زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۳۱، ۰۱:۴۷ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

قهر مرغ عشقام

*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 6
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #1
قهر مرغ عشقام
با سلام وتشکر از سایت خوبتون
من یک جفت مرغ عشق داشتم که هم سن بودن مرغ عشق نر هنگام جفت گیری سکته کرده و مرد، سپس یک نر دیگه خریدم که از نظر سنی نسبت به مرغ عشق ماده بزرگتره، حالا مرغ عشق نر میخواد جفت گیری کنه ولی ماده نمیذاره و میزنه، بعدش که ماده میره طرف نره ، نر قهر کرده و محلش نمیذاره، و خیلی افسرده میشه و آروم و ساکت یه طرف میشینه و به ماده پشت میکنه، و این کار تا یکی 2 ساعت ادامه پیدا میکنه
خواهشا بگید چیکار کنم؟
۱۳۹۱/۰۹/۰۴، ۰۸:۰۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
صفحه 2 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

دبیرستان
سپاس‌ها: 0
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #11
RE: قهر مرغ عشقام
سلام به همه دوستان . من حدود یه 3 هفته ای هست یک جفت مرغ عشق خریدم . جفتشون ابی و سفید هستن با این تفاوت که یکیشون بالای نوکش ابی هست و اون یکی سفید . خیلی با هم دعوا میکنن . جدیدا ماده یه جفت تخم گذاشته ولی اصلا تو لونش نمیره . خواهش میکنم راهنماییم کنید .
۱۳۹۳/۰۲/۲۲، ۱۰:۱۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #12
سلام
اگر جفت گيريشون را نديده باشيد پس جفت نشدن.ماده هم تا تمام تخم هاشو نذاره نميره تولون روشون بخوابه.اگر اين سر ي تخم ها جوجه نشد از هم جداشون كنيد.

امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۰۲/۲۲، ۱۰:۱۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدامين كاوسی
**
پژوهشگر انجمن

لیسانس
اعتبار: 23
سپاس‌ها: 1106
878 سپاس گرفته‌شده در 267 ارسال
ارسال: #13
(۱۳۹۳/۰۲/۲۲، ۱۰:۱۰ ق.ظ)'soroush8' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به همه دوستان . من حدود یه 3 هفته ای هست یک جفت مرغ عشق خریدم . جفتشون ابی و سفید هستن با این تفاوت که یکیشون بالای نوکش ابی هست و اون یکی سفید . خیلی با هم دعوا میکنن . جدیدا ماده یه جفت تخم گذاشته ولی اصلا تو لونش نمیره . خواهش میکنم راهنماییم کنید .

هیچ دو مرغ عشقی با هم قهر نمیکنند.
با سلام .
این داستان رو که میگن مرغ عشق ها با هم قهر میکنند یه جور لفظ که واسه جبران جفت نخوردن یا دعوای مرغ عشق هاشون مطرح میکنند.
دوست عزیز شرح دقیق بفرمایید که ماده  میزنه نر رو یا نر ماده رو؟!
و یه عکس از فضای نگه داریشون.

امضای hidrane کودکی دیدم ماه را بو میکرد
                      قفسی بی در دیدم که در آن روشنی پرپر میزد...
۱۳۹۳/۰۲/۲۲، ۱۱:۰۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدامين كاوسی
*
کاربر انجمن

دیپلم-دانشجو
سپاس‌ها: 12
5 سپاس گرفته‌شده در 4 ارسال
ارسال: #14
سلام
من هم یک جفت مرق عشق دارم . به نظرم ماده سنش از نر بیشتره ولی دلیل میشه که اینا جفت نشدن ؟
اولاش با هم عشق بازی می کردن و نره به مادهه غذا میداد ولی ک کم دیگه زیاد طرف هم نمیرن و شب ها هم پیش هم نمی خوابن بعضی وقت ها هم به ندرت سر غذا با هم دعوا می کنن .
لونه هم گذاشتم طرفش نمیرن
چیکار کنم ؟  حدود 3 هفته هست که پیش هم هستن تو یه فضای کاملا بزرگ و باز
۱۳۹۳/۰۲/۲۲، ۱۱:۲۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
پژوهشگر انجمن

لیسانس
ارسال: #15
(۱۳۹۳/۰۲/۲۲، ۱۱:۲۴ ب.ظ)'dawolf' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
من هم یک جفت مرق عشق دارم . به نظرم ماده سنش از نر بیشتره ولی دلیل میشه که اینا جفت نشدن ؟
اولاش با هم عشق بازی می کردن و نره به مادهه غذا میداد ولی ک کم دیگه زیاد طرف هم نمیرن و شب ها هم پیش هم نمی خوابن بعضی وقت ها هم به ندرت سر غذا با هم دعوا می کنن .
لونه هم گذاشتم طرفش نمیرن
چیکار کنم ؟  حدود 3 هفته هست که پیش هم هستن تو یه فضای کاملا بزرگ و باز

دوست عزیز سلام.
من چندین بار عرض کردم که مرغ عشق ها جفتیابی انتخابی دارند و جفت خودشون رو تو گله پیدا میکنند.البته راههایی واسه حل کردن این قضیه هست که در مباحث و مقالات گذشته به آنها رسیدگی شد.در ضمن سن و سال در مرغ عشق ها اصلا مطرح نیست .
محیط و شرایط رو براشون آماده کنید .

۱۳۹۳/۰۲/۲۳، ۰۸:۵۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدامين كاوسی ، محمدمهدی
*
کاربر انجمن

دیپلم-دانشجو
ارسال: #16
بله شما چندین بار گفتید که جفت یابی انتخابی دارن ولی نمیشه که یه گله مرغ عشق بخریم تا یه جفت از توشون در بیاریم !
الان که توجه کردم دیدم مرغ عشق هام زیاد نوک به نوک میشن و گاهی اوقات ماده سرش رو کج می کنه و از نر انگار داره طلب غذا می کنه . ولی اینا اصلا طرف لونه نمی رن و انگار یونه رو نمی بینن ! براشون 7 تخم کاهو سیب ارزن کتان قطره ویتامین گذاشتم دیگه چیکار کنم ؟
۱۳۹۳/۰۲/۲۳، ۰۳:۱۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

ليسانس
سپاس‌ها: 9
29 سپاس گرفته‌شده در 17 ارسال
ارسال: #17
سلام دوست عزيز
مرغ عشق ها از اسمشون پيداست . وقتي كه دوتا مرغ عشق باهم جفت بخورن در 10 درصد موارد مرغ عشق ديگه ميميره و اگر نميره تا مدت بسيار زيادي با مرغ عشق ديگه جفت نميخوره.
بهتره مرغ عشقتون رو عوض كنيد.
۱۳۹۳/۰۲/۲۳، ۰۳:۵۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم-دانشجو
ارسال: #18
نقل قول: سلام دوست عزيز
مرغ عشق ها از اسمشون پيداست . وقتي كه دوتا مرغ عشق باهم جفت بخورن در 10 درصد موارد مرغ عشق ديگه ميميره و اگر نميره تا مدت بسيار زيادي با مرغ عشق ديگه جفت نميخوره.
بهتره مرغ عشقتون رو عوض كنيد.

ولی این که به بحث ما ربطی نداشت

۱۳۹۳/۰۲/۲۳، ۰۴:۲۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
پژوهشگر انجمن

لیسانس
ارسال: #19
(۱۳۹۳/۰۲/۲۳، ۰۳:۱۲ ب.ظ)'dawolf' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بله شما چندین بار گفتید که جفت یابی انتخابی دارن ولی نمیشه که یه گله مرغ عشق بخریم تا یه جفت از توشون در بیاریم !
الان که توجه کردم دیدم مرغ عشق هام زیاد نوک به نوک میشن و گاهی اوقات ماده سرش رو کج می کنه و از نر انگار داره طلب غذا می کنه . ولی اینا اصلا طرف لونه نمی رن و انگار یونه رو نمی بینن ! براشون 7 تخم کاهو سیب ارزن کتان قطره ویتامین گذاشتم دیگه چیکار کنم ؟

با سلام .
تو یکی از مقالات خدمتتون عرض کردم که وقتی میرید یه جفت مرغ عشق بخرید چطور مرغ عشقی رو انتخاب کنید.
ولی در کل شما جداشون کن واسه یه 2 هفته به این صورت که .
1 هفته تمام مرغ عشق نر در یک قفس جدا در بالای سر قفس مرغ عشق ماده باشه تا فقط صدای هم رو بشنون.هفته دوم اون ها و با فاصله 1 متری از هم قرارشون بده 2 روز بعد قفس ها رو به هم بچسبون طوری که بتونن نوک به نوک بشن تو این مدت اثاره اکالیپتوس بی اثر نیست.
بعد دو روز نر رو بنداز تو قفس ماده و ولشون کن به حال خودشون .
تنها راه و بهترین راه همینه اگه قصد داری حتما از این جفت جوجه بگیری .
در ضمن وقتی مرغ عشق ها آماده نباشن حتی یکیشون هم آماده نباشه باهم دعوا  میکنند.
شما با تغذیه مناسب و نگهداری صحیح آمادشون کنید.

۱۳۹۳/۰۲/۲۳، ۰۸:۲۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دیپلم-دانشجو
ارسال: #20
خیلی ممنون
تاکید کنم که مرغ عشق های من تو قفس نیستن و یک گوشه تو انباریمون تور زدم و فضای 2*2 با ارتفاع 3.5 دارن و غذا هم همه جا براشون گذاشتم
2-3 روز هست که مرغ عشق نر میره کنار ماده و یک پاش رو روی کمرش میزاره و نوک به نوک میشن و فکر کنم به ماده غذا میده . جفت شدن یعنی ؟

و یک سوال دیگه اینه که : من تو پرنده فروشی ها می بینم که تو یه قفس یک جفت مرغ عشق گذاشتن و سقف لونه رو برداشتن ! علتش چیه ؟
۱۳۹۳/۰۲/۲۶، ۰۳:۰۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان