زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۰۲:۲۲ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

قناری سر جفت و تغذيه با برگ كاهو

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 28
4 سپاس گرفته‌شده در 4 ارسال
ارسال: #1
قناری سر جفت و تغذيه با برگ كاهو
    با سلام و درود فراوان
میخواستم بدونم میشه قناری که سر جفت هستش و دان مخلوط میخوره(هفت تخم) و تو مخلوطش تخم کاهو هم داره رو برگ کاهو داد حداقل هفته ای یک بار!!!!!
اگه کاهو تازه بدیم بخاطر اینکه طبیعتی سرد داره باعث نمیشه که قناری بره تولک یا پر ول کنه؟؟؟
با تشکر.....
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۱/۲۲، ۰۶:۴۱ ب.ظ، توسط katbi.)
۱۳۹۰/۱۱/۰۸، ۱۲:۵۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 510
424 سپاس گرفته‌شده در 184 ارسال
ارسال: #2
RE: آیا میشه قناری سر جفت رو با برگ کاهو تغذیه کرد؟؟؟؟؟؟
(۱۳۹۰/۱۱/۰۸، ۱۲:۵۴ ق.ظ)sin_eshgh نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام و درود فراوان
میخواستم بدونم میشه قناری که سر جفت هستش و دان مخلوط میخوره(هفت تخم) و تو مخلوطش تخم کاهو هم داره رو برگ کاهو داد حداقل هفته ای یک بار!!!!!
اگه کاهو تازه بدیم بخاطر اینکه طبیعتی سرد داره باعث نمیشه که قناری بره تولک یا پر ول کنه؟؟؟
با تشکر.....

سلام

اره میشه کاهو قناری رو به وجه میاره حتما بده بعضی وقتا کاهو نمیدن چون باعث بیماری ورم روده میشه
حتما کاهو هفته ای یه بارو بده هیچ مشکلی پیش نمیاد

موفق باشی
۱۳۹۰/۱۱/۰۸، ۰۱:۰۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: sin_eshgh ، fazlog ، kamkarha
مدیر بازنشسته

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 582
2616 سپاس گرفته‌شده در 490 ارسال
ارسال: #3
با سلام ادب خدمت دوستان عزيز:
معمولا برگ كاهو را 4تا 5 ساعت بعد از تغذيه با تخم مرغ براي قناري قرار ميدهند.
البته برگ هاي كاهو تازه و تميز و خشك باشد و سعي كنيد برگ كاهو را لاي سيم و يا داخل جاي مخصوص سبزيجات قرار دهيد .
افراط و تفريط در دادن هرنوع ميوه يا سبزي براي قناري مضر خواهد بود .پس دقت كافي بفرماييد. و به مقدار كم براي قناري قراردهيد.
من علاوه بر كاهو /اسفناج و گشنيز تازه و تميز هم براي قناري قرار ميدهم .
از قراردادن هر نوع سبزيجات در كف قفس خود داري كنيد.
موفق باشيد
۱۳۹۰/۱۱/۰۸، ۰۴:۵۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: sin_eshgh ، yashar_lotfi ، سید امیر ، kamkarha ، ayhn
کاربر افتخاری

فوق لیسانس
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 686
1311 سپاس گرفته‌شده در 496 ارسال
ارسال: #4
استاد من اسفناج میدم اما اصلا طرفش نمیرن؟؟؟؟!!!!
۱۳۹۰/۱۱/۰۸، ۰۹:۱۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #5
(۱۳۹۰/۱۱/۰۸، ۱۲:۵۴ ق.ظ)sin_eshgh نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام و درود فراوان
با تشکر.....

با سلام

در ادامه و تایید گفته دوستان باید یه قانون کلی رو خدمتتون عرض کنم که همه مواد ،سبزیجات ، میوه ها و ..... اگه در مصرفشون زیاده روی بشه عوارض داره پس همیشه سعی بشه تعادل حفظ بشه.

موفق باشید

:basa (75):
(۱۳۹۰/۱۱/۰۸، ۰۹:۱۰ ب.ظ)fazlog نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

با سلام

پیشنهاد من اینه که اسفناج رو خرد کنین و با هویچ رنده شده و کاهو مخلوط کنی تا بهتر بخوره .

موفق باشید

امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۱/۰۹، ۱۰:۱۵ ق.ظ، توسط hamid@line.)
۱۳۹۰/۱۱/۰۹، ۰۹:۵۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: katbi ، fazlog ، yashar_lotfi ، sin_eshgh ، سید امیر ، kamkarha ، ayhn
کاربر افتخاری

فوق لیسانس
ارسال: #6
(۱۳۹۰/۱۱/۰۹، ۰۹:۵۰ ق.ظ)hamid@line نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام و درود فراوان
با تشکر.....

با سلام

در ادامه و تایید گفته دوستان باید یه قانون کلی رو خدمتتون عرض کنم که همه مواد ،سبزیجات ، میوه ها و ..... اگه در مصرفشون زیاده روی بشه عوارض داره پس همیشه سعی بشه تعادل حفظ بشه.

موفق باشید

(۱۳۹۰/۱۱/۰۸، ۰۹:۱۰ ب.ظ)fazlog نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

با سلام

پیشنهاد من اینه که اسفناج رو خرد کنین و با هویچ رنده شده و کاهو مخلوط کنی تا بهتر بخوره .

موفق باشید

این کارو کردم ولی اصلا طرفش نرفتن و در ضمن خیلی وقت گیره و یک روزه خراب میشه و بو میگیره...فکر میکنم باید گرسنه نگهشون داشت تا بهش عادت کنند و مجبور به خوردنش بشوند
۱۳۹۰/۱۱/۲۸، ۱۱:۳۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: kamkarha
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 20
40 سپاس گرفته‌شده در 25 ارسال
ارسال: #7
(۱۳۹۰/۱۱/۲۸، ۱۱:۳۴ ب.ظ)fazlog نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۰/۱۱/۰۹، ۰۹:۵۰ ق.ظ)hamid@line نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام و درود فراوان
با تشکر.....

با سلام

موفق باشید

با سلام

موفق باشید

این کارو کردم ولی اصلا طرفش نرفتن و در ضمن خیلی وقت گیره و یک روزه خراب میشه و بو میگیره...فکر میکنم باید گرسنه نگهشون داشت تا بهش عادت کنند و مجبور به خوردنش بشوند

گرسنه نگه ندار چند روزی میوه وسبزی نزار بعد واسشون بزار گرسنه نگه داشتن درست نیست از بین میرن
۱۳۹۰/۱۱/۲۸، ۱۱:۴۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سید امیر
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #8
(۱۳۹۰/۱۱/۲۸، ۱۱:۳۴ ب.ظ)fazlog نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

باسلام مجدد

بعضی از قناری ها چون از جوجگی بعضی از میوه ها و سبزیجات بهشون داده نشده به خوردنش عادت ندارن و میلی نشون نمیدن یه راه دیگه اینه که این سبزیجات رو با چیزایی که بهش علاقه دارن همراه کنین تا کم کم بهشون عادت کنن و همانطور که دوستمون گفتن گرسنگی دادن اشتباهه.

موفق باشی

:basa (30):
امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
۱۳۹۰/۱۱/۲۹، ۰۹:۱۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: fazlog ، سید امیر ، kamkarha ، ayhn
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 11
44 سپاس گرفته‌شده در 22 ارسال
ارسال: #9
دوستان گرامي ببخشيد من يك سئوالي داشتم شايد مسخره باشه به نظر شما، اينكه ميگيد كاهو بعد شستن بايد خشك باشه دليلش چيه؟ مگه آب براي قناري ضرر داره؟
۱۳۹۰/۱۱/۲۹، ۰۹:۲۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: اهواز قناری ، kamkarha
کاربر افتخاری

فوق لیسانس
ارسال: #10
(۱۳۹۰/۱۱/۲۹، ۰۹:۲۵ ق.ظ)ramingh27 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان گرامي ببخشيد من يك سئوالي داشتم شايد مسخره باشه به نظر شما، اينكه ميگيد كاهو بعد شستن بايد خشك باشه دليلش چيه؟ مگه آب براي قناري ضرر داره؟
آب روی برگ باعث خیس شدن ارزن و کتان و دیگر دانه ها میشه و اگر چند قطره آب توی ظرف جا دونه ای قناری بره باعث میشه بگنده و بو بده و به هم بچسبه
۱۳۹۰/۱۱/۲۹، ۰۱:۱۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: رضا2005 ، سید امیر ، kamkarha

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان