زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۱، ۱۱:۵۴ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

لاغری, سبکی, پف کردن و سینه کارد

مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 107
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 548
5295 سپاس گرفته‌شده در 1082 ارسال
ارسال: #1
لاغری, سبکی, پف کردن و سینه کارد
با سلام خدمت دوستان عزیز

هر کدام از دوستان که در کار پرورش قناری ، سهره و حتی کبوتر هستند به احتمال زیاد با این بیماری مواجه شده اند
علائم این بیماری :
پرنده صحیح و سالم است اما ناگهان پف میکند
بعد از چند روز تمام گوشت سینه اش رو از دست می دهد و بسیار لاغر می شود
و نهایتاَ طولی نمی کشد که پرنده می می میرد
در بعضی جا ها از این بیماری تحت عنوان بیماری لاغری و تحلیل رفتن قناری نام برده شده و راه حلهایی هم گفته شده که زیاد عملی نیستند و کارایی ندارند و در جایی دیگر این بیماری را نیوکاسل روده ای نامگذاری کرده اند

درمان :
گرم نگه داشتن محیط نگهداری قناری (حدود 30 درجه)(در صورت امکان از لامپ مادون قرمز برای گرم نگه داشتن پرنده استفاده کنید چون بسیار مؤثر است)
دادن دانه هایی مانند شاهدانه و کافشه به پرنده (اضافه بر دان اصلی) . البته دان اصلی را هم عوض کنید ممکن است دان قبلی فاسد و یا کهنه بوده و باعث بروز بیماری شده باشد.
استفاده نکردن از میوه جات و سبزی ها تا پایان درمان

به کار بردن یکی از روشهای زیر :

1- استفاده از داروی دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

)
(تقریباً اندازه سه دانه عدس در نصف ظرف)
2- استفاده از قرص اکسی وت به صورت پودر شده و ریختن در ظرف آبخوری (تقریباً اندازه سه دانه عدس در نصف ظرف)
3- استفاده از جنتامایسین
4- چکاندن اکسی وت تزریقی صبح و شب هر بار یک قطره در دهان ظرنده و ریختن ب کمپلکس در ظرف آبخوری
5- استفاده از پودر نئوکسی وت ( ریختن در ظرف آبخوری تقریباً اندازه سه دانه عدس در نصف ظرف)
تا بهبودی کامل (حدود دو هفته )
امیدوارم دوستانی که در این مورد تجربه دارند و راه حلی برای پیشگیری و از همه مهمتر درمان این بیماری پیدا کرده اند اینجا مطرح کنند.

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۷/۰۳، ۰۳:۲۰ ق.ظ، توسط محمد تقی کریمی.)
۱۳۸۹/۱۲/۰۴، ۰۱:۰۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 6 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 11
سپاس‌ها: 304
1394 سپاس گرفته‌شده در 420 ارسال
ارسال: #51
مشکل قناری سفید من
راستش من یه قناری سفید دارم که حدود دو ماه خریدمش
وقتی خریدیمش طرف گفت نره ولی تو لک تازه در اومده نمیخونه
خلاصه الان حدود دو ماه میگذره ما نفهمیدیم جریان چیه
به نظر خوب غذا میخوره و جز پخمگی علائمی از بیماری نداره این قناری صبح تا شب یه جا نشسته و خیلی کم تحرک داره یه چیزی تو مایه ها مرغ گوشتیه نه میخونه نه پرواز میکنه دستتو میکنی تو قفس سر جاش میمونه تا بگیریش
حس میکنم وزنش از وزن قناری های دیگه کمتره ولی هیکلش دو برابر قناری های دیگست

ولی وقتی میبینیش رو چوب میگی سالم سالمه یه جوری می ایسته میگی اخر قناریه ولی یه روز پیشت باشه میگی مرغ گوشتیه

دوستان پیشنهاد نظر یا راهنمایی دارن ما رو بی بهره نکنن
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۶/۱۰، ۰۶:۴۶ ب.ظ، توسط اهواز قناری.)
۱۳۹۰/۰۶/۱۰، ۰۶:۴۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 19
37 سپاس گرفته‌شده در 19 ارسال
ارسال: #52
RE: مشکل قناری سفید من
سلام
دوست عزیز اگه میشه عکسشا بذار روی سایت .
۱۳۹۰/۰۶/۱۱، ۰۳:۱۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیر بازنشسته

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 582
2616 سپاس گرفته‌شده در 490 ارسال
ارسال: #53
با سلام به دوست خوبم :
قناري سفيد يك كمي گنس است و كلا سبك و كم تحرك تر است اگه اوازه خون خوب ميخواي بايد از رنگ هاي تيره خريداري كنيد . البته بادقت زير شكمش رو نگاه كن و ببين مشكلي نداشته باشه
موفق باشيد
۱۳۹۰/۰۶/۱۲، ۰۸:۰۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: اهواز قناری ، Arjon
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 25
40 سپاس گرفته‌شده در 18 ارسال
ارسال: #54
سلام دوست من.تحرک قناری بستگی به نزاد قناریت داره ولی اینکه میگی اگه دستت رو ببری تو قفس راحت میشه بگیریش فکر کنم قناریت کسالتی داشته باشه اما نه از نوع وخیم .چون من خودم یه قناری ماده با همین خصوصیات داشتم ولی خوب بهش رسیدم و هر سه روز یک بار به اجبار آبتنیش دادم جدا هم نگه داریش کردم.الان خدارو شکر حالشم خوبه خوب شده .خودش هم دیگه ابتنی میکنه.
واسه خوندنش هم دیر نیست.آخه هوا هنوز خنک نشده.
انشاا... که خوب بشه.
۱۳۹۰/۰۶/۱۲، ۱۱:۳۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: اهواز قناری
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #55
با سلام

به نظر من هم عجله نکنین چون بقول دوستمون هنوز فصل تولک تموم نشده .

موفق باشید
امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
۱۳۹۰/۰۶/۱۲، ۰۸:۰۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم ارشد

لیسانس
اعتبار: 39
سپاس‌ها: 2232
2041 سپاس گرفته‌شده در 780 ارسال
ارسال: #56
اسلام من قناری دوستمونو دیدم یه مقدار سینش لاغره ولی کاردی نیست به نظرم عفونت داخلی خفیف داره که آنتی بیوتیک تتراسایکلین فکر کنم مشکلش حل بشه چون من ماده قناری داشتم تقریبا همین مشکلو داشت که با مشورت دوستان سایت و مراجعه به دامپزشک به این نتیجه رسیدم که کاردی خفیف دارد و با استفاده قرص دامی اکسی وت مشکل قناری من بعد از ۳روز حل شد و الان کاملا سرحال و قبراق است البته در طول دوره درمان غذای تخم مرغی نیز استفاده میکردم
امضای سیدمحمد شریفی با سلام نام کاربری سابقم silverman909 بود
۱۳۹۰/۰۶/۲۵، ۰۸:۰۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: اهواز قناری
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 11
سپاس‌ها: 304
1394 سپاس گرفته‌شده در 420 ارسال
ارسال: #57
(۱۳۹۰/۰۶/۲۵، ۰۸:۰۹ ق.ظ)silverman909 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اسلام من قناری دوستمونو دیدم یه مقدار سینش لاغره ولی کاردی نیست به نظرم عفونت داخلی خفیف داره که آنتی بیوتیک تتراسایکلین فکر کنم مشکلش حل بشه چون من ماده قناری داشتم تقریبا همین مشکلو داشت که با مشورت دوستان سایت و مراجعه به دامپزشک به این نتیجه رسیدم که کاردی خفیف دارد و با استفاده قرص دامی اکسی وت مشکل قناری من بعد از ۳روز حل شد و الان کاملا سرحال و قبراق است البته در طول دوره درمان غذای تخم مرغی نیز استفاده میکردم

سلام همون روز که گفتی فرداش رفتم اکسی وت خریدیم سه روز بهش دادم فرقی نداشت تاثیری توش ندیدم
امین دهاسی دیدش میگه خیلی سنش بالاست واسه همین نمیخونه
۱۳۹۰/۰۶/۲۵، ۱۰:۱۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیر بازنشسته

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 582
2616 سپاس گرفته‌شده در 490 ارسال
ارسال: #58
ورم روده قناري
با سلام به دوستان خودم : در اين خصوص مباحث زياد است و پاسخ ها فراوان اما راه درمان دقيق به علت عدم تشخيص درست .. به نتيجه نمي رسد. من بيشتر دستورات را از تترا سايكلين تا قطره اكسي وت كه دوست خوبم ادمين گفتند انجام دادم افاقه نكرد: قناري اكثرا پريشان حال و با شتاب به دنبال غذا . و كم اشتها و در نتيجه لاغر شده .خلاصه پودر و دارو زياد استفاده كردم . درجه حرارت اتاق 24 تا 25 درجه ... بلاخره به دامپزشك مراجعه كردم . يك دارو داد كه فكر نمي كنم ان هم افاقه كند ..و نظرش اين بود كه اگر اين دارو هم كار ايي نداشت بايد از فضله نمونه گيري شود و به از مايشگاه ارسال شود ...لطفا راهنمايي كنيد
ممنون
۱۳۹۰/۰۶/۳۱، ۰۱:۱۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #59
RE: ورم روده قناري
با سلام

من هم نظر katbi عزیز رو تایید میکنم چون چند ماه پیش دوتا قناری داشتم که همین مشکل رو داشتم و همین علائم رو داشتن که هرراهی رو که بلد بودم و دوستان گفتن و هردارویی رو استفاده کردم جواب نداد که نداد و بعداز حداقل یه ماه دوا و درمون آخرش مردن؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!

موفق باشید
:1:
امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
۱۳۹۰/۰۶/۳۱، ۰۶:۲۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: soren_kiana ، mohammad20101368 ، katbi
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 107
سپاس‌ها: 548
5295 سپاس گرفته‌شده در 1082 ارسال
ارسال: #60
RE: ورم روده قناري
معمولاً اگر این بیماری در روزهای اول تشخیص داده شود قابل درمان است. بنده شخصاً برای چند تا از قناریهاییم که به این بیماری مبتلا شده بودند به روش زیر عمل کردم و همگی سرحال و سالم هستند.
هر شب و صبح تا بهبودی کامل(حدود 2 هفته) یک قطره اکسی وت تزریقی در دهان قناری چکانده شود.
همزمان ویتامین ب کمپلکس (مخصوص قناری) در ظرف آب قناری ریخته شود (چهار قطره در نصف ظرف آب).
در طول درمان دمای محیط بین 30 تا 35 درجه باشد و پس از بهبودی هم نباید دما را ناگهان کاهش داد.
داروی t.n.t هم برای درمان مناسب است اما همیشه در دسترس نیست.
۱۳۹۰/۰۶/۳۱، ۰۸:۵۲ ب.ظ
سوابق نقل قول

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  لاغری, سبکی, پف کردن و سینه کاردی TURK 45 153,657 ۱۳۹۶/۰۵/۱۹، ۰۸:۴۴ ق.ظ
آخرین ارسال: محمدمهدی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان