زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۰۹، ۰۹:۲۱ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

لانه كبوتر

*
کاربر انجمن

اعتبار: 4
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 105
535 سپاس گرفته‌شده در 131 ارسال
ارسال: #1
لانه كبوتر
لانه كبوتر بايد بالاي پشت بام باشد چون هم بهتر كبوترها جلد ميشوند و هم بهتر ميشود شكار گرفت

براي ساختن لانه كبوتر ميتوانيد از آجر استفاده كنيد كه درب آن تور باشد كه خيلي بهتر است و در فصل زمستان گرمتر است . روش ديگر اين است كه ميتوانيد از تور و چوب استفاده كنيد

براي گرم كردن لانه كبوتر در زمستان ميتوانيد دور لانه را پلاستيك بكشيد ولي بايد راه خروج هوا باشد كه كبوترها بتوانند نفس بكشند

لانه كبوتر را هر هفته بايد جارو كنيد و آن را تميز كنيد كه كبوترها مريض نشوند و هرماه كبوترها را از لانه شان خارج كنيد و در آن اسفند دود كنيد كه عامل بيماري ها از بين بروند

لانه كبوتر بايد محكم باشد چون گربه ميتواند كفترها را بگيرد حتي اگر در لانه بسته باشد

بهتر است لانه ارتفاعش 1.5وعرضش1وطولش2متر باشد

توجه كنيد كه كبوتري بهتر جلد ميشود كه خونه ي خوبي داشته باشد تازه بهترم ميشه شكار گرفت
۱۳۹۰/۰۱/۲۹، ۰۲:۳۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: cruel ، hamid@line ، stuntman ، Erfan ، Animal Planet
صفحه 2 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
Ramin89

سپاس‌ها:
سپاس گرفته‌شده در ارسال
ارسال: #11
RE: لانه كبوتر
(۱۳۹۱/۰۴/۱۷، ۰۷:۵۶ ب.ظ)محسن قائدی نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
من چندین سال است که کبوتر دارم و بیشتر اونها هم بالش قیچی شده تا الان هم با مشکل مواجه نشدم و زادو ولد میکنن
اینم آدرس وبلاگم دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

پس حتما اشکال کبوترهای من از جای دیگه بود...:basa (30):
۱۳۹۱/۰۴/۱۷، ۰۸:۳۱ ب.ظ
نقل قول
سپاس شده توسط: ahmad3377 ، langarood
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 2380
74 سپاس گرفته‌شده در 32 ارسال
ارسال: #12
(۱۳۹۱/۰۴/۱۷، ۰۷:۱۶ ب.ظ)ramin89 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۱/۰۴/۱۷، ۰۴:۳۴ ب.ظ)langarood نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام

به نظر من چیدن پرهای کبوتر و نگهداری حیوانات خانگی هیچ نقشی در زاد آوری کبوتر نداره یا لااقل برای من که 15 سال کبوتر داشتم این طور بوده.

دوست عزیز من در گذشته این کارو کردم و کبوترها بعد از گذشت چهار ماه تخم نذاشتن و سرانجام گربه ترتیبشونو داد.درحالی که بعد از اون ماجرا یه لونه از طورفلزی ساختم و یه جفت دیگه خریدم که بال و پرشونو نچیدم و با آسایش کامل در کمتر از دو ماه تخم گذاشتن.:basa (58):

با سلام

دوست عزیز یه نکته بگم و اون اینه که بعضی از کبوتر ها در ماههای حرام مثل محرم و صفر زاد آوری نمیکنن لااقل 90% کفترهای من اینطوری بودن حالا شما هم باید ببینید شاید کبوترهای شما هم اینطوری بودن.

نکته بعدی هم اینه که بعضی از کبوترها تک جفت هستن یعنی ممکنه اگه در گذشته جفت دیگه ای داشتن در آینده با کبوتر دیگری جفت نمیشن البته این دسته تعدادشون زیاد نیست.
۱۳۹۱/۰۴/۲۰، ۰۹:۰۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

كارشناسي
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 139
139 سپاس گرفته‌شده در 55 ارسال
ارسال: #13
(۱۳۹۱/۰۴/۲۰، ۰۹:۰۷ ب.ظ)langarood نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۱/۰۴/۱۷، ۰۷:۱۶ ب.ظ)ramin89 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۱/۰۴/۱۷، ۰۴:۳۴ ب.ظ)langarood نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام

به نظر من چیدن پرهای کبوتر و نگهداری حیوانات خانگی هیچ نقشی در زاد آوری کبوتر نداره یا لااقل برای من که 15 سال کبوتر داشتم این طور بوده.

دوست عزیز من در گذشته این کارو کردم و کبوترها بعد از گذشت چهار ماه تخم نذاشتن و سرانجام گربه ترتیبشونو داد.درحالی که بعد از اون ماجرا یه لونه از طورفلزی ساختم و یه جفت دیگه خریدم که بال و پرشونو نچیدم و با آسایش کامل در کمتر از دو ماه تخم گذاشتن.:basa (58):

با سلام

دوست عزیز یه نکته بگم و اون اینه که بعضی از کبوتر ها در ماههای حرام مثل محرم و صفر زاد آوری نمیکنن لااقل 90% کفترهای من اینطوری بودن حالا شما هم باید ببینید شاید کبوترهای شما هم اینطوری بودن.

نکته بعدی هم اینه که بعضی از کبوترها تک جفت هستن یعنی ممکنه اگه در گذشته جفت دیگه ای داشتن در آینده با کبوتر دیگری جفت نمیشن البته این دسته تعدادشون زیاد نیست.

عزيزم شما دچار توهم و خرافات كاضبي شديد
اين حرف و جاي ديگه نزن ميخندن
۱۳۹۱/۰۷/۱۹، ۰۳:۴۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Navid_IT ، majid*h
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #14
با سلام

[/quote]

عزيزم شما دچار توهم و خرافات كاضبي شديد
اين حرف و جاي ديگه نزن ميخندن
[/quote]

سلام
يك خواهشي كه دارم اين هست كه دوستان زيبا مكالمه كنند ويكديگر را تحقير نكنند حالا كسي نظري داره كه اشتباه است بايد اصلاح بشه ولي تحقير نه. دوست عزيز حيوان ماه محرم وصفر حاليش نيست هيچ قاعده اي هم حتي براي انسان وجود نداره چه برسد به حيوان زبان بسته نفهم. من خودم بال كبوتر هارا چه قيچي مي كردم چه با دست مي چيدم برايشان فرقي نمي كرد آنها كار خودشان را مي كردند.چند تا از كبوترهايم به محض اينكه بالشان در مي آمد حتي با وجود جوجه اي كه داشتند مي رفتند آنهم براي هميشه!
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۱/۰۷/۲۲، ۰۹:۳۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سیدطاها اصفیاء
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 304
19 سپاس گرفته‌شده در 14 ارسال
ارسال: #15
سلام دوستان
جفت من بعد از 4 روز خوابیدن روی تخمشون امروز دیدم که تخمها رو از لونه آوردن وسط قفس و ماده روشون خوابیده.چرا؟
۱۳۹۱/۰۹/۰۹، ۰۷:۱۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 134
95 سپاس گرفته‌شده در 44 ارسال
ارسال: #16
(۱۳۹۱/۰۹/۰۹، ۰۷:۱۳ ب.ظ)ali_se65 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان
جفت من بعد از 4 روز خوابیدن روی تخمشون امروز دیدم که تخمها رو از لونه آوردن وسط قفس و ماده روشون خوابیده.چرا؟
سلام
لونه و قفس رو من نمیدونم چطورین،عکس بگیرری بهتر میشه نظر داد ولی به احتمال خیلی زیاد تخمها غلت خوردن و جابجا شدن....
۱۳۹۱/۰۹/۰۹، ۰۷:۴۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: ali_se65
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 304
19 سپاس گرفته‌شده در 14 ارسال
ارسال: #17
مرسی از اینکه جواب دادین
الان که امکان عکس گرفتن ندارم ولی:
1 قفس 60*60 دارم که کفش رو پوشال ریختم و گوشه اونرو دوتا آجر قرار دادم که بشه لونشون.تخم اول رو خارج اون گذاشتن و من گذاشتمش بین آجرا و تخم بعدی رو گذاشتن همون بین آجرا.
ممکنه به خاطر اینکه تمام قفس پوشال داره اینکار رو کردن؟
تعجب میکنم که چطور از 3سانتی متر ارتفاع آجر تخم رو آوردن بالا!

ویرایش: امروز که اینکار رو کرده بودن،گذاشتم تخما رو دوباره سر جاشون و ماده رفت خوابید روشون.شب دوباره دیدم همون آشه و همون کاسه 1 تخم هم به فنا رفته گذاشتم سر جاشون ایندفعه دیگه نخوابید روشون.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۹/۰۹، ۱۱:۰۷ ب.ظ، توسط ali_se65.)
۱۳۹۱/۰۹/۰۹، ۱۰:۵۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #18
(۱۳۹۱/۰۹/۰۹، ۱۰:۵۵ ب.ظ)ali_se65 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مرسی از اینکه جواب دادین
الان که امکان عکس گرفتن ندارم ولی:
1 قفس 60*60 دارم که کفش رو پوشال ریختم و گوشه اونرو دوتا آجر قرار دادم که بشه لونشون.تخم اول رو خارج اون گذاشتن و من گذاشتمش بین آجرا و تخم بعدی رو گذاشتن همون بین آجرا.
ممکنه به خاطر اینکه تمام قفس پوشال داره اینکار رو کردن؟
تعجب میکنم که چطور از 3سانتی متر ارتفاع آجر تخم رو آوردن بالا!

ویرایش: امروز که اینکار رو کرده بودن،گذاشتم تخما رو دوباره سر جاشون و ماده رفت خوابید روشون.شب دوباره دیدم همون آشه و همون کاسه 1 تخم هم به فنا رفته گذاشتم سر جاشون ایندفعه دیگه نخوابید روشون.
به نظرم جاشون کوچیکه.نه به پوشال ربطی نداره.احتمال میدم که تخم پوکه و یا معیوب و به بدن پرندت میچسبه و میارش بیرون.
به حال خودشون بزار ایشالا سری بعد به محیطشون عادت میکنن....
موفق باشی
۱۳۹۱/۰۹/۱۲، ۱۲:۰۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: ali_se65
**
پژوهشگر انجمن

.....
اعتبار: 28
سپاس‌ها: 561
2114 سپاس گرفته‌شده در 439 ارسال
ارسال: #19
با عرض سلام خدمت دوستان در جواب قناری شیراز وقتی کبوتر جوجه داره اصطلاح اینکه سر سبک میشه ونباید هواشون کنی دلیلش هم اینه بدن کبوتر بخاطر تغذیه جوجه کم داره وبیشترین دونرو به جوجه میده وقتی هوا میشن اگه پرشی باشن بعلت پرش زیاد و بدن ضعیف باخت میکنن ودر بعضی موقع اگه حیون جلد و سودار باشه به محضی که پردار بهشه برمیگرده .جواب علی آقا داداشم برای کبوتر معمولا کرک میزارن (یه لگن کوچک از همین هایی که تو حمام استفاده میشد قدیما) توشهم خاک رس یا ماسه با سنگهای کوچک میریزن میزارن تقریبا دوسوم اون رو تو قفس نر وماده بعد از جا گرم کردن تخم میزارن ودیگه از روش بلند نمیشن پوشال فکر خوبی نیست در کل گله شور براشون بزار تو جاابی مولتی ویتامین کبوتر بریز بخورن طبق دستور بجز ارزن کمی قره ماش هم بهشون بده بدنشون پر بشه از گندم کمتر استفاده کن تا جایی که میشه .باتشکر
۱۳۹۱/۰۹/۱۴، ۱۲:۲۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدرضا قربان ، ali_se65
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #20
(۱۳۹۱/۰۹/۱۴، ۱۲:۲۴ ب.ظ)dahan baz نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با عرض سلام خدمت دوستان در جواب قناری شیراز وقتی کبوتر جوجه داره اصطلاح اینکه سر سبک میشه ونباید هواشون کنی دلیلش هم اینه بدن کبوتر بخاطر تغذیه جوجه کم داره وبیشترین دونرو به جوجه میده وقتی هوا میشن اگه پرشی باشن بعلت پرش زیاد و بدن ضعیف باخت میکنن ودر بعضی موقع اگه حیون جلد و سودار باشه به محضی که پردار بهشه برمیگرده .جواب علی آقا داداشم برای کبوتر معمولا کرک میزارن (یه لگن کوچک از همین هایی که تو حمام استفاده میشد قدیما) توشهم خاک رس یا ماسه با سنگهای کوچک میریزن میزارن تقریبا دوسوم اون رو تو قفس نر وماده بعد از جا گرم کردن تخم میزارن ودیگه از روش بلند نمیشن پوشال فکر خوبی نیست در کل گله شور براشون بزار تو جاابی مولتی ویتامین کبوتر بریز بخورن طبق دستور بجز ارزن کمی قره ماش هم بهشون بده بدنشون پر بشه از گندم کمتر استفاده کن تا جایی که میشه .باتشکر
سلام دهن باز
گندم چه مشلی داره؟
۱۳۹۱/۰۹/۱۴، ۰۶:۴۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان