زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۳۰، ۰۱:۰۶ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

لانه كبوتر

*
کاربر انجمن

اعتبار: 4
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 105
535 سپاس گرفته‌شده در 131 ارسال
ارسال: #1
لانه كبوتر
لانه كبوتر بايد بالاي پشت بام باشد چون هم بهتر كبوترها جلد ميشوند و هم بهتر ميشود شكار گرفت

براي ساختن لانه كبوتر ميتوانيد از آجر استفاده كنيد كه درب آن تور باشد كه خيلي بهتر است و در فصل زمستان گرمتر است . روش ديگر اين است كه ميتوانيد از تور و چوب استفاده كنيد

براي گرم كردن لانه كبوتر در زمستان ميتوانيد دور لانه را پلاستيك بكشيد ولي بايد راه خروج هوا باشد كه كبوترها بتوانند نفس بكشند

لانه كبوتر را هر هفته بايد جارو كنيد و آن را تميز كنيد كه كبوترها مريض نشوند و هرماه كبوترها را از لانه شان خارج كنيد و در آن اسفند دود كنيد كه عامل بيماري ها از بين بروند

لانه كبوتر بايد محكم باشد چون گربه ميتواند كفترها را بگيرد حتي اگر در لانه بسته باشد

بهتر است لانه ارتفاعش 1.5وعرضش1وطولش2متر باشد

توجه كنيد كه كبوتري بهتر جلد ميشود كه خونه ي خوبي داشته باشد تازه بهترم ميشه شكار گرفت
۱۳۹۰/۰۱/۲۹، ۰۲:۳۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: cruel ، hamid@line ، stuntman ، Erfan ، Animal Planet
*
کاربر انجمن

ارسال: #2
RE: لانه كبوتر
در خصوص لانه راه ارزانتر و آسانتری هم هست که خیلی ها از جمله خودم جواب گرفتن.برای محل تخم گذاشتن کبوتر از ظرفهای پلاستیکی به ارتفاع 5 سانت و به طول 20 سانت استفاده کنید .
داخل ظرف را از ماسه بادی تا ارتفاع 3سانتو نیم پر کنید.ظرف را باید داخل یک حلب بزرگ روغن یا حلب پنیر.
برای اینکه کبوترها هم دخالتی در ساخت لانه داشته باشند مقداری پوشال هم بزارید . تا خودوشون لانه رو منظم کنند. به امید خدا براتون عکس هم میزارم تا کاملا متوجه شوید
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۲/۰۶، ۱۲:۱۷ ق.ظ، توسط amin2010.)
۱۳۹۰/۰۲/۰۶، ۱۲:۱۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: stuntman ، Animal Planet
*
کاربر انجمن

ارسال: #3
اینم چندتا عکس مفید از محیط قفس و پرندگان

بندانگشتی (ها)

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۲/۰۶، ۱۱:۲۴ ب.ظ، توسط amin2010.)
۱۳۹۰/۰۲/۰۶، ۱۱:۲۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 128
46 سپاس گرفته‌شده در 18 ارسال
ارسال: #4
سلام
میخواستم بدونم برای نگهداری از کبوتر میشه بالش رو چید و اون رو داخل حیاط آزاد گذاشت؟؟؟ (یا اینکه نه میپره و میره)
چون که رو پشت بام جایی براشون ندارم.
راستی هنگام شب هم میشه کبوتر ها رو (یک جفت) داخل قفس آهنی که طورش هم آهنی است و با جوش محکم شده نگه داشت؟؟؟
ابعاد قفس : 1متر ارتفاع - نیم متر پهنا - 80 سانت عرض
دوستان راهنمایی کنید !!!
":basa (101):"":basa (22):"
۱۳۹۰/۱۰/۳۰، ۱۱:۴۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

كارشناسي
سپاس‌ها: 139
139 سپاس گرفته‌شده در 55 ارسال
ارسال: #5
(۱۳۹۰/۱۰/۳۰، ۱۱:۴۰ ب.ظ)mpirouzmand69 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
میخواستم بدونم برای نگهداری از کبوتر میشه بالش رو چید و اون رو داخل حیاط آزاد گذاشت؟؟؟ (یا اینکه نه میپره و میره)
راستی هنگام شب هم میشه کبوتر ها رو (یک جفت) داخل قفس آهنی که طورش هم آهنی است و با جوش محکم شده نگه داشت؟؟؟
دوستان راهنمایی کنید !!!
سلام دوست من
بله ميتونيد راحت بال رو قيچي كنيد و تا مدت ها هم اگر كبوترتان پر نندازه همينجوري قيچي ميمونه واسه اطمينان بيشتر هم 3 تيز اول رو نگه داريد و تا پر نهم يا دهم قيچي كنيد
البته به نكته خيلي مهمي هم كه بايد دقت كنيد اينه كه حواستان بايد به گربه باشه كه ترتيبش رو نده
ابعاد قفستون هم واسه يك جفت كبوتر كافيه فقط بايد در داشته باشه كه شب كه تو قفس هستند گربه نتونه بياد سراغش

موفق باشيد
۱۳۹۰/۱۱/۰۱، ۱۱:۰۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mpirouzmand69
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 1
10 سپاس گرفته‌شده در 4 ارسال
ارسال: #6
درود
فقط یه تذکر که اگه با اجر خونه ساختید باید حتما همه جاشو گچ بکشید مثل توی خونه چون وقتی سوراخ وجود داشته باشه متمعن باشد حشره در میاره و مریضی میوفته تو پرنده هاتون
به جای حلب آهنی میتونید از جعبه استفاده بکنید جعبه رو برعکس بزارید بعد یک طرف رو به میزان لازم بشکنید فقط عیبش اینه که باید حداقل بعد چند بار جوجه کشی عوضش کرد چون کلا چوب وقتی بین پرنده ها باشه جونور و حشره در میاره
در مورد جاتخمی پلاستیکی به نظر من اصلا خوب نیست چون خودم اتحان کردم و پشیمون شدم پون ظرف پلاستیکی نمیتونه اب بین فضله کبوتر رو به خودش بگیره و در روز 5 یا 6 بوی گند همه محیط گنجه رو میگیره شدنش میشه استفاده کرد تاثیری تو جوجه کشی نداره اما بوی بد میگیره
در مورد خونه هم یادم رفت بگم توی تابستون از طوری استفاده میشه که اصطلاحا میگن طوری خونه که معمولا برای کبوتر های پردوم شده و جوجه استفاده میشه که همه پشت بام رو ببینن و بهتر و راحت تر جلد بشن توی زمستون هم میشه استفاده کرد اما درصد مریضی خیلی بیشتر میشه چون باد و بارون و برف با اینکه بدن کبوتر خیلی گرمه وکلا طبع گرمی داره اما بازم مریض میشه و تو خابوندن کبوتر و اینکه برای بهار بخوایی هوا بکنی تاثیر میزاره
کبوتر که میخواد جلد بشه باید حتما هر روز بیاد از جاش بیرون و تو حیاط یا پشت بام برای خودش بچرخه و بیرون دون بخوره و لب دیوار بپره و برای خودش ازاد باشه کبوتر جلد همیشگی شما میشه که از شما نترسه و تو خونه شما احساس ارامش و امنیت کامل هم از نظر جا و مهم تر از خود شما بکنه
موفق باشد
۱۳۹۰/۱۲/۲۸، ۰۸:۱۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
Ramin89

سپاس‌ها:
سپاس گرفته‌شده در ارسال
ارسال: #7
(۱۳۹۰/۱۰/۳۰، ۱۱:۴۰ ب.ظ)mpirouzmand69 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
دوستان راهنمایی کنید !!!

دوست عزیز در خصوص چیدن بال کبوتر و رها کردن اون در حیاط،بهتره که این کارو نکنید.من تجربشو دارم و وقتی پر اونهارو بچینی دیگه تخم نمیکنن و فقط ول میگردن در حالی که در آرامش کامل نیستن(بدلیل بریده شدن پرها) - همچنین ممکنه گربه یا حیوانات اهلی مثل مرغ(اگه تو خونه باشه) اونهارو اذیت کنن.
به نظر من بهترین کار ساختن یه خونه با ابعاد مناسبه که ابعاد پیشنهادی شما برای کبوتر ها به شرطی که بیش از یک جفت نباشن کافیه.
موفق باشی:basa (160):
۱۳۹۱/۰۴/۱۶، ۱۱:۲۴ ب.ظ
نقل قول
سپاس شده توسط: mpirouzmand69 ، ahmad3377
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 2380
74 سپاس گرفته‌شده در 32 ارسال
ارسال: #8
با سلام

به نظر من چیدن پرهای کبوتر و نگهداری حیوانات خانگی هیچ نقشی در زاد آوری کبوتر نداره یا لااقل برای من که 15 سال کبوتر داشتم این طور بوده.
۱۳۹۱/۰۴/۱۷، ۰۴:۳۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
Ramin89

سپاس‌ها:
سپاس گرفته‌شده در ارسال
ارسال: #9
(۱۳۹۱/۰۴/۱۷، ۰۴:۳۴ ب.ظ)langarood نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام

به نظر من چیدن پرهای کبوتر و نگهداری حیوانات خانگی هیچ نقشی در زاد آوری کبوتر نداره یا لااقل برای من که 15 سال کبوتر داشتم این طور بوده.

دوست عزیز من در گذشته این کارو کردم و کبوترها بعد از گذشت چهار ماه تخم نذاشتن و سرانجام گربه ترتیبشونو داد.درحالی که بعد از اون ماجرا یه لونه از طورفلزی ساختم و یه جفت دیگه خریدم که بال و پرشونو نچیدم و با آسایش کامل در کمتر از دو ماه تخم گذاشتن.:basa (58):
۱۳۹۱/۰۴/۱۷، ۰۷:۱۶ ب.ظ
نقل قول
سپاس شده توسط: ahmad3377
*
کاربر انجمن

0
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 9
164 سپاس گرفته‌شده در 40 ارسال
ارسال: #10
سلام
من چندین سال است که کبوتر دارم و بیشتر اونها هم بالش قیچی شده تا الان هم با مشکل مواجه نشدم و زادو ولد میکنن
اینم آدرس وبلاگم دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
۱۳۹۱/۰۴/۱۷، ۰۷:۵۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: langarood

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان