زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۴، ۰۹:۳۲ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

لانکشایر من

*
کاربر انجمن

اعتبار: 10
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 831
602 سپاس گرفته‌شده در 152 ارسال
ارسال: #1
لانکشایر من
سلام
این لانکشایر ماده را 3 ماهی میشه گرفتم.... یکی از عکسهاش را هم قبلا در قسمت البوم عکس گذاشته بودم ........پرنده وارداتیه 2 سالشه و پلاک ترکیه داره ....وقتی اوردمش خونه بلافاصله رفت توی لک .....الان کاملا سرحاله.....امیدوارم بتونم فصل جوجه کشی اینده ازش جوجه بگیرم....اولش فکر میکردم یورک باید باشه و طرف الکی گفته لانکشایر ولی الان متقاعد شدم.....دوستان اگه کسی نظری داره در مورد این پرنده......تجربه نگهداری را داره و اطلاعاتی بده ممنون میشم ......

بندانگشتی (ها)

۱۳۹۰/۰۴/۱۶، ۱۱:۵۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: saeednikzad ، hesam-63 ، smh ، mohammad20101368 ، omidlord
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #2
RE: لانکشایر من
با سلام

قناری خوشکل و با ابهتیه ماشااله.. در مورد نگهداریش هم فکر نمیکنم زیاد فرقی با قناری های دیگه داشته باشه یکی از دوستان من یه جفت از این نژاد داره و امسال هم ازشون جوجه گرفته .

موفق باشید

بندانگشتی (ها)

امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۴/۱۶، ۰۵:۵۴ ب.ظ، توسط hamid@line.)
۱۳۹۰/۰۴/۱۶، ۰۵:۳۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: برف زمستان ، iliya ، mohammad20101368
*
کاربر انجمن

اعتبار: 2
سپاس‌ها: 140
272 سپاس گرفته‌شده در 101 ارسال
ارسال: #3
با سلام
قناری خوشگلیه من یک ماده لیمویی از همین نژاد دارم دوبار تخم کرده ولی تخمهاش جوجه نمیشن بنظرمن شاید نژاد خوبی برای جوجه بزرگ کردن نیستند نظر شما چیه ؟
۱۳۹۰/۰۴/۱۶، ۰۶:۴۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: برف زمستان ، mohammad20101368
*
کاربر انجمن

ارسال: #4
سلام
مطمئنن والدین خوبی نیستن البته بسیار به جوجه و تخم علاقه دارن اما به نظر میرسه با تمام علاقشون به جوجه آوری استعداد تبدیل تخم به جوجه و بزرگ کردن جوجه را ندارن......من هیچ وقت اجازه نمیدم یورکشایر ماده خودش روی تخم اصلی بخوابه ، یورکهای ماده اینقدر به تخم علاقه دار ن که به زور از روی تخمهاشون بلند میشن اما اغلب جوجه ای به دنیا نمیاد و نیاز به پرستار حتمیه.....
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۱/۱۰، ۱۲:۵۶ ب.ظ، توسط katbi.)
۱۳۹۰/۰۴/۱۶، ۰۷:۰۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohammad20101368
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #5
(۱۳۹۰/۰۴/۱۶، ۰۶:۴۴ ب.ظ)canary.q نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
قناری خوشگلیه من یک ماده لیمویی از همین نژاد دارم دوبار تخم کرده ولی تخمهاش جوجه نمیشن بنظرمن شاید نژاد خوبی برای جوجه بزرگ کردن نیستند نظر شما چیه ؟

با سلام

توی هر نژاد قناری خوش ذات و بد ذات پیدا میشه. البته اینکه میگین تخم ها باز نشدن یعنی چی یعنی جوجه داشتن و باز نشدن یا کلا نطفه نداشتن که اگه نطفه نداشتن یا عیب از نر بوده و یا جفتگیری نکردن و تخم ها هرز بوده چون قناری هایی که گفتم دوست من داره از همین نژاد جوجه دادن و خودشون هم بزرگشون کردن.!!

موفق باشید
امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
۱۳۹۰/۰۴/۱۶، ۰۷:۱۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

ارسال: #6
اطلاعات خود من بیشتر در مورد یورکهایی که داشتم.......و فکر میکنم لانگشایر هم باید همونجور باشه.......در زمان لک بیشتر از هر نژادی به تغذیه مناسب و کامل نیاز دارن ......به علت پرهای پر پشت و ابریشمی بعد از اب تنی تا ساعتها هنوز خیس و نمدار هستند برای همین خطر سرماخوردگی و بیماریهای چشم (عفونت از سرما)همیشه وجود داره بعد از اب تنی تا حداقل 24ساعت نباید دمای محیط از 25 درجه کمتر بشه....به دلیل سنگینی بدن چوب زیر پاهاشون خیلی مهمه که یکمی قطور تر از چوبهای معمولی باشه و مستعد بیماری پا هستند البته در محیط کم رطوبت و خشک مثل اغلب نقاط ایران....میشه بزرگ کردن جوجه را به خودشون سپرد خیلی به جوجه علاقه دارن اما مراقبت از تخمها کار اونا نیست.... یکسر اونا (یکسر یورک یا یکسر لانک) خیلی نگهداریش راحتره و مشکلات کمتری براش ایجاد میشه.....
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۲/۲۷، ۱۰:۱۷ ب.ظ، توسط برف زمستان.)
۱۳۹۰/۰۴/۱۶، ۰۷:۲۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #7
سلام
من هم شنيدم در گردش تخم ها اين پرنده كمي بي استعداده و باعث مي شه جوجه تو تخم ها تلف بشه و بهتره از قناري پرستار استفاده بشه.
موفق باشيد
۱۳۹۰/۰۴/۱۸، ۰۹:۵۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: iliya ، برف زمستان ، mohammad20101368
*
کاربر انجمن

اعتبار: 1
سپاس‌ها: 355
298 سپاس گرفته‌شده در 145 ارسال
ارسال: #8
درود دوست عزیز: من هم با کینگ عزیز موافق ام، من خودم از این مدل نداشتم ولی یکی از دوستام داشت که ایشون هم میگفت پرنده خوبیه، ولی همین...... مشکلاتو داره که جوجه نتونسته ازش بگیره.امید وارم شما بتونی جوجه های خوبی ازش بگیری. موفق باشی.
۱۳۹۰/۰۴/۱۸، ۱۰:۳۸ ق.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان