زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۲۸، ۰۹:۱۶ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

لرزش وجمع شدن پاهای قناری

*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 25
40 سپاس گرفته‌شده در 18 ارسال
ارسال: #1
لرزش وجمع شدن پاهای قناری
با سلام به همه ی کاربران و مدیران محترم انجمن.
یکی از قناریهای منو که امروز برا عوض کردن اب و دونه بردم تو حیاط به محض خارج شدن از درب حال و ورود به حیاط (که البته دمای بیرون سردتر بود از دمای داخل خونه) متوجه شدم قناری یه صدای ریز( مثل صدایی که قناری ماده وقتی رو تخمه از خودش در میاره) کرد.بعدش انگشتای پاهاش رو چوب جمع شدن و افتاد تو کف قفس و شروع کرد به لرزیدن.منم انتقالش دادم سر جای اصلیش و بعداز 15 دقیقه خوب شد.من قبلا یکی دیگه از قناریام هم همینطوری بود اما اون وقتی از هوای خنک به بیرون زیر افتاب رد میشد و میموند اینجوری میشد که الان دیگه خوب شده.حالا از دوستان خواهش میکنم که اگه اطلاع دارن راجب این موضوع منو راهنمایی کنن.
ممنوم.
۱۳۹۱/۰۶/۲۶، ۰۹:۱۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: بامداد
صفحه 2 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #11
RE: لرزش وجمع شدن پاهای قناری
سلام
عكس سمت راست شكل وحالت فضله طبيعي به نظر ميرسه ولي توي بقيه عكسها مقدار سفيد فضله زياده. به نظر من بيشتر ضعف جسمي داره تا بيماري.سينه خودش را از دست داده وبايد تقويت بشه.تا سه روز مولتي ويتامين كامل مثل استيمول بهش بده تا جون بگيره.هفت تخم دائم جلوش باشه.كتان سه پيمانه+يك پيمانه ارزن. هويج رنده شده وآب گرفته شده و بادام وپسته رنده شده روزي يك شصتي .
بعداز سه روز تا 5روز اوكسي وت يا تي ان تي بريز توي ظرف آب خوريش.دور ظرف را حتما بپوشان تا نور به مولتي ويتامين ودارو نخوره.

امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۰۳/۱۷، ۰۷:۱۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 0
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #12
با سلام و خسته نباشید خدمت اساتید و دوستان عزیز
من دیروز از بازار پرندگان آزادگان 1 جوجه قناری گرفتم بعد از این که قناری رو خریدم فهمیدم مچ یکی از پاهاش باد کرده و انگار خون جمع شده  و زیاد میلرزه.وقتی بردم پس بدم فروشنده رو پیدا نکردم یکی دیگه از فروشنده ها گفت هر روز پرنده رو بگیر و اون پاشو با وازلین چرب کن.
میخواستم نظره اساتید و دوستان رو در باره ی این موضوع بدونم
ممنون
۱۳۹۳/۰۴/۲۱، ۰۴:۴۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
کاربر افتخاری

مهندسی
اعتبار: 21
سپاس‌ها: 762
1532 سپاس گرفته‌شده در 449 ارسال
ارسال: #13
درود ...

وازلین و چرب کردن تاثیری در ورم مچ ندارد ... بیشتر شستشو رعایت بهداشت ضدعفونی و تغذیه مناسب مهم است .. ابتدا باید عامل تورم و قرمزی را پیدا کنید که عفونت و بیماری بوده یا در اثر زیاده روی و تغذیه اشتباه ... در این خصوص در انجمن راه درمان جندین بار ذکر شده ..  جستجو و مطالعه فرمایید .
۱۳۹۳/۰۴/۲۲، ۰۳:۰۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، MIG_MIG ، هیوا ، بامداد

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان