین لطفا...
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

اینم فیلم

۱۳۹۳/۰۴/۰۱، ۰۷:۲۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیر بخش سهره

لیسانس
اعتبار: 92
سپاس‌ها: 3515
2706 سپاس گرفته‌شده در 544 ارسال
ارسال: #27
سلام:
این قناری جوجه پارسال نیست.سنش بیشترنشون میده.هنوز هم تخت نکرده.

۱۳۹۳/۰۴/۰۱، ۰۹:۱۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
کاربر افتخاری

مهندسی
اعتبار: 21
سپاس‌ها: 762
1532 سپاس گرفته‌شده در 449 ارسال
ارسال: #28
دورود ..

به نظر بنده هم سنش بیش از این حرفاس .. پاهاش تابلو که جوجه نیست  

ضمنا قناری گذاشتی زیر قفس ماده و تازه آوردی توقع داری تا رسید بخونه !

قفسش بذار بالا و صبر داشته باش عادت کنه به محیط جدید  ..

رنگش کمی با هویج و فلفل پر رنگتر میشه ولی سرخ و خونی نمیشه عزیز .

واسه چی قناری درشت خوب نیست ! هر چه درشت تر بهتر ... یا بد خوندین یا بد اطلاعات دادن .
۱۳۹۳/۰۴/۰۱، ۱۰:۰۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 110
97 سپاس گرفته‌شده در 56 ارسال
ارسال: #29
پس ینی پس بدم دیگه???? چون اولا من سرخ کبود میخوام. قرمز گوجه ای میخواستم که پیدا نشد! ثانیا بهم گفتن جوجست قناری پیر میخوام چیکار مگه چندسال عمر میکنه که نصفشم دست مردم بوده باشه!!! اگه ایراد دیگه ای میدونید بفرمایید چون واقعا تحمل اینو ندارم کلاه سرم بره. هنوز پول ندادم قراره فردا صدتومن بدم و تموم شه. اواز که نمیخونه. جوجه هم که نیست سرخ هم که نمیشه... پسش بدم بهتره نه?

وقتی با مال خودم مقایسه میکنم که اون از روز اول جست و خیز داشت انقد بچه بود که پراش کامل نبود و با هویج اونم نه خیلی زیاد انقد سرخ و طلایی شد و وقتی شما قناری بازها سریع تشخیص دادین که این جوجه نیست و سنش بالاست میخوام برم طرفو بکشم!!! اینو به من گفت جوجه پاییز پارساله و ریزه میخونه و با هویج از مال خودم سیر و کبودتر میشه!!! و ۲ماه دیگه هم سفت ۶دانگ میخونه. حالا شما میگید اون رنگی نمیشه سنشم اون نیست خودمم که حتی جیک جیکم نشنیدم چه برسه به خوندن! قناری ما از کره گی جفت نداشت بابا!!! پسش میدم خلاص. اه! گور پدر هرچی دروغگو مثه اون شارلاتانم کرده! مثلا آشنا بود
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۳/۰۴/۰۱، ۱۱:۰۹ ب.ظ، توسط AArash.)
۱۳۹۳/۰۴/۰۱، ۱۱:۰۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
کاربر افتخاری

مهندسی
اعتبار: 21
سپاس‌ها: 762
1532 سپاس گرفته‌شده در 449 ارسال
ارسال: #30
سرخ در بین قناری بازها بمعنای پرتقای سیر و پررنگ هستش نه به رنگ گوجه که می فرمایید ... البته هست ولی کمه ..  مثلا بنده سه جفت دارم که دو رگه هستن و سرخ برفکی و خارجی قاطی نژادشون هست ،الانم روی تخم و جوجه اند ... رسمی به رنگ سرخ لاکی و یکدست خیلی کمه و اگر باشه حدود 200 قیمت می خوره .
این قناری از لحاظ ظاهر و درشتی و ... موردی ندارد و عیب نگذاشتیم جواب شما را دادیم و منظور ما از سن این نبود که پیر هستش .. گفتیم جوجه نیست یعنی حدود 2 سال یا بیشتر دارد و این سن برای جفت دادن و نگهداری مشکلی ندارد در اکثر موارد خوب هم هست که قناری تجربه جوجه دادن داشته باشد  .
تصمیم شما بستگی به مرام و معرفت فروشنده داره که دروغ نگه و اطمینان داشته باشید . نمی خواهم منفی بافی کنم یا رای تون بزنم ، امکان دارد نطفه نداشته یا موردی داشته که فروخته .. چون اگر مست بود می توانست الان پای جفت باشد .
پرهای قناری سالمه ظاهرش خوبه و این نشون میده که زیاد کار نکرده امسال .. چرا ؟! ..

در کل اگر شما عجله زیادی ندارید و برای فصل بعد قصد جفت دادن دارید بهتر است یک جوجه 3 یا 4 ماه بخرید .
۱۳۹۳/۰۴/۰۱، ۱۱:۲۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: AArash ، محمدمهدی ، هیوا

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان