زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۰۲:۲۵ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

لاغری, سبکی, پف کردن و سینه کاردی

*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 7
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 123
320 سپاس گرفته‌شده در 68 ارسال
ارسال: #1
لاغری, سبکی, پف کردن و سینه کاردی
با سلام خدمت دوستان و اساتید محترم
درباره بیماری سینه کاردی تاپیکها و مطالب زیادی عنوان شده و دوستان راههای مختلفی بیان کرده اند ولی ...
علت آشنایی بنده بااین سایت همین بیماری بود به جرات میگم تمام تاپیک های مرتبط و غیر مرتبط رو مطا لعه کردم ولی متاسفانه کارایی چندانی نداشت، الان تقریبا یک سال است روی این بیماری مطا لعه میکنم، در سایتهای ایرانی زیاد به این مسئله توجه نشده است ولی در سایتهای خارجی مطالب جامع و روشهای درمانی و پیشگیری موثری بیان شده است، در ایران کسی حاضر نیست تجربیات و داشته های خود را مجانی در اختیار پرنده بازان قرار دهد و از مرگ ومیر پرنده های دیگران لذت میبرد واین است وجدان و منش بعضی اساتید.
دوستان در یک سایت خارجی یک دامپزشک که خود عشقباز بود چنان از مرگ یک پرنده دوستش ابراز ناراحتی میکرد که واقعا تحت تاثیر قرار گرفته و تصمیم گرفتم تمام تجربیات و داشته هایم رو بدون هیچ چشم داشتی در اختیار عزیزان قرار دهم، که شاید دعای دوستان پاکدل توشه ما باشد.(اینجانب اگر از روشی جواب نگیرم به هیچ عنوان در سایت ارائه نمیکنم)
بیماری سینه کاردی یا سبکی قناری(card canary-coccidiusis)
نباید این بیماری با بعضی بیماریهای دیگر که علائمی شبیه این دارد اشتباه بگیریم مانند آسم، عفونت شدید روده، و نوعی آبله
مقدمه ای در رابطه با این بیماری سینه کاردی
عامل این بیماری که وارد معده پرنده میشود و ph مخاط معده افزیش می یابد ودر نتیجه در هضم و جذب مواد غذای اختلال ایجاد میکند(علت لاغری پرنده همین موضوع است وقتی بدن پرنده هیچ مواد مغذی دریافت نکند در عرض چند روز با توجه به دفع مواد مورد نیاز و مصرف گوشت و چربی سینه بعنوان کالری مورد نیاز تلف خواهد شد) از دلایل رشد باکتری،رژیم غذایی فقیر و سرشار از چربی میباشد که فقدان اسیدیته سیستم گوارشی به شدت مانع از هضم پروتئین موجود در غذا میشود.

عوامل محیطی هم در بروز این بیماری موثر هست از قبیل:
1- رطوبت زیاد محیط
2-ازدحام زیاد پرنده در یک محیط یا قفس
3- قاطی شدن مدفوع در دان مصرفی(انتقال بیماری از طریق خوردن اووسیت های دفع شده در مدفوع بیشتر مشاهده می گردد)
علائم
1- اسهال زرد یا سفید 2- کاهش وزن 3- جناغ سینه بیرون میزند 4- تغییر رنگ نوک پرنده تقریبا آبی 5- اشتهای زیاد به آب

علائم بالینی و کالبد شکافی
خونریزی های بسیار ریز در روده کوچک که از سطح بیرونی روده قابل مشاهده هستند. به محض بریدن روده، سریعا" چین می خورد. در موارد کوکسیدیوز سکومی، سکوم پر از مدفوع خون آلود می باشد.
گاهی پرندگان مبتلا بدون آنکه ظاهراً به این بیماری مبتلا شده باشند و در حالتی که به ظاهر از وضعیت خوبی برخوردارند بطور غیر قابل انتظاری تلف می شوند چنین حالتی در پرندگان جوان بیشتر اتفاق می افتد. این بیماری یک بیماری مزمن یا حاد می باشد که مرگ و میر بالا ، بی اشتهایی پرندگان، کاهش مشهود در مصرف غذا ، لاغری ، تورم روده، اسهال خونی- موکوئیدی، خونریزی روده، جراحات سکوم و بدن پف کرده ، اسهال و سستی عمومی از نشانه های بارز این بیماری می باشد
پیشگیری
بهترین روش درمان پیشگیری میباشد
1- استفاده از پروبیوتیک هفته ای یک بار در غذای تخم مرغی
2- استفاده از سرکه سیب یا آب لیمو دو قطره در جا آبی هفته ای یک روز
3-استفاده از آنتی بیوتیکها هر ماه 1 روز ترجیحا تایلوزین تارتارات 2/10 گرم در 1 لیتر
روشهای درمان
1- استفاده از سرکه سیب به مدت 5 روز
2- استفاده ازتایلوزین تارتارات به مدت 3 روز طبق دوز بالا
3- استفاده از لامپ مادون قرمز سه بار در روز هر بار 30 دقیقه
4- افزایش دما به 30 درجه
5- استفاده از دانها جوانه زده و پودر بادام و پسته(از دادن غذای تخم مرغی خوداری کنید)
6-اطراف قفس رو بپوشانبد تا از ایجاد استرس جلو گیری شود(باعث عود بیماری میشود)
7- استفاده از دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

اصل طبق دستور مندرج
8-داروی سلفا دی میزوکسین در آب آشامیدن

دوستان و اساتید محترم این بود تجربیات و مطالعات بنده در رابطه این بیماری در طول یک سال، امیدوارم که مفید واقع شود.
اینجانب از روش پیشگیری استفاده میکنم و الان یک سال است بیماری فوق رو در پرنده هام ندیدم.
بهترین روش درمان این بیماری پیشگیری و تشخیص به موقع و درست میباشد.
موفق و پیروز باشید.
۱۳۹۲/۰۹/۰۶، ۱۱:۴۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 10
سپاس‌ها: 416
1519 سپاس گرفته‌شده در 504 ارسال
ارسال: #2
RE: لاغری, سبکی, پف کردن و سینه کاردی
با سپاس از دوست عزیزمون جناب turk که این مطلب رو در اختیارمون قرار دادن باید عرض کنم که پیشکسوتها یا اساتیدی که (انشالله در بین دوستان این سایت نیستند) تجربیات خود را با دیگران درمیان نمیگذارند یک امر فراگیر هست خود من و بعضی از دوستانی که در این سایت باهم اشنا شدیم این تجربه رو داریم بعضا با راهنماییهایدغلطشون نیز باعث گمراهی ما نیز میشوند

۱۳۹۲/۰۹/۰۶، ۱۱:۵۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمد تقی کریمی ، TURK
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #3
سلام
با تشكر از كاربر turk
من اولين باري كه با اين بيماري مواجه شدم توي همين سايت با درمانش آشنا شدم وخيلي به من كمك كرد.اين بيماري بستگي داره كه توي چه مرحله اي شناسايي بشه. وقتي جوجه قناريهاي من مريض شدن نمي دونستم بايد چكارشون كنم.دادمشون به يك آشنا تا با روش سنتي خودش درمانشون كنه .جلوي پيشرفت بيماري را با دادن هفت تخم وچاي گرفته بود ولي هنوز بيمار بودن .وقتي راهنمايي erfan را در مورد دارو خواندم رفتم اوكسي وت تهيه كردم وبهشون دادم.خدارا شكر همشون خوب شدن ومشكل برطرف شد. اين بيماري بيشتر در زمانهايي اوج مي گيرد كه از تخم مرغ زياد استفاده مي شود.پس بهتر است اونهايي كه حال استفاده از سركه اصل ويا آب ليمو را در هفته به منظور پيشگيري از بيماري را ندارن حداقل سالي يك بار مخصوصا در زمان جوجه كشي به مدت سه روز از يك تتراسايكلين وسيع الطيف استفاده كنن.

امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۰۹/۰۷، ۰۷:۵۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 10
سپاس‌ها: 416
1519 سپاس گرفته‌شده در 504 ارسال
ارسال: #4
کلا استفاده از انتی بیوتیک به عنوان پیشگیری مهمه منم به توصیه یکی از اساتید ماهی سه بار از دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

استفاده میکنم البته استفاده از سرکه سیب رو هم تایید میکنم

۱۳۹۲/۰۹/۰۷، ۰۸:۱۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
پژوهشگر انجمن

ديپلم
اعتبار: 6
سپاس‌ها: 172
142 سپاس گرفته‌شده در 47 ارسال
ارسال: #5
سام دوست عزیز
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

)
اصل درحال حاضر پیدا میشه چون تو همدان من مراجعه کرد به صورت دست سازش موجود بود
امضای محمد مرادی دستهاي كه كمك مي كنند مقدس تر از لبهاي هستند كه دعا مي كنند
۱۳۹۲/۰۹/۰۸، ۰۹:۱۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

کارشناسی
ارسال: #6
فواید سرکه سیب
1-سرکه‌ی سیب سرشار از پکتین است. این فیبر حلال، جذب مواد غذایی و مایعات را در روده کند کرده و با عبور آرام از دستگاه گوارش کلسترول را دفع می‌کند.
2- دفع باکتریهای مضر دستگاه گوارش
3- تنظیم اسیدیته معده
4- دفع سموم و مواد اضافی از کبد
5-  ضدعفونی کننده‌ دستگاه گوارش
6- از بین بردن چربیهای اضافه
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۹/۱۰، ۱۲:۱۱ ب.ظ، توسط TURK.)
۱۳۹۲/۰۹/۱۰، ۱۲:۰۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 8
49 سپاس گرفته‌شده در 23 ارسال
ارسال: #7
سلام
آقای turk

این بیماری سینه کاردی اسم باکتریش چیه؟
یکی از قناری من هم به این شکل شد و ظرف 24 ساعت ازبین رفت هر چی بهش دادم اثر نکرد.
آیا شما از پروبیوتیک استفاده کردید؟
اگه آره ،هیچ مشکلی پیش نیومده؟
نام پروبیوتیک ذکر کنید

۱۳۹۲/۰۹/۱۵، ۰۶:۲۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

کارشناسی
ارسال: #8
اسمش همان پرو بیوتیک هست
به قسمت مقالات مراجعه کنید توضیح داده شده

۱۳۹۲/۰۹/۱۶، ۰۱:۰۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، افسونگر
*
کاربر انجمن

گارشناسی
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 11
7 سپاس گرفته‌شده در 6 ارسال
ارسال: #9
سلام دوست عزیز من تا الان تجربه نگهداری قناری نداشتم و 4 روز پیش دوتا جوجه قناری 3 یا 4 ماهه خریدم ک از اون روز تو این سایت به لطف اساتید و عشق بازان اطلاعاتمو بالا میبرم.با مطالعه این موضوع و مشاهده یکی از جوجه ها ک جناقش بیرون زده بود و لاغر هم هستش معاینش کردم میشه گفت شبیه عکسی هست ک دوستمون در ابتدا گذاشته یعنی جناقش بیرون زده و گوشتی در اطرافش نداره.در ضمن تخم مرغ 4تخم و تخم کاهو و کتان هم با برنامه 2 بار در هفته میدم اما تغییری ندیدم.لطفا راهنماییم کنین

بندانگشتی (ها)

۱۳۹۳/۰۳/۱۱، ۰۸:۴۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

lisans
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 747
1124 سپاس گرفته‌شده در 410 ارسال
ارسال: #10
برای جوجه ها تا وقتی تولک برن باید هفته ای ۴بار ترکیب تخم مرغ و هویج و نان سخاری بدید که طرز تهیش هم مشخصه.هرروز ۷تخم متعادل در اختیارش باشه.تخم کلم قمری به نسبت یک به ۸ با کتان و ارزن ۱به۸.سبزی گشنیز جعفری.مولتی ویتامین و سیب و کاهو وموز هم خوبه.خوب تغذیه نشدن تو رشد هم هستن سینه کاردی شده.
۱۳۹۳/۰۳/۱۱، ۰۹:۵۴ ب.ظ
سوابق نقل قول

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  لاغری, سبکی, پف کردن و سینه کارد Erfan 326 132,039 ۱۳۹۶/۱۱/۱۸، ۱۰:۲۵ ب.ظ
آخرین ارسال: سی مرغ

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان