زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۶، ۱۰:۰۶ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

قناری و گنجشک

*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 11
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 304
1394 سپاس گرفته‌شده در 420 ارسال
ارسال: #1
تکثیر گنجشک در قفس و استفاده از آن به عنوان حمال برای تکثیر قناری
کسی میدونه گنجشک رو میشه تو قفس تکثیر کرد یا نه؟
به این دلیل که ظاهر یکسانی با قناری داره و به جا حمال اگه بشه استفادش کرد کار بی ضرری
احتمال زیاد میدم بشه چون گنجشک ها جفتگیریشون شباهت زیادی به قناری داره و میتونن تو قفس جفتگیری کنن مشکل بلبل خرما رو ندارن که تو هوا جفتگیری میکنن و پرنده نسبتا اهلیه چون من خودم یه جوجه گنجشک داشتم با صدا سوت از تو کوچه میاومد داخل اتاق (واسه شکمش البته)
نمیدونم امیدوارم دوستان این تایپیک رو گسترش بدن و هر انچه تجربه دارن یا دیدن از ما دریغ نکنن

نمونه لانه گنجشک با تخم شباهت بسیاری به تخم و لانه قناری داره

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۸/۲۰، ۰۲:۴۳ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۰/۰۸/۱۹، ۰۹:۵۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: moh1363 ، Animal Planet ، hadi hosseini
**
کاربر افتخاری

لیسانس
اعتبار: 19
سپاس‌ها: 319
1096 سپاس گرفته‌شده در 326 ارسال
ارسال: #2
RE: تکثیر گنجشک
درود
ب نظر من کار نشد نداره
یهه فیلم از تکسیر قناری با گنجشک گذاشتم تو آلبوم فیلم قناری
ببینید
امضای ahoora_3
نقل قول:
عمل کننده باش نه پیرو اعمال
۱۳۹۰/۰۸/۱۹، ۱۰:۱۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دیپلم برق
اعتبار: 58
سپاس‌ها: 1796
2108 سپاس گرفته‌شده در 556 ارسال
ارسال: #3
دوست عزيز من ديدم از ياكريم به جاي حمال كبوتر استفاده كنند ولي در مورد قناري نديده ام ولي احتمالا فنج نرگسي بتونه اينكارو بكنه دوستان راهنمايي كنند
۱۳۹۰/۰۸/۱۹، ۱۰:۱۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: اهواز قناری
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 107
سپاس‌ها: 548
5295 سپاس گرفته‌شده در 1082 ارسال
ارسال: #4
اگر گنجشک بتواند مانند قناری دانه ها را بشکند و از مغز آنها استفاده بکند این کار شدنی است ولی به نظرم گنجشک مانند کبوتر دانه ها را با پوست می خورد .:basa (75):
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۸/۲۰، ۰۲:۴۶ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۰/۰۸/۲۰، ۰۲:۳۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: phoenix ، Animal Planet
*
کاربر انجمن

اعتبار: -1
سپاس‌ها: 99
45 سپاس گرفته‌شده در 19 ارسال
ارسال: #5
RE: تکثیر گنجشک در قفس و استفاده از آن به عنوان حمال برای تکثیر قناری
سلام یکی از دوستان من همون طور که دوستان فرمودند از فنج نرگسی استفاده کرد ونتیجه گرفت اما با توجه به قیمت نرگسی اینجا وت عداد تخمی که می گذارد گفت از نظر مادی نمی صرفه. جوجه ها قناری را این فنج ها از قناری بهتر بزرگ کردن.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۸/۲۰، ۰۶:۵۱ ب.ظ، توسط moh1363.)
۱۳۹۰/۰۸/۲۰، ۰۶:۵۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #6
سلام
به نظر من اگر هم بشه اين كار رو كرد ارزش وقت و هزينه رو نداره قبلا درباره پرنده پرستار واسه قناري زياد فكر شده و معلومه وقتي مي شه با يك جفت قناري سبز سوخته ريز كه كسي بهشون زياد توجه نمي كنه بهترين جوجه قناري ها رو پرورش داد ديگه وقتي واسه گنجيشك نميمونه اين هم كه مي بينيد گنجيشك به جفت قناري دادن واسه تجربه اين بوده كه ببينن چه جوجه مي ده و اينكه شايد رو كم كني بوده كه ثابت كنن مي شه اينكارو كرد ولي اينكه گنجيشك بزرگ كني بده به جفت زير پاشون تخم قناري بذاري كاره زياد جالبي نيست.
موفق باشيد
۱۳۹۰/۰۸/۲۱، ۰۹:۲۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: katbi ، esfahan-canary
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #7
(۱۳۹۰/۰۸/۲۱، ۰۹:۲۵ ق.ظ)King_Hearts نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
به نظر من اگر هم بشه اين كار رو كرد ارزش وقت و هزينه رو نداره قبلا درباره پرنده پرستار واسه قناري زياد فكر شده و معلومه وقتي مي شه با يك جفت قناري سبز سوخته ريز كه كسي بهشون زياد توجه نمي كنه بهترين جوجه قناري ها رو پرورش داد ديگه وقتي واسه گنجيشك نميمونه اين هم كه مي بينيد گنجيشك به جفت قناري دادن واسه تجربه اين بوده كه ببينن چه جوجه مي ده و اينكه شايد رو كم كني بوده كه ثابت كنن مي شه اينكارو كرد ولي اينكه گنجيشك بزرگ كني بده به جفت زير پاشون تخم قناري بذاري كاره زياد جالبي نيست.
موفق باشيد

شما به این نکته توجه نکردید که همون جفت قناری سوخته ریز وقتی قادر به تولید مثل باشن قیمتشون صد تومنه در حالی که گنجشک مفته پس ما هزینه و وقتی صرف نکردیم
در ضمن من لونه گنجشک دیدم شیش تا جوجه قد و نیم قد توش بوده و بزرگ شده در حالی که هیچ قناری نمیتونه این جور جوجه بزرگ کنه
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۸/۲۱، ۱۲:۴۲ ب.ظ، توسط اهواز قناری.)
۱۳۹۰/۰۸/۲۱، ۱۲:۳۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #8
سلام
اولا اينكه نمي شه گنجيشك بزرگ سال رو رام كرد
دوما گنجيشك جوجه رو تو قفس بزرگ كردن وقتي كه مي بره از پولي كه واسه قناري پرستار مي دي بيشتره
دركل من نگفتم اينكار رو نكنيد يا تاپيك خوبي نيست اتفاقا خيلي خوبه تو انجمن درباره همه چيز بحث بشه باعث ارتقاء و بالا بردن كيفيت سايت مي شه ولي اينكه مي گين 6 تا جوجه گنجيشك راحت بزرگ مي شن واسه آزادي كه دارن و تنوع غذايي از توت درختي گرفته تا پشه ولي اينكه تو قفس مي تونن قناري بزرگ كنند با بذر و ارزن خيلي درصد كمي داره .
موفق باشيد
۱۳۹۰/۰۸/۲۱، ۱۲:۵۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: esfahan-canary
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 48
سپاس‌ها: 655
1270 سپاس گرفته‌شده در 355 ارسال
ارسال: #9
سلام
sky_bird جان ، King-Hearts عزیز درست میگن
منظور ایشون سوخته نیست ، سبز سوختس

زیر همان گنجشک ها شما میخواین 4 تا جوجه بذارین که ارزششون به نسبت از یک جفت پرستار خوب بیشتره

یک جفت پرستار خوب هزینه ی اولیه داره اما ممکنه به اندازه 10-15 تا جوجه شایدم بیشتر ، جوجه روی چوب بیاره
بنابر این میبینیم که قیمت یه جفت پرستار یک دهم و گاها خیلی کمتر از قیمت جوجه هایی که میاره روی چوب میشه

ببینید قناری پرستار مال نژاد های سنگین و نژاد های بد قلق مثل جیبر و جیبوسه

از قناری سوپر به پایین تر ، اغلب جوجه ها رو دون میدن و باید جوجه روی چوب بیارن
(قناری هایی که این طور نیستند ،بد نیستند ، باید اصلاح و تقویت بشن)

با این توجیه ، از نظر اقتصادی فوق العاده مقرون به صرفست که از قناری پرستار استفاده بشه

چرا؟چون ممکنه قیمت یک جوجه که قناری پرستار روی چوب میاره چندین برابر قیمت جفت پرستار باشه

نکته دیگه ، صرفا قناری پرستار به خاطر جوجه دون ندادن نیست
بعضی وقتها ماده 4-5 تا تخم میذاره و خیلی طبیعی هست که اگر بخواد 5 تا جوجه روی چوب بیاره اولا که چیزی از خودش باقی نمی مونه ثانیا این که اون میزان غذایی که والدین توانایی دارن به 2 جوجه بدن رو به 5 جوجه میدن
بنابراین جوجه ها دون سوز میشن و ریز می مونن

در نتیجه کسی که قناری پرستار داره هیچ وقت نمیاد 5 تا جوجه زیرش بذاره که روی چوب بیاره

پس اینکه گنجشک 6 تا جوجه بزرگ میکنه خوب هست اما ملاک برتری نیست ، چون اصلا این ملاک نیست

در غیر این صورت کمیت جوجه ها زیاد میشه نه کیفیت جوجه ها

کسایی که قناری پرستار دارن معمولا اواخر فصل جوجه کشی رو به جوجه کشی از خود پرستار ها اختصاص میدن
در این مواقع باید برای تهییه قناری پرستار خوب اقدام کرد
۱۳۹۰/۰۸/۲۱، ۰۱:۰۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: saeednikzad ، سیدمحمد شریفی
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #10
(۱۳۹۰/۰۸/۲۱، ۱۲:۵۱ ب.ظ)King_Hearts نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
اولا اينكه نمي شه گنجيشك بزرگ سال رو رام كرد
دوما گنجيشك جوجه رو تو قفس بزرگ كردن وقتي كه مي بره از پولي كه واسه قناري پرستار مي دي بيشتره
دركل من نگفتم اينكار رو نكنيد يا تاپيك خوبي نيست اتفاقا خيلي خوبه تو انجمن درباره همه چيز بحث بشه باعث ارتقاء و بالا بردن كيفيت سايت مي شه ولي اينكه مي گين 6 تا جوجه گنجيشك راحت بزرگ مي شن واسه آزادي كه دارن و تنوع غذايي از توت درختي گرفته تا پشه ولي اينكه تو قفس مي تونن قناري بزرگ كنند با بذر و ارزن خيلي درصد كمي داره .
موفق باشيد

خوب به نظرتون بزرگ کردن جوجه گنجشک در حالت عادی چه خرجی داره جز نون خشک؟
من خودم گنجشک داشتم تا یه سالگی با نون خشکم بزرگش کردم پس هزینه ای نداره ولی این گنجشکی که باید واسه حمال استفاده شه باید با قناریا تو یه قفس بزرگ شه که مجبور شه تغذیش رو مثل قناری کنه و ایا یه کیلو دان مصرف کنه تو یه سال نهایتش چهارتومن بیستر میشه؟
در مورد حشرات و توت درختی و این چیزا خودتم میدونی که گنجشکا به وفور غذا گیرشون نمیاد و به سختی جوجه بزرگ میکنن و همه روز باید دنبال غذا باشن دلیل اینکه میتونه شیش تا جوجه با سن متفاوت رو بزرگ کنه این نیست چون حشره گیرش میاد بلکه بنیه قوی اونه که هم مقاومه و توانایی های بالاتری نسبت به قناری داره
۱۳۹۰/۰۸/۲۱، ۰۱:۰۲ ب.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان