زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۰۴:۲۸ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

قهر مرغ عشقام

*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 6
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #1
قهر مرغ عشقام
با سلام وتشکر از سایت خوبتون
من یک جفت مرغ عشق داشتم که هم سن بودن مرغ عشق نر هنگام جفت گیری سکته کرده و مرد، سپس یک نر دیگه خریدم که از نظر سنی نسبت به مرغ عشق ماده بزرگتره، حالا مرغ عشق نر میخواد جفت گیری کنه ولی ماده نمیذاره و میزنه، بعدش که ماده میره طرف نره ، نر قهر کرده و محلش نمیذاره، و خیلی افسرده میشه و آروم و ساکت یه طرف میشینه و به ماده پشت میکنه، و این کار تا یکی 2 ساعت ادامه پیدا میکنه
خواهشا بگید چیکار کنم؟
۱۳۹۱/۰۹/۰۴، ۰۸:۰۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
صفحه 3 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
**
پژوهشگر انجمن

لیسانس
اعتبار: 23
سپاس‌ها: 1106
878 سپاس گرفته‌شده در 267 ارسال
ارسال: #21
RE: قهر مرغ عشقام
(۱۳۹۳/۰۲/۲۶، ۰۳:۰۲ ب.ظ)'dawolf' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
خیلی ممنون
تاکید کنم که مرغ عشق های من تو قفس نیستن و یک گوشه تو انباریمون تور زدم و فضای 2*2 با ارتفاع 3.5 دارن و غذا هم همه جا براشون گذاشتم
2-3 روز هست که مرغ عشق نر میره کنار ماده و یک پاش رو روی کمرش میزاره و نوک به نوک میشن و فکر کنم به ماده غذا میده . جفت شدن یعنی ؟

و یک سوال دیگه اینه که : من تو پرنده فروشی ها می بینم که تو یه قفس یک جفت مرغ عشق گذاشتن و سقف لونه رو برداشتن ! علتش چیه ؟

سلام.
مرغ عشق ها رفتار های گوناگونی دارند.و این هم میتونه نشانه ای از جفتگیریشون باشه.
اما در پرنده فروشی ها به دلیل ازدحام پرنده و رسیدگی و توجه کمتر معمولا در لونه ها رو بر میدارن تا اگر تخمی گذاشته شد یا پرنده ای داخل لونه دچار مشکل و مرگ شده متوجه شده و از بروز بیماری جلوگیری کنند.

امضای hidrane کودکی دیدم ماه را بو میکرد
                      قفسی بی در دیدم که در آن روشنی پرپر میزد...
۱۳۹۳/۰۲/۲۶، ۰۷:۳۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دیپلم-دانشجو
سپاس‌ها: 12
5 سپاس گرفته‌شده در 4 ارسال
ارسال: #22
(۱۳۹۳/۰۲/۲۶، ۰۷:۳۴ ب.ظ)'hidrane' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۳/۰۲/۲۶، ۰۳:۰۲ ب.ظ)'dawolf' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
خیلی ممنون
تاکید کنم که مرغ عشق های من تو قفس نیستن و یک گوشه تو انباریمون تور زدم و فضای 2*2 با ارتفاع 3.5 دارن و غذا هم همه جا براشون گذاشتم
2-3 روز هست که مرغ عشق نر میره کنار ماده و یک پاش رو روی کمرش میزاره و نوک به نوک میشن و فکر کنم به ماده غذا میده . جفت شدن یعنی ؟

و یک سوال دیگه اینه که : من تو پرنده فروشی ها می بینم که تو یه قفس یک جفت مرغ عشق گذاشتن و سقف لونه رو برداشتن ! علتش چیه ؟

سلام.
مرغ عشق ها رفتار های گوناگونی دارند.و این هم میتونه نشانه ای از جفتگیریشون باشه.
اما در پرنده فروشی ها به دلیل ازدحام پرنده و رسیدگی و توجه کمتر معمولا در لونه ها رو بر میدارن تا اگر تخمی گذاشته شد یا پرنده ای داخل لونه دچار مشکل و مرگ شده متوجه شده و از بروز بیماری جلوگیری کنند.

خب وقتی لونه سقف نداشته باشه که توش نمیرن و اصلا تخم نمیزارن

۱۳۹۳/۰۲/۲۷، ۱۲:۱۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
پژوهشگر انجمن

لیسانس
ارسال: #23
نه دوست من تخم میذارن چه بدون در و چه با در.
۱۳۹۳/۰۲/۲۷، ۰۶:۱۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
*
کاربر انجمن

دیپلم-دانشجو
سپاس‌ها: 12
5 سپاس گرفته‌شده در 4 ارسال
ارسال: #24
واقعا ؟؟ می تونم توش خاک اره بریزم که نرم باشه یا چیزی نریزم بهتره ؟
۱۳۹۳/۰۳/۰۱، ۱۱:۱۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
پژوهشگر انجمن

لیسانس
ارسال: #25
(۱۳۹۳/۰۳/۰۱، ۱۱:۱۱ ب.ظ)'dawolf' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
واقعا ؟؟ می تونم توش خاک اره بریزم که نرم باشه یا چیزی نریزم بهتره ؟

نه عزیزم هیچی نیاز نیست به لونتون اضافه کنید.
بهترین لونه برای مرغ عشق لانه چوبی و سپس لانه پلاستیکیست.

۱۳۹۳/۰۳/۰۱، ۱۱:۴۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: dawolf ، Soheil Fallah ، محمدمهدی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان