زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۳۱، ۰۲:۵۹ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

لاغری, سبکی, پف کردن و سینه کارد

مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 107
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 548
5295 سپاس گرفته‌شده در 1082 ارسال
ارسال: #1
لاغری, سبکی, پف کردن و سینه کارد
با سلام خدمت دوستان عزیز

هر کدام از دوستان که در کار پرورش قناری ، سهره و حتی کبوتر هستند به احتمال زیاد با این بیماری مواجه شده اند
علائم این بیماری :
پرنده صحیح و سالم است اما ناگهان پف میکند
بعد از چند روز تمام گوشت سینه اش رو از دست می دهد و بسیار لاغر می شود
و نهایتاَ طولی نمی کشد که پرنده می می میرد
در بعضی جا ها از این بیماری تحت عنوان بیماری لاغری و تحلیل رفتن قناری نام برده شده و راه حلهایی هم گفته شده که زیاد عملی نیستند و کارایی ندارند و در جایی دیگر این بیماری را نیوکاسل روده ای نامگذاری کرده اند

درمان :
گرم نگه داشتن محیط نگهداری قناری (حدود 30 درجه)(در صورت امکان از لامپ مادون قرمز برای گرم نگه داشتن پرنده استفاده کنید چون بسیار مؤثر است)
دادن دانه هایی مانند شاهدانه و کافشه به پرنده (اضافه بر دان اصلی) . البته دان اصلی را هم عوض کنید ممکن است دان قبلی فاسد و یا کهنه بوده و باعث بروز بیماری شده باشد.
استفاده نکردن از میوه جات و سبزی ها تا پایان درمان

به کار بردن یکی از روشهای زیر :

1- استفاده از داروی دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

)
(تقریباً اندازه سه دانه عدس در نصف ظرف)
2- استفاده از قرص اکسی وت به صورت پودر شده و ریختن در ظرف آبخوری (تقریباً اندازه سه دانه عدس در نصف ظرف)
3- استفاده از جنتامایسین
4- چکاندن اکسی وت تزریقی صبح و شب هر بار یک قطره در دهان ظرنده و ریختن ب کمپلکس در ظرف آبخوری
5- استفاده از پودر نئوکسی وت ( ریختن در ظرف آبخوری تقریباً اندازه سه دانه عدس در نصف ظرف)
تا بهبودی کامل (حدود دو هفته )
امیدوارم دوستانی که در این مورد تجربه دارند و راه حلی برای پیشگیری و از همه مهمتر درمان این بیماری پیدا کرده اند اینجا مطرح کنند.

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۷/۰۳، ۰۳:۲۰ ق.ظ، توسط محمد تقی کریمی.)
۱۳۸۹/۱۲/۰۴، ۰۱:۰۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 8 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
مدیر بازنشسته

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 582
2616 سپاس گرفته‌شده در 490 ارسال
ارسال: #71
RE: ورم روده قناري
با سلام و ادب و درادامه مبحث مشكلات روده اي و گوارشي به نظرم رسيد بيماري زير را جهت اطلاع دوستان بيان كنم اميدوارم مثمر ثمر قرار بگيرد
همانطور كه در عكس زير مشاهده ميفرماييد
نقطه سياهي در بدن جوجه قناري ديده ميشود .این بیماری نقطه سیاه- یک باکتری به نام کمپیلوباکتر که در دستگاه گوارش پرندگان ایجاد می شود..اين نقطه سياه نزديك كبد ميباشد و بايستي ظرف 4 تا 5 روز در جوجه ها درمان شود.اين بيماري از پدر يا مادر به جوجه ها منتقل ميشود.
علاعم بيماري شامل بي اشتهايي واسهال ولاغري ميباشد .
این باکتری به اریترومایسین حساس بوده و بعد از استفاده از اريترومايسين و تتراسايكلين بايستي از ويتامين ها و پرو بيوتيك استفاده شود
موفق باشيد

111.docx
دفعات دانلود حجم فایل نوع فایل
70 38.98 KB .docx
۱۳۹۰/۰۸/۰۴، ۰۳:۰۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: soren_kiana ، محمدمهدی ، محمدمهدی ، m.56
کاربر اخراجی سایت

سپاس‌ها: 5
83 سپاس گرفته‌شده در 39 ارسال
ارسال: #72
بهترین درمان استفاده از داروی دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

هست .
۱۳۹۰/۰۸/۰۴، ۰۷:۰۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: soren_kiana
کاربر افتخاری

فوق لیسانس
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 686
1311 سپاس گرفته‌شده در 496 ارسال
ارسال: #73
(۱۳۹۰/۰۸/۰۴، ۰۷:۰۲ ب.ظ)hamid2011 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بهترین درمان استفاده از داروی دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

هست .

دوست من یکم برای ما راجع به این دارو بیشتر توضیح بدین لطفا..دوز مصرف .شکل دارو(پودر؟مایه؟قرص؟کپسول؟) . طریقه مصرف . ساخت کدوم کشور و کدوم شرکته و موارد استفاده؟؟؟؟
۱۳۹۰/۰۸/۰۵، ۱۲:۵۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 8
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #74
RE: بیماری مهلک و کشنده قناری و سهره
با سلام خدمت دوستان گرامی

قناری های منم این بیماری رومیگیرن ومیمیرن اما نزدیک به چند ماه طول میکشه تا حالا دو تا رواز دست دادم .الانم یه قناریم همین علایم رو داره تمام علایمی که دوستمون admin گفت حالا من چیکار کنم از روش ایشون استفاده کنم یا اون دارو رو بگیرم خیلی ممنون میشم از دوستان که راهنماییم کنن .(قناری من جوجه نیست و چند ماهه که دهن نمی زنه وتعادل هم نداره)
۱۳۹۰/۰۸/۱۱، ۰۶:۴۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 107
سپاس‌ها: 548
5295 سپاس گرفته‌شده در 1082 ارسال
ارسال: #75
RE: بیماری مهلک و کشنده قناری و سهره- لاغری و سبکی
پست اول ویرایش شد و نحوه درمان در این پست کاملاً توضیح داده شد
۱۳۹۰/۰۸/۱۱، ۰۱:۳۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر اخراجی سایت

ارسال: #76
با سلام . همان طور که گفتم از دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

که در اکثر پرنده فروشی ها موجود هست استفاده کنید . این پودر که باید با آب قناری مخلوط شود حاوی انواع ویتامین ها و داروها جهت درمان چندین نوع بیماری هست . کشور های سازنده : آلما ن - ترکیه -مالزی و ایرانی . طریقه مصرف 5 روز از دارو به طریقه زیر استفاده میشه بعد 3 روز وقفهو در صورت مشاهده نشدن بهبودی دوباره 5 روز .
طریقه درست کردن : به اندازه سر یه چاقو از پودر رو تو دو بند انگشت آب میریزید و صبح جلوی قناری میزاری ، آخر شب ساعت 12 جا ابی رو برداشته و می شویید و صبح زود ساعت 6 دارو رو درست میکنید در این زمان قناری با توجه به تشنگی بهتر از دارو استفاده می کنه و درمان میشه .
این پودر ابتدا به رنگ زرد و به مرور زمان رنگ سرخ میگیره .
امیدوارم تونسطه باشم کمکتون کنم .
۱۳۹۰/۰۸/۱۱، ۰۸:۳۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Erfan ، saeednikzad ، hamid@line
مدیر بازنشسته

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 582
2616 سپاس گرفته‌شده در 490 ارسال
ارسال: #77
(۱۳۸۹/۱۲/۰۴، ۰۱:۰۱ ق.ظ)admin نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت دوستان عزیز
هر کدام از دوستان که در کار پرورش قناری ، سهره و حتی کبوتر هستند به احتمال زیاد با این بیماری مواجه شده اند
علائم این بیماری :
پرنده صحیح و سالم است اما ناگهان پف میکند
بعد از چند روز تمام گوشت سینه اش رو از دست می دهد و بسیار لاغر می شود
و نهایتاَ طولی نمی کشد که پرنده می می میرد
در بعضی جا ها از این بیماری تحت عنوان بیماری لاغری و تحلیل رفتن قناری نام برده شده و راه حلهایی هم گفته شده که زیاد عملی نیستند و کارایی ندارند و در جایی دیگر این بیماری را نیوکاسل روده ای نامگذاری کرده اند

درمان :
گرم نگه داشتن محیط نگهداری قناری (حدود 30 درجه)
دادن دانه هایی مانند شاهدانه و کافشه به پرنده (اضافه دان اصلی)
استفاده نکردن از میوه جات و سبزی ها تا پایان درمان

به کار بردن یکی از روشهای زیر :

1- استفاده از داروی دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

)
(تقریباً اندازه سه دانه عدس در نصف ظرف)
2- استفاده از قرص اکسی وت به صورت پودر شده و ریختن در ظرف آبخوری (تقریباً اندازه سه دانه عدس در نصف ظرف)
3- استفاده از جنتامایسین
4- چکاندن اکسی وت تزریقی صبح و شب هر بار یک قطره در دهان ظرنده و ریختن ب کمپلکس در ظرف آبخوری

تا بهبودی کامل (حدود دو هفته )

امیدوارم دوستانی که در این مورد تجربه دارند و راه حلی برای پیشگیری و از همه مهمتر درمان این بیماری پیدا کرده اند اینجا مطرح کنند.

با سلام و ادب :
يكي ديگر از علاعم اين بيماري اينه كه اگر زير قناري را بادقت زياد نگاه كنيد تمامي قسمت سينه قناري سياه و كبود ميشود. البته نسبت به پيشرفت بيماري داروها متفاوت است .
در عكسهاي زير پيشرفت اين بيماري ديده ميشود

بندانگشتی (ها)

۱۳۹۰/۰۸/۱۸، ۱۰:۱۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohammad20101368 ، saeednikzad
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 3
سپاس‌ها: 1078
295 سپاس گرفته‌شده در 104 ارسال
ارسال: #78
تورو خدا کمک کنید سره ام داره میمیره
سلام دوستان
سره من گوشه قفس میره و و چشمش رو میبنده وسرش و تکون میده انگار توی چشش اشغال رفته
داره میمیره

کمکم کنیــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــد
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۸/۲۳، ۰۹:۰۴ ب.ظ، توسط mojtaba_Torghe.)
۱۳۹۰/۰۸/۲۳، ۰۹:۰۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

0
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 9
164 سپاس گرفته‌شده در 40 ارسال
ارسال: #79
RE: تورو خدا کمک کنید سره ام داره میمیره
سلام دوست من
من هم یه سهره داشتم همین مشکل داشت کنج قفس کز می کرد و دون نمی خورد با دامپزشک مشورت کردم گفت با دست بهش غذا بده و داخل آبخوریش مولتی ویتامین بریز و تا دو روز آب رو عوض نکن ، به نظرش اعتماد کردم و کار را انجام دادم و جواب داد .
۱۳۹۰/۰۸/۲۳، ۱۰:۱۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mojtaba_Torghe
کاربر اخراجی سایت

ارسال: #80
پف کردن قناری و کاردی شدن سینه
با سلام . قناریم پف کرده و سینش کاردی شده .
از نظر بهداشتی میدونم مشکلی نیست چون میرسم بهشون . لطفا راهنماییم کنید . هفت تخم هفته ای یه بار میدم . بنظرم جاش یکی سرده اما بخاری رو راه انداختم گرم شده ؟ اگه میشه نظرات تونو بگید تا حیون تلف نشده .
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۹/۰۱، ۰۹:۰۰ ب.ظ، توسط esfahan-canary.)
۱۳۹۰/۰۹/۰۱، ۰۲:۲۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: افسونگر

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  لاغری, سبکی, پف کردن و سینه کاردی TURK 45 153,635 ۱۳۹۶/۰۵/۱۹، ۰۸:۴۴ ق.ظ
آخرین ارسال: محمدمهدی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان