زمان کنونی: ۱۴۰۲/۱۲/۲۹، ۰۵:۲۹ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

قناری من از تولک در نمیاد

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 33
84 سپاس گرفته‌شده در 33 ارسال
ارسال: #1
قناری من از تولک در نمیاد
با سلام خدمت عزیزان و پیشکسوتان بزرگوار
ببخشید که وقتتان را می گیرم یک ماده دارم که از تولک در نمی آید و خیلی هم ماده خوب و خوش رنگی هست دلم نمی اید بفرو شمش و خیلی هم آماده هست آیا تولک هستش یا مریضه و چاره کار چیه اگه کسی وقت داره کمک کنه با تشکر
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۵/۲۵، ۱۰:۳۵ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۰/۰۱/۱۸، ۰۴:۱۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: theanimal ، مرتضي1
صفحه 6 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

اعتبار: 1
سپاس‌ها: 355
298 سپاس گرفته‌شده در 145 ارسال
ارسال: #51
RE: رابطه ی روشنایی با تولک قناری
درود سعید جان: شما خودتون جواب خودتون رو دادی. ولی اینم داشته باش که تغذیه در فصل گرما با زمستان فرق میکنه و در زمستان ما برای قناری از نور مصنوعی نیز استفاده میکنیم و قابل توجه دوستان این که وقتی به فصل جفت گیری نزدیک میشن با دادن چند بار نور مصنوعی به آماده شدنشون کمک میکنه(یعنی به مست شدن قناری کمک میکنه) امید وارم در این مورد بحث بشه که چه تاثیر باعث این عمل میشه؟
۱۳۹۰/۰۴/۲۳، ۰۷:۲۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: saeednikzad ، soren_kiana ، Arjon ، مرتضي1
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 48
سپاس‌ها: 655
1270 سپاس گرفته‌شده در 355 ارسال
ارسال: #52
RE: نشانه های تولک رفتن
پرنده ای که توی لک بره و پرریزی نکنه ، قضاوت در موردش اشتباهه
چون توی لک نرفته بلکه شوک بهش وارد شده
یه نکته ای یادم اومد که گفتم خوبه این تجربه رو به اشتراک بذارم
یکی از روش های درمان برای بیماری هایی که به راحتی رفع نمیشن ، توی لک بردن اجباری قناری هست
خصوضا توی این فصل
این روش به کررات توسط خودم و دوستان انجام شده و خوشبختانه در 100درضد موارد قناری مشکلش رفع شده
دلیل تجربی و شاید علمیش هم اینه که بعد از توی لک رفتن ، خون بدن قناری دوباره تجدید میشه
ریکاوری میشه
با تازه شدن خون ، پرنده قوی تر میشه و اصطلاحا خیلی از عوامل بیماری های احتمالی (من جمله بیماری های خفته ) از بدن خارج میشه(گفتن این جمله برام سخت بود ، همون اصطلاحی که استفاده میشه رو گفتم ، میدونم که شاید با منطق بعضی ها نا سازگار باشه)

۱۳۹۰/۰۴/۲۴، ۰۷:۵۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Arjon ، مرتضي1
کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #53
سلام
تولك رفتن قناري بستگي به شرايط داره مخصوصا دماي محيط و دون قناري ولي دركل 90% از قناري هايي كه جفت مي خورن و جوجه مي دن تولك مي رن و تولك رفتن پرنده باعث شادابي در پرها و مخصوصا استراحت بعد از دوران جوجه كشي مي شه و در نتيجه پرنده براي فصل بعد آماده تره مثلا قناري دارچين من ماه پيش كل پرهاي دم و شاه بال هاش ريخت برام عجيب بود كه پرهاي اصليه پرنده اينجور بريزه ولي با تقويت و استفاده از قفس كوچيك الان 50% پرهاش در اومده.به نظر من دوستمون كه مي گه قناري هام لك نخوردن كامل به دليل شرايطي هست كه واسه قناري آماده مي كني شايد خوب باشه و دهن پرنده فقط واسه مدت كمي لك بخوره ولي شايد از لحاظ تجربي پرنده شادابي فصل به فصل شدن رو نداره در كل فكر نكنم پرنده اي باشه كه جوجه بده ولي تولك نره.
موفق باشيد
۱۳۹۰/۰۴/۲۵، ۰۶:۴۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Arjon ، saeednikzad ، مرتضي1
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 11
سپاس‌ها: 304
1394 سپاس گرفته‌شده در 420 ارسال
ارسال: #54
(۱۳۹۰/۰۴/۲۵، ۰۶:۴۹ ق.ظ)King_Hearts نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
تولك رفتن قناري بستگي به شرايط داره مخصوصا دماي محيط و دون قناري ولي دركل 90% از قناري هايي كه جفت مي خورن و جوجه مي دن تولك مي رن و تولك رفتن پرنده باعث شادابي در پرها و مخصوصا استراحت بعد از دوران جوجه كشي مي شه و در نتيجه پرنده براي فصل بعد آماده تره مثلا قناري دارچين من ماه پيش كل پرهاي دم و شاه بال هاش ريخت برام عجيب بود كه پرهاي اصليه پرنده اينجور بريزه ولي با تقويت و استفاده از قفس كوچيك الان 50% پرهاش در اومده.به نظر من دوستمون كه مي گه قناري هام لك نخوردن كامل به دليل شرايطي هست كه واسه قناري آماده مي كني شايد خوب باشه و دهن پرنده فقط واسه مدت كمي لك بخوره ولي شايد از لحاظ تجربي پرنده شادابي فصل به فصل شدن رو نداره در كل فكر نكنم پرنده اي باشه كه جوجه بده ولي تولك نره.
موفق باشيد

والا تو قناریا ما شده جوجه میدن ولی تو لک نمیرن
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۴/۳۰، ۱۰:۳۶ ق.ظ، توسط اهواز قناری.)
۱۳۹۰/۰۴/۳۰، ۱۰:۳۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
سپاس‌ها: 196
198 سپاس گرفته‌شده در 82 ارسال
ارسال: #55
11111
سلام خدمت دوستان گلم.قناری زرد نر ازقم گرفته ام نمی دونم مشکلش چیه پف میکنه گوشه قفس ولی دونه میخوره وابتنی میکنه.ضمنا نمی خونه وموقع اوردن ازقم خیلی گرمش شده.به نظردوستان این قناری مریض شده یا خوب میشه اخه میخام اماده ش کنم واسه جفت 2ماه دیگه.دوستان عزیز لطفا کمکم کنید
۱۳۹۰/۰۵/۱۱، ۰۳:۴۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: soren_kiana
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 20
35 سپاس گرفته‌شده در 6 ارسال
ارسال: #56
RE: احتیاج به تجربه ی دوستان دارم
درود دوست عزیز . تو این فصل میشه گفت 90 درصد پرنده ها پر ریزی میکنن و میرن تو لک . چیزیش نیست . انشا ا... خوب میشه ولی زیاد تحریکش نکن که تکون بخوره . اگه مریض بود آبتنی نمیکرد .
۱۳۹۰/۰۵/۱۱، ۰۴:۵۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 14
40 سپاس گرفته‌شده در 20 ارسال
ارسال: #57
منم یه قناری داشتم که همین حالت رو داشت که میگی خودم و سایر دوستان فکر میکردیم که به خاطر تو لک رفتنه. به این تاپیک مراجعه کن که کنمنت من و نظر دوستان هست:
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

ولی یه روز صبح دیدم کف قفس افتاده و خلاص!!!!!!!!!!!!!
"قناری سالم نباید پف کنه" من اینو بعدا از یکی از دوستان خیلی با تجربه شنیدم. حتما به یه فرد با تجربه نشونش بده که کار از کار نگذره.
۱۳۹۰/۰۵/۱۱، ۰۶:۳۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

Ph.d
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 70
114 سپاس گرفته‌شده در 26 ارسال
ارسال: #58
سلام بر دوست گرامی.
اگر پرنده پف هستش و بالهاشو آویزون می گیره و یا چشماش کم فروغه. باید سریعا به دادش برسی و گرنه رفتنیه!!!!
اگر این حالتها رو داره باید از قرص فشنگی استفاده کنی. به مدت چهار روز هر شب سر یک ساعت معین. اگر اوضاعش خیلی خرابه شب اول یکی فردا صبح هم بعد از 12 ساعت یکی بعدش هم هر شب یکی.
پرنده های قم یک مشکلی که دارند اینه که بخاطر شرایط آبی و هوایی قم داره بعد از جابجایی به یک شهر دیگه به سختی بالا می آیند. مگر این که جوجه تهیه کنی و یا پرنده سال اولش باشه و لکشو پیش خودت بره.
۱۳۹۰/۰۵/۱۱، ۰۸:۳۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
سپاس‌ها: 196
198 سپاس گرفته‌شده در 82 ارسال
ارسال: #59
سلام به دوستان عزیزم.یادم رفته بود اضافه کنم که قناری من وقتی پف میکنه خیلی میلرزه.بعدقرص فشنگی چیه وازکجاباید تهییه کرد.دوستان اگرفکرمیکنند که قناری مریضه لطف کنند بگن چه دارو ودونه ای باید بخوره ممنون
۱۳۹۰/۰۵/۱۱، ۱۰:۱۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 18
26 سپاس گرفته‌شده در 8 ارسال
ارسال: #60
مدت زمان تولک بودن
سلام
لچه مدت طول می کشه تا قناری از تولک در بیاد ؟
ممنون میشم راهنمایی کنین
۱۳۹۰/۰۵/۱۷، ۰۴:۵۲ ب.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان