زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۷، ۰۸:۵۸ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

قناری غذا نمی خورد

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 8
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #1
قناری غذا نمی خورد
سلام

من به تازگی یک قناری نر خریده ام
این قناری از بین دانه هایی که برایش میریزم فقط تخم کتان را می خورد و مابقی را دست نمی زند . میوه و سبزی هم اصلا نمی خورد .
البته نوک قناری روی هم قرار نگرفته و خیلی کم انحراف دارد ،

به نظر شما این رفتار قناری مشکل نیست ؟ حداقل در طول زمان دچار سوء تغذیه نمی شود؟ شاید هم بیمار باشد؟
۱۳۹۰/۰۴/۲۱، ۱۲:۲۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #2
RE: قناری غذا نمی خورد
سلام
بهتره با ناخن گير سر نوك پرنده رو كوتاه كني ببيني تاثير داره البته نوك تو خوردن ارزن تاثير داره نه سبزيجات ولي در كل انحراف و بلندي نوك براي قناري سخته.
موفق باشيد
۱۳۹۰/۰۴/۲۱، ۱۲:۵۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 36
190 سپاس گرفته‌شده در 68 ارسال
ارسال: #3
با سلام
اگر قناری شما تخم کتان رو بتونه بخوره پس توخوردن دونه مشکلی نداره پس میتونه دونه های دیگه رو هم بخوره . شما هفت تخم رو هم امتحان کنید ببینید از هیچ کدوم میخوره ! تو میوه جات سیب قرمز وجلوش بذارین و کاهو رو هم امتحان کنید ، امکان مریضی و ورم روده ام هست شاید پرنده شما دچار ضعف و بی اشتهایی شده .پس اول ببینید مشکلش چی هست بعد نوبت درمانشه . زنده باشین
۱۳۹۰/۰۴/۲۲، ۰۶:۳۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vazzoha
*
کاربر انجمن

ارسال: #4
از راهنمایی تون ممنون

فکر کنم این بسته ای که خریده ام هفت تخم باشه . گذاشتم دانه های کتان تمام بشه تا ببینم بعد از کتان آیا چیزی میخوره
تخم شاهدانه را دست نزد اما دو مدل تخم دیگه بود که خورد، ضمنا یه سری دانه های قرمز و زرد هم تو غذاش هست که اونا را هم خورد
آخرین تخمی که حاضر به خوردنش شد دانه های ریز سیاه هستند که اسمشونو نتونستم پیدا کنم
سیب سرخ خونه نداشتیم سیب سبز گذاشتم ، در عرض 12 ساعت دوتا نوک بهش زده بود
کاهو هم امروز گذاشتم ببینم چی میشه
برگ اسفناج جوان ، هویج و زرده تخم مرغ نمی خوره
ممکنه به خاطر این باشه که تازه به خونه ما آمده ؟ ما تو خونه دوتا بچه کوچک داریم و دائم سرو صدا میکنند.
البته هر روز صبح تا شب براش صدای قناری میگذارم که فکر میکنم خیلی به این صدا عادت کرده اگه نباشه تو خودش میره

موفق باشید
۱۳۹۰/۰۴/۲۲، ۰۱:۴۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #5
(۱۳۹۰/۰۴/۲۲، ۰۱:۴۰ ب.ظ)vazzoha نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
از راهنمایی تون ممنون

فکر کنم این بسته ای که خریده ام هفت تخم باشه . گذاشتم دانه های کتان تمام بشه تا ببینم بعد از کتان آیا چیزی میخوره
تخم شاهدانه را دست نزد اما دو مدل تخم دیگه بود که خورد، ضمنا یه سری دانه های قرمز و زرد هم تو غذاش هست که اونا را هم خورد
آخرین تخمی که حاضر به خوردنش شد دانه های ریز سیاه هستند که اسمشونو نتونستم پیدا کنم
سیب سرخ خونه نداشتیم سیب سبز گذاشتم ، در عرض 12 ساعت دوتا نوک بهش زده بود
کاهو هم امروز گذاشتم ببینم چی میشه
برگ اسفناج جوان ، هویج و زرده تخم مرغ نمی خوره
ممکنه به خاطر این باشه که تازه به خونه ما آمده ؟ ما تو خونه دوتا بچه کوچک داریم و دائم سرو صدا میکنند.
البته هر روز صبح تا شب براش صدای قناری میگذارم که فکر میکنم خیلی به این صدا عادت کرده اگه نباشه تو خودش میره

موفق باشید

سلام
كمي مواظب باشيد دادن هفت تخم هايي كه پرنده فروشي ها مي دن مخصوص تابستان نيست و قناري مي ره تولك همچنين از كاهو زياد استفاده نكنيد روده پرنده عفونت مي كنه زرده تخم مرغ تو تابستان موجب اسهال پرنده مي شه زياد روي پرنده حساس بشين بدتر مي شه همون بذر و ارزن واسه اين فصل از لحاظ دون كافيه و هفته اي يك بار از ميوه و سبزيجات استفاده كنيد و ماهي يك بار غذاي تخم مرغي البته به شرط اينكه نذاريد بيشتر از 4 ساعت تو قفس بمونه هفته اي يك بار هم تو آبخوريش 3 قطره مولتي ويتامين مخصوص قناري بريزيد و 24 ساعته عوضش كنيد.همونجور كه گفتم اگه نوك پرنده بلنده و انحراف پيدا كرده كوتاهش كنيد و بذاريد پرنده به محيط عادت كنه كمي وقت مي بره.
موفق باشيد
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۴/۲۲، ۰۱:۵۵ ب.ظ، توسط King_Hearts.)
۱۳۹۰/۰۴/۲۲، ۰۱:۵۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: برف زمستان ، vazzoha ، Erfan
*
کاربر انجمن

ارسال: #6
یعنی همین حدی که الان غذا می خوره کافیه ؟ اگر همین راهنمایی های شما را رعایت کنم دیگه لازم نیست که نگران کم غذا بودنش باشم ؟
شاید خود پرنده نیاز بدنش را میداند و غذای مناسب خودش را انتخاب میکنه
بازم ممنون
۱۳۹۰/۰۴/۲۲، ۰۹:۱۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

اعتبار: 10
سپاس‌ها: 831
602 سپاس گرفته‌شده در 152 ارسال
ارسال: #7
سلام
همه کارایی که king hertz میگه را انجام بدین و با نگرانی بی مورد باعث استرس پرنده نشین.....اگه پرنده شما بالغ باشه صدای قناری هم خیلی تفاوتی بحالش نمیکنه .....بیشتر قناریها الان به خاطر گرما و تولک بودن کمتر اواز میخونن ....بهترین نرهای مست هم وقتی به محیط جدید میرن حداقل یه هفته طول میکشه که به صاحب جدید..فضای جدید و غذای جدید عادت کنن... قفس را یه جای مطمئن و کمی بالاتر از ارتفاع چشم خودتون وقتی که ایستاده هستین بزنین و جابجا نکنین....اگه توی اتاقش شب لامپ روشنه بهتر تا وقتی که عادت نکرده یه پارچه روی قفس بکشین.....و جای گرم و پشت شیشه ای که افتاب مستقیم داره هم اویزون نکنین....یه مقیاس تجربی میگه قناری در طول شبانه روز تقریبا حجمی برابر حجم سر خودش دانه میخوره ...به پرنده اجازه بدین به شرایط جدید عادت کنه ....اونوقت اعتماد به نفسش بالا میره و هم میخونه هم بهتر غذا میخوره فقط بهش فرصت بدین......خوش باشین
۱۳۹۰/۰۴/۲۳، ۰۷:۰۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vazzoha ، saeednikzad ، esfahan-canary

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان