زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۶، ۱۱:۱۱ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

لاغری, سبکی, پف کردن و سینه کارد

مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 107
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 548
5295 سپاس گرفته‌شده در 1082 ارسال
ارسال: #1
لاغری, سبکی, پف کردن و سینه کارد
با سلام خدمت دوستان عزیز

هر کدام از دوستان که در کار پرورش قناری ، سهره و حتی کبوتر هستند به احتمال زیاد با این بیماری مواجه شده اند
علائم این بیماری :
پرنده صحیح و سالم است اما ناگهان پف میکند
بعد از چند روز تمام گوشت سینه اش رو از دست می دهد و بسیار لاغر می شود
و نهایتاَ طولی نمی کشد که پرنده می می میرد
در بعضی جا ها از این بیماری تحت عنوان بیماری لاغری و تحلیل رفتن قناری نام برده شده و راه حلهایی هم گفته شده که زیاد عملی نیستند و کارایی ندارند و در جایی دیگر این بیماری را نیوکاسل روده ای نامگذاری کرده اند

درمان :
گرم نگه داشتن محیط نگهداری قناری (حدود 30 درجه)(در صورت امکان از لامپ مادون قرمز برای گرم نگه داشتن پرنده استفاده کنید چون بسیار مؤثر است)
دادن دانه هایی مانند شاهدانه و کافشه به پرنده (اضافه بر دان اصلی) . البته دان اصلی را هم عوض کنید ممکن است دان قبلی فاسد و یا کهنه بوده و باعث بروز بیماری شده باشد.
استفاده نکردن از میوه جات و سبزی ها تا پایان درمان

به کار بردن یکی از روشهای زیر :

1- استفاده از داروی دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

)
(تقریباً اندازه سه دانه عدس در نصف ظرف)
2- استفاده از قرص اکسی وت به صورت پودر شده و ریختن در ظرف آبخوری (تقریباً اندازه سه دانه عدس در نصف ظرف)
3- استفاده از جنتامایسین
4- چکاندن اکسی وت تزریقی صبح و شب هر بار یک قطره در دهان ظرنده و ریختن ب کمپلکس در ظرف آبخوری
5- استفاده از پودر نئوکسی وت ( ریختن در ظرف آبخوری تقریباً اندازه سه دانه عدس در نصف ظرف)
تا بهبودی کامل (حدود دو هفته )
امیدوارم دوستانی که در این مورد تجربه دارند و راه حلی برای پیشگیری و از همه مهمتر درمان این بیماری پیدا کرده اند اینجا مطرح کنند.

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۷/۰۳، ۰۳:۲۰ ق.ظ، توسط محمد تقی کریمی.)
۱۳۸۹/۱۲/۰۴، ۰۱:۰۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 4 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
مدیر بازنشسته

کارشناسی
ارسال: #31
RE: لاغری و سبکی
در مورد بیماری سبکی در اون لینکها بحث شده . اگر سهره شما هم در روزهای آینده پف کرد و علایم دیگه ای که در همون لینکها معرفی شدن را نشون داد که تکلیف مشخصه.
اگه هم مطمئنی که سهره بیماری نداره از قطره ب کمپلکس استفاده بکن.
برای تهیه قطره هم میتونی پیام خصوصی بدی.
۱۳۹۰/۰۲/۳۱، ۱۱:۲۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hashem.gn
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 285
117 سپاس گرفته‌شده در 42 ارسال
ارسال: #32
احتیاج به کمک فوری (کاردی شدن سینه قناری)
سلام
سه تا از قناری های من چند روزی هست که پف کردن و سینه هاشون بشدت تحلیل رفته .امروز دیدم کنار لبهاشون دون هایی شبیه تبخال زده ومثل زخم میمونه . از دهان نفس میکشن . به نظرخودم گرمیشون شده واسه همین بهشون عرق کاسنی و تخم کاهو و تخم خرفه دادم .اما زخم دهان و تحلیل رفتن سینه هاشون نگرانم کرده . البته خوب غذا میخورن و مدفوعشون هم سالم هست . در ضمن یکیشون کمی هم لرزش باله داره؟!
لطفا راهنمایی کنید. سپاس
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۳/۲۸، ۰۷:۵۳ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۰/۰۳/۲۸، ۱۰:۰۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 48
سپاس‌ها: 655
1270 سپاس گرفته‌شده در 355 ارسال
ارسال: #33
RE: احتیاج به کمک فوری
چند وقت هست از اونها نگهداری میکنین؟تازه خریدی یا نه؟
قناری جدید واردشون شده؟
زیر پس و پاها و شکم و پلو هاشون رو بررسی کن ببین دانه های جوش مانند سفید رنگ نزده؟
اشتهاشون چطوره؟
احتمال آّبله هست
اگر قناری سالم دیگه کنارشون داری حتما جداشون کن
۱۳۹۰/۰۳/۲۸، ۱۰:۱۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: sina2009
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 285
117 سپاس گرفته‌شده در 42 ارسال
ارسال: #34
این قناری ها را 9 ماه پیش خریدم . حالشون خوب بود . و از هر کدوم دو الی سه بار جوجه گرفتم . حدود یک و نیم ماهی هست که جداشون کردم و همگی تو پرون هستن . تمام بدنشون را بررسی کردم هیچکدوم مشکلی نداشتن . بجز دور دهانشون که زخم شده . بقیه جاهاشون سالمه .
۱۳۹۰/۰۳/۲۸، ۱۰:۳۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 48
سپاس‌ها: 655
1270 سپاس گرفته‌شده در 355 ارسال
ارسال: #35
علی الحساب قفسون رو جدا کن
جا دونی و جا آبی و میل هاشون هم جدا کن
از آنتی بیوتیک استفاده کن (تابرنیل)
حتما از برگ کاهو و تخم کاهو و تخم کاسنی و اخم خرفه استفاده کن
آب تنی هم میتونه مفقید واقع بشه
چشمهاشون مشکلی نداره؟پر ریزی هم داشتن؟
۱۳۹۰/۰۳/۲۸، ۰۲:۳۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: sina2009
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
سپاس‌ها: 196
198 سپاس گرفته‌شده در 82 ارسال
ارسال: #36
لطفا کمک کنید؟
سلام دوستان عزیز.قناری که مشاهده می کنیدبه شدت اسیب دیده دراثر بیماری.مشخصات.1.اب شدن گوشت سینه وکاری شدن سینه2.غده ی عفونی روی پا که شکافته شده تا عفونت خشک شده خارج بشه3.لرزش وپف کردن4.خوشبختانه غذا میخوره ومولتی ویتامین هم میخوره5.فضله قناری خوبه وابکی نیست6.دهان قناری سفید نیست وداخل دهان هم خوبه نسبتا(به رنگ قرمز)7.صدای قناری به شدت گرفته درحد یه جوجه8.تترا....تو ابش ریختم ودونه تقویتی هم داره.یه جای نسبتا گرم گذاشتمش وازهمه جداش کردم.ضمنا این همون قناری که از قم گرفتم(40000) وشصت پاشوتوجه کنیدواین قناری میاد تو لیست سیاه وکثیف افرادسودجو که سرمنو کلاه گذاشتن اولین نفر نبود ولی یه روزی همه چیزو یاد میگرم توپ .به امیدروزی که خدا کاری کنه که افراد بی لیاقت وسودجو دستشون ازهمه ی پرنده ها بریده بشه.ببخشیدته دلم مونده بود این حرف گفتم بگم البته تواین انجمن به این خوبی لذت میبرم ومهم نیست.ممنون از همه اساتید لطفا کمک کنید.

بندانگشتی (ها)

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۵/۱۹، ۱۱:۴۵ ق.ظ، توسط yory.)
۱۳۹۰/۰۵/۱۹، ۱۱:۳۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 4
10 سپاس گرفته‌شده در 7 ارسال
ارسال: #37
RE: بیماری مهلک و کشنده قناری و سهره
سلام دوستان من قبلا زياد با اين بيماري مواجه شدم چندتا از پرنده هام همينجوري تلف شدن و هيچ كاري از دستم بر نيومد و مردن ولي همين چند وقت پيش يكي از پرنده هام سريع لاغر شد رفتم داروخونه دامپزشكي مرده گفت شايد انگل داره يه دارو بهم داد با سرنگ روزي يبار بهش دادم حالش رو به بهبوديه شايد پرنده شمام انگل داشته باشه :a (18):
۱۳۹۰/۰۵/۲۰، ۰۱:۳۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: soren_kiana ، mohammad20101368
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #38
با سلام به همه

من هم چندماه پیش سه تا از جوجه فری هامو از دست دادم و تمام راه های بالا و هرنوع درمانی که بلد بودم رو انجام دادم ولی هیچ فایده ای نداشت. قناری های بیمار من خیلی میل شدیدی به خوردن تخم مرغ داشتن و هر وقت میومدم خونه خودشون رو به در و دیوار قفس میزدن تا براشون تخم مرغ بزارم ناگفته نماند که فضله اوناهم طبیعی بود و من از اکسی وت هم استفاده کردم ولی متاسفانه هر سه مردن!!!؟؟؟.

موفق باشید
:1:
امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۸/۱۱، ۰۱:۳۰ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۰/۰۵/۲۰، ۰۸:۳۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: katbi ، soren_kiana ، mohammad20101368
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 14
40 سپاس گرفته‌شده در 20 ارسال
ارسال: #39
(۱۳۹۰/۰۵/۲۰، ۰۶:۵۶ ب.ظ)admin نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بنده با استفاده از داروی دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

)
توانستم حدود 15 قناری و 5 سهره ام را که شدیداً مبتلا شده بودند را نجات بدهم و به نظر بنده که راههای مختلفی را برای درمان این بیماری امتحان کرده ام بهترین گزینه استفاده از داروی دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

)
به همراه گرم نگهداشتن محل نگهداری پرنده است.
میشه بفرمایید دقیقا دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

)
چی هست ؟
۱۳۹۰/۰۵/۲۰، ۰۸:۰۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohammad20101368
مدیر بازنشسته

کارشناسی
ارسال: #40
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

(T n T)

موارد مصرف :
بیماریهای عفونت روده ـ تورم روده ـ گاستریت ( ورم معده و سنگدان ) آنتریت ( تورم و ورم روده ) انگل روده تک یاخته های موجود در چینه دان ( کوکسیدین و کاندیدیازیس ) بیماریهای مجاری تنفسی آسم و ضایعات برونشیتی سرفه ـ بیحالی ـ کسالت ـ لرزش در بالها ـ خوردن آب زیاد ـ کم اشتهایی در اثر بیماری ـ ترس و..... بیش از ۸۰ %درصد بیماریهای قناری
این دارو بیش از ۲۰ سال سابقه دارد_این دارو فقط برای قناری ساخته شده است
fur canary use only
نحوه مصرف :
یک پیمانه از دارو در 330 سی سی آب حل شده و در سه دوره 5 روزه مصرف میشود در فواصل هر دوره یکروز آب خالی در اختیار قناری قرار میگیرد . برای پیشگیری به مدت 6 روز در ماه مصرف میشود
۱۳۹۰/۰۵/۲۰، ۱۰:۵۶ ب.ظ
سوابق نقل قول

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  لاغری, سبکی, پف کردن و سینه کاردی TURK 45 153,719 ۱۳۹۶/۰۵/۱۹، ۰۸:۴۴ ق.ظ
آخرین ارسال: محمدمهدی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان