زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۷، ۰۳:۲۶ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

قناری من از تولک در نمیاد

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 33
84 سپاس گرفته‌شده در 33 ارسال
ارسال: #1
قناری من از تولک در نمیاد
با سلام خدمت عزیزان و پیشکسوتان بزرگوار
ببخشید که وقتتان را می گیرم یک ماده دارم که از تولک در نمی آید و خیلی هم ماده خوب و خوش رنگی هست دلم نمی اید بفرو شمش و خیلی هم آماده هست آیا تولک هستش یا مریضه و چاره کار چیه اگه کسی وقت داره کمک کنه با تشکر
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۵/۲۵، ۱۰:۳۵ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۰/۰۱/۱۸، ۰۴:۱۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: theanimal ، مرتضي1
صفحه 9 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

اعتبار: 1
سپاس‌ها: 1379
108 سپاس گرفته‌شده در 56 ارسال
ارسال: #81
RE: سوال درخصوص توی لک رفتن قناری
با درود
استاد عزيز من ب كمپلكس خوب گيرم نيومد با مشورت دامپزشك از آمپول ب كمپلكس خارجي طيور در دوز يك سي سي دارو در يك ليتر آب استفاده ميكنم به نظر شما اساتيد ايرادي نداره ؟
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۷/۱۹، ۰۴:۳۳ ب.ظ، توسط soren_kiana.)
۱۳۹۰/۰۷/۱۹، ۰۴:۳۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohammad20101368
*
کاربر انجمن

ارسال: #82
با درود
استاد گرامي آقاي katbi پاسخ سوال آخر من رو ندادي؟
۱۳۹۰/۰۷/۲۰، ۱۰:۰۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

اعتبار: 2
سپاس‌ها: 445
420 سپاس گرفته‌شده در 136 ارسال
ارسال: #83
دوست گرامی این قناری شما به دلیل آمادگی بیش از حد و توی لک نرفتن اینجوری شده. خودتو زحمت نده چونکه احتمال 1% دوباره خوب بشه
تجربشو داشتم . میمیره
۱۳۹۰/۰۷/۲۰، ۱۰:۳۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: soren_kiana ، mohammad20101368
*
کاربر انجمن

ارسال: #84
(۱۳۹۰/۰۷/۲۰، ۱۰:۳۰ ب.ظ)phoenix نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست گرامی این قناری شما به دلیل آمادگی بیش از حد و توی لک نرفتن اینجوری شده. خودتو زحمت نده چونکه احتمال 1% دوباره خوب بشه
تجربشو داشتم . میمیره
دوست عزيز پرنده كاملا سرحال و قبراغه موقع غذا خوردن همه ماده ها رو ميزنه مشكل مزاجي هم نداره فقط پرهاي سر و گردنش ريخته تعجب ميكنم اين حرف رو ميزني ماده هاي زيادي هستن كه اين مشكل رو دارن و با تقويت و جفت نزدن آنها مشكل حل شده.
۱۳۹۰/۰۷/۲۰، ۱۰:۴۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

اعتبار: 2
سپاس‌ها: 445
420 سپاس گرفته‌شده در 136 ارسال
ارسال: #85
سلام
مطمعن باش که این قناری با این شکل شاید جفت بگیره ولی جوجه نمیده . آقا من چون تجربشو داشتم دارم اینو میگم . یبار رفتم کرمانشاه یه پیره مرده بود که مغاذه پرنده فروشی داشت . منم یه قناری داشتم که مشکل قناری تو رو داشت . با یارو پیره مرده در مورد مشکل قناریم صحبت کردم آقا بهم گفت این قناری شما هیچ راهی نداره که خوب بشه و بخاطر همین مشکلش هم میمیره راستشو بخای منم مثل تو پیش خودم گفتم که قناریم آبو دونشو خوب میخوره و سرحاله چرا باید بمیره؟ به جان خودم هرکاری که بگی به سرش آوردم خوب نشد که نشد و بعد از 18 ماه حرف پیره مرده به حقیقت پیوست و قناریم مرد. :1:
۱۳۹۰/۰۷/۲۱، ۱۱:۴۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

ارسال: #86
(۱۳۹۰/۰۷/۲۱، ۱۱:۴۵ ق.ظ)phoenix نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
مطمعن باش که این قناری با این شکل شاید جفت بگیره ولی جوجه نمیده . آقا من چون تجربشو داشتم دارم اینو میگم . یبار رفتم کرمانشاه یه پیره مرده بود که مغاذه پرنده فروشی داشت . منم یه قناری داشتم که مشکل قناری تو رو داشت . با یارو پیره مرده در مورد مشکل قناریم صحبت کردم آقا بهم گفت این قناری شما هیچ راهی نداره که خوب بشه و بخاطر همین مشکلش هم میمیره راستشو بخای منم مثل تو پیش خودم گفتم که قناریم آبو دونشو خوب میخوره و سرحاله چرا باید بمیره؟ به جان خودم هرکاری که بگی به سرش آوردم خوب نشد که نشد و بعد از 18 ماه حرف پیره مرده به حقیقت پیوست و قناریم مرد. :1:
با درود
دوست عزيز اگه بعد از 18 ماه مرد دليل بيماريش اين نميتونه باشه.

۱۳۹۰/۰۷/۲۱، ۰۶:۳۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 130
162 سپاس گرفته‌شده در 51 ارسال
ارسال: #87
من هم یک ماده قناری پنج تخم داشتم که واقعا جون سگ داشت چهار لون جوجه 14 تا قناری زیبا بهم داد و توی تابستون وقتی جداش کردم تمام پرهای سر و گردنش ریخت . فروختمش به یکی ، یکماه بعد دیدم جفت زده اش و تخم داره با همون کله کچلش توی لون نشسته بود البته توی تابستون واقعا بهش رسیدم ولی چون پرهاش در نیومد و خیلی زشت شده بود فروختمش .فکر نکنم برای ماده مشکلی پیش بیاد . اگر نر باشه شاید ضعیف بشه
۱۳۹۰/۰۷/۲۲، ۰۸:۴۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: soren_kiana ، mohammad20101368
*
کاربر انجمن

فوق لیسانس
سپاس‌ها: 29
26 سپاس گرفته‌شده در 11 ارسال
ارسال: #88
قناری نرم بعد صاف کردن دوباره تولک کرده؟
باسلام
قناری نرم آخر تابستون از تولک در اومده بود ولی دوباره تولک کرده علتش چی می تونه باشه؟ الان 2 هفته هست نور مصنوعی زدم الان 11.45 در 24 ساعت نور داره ، دما هم مناسبه.
۱۳۹۰/۰۸/۱۸، ۰۸:۱۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #89
RE: قناری نرم بعد صاف کردن دوباره تولک کرده؟
سلام
2 تا دليل براي لك تولك شدن قناري شما مي تونه باشه يكي ترسيدن و دومي تغيير دون قناري شايد واسه اينكه دوباره زود دهن بگيره بهش مخلوط يا دون خاصي دادي و باعث لك دوباره شده البته اينكه مي گي دما محيط مناسبه شايد تو ذهن شما مناسب باشه وقتي قناري از تولك در مياد و مي خواد صاف كنه بايد كمي دماي محيط پايين باشه تا قناري تغيير فصل رو احساس كنه و وقتي دهن قناري 5 دانگ شد دما محيط مناسب واسش خوبه تا بتونه 6 دانگ كنه و به دنبال جفتگيري باشه راستي احتياج به نور 11 ساعته واسه زمان جوجه كشي و زنده موندن جوجه هاست نه صاف كردن قناري.
موفق باشيد
۱۳۹۰/۰۸/۱۸، ۰۸:۴۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: katbi ، phoenix ، hamid@line ، esfahan-canary ، jojo kocholo ، nazmi ، Arjon
*
کاربر انجمن

فوق ليسانس
اعتبار: 3
سپاس‌ها: 88
685 سپاس گرفته‌شده در 158 ارسال
ارسال: #90
RE: يك سال پرريزي
سلام به همه
با اينكه 2-3 هفته گذشته بهش خوب رسيدم و الان كوتاه بلند مي خونه ولي باز 2 روزه كه دوباره پرميريزه
داروي مناسبي هست كه بهش بدم؟:basa (166):
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۸/۱۹، ۰۳:۲۶ ب.ظ، توسط mahdi_alavi.)
۱۳۹۰/۰۸/۱۹، ۰۳:۲۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان