زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۶، ۰۹:۲۷ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

ماده جوان یا کارکرده

*
کاربر انجمن

دانشجو
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 112
153 سپاس گرفته‌شده در 50 ارسال
ارسال: #1
ماده جوان یا کارکرده
با سلام به دوستان
به نظر شما کدوم برای جفت انداختن بهتره-ماده جوان(تا به حال جفت نخورده باشه) یا ماده ای که کارکرده باشه؟
آخه من دوتا ماده جوان دارم یکی سفید(6 ماهه) و یکی طوسی(8 ماهه) که پسشون هم هنوز نشون نمیده که مادن نمیدونم همینا رو جفت بزنم یا ردشون کنم دو تا کاکرده بخرم؟
۱۳۹۰/۰۸/۱۳، ۰۱:۲۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سیدمحمد شریفی
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 48
سپاس‌ها: 655
1270 سپاس گرفته‌شده در 355 ارسال
ارسال: #2
RE: ماده جوان یا کارکرده
سلام
اگر از قبل تجربه جوجه کشی از قناری رو ندارن بهتره که ماده کار کرده باشه

اگر کار نکرده باشه هیچ مشکلی پیش نمیاد
بالاخره ماده های جووان هم روزی باید به کار کردن بیفتند

اگر رسیدگی از قناری در حد مطلوب باشه به نظر من هیچ فرقی بین ماده تازه کار و کار کرده نیست
فقط بهتره نر های جوان رو با ماده های کار کرده جفت زد
برای جفت زدن عجله نکنید ، هرچه به عید نزدیک تر بشیم بهتره و بذارین ماده هاتون به آرامی سیر آمادگیشونو طی کنند .
از طرفی شما این جوجه ها رو دارین ، خوب میتونین از الان خیلی خوب بهشون برسین و تقویتشون کنین که به قول معرفو بعد از 2-3ماه دیگه ماده هاتون دونسته باشن

موفق باشید
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۸/۱۳، ۰۶:۲۸ ب.ظ، توسط esfahan-canary.)
۱۳۹۰/۰۸/۱۳، ۰۴:۰۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: MRNA ، soren_kiana ، سیدمحمد شریفی
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 11
سپاس‌ها: 304
1394 سپاس گرفته‌شده در 420 ارسال
ارسال: #3
مطمئنن کارکرده بهتره
وقتی ماده تازه کار باشه جوجه ها میمیرن و کاریشون هم نمیشه کرد
همه نرت هدر رفته هم وقتت و هم اعصابت که درب و داغون میشه هر صبح جوجه مرده ببینی
به نظرم دو برابر قیمتم بخری ماده کار داده رو سود کردی
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۸/۱۳، ۰۹:۳۹ ب.ظ، توسط اهواز قناری.)
۱۳۹۰/۰۸/۱۳، ۰۹:۳۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: soren_kiana ، MRNA ، سیدمحمد شریفی
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 650
552 سپاس گرفته‌شده در 249 ارسال
ارسال: #4
درود
قاعده کلی بدین شکل هست که ماده کار کرده و بقولی با تجربه بهتر عمل میکنه.
اما بنظر بنده زیاد تقاوتی بین ماده جوان و کار کرده نیست(البته بستگی به ذات قناری هم داره).
بعضی از ماده ها بعد از سه چهار سری تخم گذاری باز هم نقاط ضعف فراوانی در پرورش جوجه ها دارند!
در انتها باید به این نکته نیز توجه کرد که پیدا کردن ماده قناری سالم کار کرده(برای فروش) کار آسانی نیست.
۱۳۹۰/۰۸/۱۴، ۰۳:۳۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: katbi ، سیدمحمد شریفی ، MRNA ، iliya
مدیر بازنشسته

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 582
2616 سپاس گرفته‌شده در 490 ارسال
ارسال: #5
با سلام و ادب: من با نظر دوست خوبم
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
موافقم:اينكه شما فكر كنيد ماده كاركرده بهتره

خوب اين يك اصل است . ولي بسياري مواقع هم استثنا پيدا ميشود . اول از همه قناري ماده شما اگر سالم باشد و هيچ كمبود نداشته باشد مشكلي نخواهد داشت .تجربه در سري دوم تخم گذاري بوجود خواهد امد . اگر قرار باشد در اين فصل ماده اماده خوب بخريد. كه احتمالا كم خواهد بود . شمابه نتيجه مناسبي كه ميخواهيد .نمي رسيد .چون بايد مبلغ بيشتري بدهيد.پس قناري هاي خودت رو نگه دار .و نگران نباش اگر قناري را دي يا بهمن هم جفت كرديد اشكالي ندارد.

موفق باشيد

۱۳۹۰/۰۸/۱۴، ۰۸:۲۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سیدمحمد شریفی ، MRNA ، theanimal
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #6
با سلام

من هم با کاتبی عزیز موافقم که اولا نمیشه صددر صد بگی ماده آماده بهتره یا کارکرده من خودم سالهای پیش ماده هایی داشتم که جوجه دست خودم بودن و همون سال اول هم آماده شدن و جوجه هم خوب دادن ثانیا در اکثر موارد بیشتر ماده های کارکرده بازار مورد اعتماد نیستن و مشکلی داشتن که صاحبشون ردشون کرده وگرنه ماده جوجه رسون رو کسی رد نمیکنه البته این هم قطعی نیست و ماده های کارکرده خوب هم گیر میاد و ثالثا بقول دوستمون عجله نکن و بزار همونا آماده شن هنوز دیر نشده.

موفق باشید
:a (18):
امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
۱۳۹۰/۰۸/۱۴، ۰۹:۱۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سیدمحمد شریفی ، MRNA
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 107
سپاس‌ها: 548
5295 سپاس گرفته‌شده در 1082 ارسال
ارسال: #7
(۱۳۹۰/۰۸/۱۴، ۰۹:۱۰ ق.ظ)hamid@line نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام

در اکثر موارد بیشتر ماده های کارکرده بازار مورد اعتماد نیستن و مشکلی داشتن که صاحبشون ردشون کرده وگرنه ماده جوجه رسون رو کسی رد نمیکنه البته این هم قطعی نیست و ماده های کارکرده خوب هم گیر میاد
موفق باشید
:a (18):

با جناب hamid@line موافقم . معمولاً بهترین بازدهی بین را می توان از قناریهای ماده در سال دوم و سوم گرفت اما توجه داشته باشید که همین قناری های جوان هم سرمایه های شما برای سال اینده هستند چون گیر آوردن ماده کارکرده خوب در بازار مشکل است. پس سعی کنید همیشه تعدادی قناری ماده کار کرده که از جوجه های خودتان بوده اند را در کنار ماده های جوان داشته باشید . این قناری ها چون در سالهای قبل در همان محیط پرورش یافته اند راحت تر آماده می شوند چه نر و چه ماده .
۱۳۹۰/۰۸/۱۴، ۰۲:۳۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سیدمحمد شریفی ، MRNA ، hamid@line
ناظم ارشد

لیسانس
اعتبار: 39
سپاس‌ها: 2232
2041 سپاس گرفته‌شده در 780 ارسال
ارسال: #8
باسلام به نظرم ماده شانسیه و به قول دوستمون بستگی به ذات پرنده داره ولی تجربه نشون داده هر چه نژاد پرنده در سطح پایینتری قرار داره بهتر جوجه میده البته اگر فقط خوندن پرنده مدنظرتون باشه ن نوع و شکل آن اگر عجله ندارید همین ماده های خودتونو نگه دارید اگر هم نرمست آماده دارید دل به دریا بزنید و ی ماده کارکرده از بازار بخرید ریسکش ۵۰به۵۰و سعی کنید پرنده باقیمت پایینی تهیه کنید تا در صورت خوب نبودن برا رد کردنش مشکلی نداشته باشید البته پیش میاد بعضی اشخاص بدلیل کم تجربگی نتونن از یک ماده جوجه بگیرن و اونو رد میکنن که خیلی از پرنده های بازار اینطورین و میبینی همون پرنده دست ی حرفه ای میفته و ازش جوجه میگیره
امضای سیدمحمد شریفی با سلام نام کاربری سابقم silverman909 بود
۱۳۹۰/۰۸/۱۴، ۰۲:۵۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: MRNA ، hamid@line
*
کاربر انجمن

دانشجو
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 112
153 سپاس گرفته‌شده در 50 ارسال
ارسال: #9
بچه ها خیلی ممنون که راهنمایی کردین
من هم همونا رو نگه میدارم ببینم چی میشه.مادرشون که خیلی خوب دون میداد و جوجه بزرگ میکرد.
۱۳۹۰/۰۸/۱۴، ۰۳:۳۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hamid@line
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 11
سپاس‌ها: 304
1394 سپاس گرفته‌شده در 420 ارسال
ارسال: #10
منظور از ذات چیه؟
یعنی مادر خوبیه چون مادر خوبی داشته ؟
خوب مگه میشه یه قناری با یه مادر بد بزرگ بشه؟
هر ماده ای که خوب نباشه تولید مثل نمیکنه اگه تولید مثل کنه قادر نیست جوجه بزرگ کنه
پس این یه انتخاب طبیعیه و هر چی قناری وجود داره داری مادر خوبی بوده که بزرگ شده و گرنه میمرده.

مثلا شما یه ماده کارداده رو 60 تومن بخری دو برابر قیمت و با نر جون جفت بزنی راحت یه سری چهار تا جوجه بزرگ میکنی که مفتم بدیشون پول ماده در اومده
در حالی که همون نر رو با یه ماده جون جفت بزنی چهارتا جوجه میمیرن پول خودش که هیچ اعصاب شما هم این وسط داغون شده
اکثر ماده ها سری اول جوجه بزرگ نمیکنن اکثر که چه عرض کنم همه ماده ها
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۸/۱۴، ۰۶:۳۲ ب.ظ، توسط اهواز قناری.)
۱۳۹۰/۰۸/۱۴، ۰۶:۲۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: MRNA

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  ماده جوان hamed242424 3 968 ۱۳۹۱/۰۱/۲۱، ۱۱:۱۴ ق.ظ
آخرین ارسال: arash_aria

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان