زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۳۱، ۰۶:۲۳ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

قهر مرغ عشقام

*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 6
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #1
قهر مرغ عشقام
با سلام وتشکر از سایت خوبتون
من یک جفت مرغ عشق داشتم که هم سن بودن مرغ عشق نر هنگام جفت گیری سکته کرده و مرد، سپس یک نر دیگه خریدم که از نظر سنی نسبت به مرغ عشق ماده بزرگتره، حالا مرغ عشق نر میخواد جفت گیری کنه ولی ماده نمیذاره و میزنه، بعدش که ماده میره طرف نره ، نر قهر کرده و محلش نمیذاره، و خیلی افسرده میشه و آروم و ساکت یه طرف میشینه و به ماده پشت میکنه، و این کار تا یکی 2 ساعت ادامه پیدا میکنه
خواهشا بگید چیکار کنم؟
۱۳۹۱/۰۹/۰۴، ۰۸:۰۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #2
RE: قهر مرغ عشقام
چرا کسی جوابمو نمیده؟:basa (101):
۱۳۹۱/۰۹/۰۶، ۰۹:۲۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 3
12 سپاس گرفته‌شده در 7 ارسال
ارسال: #3
دوست عزیز مثل اینکه مدیرای این انجمن برای کاربرای عادی مثل من و شما جوابی ندارن...
اطلاعات من اینو میگه اگه به تازگی مرغ عشق نر رو آوردید زمان میبره تا جفت بگیرن و اگه نر شما حالت افسردگی داره احتمالا تولک رفته (گوشه نشین شده) و گذراس... من چندین مرغ عشق نر رو دیدم که تو این حالت بودن ولی خوب شدن.یکم بهشون زمان بدین.
۱۳۹۱/۰۹/۰۷، ۰۹:۳۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: golenarges
*
کاربر انجمن

DiplomaAbove
اعتبار: 64
سپاس‌ها: 967
5513 سپاس گرفته‌شده در 908 ارسال
ارسال: #4
سلام دوستان عزیز
موضوع اینجوری که شما میگید نیست !
اگر دقت کرده باشید اکثر دوستانی که اینجا حضور دارن در خصوص قناری و سهره اطلاعات دارن و دوستانی که در ضمینه پرندگانه دیگه مثل مرغ عشق اطلاعات داشته باشن خیلی کم هستن...
اگر می بینید به سوالتون جوابی داده نمیشه دلیل بر این نیست که خدائی نکرده دوستان کم لطفی می کنن , به این خاطر هستش که جواب سوال رو نمی دونن (مثل خود من)
موفق باشید.
۱۳۹۱/۰۹/۰۷، ۱۰:۰۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 3
12 سپاس گرفته‌شده در 7 ارسال
ارسال: #5
خب دوست عزیز
موضوعات مربوط به پرنده های دیگه رو حذف کنن ک حداقل کاربرا الکی منتظر جواب نمونن.
شما میگین قناری و سهره...من تو همین انجمن سوالاتی در مورد بیماری قناریم مطرح کردم که متاسفانه بی جواب موند و پرنده از بین رفت... من ناشی هم موضوع رو جدی نگرفتم تا کار از کار گذشت...
با تشکر.
۱۳۹۱/۰۹/۰۷، ۱۰:۱۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

DiplomaAbove
اعتبار: 64
سپاس‌ها: 967
5513 سپاس گرفته‌شده در 908 ارسال
ارسال: #6
دوستان اگر جواب رو بدونن راهنمائی می کنن و این هیچ ربطی به کاربر عادی بودن یا غیره نداره دوست عزیز...
۱۳۹۱/۰۹/۰۷، ۱۰:۲۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 37
سپاس‌ها: 435
1988 سپاس گرفته‌شده در 432 ارسال
ارسال: #7
دوست عزیز sasia

همونطور که دوستمون نوید جان گفتن بسته به اینه که کدوم یک از عزیزان آن لاین باشن و در زمینه سوال شما تجربه داشته باشنو بتونن جواب شما رو بدن .

در بالا صفحه اصلی لینک دوستان رو باز کنید و به سایت استاد عزیز علیرضا برید . در اونجا با لینکهای زیادی که به انواع پرنده هااختصاص داره مواجه میشید . سایتی که مربوط به مرغ عشق باشه رو انتخاب کنید شاید مشکل شما در اونجا جواب داده شده باشه من شخصا تجربه ای در این مورد ندارم که در اختیار شما بذارم وگرنه دریغ نمیکردم و فکر کنم بقیه دوستان هم همین نظرداشته باشن .

موفق باشین .
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۹/۰۷، ۱۲:۵۱ ب.ظ، توسط ayhn.)
۱۳۹۱/۰۹/۰۷، ۱۲:۵۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

...
سپاس‌ها: 475
12 سپاس گرفته‌شده در 6 ارسال
ارسال: #8
(۱۳۹۱/۰۹/۰۴، ۰۸:۰۷ ب.ظ)golenarges نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام وتشکر از سایت خوبتون
من یک جفت مرغ عشق داشتم که هم سن بودن مرغ عشق نر هنگام جفت گیری سکته کرده و مرد، سپس یک نر دیگه خریدم که از نظر سنی نسبت به مرغ عشق ماده بزرگتره، حالا مرغ عشق نر میخواد جفت گیری کنه ولی ماده نمیذاره و میزنه، بعدش که ماده میره طرف نره ، نر قهر کرده و محلش نمیذاره، و خیلی افسرده میشه و آروم و ساکت یه طرف میشینه و به ماده پشت میکنه، و این کار تا یکی 2 ساعت ادامه پیدا میکنه
خواهشا بگید چیکار کنم؟

سلام ؛
احتمالا به دلیل اینه که مادتون با نر قبلی جفت خورده و به خاطر همین ، این یکی رو سخت قبول می کنه . البته انشاء الله بعد از مدت کوتاهی این حالت رفع میشه . من مرغ عشق گله ای داشتم اما یه جفت توی یه قفس نه . وگرنه شاید میتونستم بیشتر کمک کنم .
۱۳۹۱/۰۹/۰۸، ۰۷:۵۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #9
خوب شد من عضو این سایت شدمو این پست رو گذاشتما، با اینکه جوابی نگرفتم حداقل بانی خیر شدم که شماها حرفاتونو بزنید،
جناب آقای قربان خیلی ممنون که جواب دادید، ولی ماده با نر قبلی جفت گیری نکرد، نر میخواست طرفش بره که ماده میزدش بعد یه دفه افتاد کف قفس و دست و پا زد و مرد، از پرنده فروش که پرسیدیم گفت که میخواست جفت گیری کنه که از هیجان زیادی سکته کرده حالا نمیدونم این حرف تا چه اندازه صحت داره(منکه تخصصی ندارم هر کی هر چی میگه باور میکنم) حالا هم فقط با این نر دعوا میگیره، اولا باهاش خوب بود ولی از وقتی که نر میخواد بره طرفشو جفت گیری کنه باهاش بد شده اصلا با هم خوب نیستن همش نر رو میزنه، اینم بگما نر خیلی ساکت و آرومه، ولی ماده خیلی جیغ جیغو هستش، اصلا نمیذاره پراش در بیاد هر پری که داشته همرو کنده، حالا هم که میخواد پر در بیاره میکنه، خواستم عوضش کنم که پرنده فروش هم قبول نکرد گفت اگه بندازم قفس همه مرغ عشقارو عاصی میکنه
چیکار کنم
:basa (101):
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۹/۱۵، ۱۲:۰۱ ب.ظ، توسط golenarges.)
۱۳۹۱/۰۹/۱۵، ۱۱:۵۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

...
سپاس‌ها: 475
12 سپاس گرفته‌شده در 6 ارسال
ارسال: #10
سلام به همه ی دوستان و اساتید گرامی ؛
شما اگه این طوره که می گید ، مادتون مشکل داره و توی نگهداری گله ای هم این جور ماده ها و حتی نرها پیدا میشن که با همه دعوا می کنن و سر تو همه ی لونه ها می کنن و تخم بقیه مرغ عشق ها رو میشکنن و ... که باید یه جوری ردشون کرد یا توی قفس جدا از بقیه نگه داریشون کرد .
شما باید مادتون رو عوض کنید . ( در ضمن یه توصیه هم دارم : در مورد پرندگانی مانند فنچ و مرغ عشق ، سعی کنید بیش از یک جفت در یک مکان نگه دارید ( البته تعداد خیلی زیاد نه ) . چون این جوری هم میتونن انتخاب کنن و هم دعوا بین نر و ماده کمتره (چون خودشون همدیگه رو انتخاب کردن ) و برای همین ، راحتتر با هم زندگی می کنن و جفت گیری و تولید مثلشون هم بیشتر و بهتره . )
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۹/۱۶، ۰۷:۳۱ ب.ظ، توسط محمدرضا قربان.)
۱۳۹۱/۰۹/۱۶، ۰۷:۲۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان