زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۶، ۰۹:۰۱ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

لطفا راهنمایی کنید در مورد طرقه ی من(عکسش رو هم در پست چهارم گذاشتم)

Ramin89

سپاس‌ها:
سپاس گرفته‌شده در ارسال
ارسال: #1
لطفا راهنمایی کنید در مورد طرقه ی من(عکسش رو هم در پست چهارم گذاشتم)
سلام دوستان
سه روز پیش یه طرقه خریدم که مغازش تو یه کوچه ی شلوغ بود.
من دیروز که قفس طرقمو عوض کردم،تا امروز رفتارهای عجیبی رو مشاهده میکنم.
خودشو به دیواره ها نمیکوبه اما از این طرف قفس با سرعت به طرف دیگه میره و این رفتارش وقتی یه نفر نزدیکش بشه،بیشتر میشه.درحالی که من هر غذایی نزدیک قفسش ببرم از لای قفس میگیره و وقتی دونه رو داخل قفس با دست میبرم،چند دقیقه میمونه و بعد میگیره.اما در دفعات بعد هم به همین شکله و ترسش کم نمیشه.پرهای طرقه هنوز به طور کامل رشد نکرده اما آیا هنوز فرصت یاددادن به اونو دارم یا دیگه خیلی دیره؟----راستی براش خاک هم گذاشتم اما یا از روش میره یا به اون نوک میزنه!!!
لطفا درباره رفتار های طرقم منو راهنمایی کنین.
-----ممنون میشم-----
۱۳۹۱/۰۴/۱۷، ۰۳:۰۸ ب.ظ
نقل قول
سپاس شده توسط:
صفحه 5 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

0
اعتبار: 2
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 9
164 سپاس گرفته‌شده در 40 ارسال
ارسال: #41
RE: لطفا راهنمایی کنید در مورد طرقه ی من(عکسش رو هم در پست چهارم گذاشتم)
سلام دوست من
من با نظر شما موافقم
برای خود من هم پیش اومده ، ‌من داشتم طرقه ای که اصلا جفتگیری نکرده و از مستی تخم هرز گذاشت
طرقه ها معمولا در آسمان به هم می چسبند و عمل جفت گیری را انجام می دهند ولی باید بگم طرقه پرنده بسیار باهوشی است و صدا و حرکات بقیه پرندگان را تقلید می کنه امکان داره یکی از طرقه های شما عمل جفتگیری پرنده دیگری را دیده باشه و اون رو داره تقلید میکنه ، به نظر من امتحان کن اگر تخمی که گذاشته نطفه داره هر دو طرقه رو به هم نزدیک کن تا دوباره جفتگیری کنند و زمینه ای برای اونها فراهم کن تا داخل قفس تخم بزارند و جوجه بدن ، جوجه هائی که از اینها متولد میشن دیگه وحش نیستند و به محیط قفس و خونه عادت می کنند .
البته من کم دیدم تا الان طرقه ای که طوق داشته باشه ، ماده بشه .
خوبی این انجمن اینه که با تجربیات دوستان آشنا میشیم
با تشکر
در خصوص قرار دادن عکس داخل انجمن نیز زیاد بحث شده فقط کافیه سرچ کنی
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۵/۰۳، ۱۲:۴۹ ق.ظ، توسط mohsen ghaidy.)
۱۳۹۱/۰۵/۰۳، ۱۲:۴۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 205
89 سپاس گرفته‌شده در 33 ارسال
ارسال: #42
سلام یکی از دوستان من هم همین اتفاق براش پیش اومده طرقش بعد از یک سال که دایم ریزه خونی میکرد تخم هرز گذاشت ولی اون طوقش بریده بود چون ریزه خونی میکرد خودش میگفت شاید نر باشه
۱۳۹۱/۰۵/۰۳، ۰۹:۵۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

اعتبار: 3
سپاس‌ها: 3
26 سپاس گرفته‌شده در 6 ارسال
ارسال: #43
سلام
اینم عکس طرقه های ماده.عکس دومی به بعد طرقه ایه که تخم گذاشت
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

۱۳۹۱/۰۵/۰۳، ۱۰:۱۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
Ramin89

سپاس‌ها:
سپاس گرفته‌شده در ارسال
ارسال: #44
يكي از دوستان در تاپيك هاي ديگه نوشته بود كه زبان طرقه اگه دو لبه اي(مثل زبون مار) باشه،طرقه نره.
ميخواستم بدونم اين يكي درسته؟
۱۳۹۱/۰۵/۰۳، ۰۳:۳۳ ب.ظ
نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

اعتبار: 3
سپاس‌ها: 3
26 سپاس گرفته‌شده در 6 ارسال
ارسال: #45
سلام
نه اصلا اینطور نیست.زبان طرقه های نر و ماده هر دو دو لبه ایه
من راه شناخت جوجه طرقه ی نر را مینویسم امیدوارم به دردتون بخوره
1-طرقه های نر جثه ی درشت تر و سر درشت تری دارند
2-طرقه های نر کم تر میترسند یا اصلا نمی ترسند
3- زبان جوجه طرقه های نر یک دون سیاه داره
4-طرقه های نر طرز بال مرتب تری نسبت به ماده ها دارند
5-یه موضوع دیگه ای که دیروز فهمیدم اینه که زیر گلوی طرقه های نر سفیده در صورتی که طرقه های ماده ای که عکسشون را گذاشتم اینطور نیستند مثل تصاویر زیر.یکیشون نریه که داشتم و یکی دیگه جوجه ایه که یک ماه پیش خریدم

۱۳۹۱/۰۵/۰۵، ۱۰:۰۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
Ramin89

سپاس‌ها:
سپاس گرفته‌شده در ارسال
ارسال: #46
بازم سلام به همه:basa (159)::basa (159)::basa (159):
از دوستاني كه تا امروز با پست هاي خوبشون منو راهنمايي كردن بي نهايت سپاس گزارم.
يه سوال جديد دارم كه شايد خيلي ها هم اين سوال براشون پيش اومده باشه.با وجود اين كه كاربر گرامي جناب طرقه در پيام خصوصي به من گفتن كه طرقه من ماده هست،اما از بقيه دوستان هم خواهش ميكنم نظر قطعي شونو درباره نر يا ماده بودن اين طرقه بدن.(به كمك عكس هاي قبلي و عكسايي كه بعدا ميزارم). و سوالم اينه كه آيا ريزخوني طرقه به گرمي و سردي هوا هم مربوطه؟ چون فقط چند بار درصبح و يكي دوبار هم درشب صداي قژقژ(يه جور صداي تيز)درمياره...
راستي طرقم وقتي تو قفس قبليش بود بيشتر موهاي سرش ريخت.حالا خودش درمياد يا دارو لازم داره؟
۱۳۹۱/۰۵/۱۱، ۱۰:۳۲ ب.ظ
نقل قول
سپاس شده توسط:
Ramin89

سپاس‌ها:
سپاس گرفته‌شده در ارسال
ارسال: #47
اينم آخرين عكسايي كه از طرقم گرفتم.اينارو وقتي خاك بازيش تموم شد گرفتم:
آدرس1: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

آدرس2: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

آدرس3: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

.
خود عكسا:

۱۳۹۱/۰۵/۱۸، ۰۱:۳۲ ق.ظ
نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

0
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 9
164 سپاس گرفته‌شده در 40 ارسال
ارسال: #48
سلام دوست من
آره پرهای سرش دوباره در میاره و داروئی نداره .
این غژ غژی که می فرمائید خوندن نیست یه کم صبور باش
گرمای هوا بر خوندن تاثیر داره . با آمدن تابستون خیلی از پرندگان آواز خون تو لک میرن و کمتر می خونن .
من اون عکسهای قبلی روکه گذاشتید دیدم و در پیام خصوصی هم خدمت شما گفتم طرقه شما نر است ولی این عکسها نزدیکتر و با کیفیت بهتر است یه کم به دلم شک افتاد ولی هنوز من روی نر بودن طرقه شما نظر دارم ولی نظر دوستان دیگه هم مهمه اگر با دلیل باشه .
۱۳۹۱/۰۵/۱۸، ۰۲:۴۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
Ramin89

سپاس‌ها:
سپاس گرفته‌شده در ارسال
ارسال: #49
سلام
ضمن تشكر از شما جناب آقاي قائدي بابت نظرتون،اينم چندتا عكس از نماهاي دور و يه عكس خيلي نزديك كه در تشخيص جنسيت ميتونه كمك خوبي باشه.
آدرس1: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

آدرس2: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

آدرس3: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

.
.
خود عكسا:

آقاي قائدي من قبل از اينكه پست هاي اين موضوع رو چك كنم يه پيام اشتباه(بيخودي) براتون فرستاده بودم.ببخشيد.
۱۳۹۱/۰۵/۱۸، ۱۱:۵۲ ب.ظ
نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلوم
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 279
327 سپاس گرفته‌شده در 148 ارسال
ارسال: #50
سلام و درود به دوست خوب ,رامین عزیز.

داداش به نظر من طرقه شما نره و این قفسی که شما گذاشتی بیشتر مال طوطی سانان هست و قفس های گرد مخصوص طرقه وجود داره که قیمت هاش حدود 5 تومان هست و این قفسی که شما گذاشتی به نظر من به درد طرقه نمیخوره و بعید بدونم ماده باشه
۱۳۹۱/۰۵/۲۰، ۱۲:۳۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  راهنمایی در مورد ریزه خوانی طرقه bmehdi 6 4,096 ۱۳۹۶/۰۶/۱۷، ۰۴:۳۶ ب.ظ
آخرین ارسال: hamed bahrami
  لطفا راهنمایی کنید (حمله گربه به طرقه) bmehdi 2 1,228 ۱۳۹۱/۰۶/۰۹، ۰۶:۱۷ ق.ظ
آخرین ارسال: bmehdi
  راهنمایی در مورد سوالات مربوط به طرقه bmehdi 0 1,671 ۱۳۹۰/۱۰/۱۲، ۰۸:۴۶ ق.ظ
آخرین ارسال: bmehdi

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان