زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۳۱، ۰۳:۵۷ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

قناری من از تولک در نمیاد

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 33
84 سپاس گرفته‌شده در 33 ارسال
ارسال: #1
قناری من از تولک در نمیاد
با سلام خدمت عزیزان و پیشکسوتان بزرگوار
ببخشید که وقتتان را می گیرم یک ماده دارم که از تولک در نمی آید و خیلی هم ماده خوب و خوش رنگی هست دلم نمی اید بفرو شمش و خیلی هم آماده هست آیا تولک هستش یا مریضه و چاره کار چیه اگه کسی وقت داره کمک کنه با تشکر
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۵/۲۵، ۱۰:۳۵ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۰/۰۱/۱۸، ۰۴:۱۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: theanimal ، مرتضي1
صفحه 34 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
**
عضویت ویژه

lisans
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 747
1124 سپاس گرفته‌شده در 410 ارسال
ارسال: #331
RE: قناری من از تولک در نمیاد
الان تولک شده؟؟؟یا تولکش تموم نشده؟
اگه هتوز تولکش تموم نشده اجازه بدید بهش خودش صاف میکنه.مولتی ویتامین،تخم مرغ،دون مخلوط معتدل،سبزیجات و سیب بهش کمک میکنه و باید در اختیارش باشه.
۱۳۹۳/۰۷/۱۷، ۰۷:۳۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: seraj ، محمدمهدی ، محمدمهدی
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 5
50 سپاس گرفته‌شده در 16 ارسال
ارسال: #332
با سلام ،بعد از گذراندن دوران تولک و رعایت تمام نکات آن برای رو آمدن پرنده ها و مست شدن سر موقع آنها ضمن رعایت کامل زمان نور دهی که باید حتما حداقل 20 روز را با زمان نور دهی 10 ساعت بگذرانند ،بعد از این 20 روز باید هفته ای 15 دقیقه به زمان نور دهی اضافه کردبعد از 8 هفته  اگر همه موارد نگهداری صحیح (آبتنی،رفع شپشک،تغذیه مناسب،رعایت بهداشت، دادن مولتی ویتامین ،تهویه و دمای مناسب)رعایت شود قطعاکلیه پرنده ها همزمان با هم آماده شده و مست می شوند لازم به ذکز است یکی از روشهای بسیار کارمد برای رو آمدن قناری در این زمان دادن فقط غذای معمولی مخلوط تخم کتان و ارزن  بعلاوه سبزیجات می باشد و پس از سفت خوانی می توان از دان های تقویتی نظیر مخلوط هفت تخم تازه استفاده نمود .
۱۳۹۳/۰۸/۱۴، ۰۳:۰۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #333
سلام دوستان
یه قناری نر دارم. واقعا عالی میخوند. هر کس میدیدش کلی کیف میکرد.
الان چند ماهه توی لک هستش. یعنی از فصل و این صحبت ها کارش گذشته شاید 8-9 ماه باشه روزی یکی دوتا دهن میخونه. دائم کف قفس پر هست. پر درشت. البته بدن قناری لخت نیست ولی همیشه پر هست توی قفس. خوندنم همونطور که گفتم زور بزنه روزی یه دهن دوتا دهن میخونه. ماده گذاشتم کنارش بکه با صدای اون یکم جوگیر بشه ولی انگار نه انگار.

قفس رو چندین بار بررسی کردم هیچ شپش یا کک یا هیچچیزی نیست. آبتنی میکنه. آفتاب ملایم گهگاهی میزارم بگیره. غذا هم چندین بار به توصیه دیگران امتحان کردم. یه مدت تخم کتان تنها میدادم. یه مدت مخلوط دادم. کاهو و این چیزا هم گهگاهی میزارم.

واقعا نمیدونم باید چیکارش کنم. یعنی چندین بار به سرم زده پروازش بدم بره. نزدیک یکساله فقط دانه میخوره وانگار نه انگار.

راستی خوراکش خیلی کمه. یعنی جای دونی ماده رو 3 بار که پر کنم اون هنوز یه جا دونی رو نخورده.
۱۳۹۶/۰۶/۱۱، ۰۹:۲۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 43
70 سپاس گرفته‌شده در 25 ارسال
ارسال: #334
سلام آقا محمد
لطفا اطلاعات کاملی در مورد قناریتون بنویسید
سن قناری؟
دما، نور و رطوبت؟
محل نگهداری و نحوه جابجایی قفس؟
شروع پرریزی از چه تاریخی؟
یه عکس از سینه و شکم قناری بزارید
برنامه تغذیه میبایست فصلی و ثابت باشه تغییرات بیش از حد قناری رو بالا نمیاره
موفق باشید
۱۳۹۶/۰۶/۱۱، ۰۹:۴۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Mohamad MJ ، محمدمهدی
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 35
سپاس‌ها: 860
2485 سپاس گرفته‌شده در 1055 ارسال
ارسال: #335
سلام 
سه چهار روز پشت سر هم بهش مولتی ویتامین ب کمپلکس بده مثل ویتالین .... بعدش هفته ای یکروز فقط کافیه .... ماده رو هم جایی میخ کن که اصلا نبینش ... دونش مخلوط کتان و ارزن به نسبت سه به یک یا چهار به یک .... دمای محل نگهداری 22 تا 26 باشه ... مخلوط ماسه و صدف استریل و کف دریای پودر شده هم براش بذار .... از پاییز هم میتونی هفته ای یا ده روز یکبار بهش غذای تخم مرغی همراه با هویج یا کاهو بدی به اندازه یه انگشتی .... 
به نظر من پرنده شما احتمالا سوء تغذیه داره و به همین خاطر لک تو لک شده باید تقویتش کنی تا بتونه از لک بیرون بیاد وقتی که کامل صاف کنه به مرور زمان شروع میکنه به خوندن ... پرنده در زمانی که تو لک هست یا لک تو لک میشه نخوندنش طبیعی هست  
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۶/۰۹/۰۱، ۰۸:۲۹ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۶/۰۶/۱۱، ۱۱:۴۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #336
(۱۳۹۶/۰۶/۱۱، ۰۹:۴۳ ق.ظ)امید آزاد نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام آقا محمد
لطفا اطلاعات کاملی در مورد قناریتون بنویسید
سن قناری؟
دما، نور و رطوبت؟
محل نگهداری و نحوه جابجایی قفس؟
شروع پرریزی از چه تاریخی؟
یه عکس از سینه و شکم قناری بزارید
برنامه تغذیه میبایست فصلی و ثابت باشه تغییرات بیش از حد قناری رو بالا نمیاره
موفق باشید

سلام دوست عزیزم
1. سن قناری بین 3 تا 4 سال هستش
2. محل نگهداریش داخل ساختمان هستش و جاییه که فقط این قناری نبوده 15 سال قناری های مختلف همونجا با همون شرایط بودن. ولی برای اطلاعات بیشتر تقریبا فاصلش از پنجره 2 متر هستشو تا تاریک شدن هوا نور بیرون هست. دما هم دمای خونه هستش دیگه. الان گرم هست ولی خب نه به اون شدت.
3. شروع پر ریزی راستش تاریخ دقیقی ندارم ولی همونطور که گفتم نزدیک یک ساله این مدلی شده. خیلی کم پیش میاد بخونه. هر وقتیم به قفس سر بزنی چندتا پر هست داخلش.
4. تغذیه طی یکسال تغییر دادم نه اینکه هی عوض کنم. مخلوط میدادم نمیخوند. گفتن تخم کتان بهش بده. یه مدت تخم کتان دادم بازم همونی که بود فرقی نکرد.
۱۳۹۶/۰۶/۱۱، ۰۵:۳۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #337
دون ثابت و همیشگی قناری مخلوط کتان و ارزن هست به نسبت سه به یک یا چهار به یک یا پنج به یک که برای نژادهای مختلف و شرایط متفاوت متغییر میشه .... غرض اینکه هیچوقت نباید دون ثابت پرنده رو تغییر داد ... میشه در کنارش مثلا هفت تخم هم بهش بدی ولی دون اصلیشو که کتان و ارزن هست نباید برداشت ... 
به نظر من اگر پرنده شما مریض نباشه صددرصد سوء تغذیه داره به همون روشی که عرض شد عمل کنید انشاالله درست میشه 
۱۳۹۶/۰۶/۱۱، ۰۷:۱۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 43
70 سپاس گرفته‌شده در 25 ارسال
ارسال: #338
همانطور که دوست عزیزمون فرمودند در وهله اول مشخص بشه که قناری بیمار نیست اگر عکس از سینه و شکم قناری بزارید تشخیص راحت تره
در مورد تولک طولانی و لک تو لک قناری بشدت ضعیف میشه طبعا نمیشه ازش انتظار خوندن رو داشت
اگر قناری بیماری نداره با شرایط و تغذیه مطلوب میتونید قناری رو تقویت کنید.
میتونید از نور مصنوعی بتدریج شروع کنید و دمای رو بتدریج کاهش بدید تا دما به 24 درجه برسه
در صورت سالم بودن قناری از میوه و سبزیجات و تخم مرغ ومولتی ویتامین بصورت برنامه ثابت استفاده کنید. تنها دون اصلی و هفت تخم تمام نیازهای فناری رو تامین نمیکنه.
۱۳۹۶/۰۶/۱۱، ۰۷:۳۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh ، Mohamad MJ
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #339
سلام
چك كنيد كه شپشك هم نداشته باشه 
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۶/۰۶/۱۲، ۱۰:۳۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سی مرغ
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #340
علاوه بر کنترل نظافت و شپشک اینو هم مد نظر داشته باشید که در زمان لک و بویژه در زمان صاف کردن از دادن دون گرم مثل شاهدونه و نیجر و کافشه پرهیز کنید . چرا که یکی از عوامل لک تو لک شدن دادن دون گرم در زمان لک هست ...
۱۳۹۶/۰۶/۱۴، ۱۱:۲۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان