زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۲۸، ۰۳:۱۹ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

قناری پرماجرا

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 33
28 سپاس گرفته‌شده در 14 ارسال
ارسال: #1
قناری پرماجرا
باسلام.ابتدای مطلب از ادمین خواهش میکنم که این تایپیک من رو به صفحه ی دیگه یا جستوجو درسایت و... رجوع ندهد.
وامااصل کلام:
حدود یک ماه مونده به محرم امسال بودکه ماده ی قناریم روفروختم وتا پیداکردن یکی دیگه منتظر شدم.تواین مدت اتفاق های زیادی افتاد.حدودیک ماه ازفروش مادش نگذشته بود که نمیدونم به چه دلیل گرمی دونه ها یا قارچ پای نرم ورم کرد.منم واسه درمانش از شقاق استفاده کردم.تاحدودی جواب داد ولی کاملا خوب نشد وفهمیدم از گرمی دونشه.تومدت بیماریش که ماده نداشت به کلی ازخوندن افتادودیگه اون صلابت رونداشت.تااینکه ازیکی ازدوستام یه ماده ی فر پرتقالی واسش گرفتم.ودونش رومتعادل کردم.پاش خوب شد ولی توخوندنش اون قرصی رونداشت.ومن واسه تقویتش ازمولتی ویتامین کودک استفاده کردم.ونمی دونم بخاطر اونه یانه پرهای زیر نوکش(گردنش)کم کم ریختن.من هم دیگه مولتی ویتامین ندادم.اولش فکرمیکردم تولک رفته ولی دیدم طول کشید ودراین مدت هم خوب میخوند.حدود یه هفته پیش قفسشو بردم اتاق ماده ولی اونو نمی بینه ودوسه روزه قرص وطولانی میخونه و پسش هم براومده ولی باز هرروز پرمیریزه.مخواستم ببینم علتش چیه؟چیکارش کنم؟وآیا میتونم واسه امسال جفتش کنم؟(تاحدود بیست روزدیگه)؟باتوجه به اینکه ماده آمادس واز آمادگی ریزه خونی میکنه.
باتشکر ازدوستان.
۱۳۹۰/۱۲/۲۸، ۰۲:۴۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 0
58 سپاس گرفته‌شده در 29 ارسال
ارسال: #2
RE: قناری پرماجرا
دوست من او پر ریزی دور و زیر گردنش ممکن واسه ویتامین باشه چون منم یه نرم رو حواسم نبود و ورجه وورجه تو دستم میکرد و یکم از دارو ریخت دور نوک و گرئنش و تا 3 ماه زره زره پراش ریخت و کم کم در اومد و شما شروع به تقویتشون بکن و با خیال راحت جفتشون بنداز و فقط هر روز بزار اب تنی کنه
۱۳۹۰/۱۲/۲۸، ۰۵:۵۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Admiral ، بهبود ، سیدمحمد شریفی
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 33
28 سپاس گرفته‌شده در 14 ارسال
ارسال: #3
اگه شمامیگین که میتونه بخاطرتماس باویتامین باشه پس درسته چون چندبار دیده بودم که از آبخوریش که ویتامین داشت آبتنی میکرد.
۱۳۹۰/۱۲/۲۸، ۱۱:۵۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر افتخاری

فوق لیسانس
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 686
1311 سپاس گرفته‌شده در 496 ارسال
ارسال: #4
مصرف بیش ازحد ویتامین آ میتونه دلیل ریختن پرها باشه
۱۳۹۱/۰۱/۱۳، ۰۲:۲۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: nazmi ، m.kh
*
کاربر انجمن

هیچلم
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 702
601 سپاس گرفته‌شده در 198 ارسال
ارسال: #5
یکی از بزرگترین ضربه ها رو این مولتی ویتامین بچه بهم زد از شما خواهش میکنم اصلا حتی به یه مقدار کم هم استفاده نکنید اگه حرف منو باور نمیکنید از یه دامپزشک بپرسید
۱۳۹۱/۰۱/۲۰، ۰۹:۴۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر افتخاری

فوق لیسانس
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 686
1311 سپاس گرفته‌شده در 496 ارسال
ارسال: #6
(۱۳۹۱/۰۱/۲۰، ۰۹:۴۳ ق.ظ)hamed.k نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
یکی از بزرگترین ضربه ها رو این مولتی ویتامین بچه بهم زد از شما خواهش میکنم اصلا حتی به یه مقدار کم هم استفاده نکنید اگه حرف منو باور نمیکنید از یه دامپزشک بپرسید
خواهشا از عوارضش بكيد.جه لطمه اي زده؟تجربياتتون رو بيان كنيد تا همه استفاده كنيم
۱۳۹۱/۰۱/۲۰، ۰۲:۳۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم ارشد

لیسانس
اعتبار: 39
سپاس‌ها: 2232
2041 سپاس گرفته‌شده در 780 ارسال
ارسال: #7
با سلام مولتی ویتامین بچه شاید بدلیل داشتن دوز بالا ضرر داشته باشه من قبلا استفاده میکردم ولی از وقتی که که خیلی از اساتید سایت نهی کردن منم استفاده از اون رو قطع کردم البته منم به مقدار خیلی کم استفاده میکردم و مشکل خاصی مشاهده نکردم
امضای سیدمحمد شریفی با سلام نام کاربری سابقم silverman909 بود
۱۳۹۱/۰۱/۲۰، ۰۳:۱۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #8
(۱۳۹۰/۱۲/۲۸، ۰۲:۴۸ ق.ظ)Admiral نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
باسلام.ابتدای مطلب از ادمین خواهش میکنم که این تایپیک من رو به صفحه ی دیگه یا جستوجو درسایت و... رجوع ندهد.
وامااصل کلام:
حدود یک ماه مونده به محرم امسال بودکه ماده ی قناریم روفروختم وتا پیداکردن یکی دیگه منتظر شدم.تواین مدت اتفاق های زیادی افتاد.حدودیک ماه ازفروش مادش نگذشته بود که نمیدونم به چه دلیل گرمی دونه ها یا قارچ پای نرم ورم کرد.منم واسه درمانش از شقاق استفاده کردم.تاحدودی جواب داد ولی کاملا خوب نشد وفهمیدم از گرمی دونشه.تومدت بیماریش که ماده نداشت به کلی ازخوندن افتادودیگه اون صلابت رونداشت.تااینکه ازیکی ازدوستام یه ماده ی فر پرتقالی واسش گرفتم.ودونش رومتعادل کردم.پاش خوب شد ولی توخوندنش اون قرصی رونداشت.ومن واسه تقویتش ازمولتی ویتامین کودک استفاده کردم.ونمی دونم بخاطر اونه یانه پرهای زیر نوکش(گردنش)کم کم ریختن.من هم دیگه مولتی ویتامین ندادم.اولش فکرمیکردم تولک رفته ولی دیدم طول کشید ودراین مدت هم خوب میخوند.حدود یه هفته پیش قفسشو بردم اتاق ماده ولی اونو نمی بینه ودوسه روزه قرص وطولانی میخونه و پسش هم براومده ولی باز هرروز پرمیریزه.مخواستم ببینم علتش چیه؟چیکارش کنم؟وآیا میتونم واسه امسال جفتش کنم؟(تاحدود بیست روزدیگه)؟باتوجه به اینکه ماده آمادس واز آمادگی ریزه خونی میکنه.
باتشکر ازدوستان.

باسلام

دوستان هر كدوم تجربه خودشون رو گفتن و بنده هم بايد عرض كنم الان حدود 13 ساله كه قناري نگه ميدارم و هميشه ماهي يه بار مولتي ويتامين كودك به همشون دادم و مشكل خاصي واسم پيش نيومده البته ناگفته نمونه كه استفاده از مولتي ويتامين مخصوص پرنده خيلي خيلي بهتر و خاطر جمع تره چون مطابق سيستم بدنيش ساخته شده و باهاش سازگارتره من گه گاهي هم از شربت ب كمپلكس بجاي مولتي ويتامين استفاده ميكنم.

موفق باشيد

:basa (159):
امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
۱۳۹۱/۰۱/۲۰، ۰۵:۱۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

اعتبار: 10
سپاس‌ها: 831
602 سپاس گرفته‌شده در 152 ارسال
ارسال: #9
سلام
مولتی ویتامین بچه به دلیل اینکه مولتی ویتامینهای انسانی اغلب محلول در چربی هستن با دستگاه گوارش پرنده سازگار نیست...اما مولتی ویتامین پرندگان برای محلول در آب ساخته میشه و با دستگاه گوارش پرنده سازگاره...وگرنه ویتامین لازم برای پرنده تامین میشه فقط باید دوز لازم را رعایت کرد .اما به دلیلی که گفتم مشکلات گوارشی ایجاد میکنه...شاد باشین
۱۳۹۱/۰۱/۲۰، ۰۵:۱۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

اعتبار: 1
سپاس‌ها: 1379
108 سپاس گرفته‌شده در 56 ارسال
ارسال: #10
با درود
دوست عزيز مولتي ويتامين انساني به دليل داشتن ساخارين و اسيد هاي چرب براي كبد پرنده ضرر داره ولي مقدارش در مولتي ويتامين كودك كمتر فكر نميكنم در دوز كمتر ضرري داشته باشه.
۱۳۹۱/۰۱/۲۰، ۰۷:۵۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: برف زمستان

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان