زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۷، ۰۶:۳۷ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

قناری های ما و دامپزشک های وطنی

*
کاربر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 3
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 255
389 سپاس گرفته‌شده در 84 ارسال
ارسال: #1
قناری های ما و دامپزشک های وطنی
سلام دوستان
اگر دوست دارید بیایید کمی در باره ی تجربه های موفق و ناموفق خودمان و قناری های بیمارمان در مراجعه به دامپزشک های وطنی، با هم گپ بزنیم.
شما تا حالا قناری تان را پیش دامپزشک برده اید؟ کدام دامپزشک؟ نتیجه چه بوده؟ راضی بوده اید؟ اصولا در درمان بیماری های قناری تجربه ی عشق بازان قدیمی برایتان موثرتر بوده یا علم دامپزشکان؟ ممنون می شوم اگر فقط و فقط بر اساس تجربه های عملی خودتان نظر بدهید.
شاد باشید
رضا
۱۳۹۱/۰۷/۱۷، ۰۸:۰۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 217
96 سپاس گرفته‌شده در 45 ارسال
ارسال: #2
RE: قناری های ما و دامپزشک های وطنی
هیچکدام نتیجه ای نگرفتم چندتا قناری از دست دادم بخاطر داروی اشتباه ازتجربیات دوستان این سایت وتجربیات خودم بهتر نتیجه گرفتم باسپاس از مدیران واساتید این سایت موفق باشید: (159)::basa
۱۳۹۱/۰۷/۱۷، ۰۸:۲۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

DiplomaAbove
اعتبار: 64
سپاس‌ها: 967
5513 سپاس گرفته‌شده در 908 ارسال
ارسال: #3
سلام
در مورد دامپزشک باید بگم دامپزشکی که در زمینه قناری و سهره تبحر داشته باشه و تخصصش قناری باشه من خیلی کم دیدم و می تونم بگم توی چند سالی که قناری بازی می کنم فقط کار 2 تا از دکترهارو دیدم که تخصصی بوده یکی دکتر رنجبر و دیگری دکتر قهرمان زاده !
اکثر کسانیکه دامپزشکی دارن یا دامپزشک هستن به طور تخصصی در زمینه قناری کار نمی کنن و معمولا درسهای عمومی طیور رو به طور اجمالی گذروندن که به جرات می شه گفت خیلی از دوستانیکه دکتر نیستن خیلی خیلی بیشتر از اونا در مورد قناری اطلاعات دارن !
چند سال پیش که خیلی کم تجربه بودم یکی از قناریهام مریض شد (جزو اولین قناریهایی بود که خریدم)
بردمش یه دامپزشکی توی خیابان...طرف که مثلا دکتر بود کلی معاینش کرد و دوتا قرص داد که بهش بدم , بعد از اینکه دوره دارو ها تموم شد قناریه منم مرد !
در کل باید بگم نظر من روی تجربه هستش و زیاد اعتقادی به دکتر و دامپزشک ندارم به دلیل اینکه دکتر متخصص نداریم.
۱۳۹۱/۰۷/۱۷، ۰۹:۰۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 107
سپاس‌ها: 548
5295 سپاس گرفته‌شده در 1082 ارسال
ارسال: #4
تجربه شخص خود من از مراجعه به دامپزشک آن هم در اوایل شروع به کار پرورش قناری چیزی نمانده بود که منجر به مرگ تمام قناریهایم بشود .
دامپزشک گرامی برای از بین بردن شپشک پودر پروپکسور را به ما پیشنهاد کرد و فرمود که تمام بدن قناری را به این پودر آغشته بکنیم . ما هم آستین لباس را بالا زده و مشغول به کار شدیم تعداد قناریها حدود 100 تا بودند چند تایی هم سهره داشتم . قصد داشتم که به همه پرنده ها پودر بزنم . خلاصه شروع کردیم به زدن پودر به دو تا سهره و یک قناری که یکی از دوستان که از کاربران همین انجمن هم هستند زنگ در خانه ما را زد (انگار فرشته ای بود که در این لحظه رسید) ما در را باز کردیم و با هم مشغول صحبت شدیم چند دقیقه نگذشته بود که رفتیم به سالن پرورش و با کمال تأسف هر دو سهره و قناری را که از این پودر شپشک برای آنها استفاده کردم مرده بودند.
این هم از خاطره ما از دامپزشک غیر متعهد و غیر متخصص که با وجود اینکه بنده اصرار کردم آیا این دارو قبلاً جواب پس داده یا نه و ایشان در جواب به بنده فرمود مگر من دامپزشک هستم یا شما برو با خیال راحت استفاده بکن .

یکی از دلایل راه اندازی این انجمن مشاهده چنین مسائلی بود تا همه با هم این مشکلات را رفع بکنیم.
۱۳۹۱/۰۷/۱۸، ۰۲:۳۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
سپاس‌ها: 650
97 سپاس گرفته‌شده در 23 ارسال
ارسال: #5
باسلام خدمت تمامی دوستان عزیز

من هم با این جمله آقا نوید موافقم. ( نظر من روی تجربه هستش و زیاد اعتقادی به دکتر و دامپزشک ندارم به دلیل اینکه دکتر متخصص نداریم.)
۱۳۹۱/۰۷/۱۸، ۰۳:۳۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 576
132 سپاس گرفته‌شده در 61 ارسال
ارسال: #6
با سلام خدمت دوستان عزیز،همونطوری که عزیزان فرمودند مشکلِ ما نداشتن دامپزشک اختصاصی هست،
متاسفانه نمیشه نسخه ای رو که برای پرندگان صنعتی پیچیده میشه برای پرندگان زینتی هم نوشت،
با تمام احترامی که برای این پزشکان عزیز قائلم،اما با این شرایط فعلی توصیه میکنم در انتخاب دامپزشک برای پرنده ی خود نهایت دقت و وسواس رو به خرج بدید.
۱۳۹۱/۰۷/۱۸، ۰۴:۵۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 4
14 سپاس گرفته‌شده در 7 ارسال
ارسال: #7
با سلام خدمت اساتید بنده هم مانند دوستان سعی میکنم با پیشکسوتان مشورت کنم البته پیشکسوتان امین ومطمئن. تجربه شخصی حقیر با مشورت و کمک از دامپزشک چیزی جز حسارت و تاسف در پی نداشته حدود دوسال قبل برای داروی تقویتی برای طرقه به دامپزشکی مراجعه که نتیجه فلج شدن 20 عدد طرقه و در نهایت تلف شدنشون. سال گذشته در اوایل فصل جوجه گیری مواجه با شپشک شدم چون امکان سم پاشی نبود محلول ضدعفونی کیمیا دارو را به حقیر داد که با سرنگ دو قطره داخل لانه قناریها بپاشم ظرف نیم ساعت سه تا جوجه تلفات داشتم. علی رغم اصرار من به بیخطر بودن دارو پوزخندی حواله بنده کرد. شانس آوردم بنابر تجربه قبلی طرقه ها و عدم اطمینان به دامپزشکها فقط داخل دوتا از لانه ها محلول را استفاده کردم وگرنه حدود 80تا جوجه تلفاتم میشد.
۱۳۹۱/۰۷/۱۸، ۰۶:۲۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

کاردانی
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 1202
698 سپاس گرفته‌شده در 207 ارسال
ارسال: #8
درود به همه ی دوستان انجمن
من چند باری از دامپزشک کمک گرفتم که نتیجه بدی ندیدم.خدا را شکر.یه بار یکی از قناری هام بشدت ظرف چند روز لاغر کرد و در آستانه مرگ قرار گرفت که مجبور شدم به دامپزشک مراجعه کنم.اون هم یه آنتی بیوتیک قوی بهم داد که اسمش را یادم نیست.چون اون موقع تازه شروع به قناری بازی کرده بودم و از اسامی هم زیاد سر در نمیاوردم .منم طبق دز و روز درمان استفاده کردم و قناریم از مرگ نجات پیدا کرد.همیشه هم از این دامپزشک کمک میگیرم و خدا را شکر تا به امروز اثر سوء ندیدم.
نمیشه همه را با یه سنگ زد.
شاد باشید
۱۳۹۱/۱۱/۲۰، ۰۱:۲۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: nazmi ، محمدمهدی ، پدربزرگ

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان