زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۰۴:۵۶ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

قناری و گنجشک

*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 11
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 304
1394 سپاس گرفته‌شده در 420 ارسال
ارسال: #1
تکثیر گنجشک در قفس و استفاده از آن به عنوان حمال برای تکثیر قناری
کسی میدونه گنجشک رو میشه تو قفس تکثیر کرد یا نه؟
به این دلیل که ظاهر یکسانی با قناری داره و به جا حمال اگه بشه استفادش کرد کار بی ضرری
احتمال زیاد میدم بشه چون گنجشک ها جفتگیریشون شباهت زیادی به قناری داره و میتونن تو قفس جفتگیری کنن مشکل بلبل خرما رو ندارن که تو هوا جفتگیری میکنن و پرنده نسبتا اهلیه چون من خودم یه جوجه گنجشک داشتم با صدا سوت از تو کوچه میاومد داخل اتاق (واسه شکمش البته)
نمیدونم امیدوارم دوستان این تایپیک رو گسترش بدن و هر انچه تجربه دارن یا دیدن از ما دریغ نکنن

نمونه لانه گنجشک با تخم شباهت بسیاری به تخم و لانه قناری داره

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۸/۲۰، ۰۲:۴۳ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۰/۰۸/۱۹، ۰۹:۵۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: moh1363 ، Animal Planet ، hadi hosseini
صفحه 3 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 1977
700 سپاس گرفته‌شده در 195 ارسال
ارسال: #21
RE: سوال: گنجشک و قناری رو میشه باهم جفت انداخت؟
جواب سوالم رو تو لینک دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
پیدا کردم

راجع به فنچ چی؟ با فنچ میشه؟ (گنجشک ماده فنچ نر)
۱۳۹۱/۰۴/۲۹، ۱۲:۳۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Arjon ، nazmi
*
کاربر انجمن

دیپلم برق
اعتبار: 58
سپاس‌ها: 1796
2108 سپاس گرفته‌شده در 556 ارسال
ارسال: #22
(۱۳۹۱/۰۴/۲۹، ۱۲:۳۶ ب.ظ)Animal Planet نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
جواب سوالم رو تو لینک دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
پیدا کردم

راجع به فنچ چی؟ با فنچ میشه؟ (گنجشک ماده فنچ نر)
با سلام
فنچ نرگسی که جثه درشت تری داره شاید بشه با گنجشک نر جفت کرد اما تغذیشون مشکل داره که یه راه حل برای تغذیشون باید پیدا کنی به نظر من امتحانش میتونه هم برای من و هم دوستان جالب باشه با تشکر
۱۳۹۱/۰۴/۲۹، ۰۲:۰۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Arjon ، Animal Planet
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 9
سپاس‌ها: 1306
607 سپاس گرفته‌شده در 229 ارسال
ارسال: #23

با سلام

معمولا از امتزاج گونه های مختلف حیوانات و پرندگان با هم هدف خاصی دنبال میشه ....

مثلا برای به وجود آوردن رنگ قرمز در قناری ، اون رو با سهره ی وحشی جفت کردن...

و یا برای تصحیح آوازش با سهره جفت میزنن.

اما جفت کردن قناری بدون هدف و اطلاع با سایر پرندگان بی فایدست ، گنجشک نه رنگ دلچسبی داره و نه صدای خوبی ، جوجه بوجود آمده مورد علاقه نخواهد بود و با عدم توجه و رسیدگی رو به رو خواهد شد.

البته به حس هیجان و کسب موفقیت در چنین امری که پرورش دهندگان بزرگ که جهت تفنن به این گونه امور می پردازن نمیشه پرده گذاشت.

ممنون
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۴/۲۹، ۰۲:۴۱ ب.ظ، توسط DRaiush.)
۱۳۹۱/۰۴/۲۹، ۰۲:۴۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دیپلم برق
ارسال: #24
با سلام
به نظر من اون کسی که قناری رو با گنجشک جفت زده یک قدم از ما جلوتره حداقل تجربه ای بدست اورده و شاید این تجربه با اصلاح نژاد و افکار علمی اشخاص دیگه و نطفه دار بودن جوجه ها شاهد بوجود امدن نسل جدید با خصوصیات جدید از قناری یا گنجشک بشه دوستان زمانی که نژاد جیبوس یا خیلی از نژادهای جدید بوجود امده شاید اولش بدون علم بوده و از راه تجربه به این علم رسیده باشند تجربه مادر همه دانش هاست با تشکر
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۴/۳۰، ۱۰:۴۲ ق.ظ، توسط nazmi.)
۱۳۹۱/۰۴/۲۹، ۱۱:۳۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: DRaiush ، majid*h ، Arjon ، Animal Planet ، عمادذر
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 217
96 سپاس گرفته‌شده در 45 ارسال
ارسال: #25
گنجشک با گنجشک رو برای حمال شنیده بودم ولی گنجشک باقناری رو نه
۱۳۹۱/۰۵/۰۳، ۰۹:۴۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
کاربر افتخاری

کارشناسی
اعتبار: 26
سپاس‌ها: 422
1632 سپاس گرفته‌شده در 273 ارسال
ارسال: #26
سلام

عکسهایی که مشاهده میکنید پرنده های پیوندی حاصل گنجشک و قناری هستند. گنجشک پرنده ای وحشی است که به راحتی با قفس خو نمی گیرد . اما قابل جفت انداختن با قناری و حتی سهره است.

۱۳۹۱/۰۵/۰۴، ۱۰:۳۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
**
کاربر افتخاری

کارشناسی
اعتبار: 26
سپاس‌ها: 422
1632 سپاس گرفته‌شده در 273 ارسال
ارسال: #27
با عرض سلام و خسته نباشید

فرمایش شما کاملا صحیح است. من هیچ وقت قناری را جفت مناسب برای گنجشک نمی دونم اما این کار غیر ممکن نیست .

گنجشک ها فقط حشره خوار نیستند و ممکنه که در طبیعت جوجه هارا با حشره تغذیه کنند اما گنجشکی که از جوجگی در قفس بزرگ شده و انواع دانه های روغنی در اختیارش هست به راحتی میتونه جوجه های خودشو تغذیه کنه .
ضمنا وقتی ماده قناری و ظیفه بزرگ کردن جوجه را به عهده می گیره مشکلی پیش نمیاد و حتی میشه از غذای تخم مرغی هم استفاده کرد.
من خودم تجربه این کار را ندارم و دقیقا و قاطعانه نمی تونم بگم که حتما این کار شدنیه اما فکر می کنم مسئله بعیدی نباشه .

در مورد عکسها هم صحیح می فرمایید. چون من گنجشک هایی با این رنگ و شمایل ندیده بودم گمان کردم هیبرید قناری و گنجشک باشه . این عکسها را در جستجوی هیبرید قناری و گنجشک در اینترنت به دست آورده بودم.

باز سعی می کنم اطلاعات دقیقتری در این رابطه پیدا کنم . چون فکر می کنم از پرنده بازهای اسپانیایی و ایتالیایی هر کاری بر میاد.

موفق باشید
۱۳۹۱/۰۵/۰۷، ۰۸:۴۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
کاربر افتخاری

فوق لیسانس
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 686
1311 سپاس گرفته‌شده در 496 ارسال
ارسال: #28
آقا مراد قناری و گنجشک رو با هم جفت زده و کلیپش هم توی سایت هست.باید دیده باشین؟؟؟؟
۱۳۹۱/۰۵/۰۸، ۰۱:۵۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدگلشن ، عمادذر ، Arjon ، Animal Planet
*
کاربر انجمن

دیپلم برق
ارسال: #29
با سلام
دوستان کسی راجب جفت زدن قناری با فنج تجربه یا جایی ندیده و نظری نداره برای من سواله جفتگیری فنج نرگسی یا کلا فنج هایی که جثه درشت تری دارند با قناری چطور جوجه هایی رو میدهند و چه قابلیت ها و ترکیب رنگ رو به ارث میبرند با تشکر
۱۳۹۱/۰۵/۰۸، ۰۶:۰۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Arjon
*
کاربر انجمن

...
اعتبار: 69
سپاس‌ها: 1443
1681 سپاس گرفته‌شده در 331 ارسال
ارسال: #30
با عرض سلام به دوستان عزیز

دوستان توجه داشته باشند که در کشورهای دیگر قصد از ترکیب نزادهای مختلف بالا بردن کیفیت نزاد پرنده است
حالا چه از لحاظ زیبایی و چه اواز و چه جسمی

نکته بعد شخصی که این عمل رو میخواد انجام بده اول از همه باید هدف رو مشخص کنه و بسیار هم باید صبور باشه
جفت کردن 2 نزاد مختلف به هر حال کار ساده و اسانی نیست و همچنین از لحاظ تحقیقات در مورد پرنده ای که میخواهد

جفت کند را داشته باشه و یا کسب کند.بعضی ها از روی کنجکاوی و بعضی هم به لحاظ علمی و بعضی هم به دلیل
سود و یا منفعت دست به چنین کاری میزنند که خوب باید برای هر کدوم احترام قائل شد.

در مورد کار جفت زدن اقا مراد الجزایری باید به عرض دوستان برسونم که دوستان اشتباه برداشت کردنند . ایشون نوعی از
نزاد گیرلیتس الاریو را جفت زدنند نه گنجشگ که به عنوان شاه الاریو هم شناخته میشود.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
۱۳۹۱/۰۵/۰۹، ۰۳:۵۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Animal Planet ، عمادذر ، nazmi ، DRaiush

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان