زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۱، ۰۱:۲۶ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

ماده جوان یا کارکرده

*
کاربر انجمن

دانشجو
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 112
153 سپاس گرفته‌شده در 50 ارسال
ارسال: #1
ماده جوان یا کارکرده
با سلام به دوستان
به نظر شما کدوم برای جفت انداختن بهتره-ماده جوان(تا به حال جفت نخورده باشه) یا ماده ای که کارکرده باشه؟
آخه من دوتا ماده جوان دارم یکی سفید(6 ماهه) و یکی طوسی(8 ماهه) که پسشون هم هنوز نشون نمیده که مادن نمیدونم همینا رو جفت بزنم یا ردشون کنم دو تا کاکرده بخرم؟
۱۳۹۰/۰۸/۱۳، ۰۱:۲۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سیدمحمد شریفی
صفحه 2 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

دانشجو
سپاس‌ها: 112
153 سپاس گرفته‌شده در 50 ارسال
ارسال: #11
RE: ماده جوان یا کارکرده
(۱۳۹۰/۰۸/۱۴، ۰۶:۲۹ ب.ظ)sky_bird نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
منظور از ذات چیه؟
یعنی مادر خوبیه چون مادر خوبی داشته ؟
خوب مگه میشه یه قناری با یه مادر بد بزرگ بشه؟
هر ماده ای که خوب نباشه تولید مثل نمیکنه اگه تولید مثل کنه قادر نیست جوجه بزرگ کنه
پس این یه انتخاب طبیعیه و هر چی قناری وجود داره داری مادر خوبی بوده که بزرگ شده و گرنه میمرده.

مثلا شما یه ماده کارداده رو 60 تومن بخری دو برابر قیمت و با نر جون جفت بزنی راحت یه سری چهار تا جوجه بزرگ میکنی که مفتم بدیشون پول ماده در اومده
در حالی که همون نر رو با یه ماده جون جفت بزنی چهارتا جوجه میمیرن پول خودش که هیچ اعصاب شما هم این وسط داغون شده
اکثر ماده ها سری اول جوجه بزرگ نمیکنن اکثر که چه عرض کنم همه ماده ها

با سلام
منظور من این بود که مثلآ یه ماده هست جوجه دون میده ولی در حدی که جوجه نمیره-جوجه هم نمیمیره و بزرگ میشه ولی خیلی ضعیف ولی اون ماده ای که من گفتم مرتب دون میداد به طوری که هر موقع جوجه ها رو نگاه میکردی چینه دونشان پر غذا بود.
من روی حساب مادرشون میگم اونام ممکنه مادرای خوبی باشن ولی از لون دوم به بعد چون لون اول ممکنه خوب دون ندن و این برای اکثر ماده های جوون صادقه.
موفق باشید
۱۳۹۰/۰۸/۱۴، ۰۸:۱۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 107
سپاس‌ها: 548
5295 سپاس گرفته‌شده در 1082 ارسال
ارسال: #12
RE: ماده جوان یا کارکرده
(۱۳۹۰/۰۸/۱۴، ۰۶:۲۹ ب.ظ)sky_bird نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اکثر ماده ها سری اول جوجه بزرگ نمیکنن اکثر که چه عرض کنم همه ماده ها

با این مطلب موافق نیستم . تنها تعداد کمی از ماده های جوان در امر تولید و مثل مشکل دارند. جوجه ها بسیاری از صفات مانند تعداد تخم ، رنگ و حتی خلق و خو را از والدین به ارث می برند و اگر شما از قناری های ماده جوانی که پیشینه آنها را می دانید برای جفتگیری استفاده کنید موفق خواهید بود.
۱۳۹۰/۰۸/۱۵، ۱۲:۲۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: MRNA ، esfahan-canary ، saeednikzad
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 0
12 سپاس گرفته‌شده در 6 ارسال
ارسال: #13
ماده قناری تازه کار
خدمت دوستان خوبم سلام عرض میکنم دیروز قناری نر سبز زیتونیم رو با زرد ماستی جفت انداختم مشکل من ماده قناری تازه کار است که میترسم مشکلاتی مثل پیچیدن تخم ، هرز بودن ویا موارد دیگر براش پیش بیاد چون این اولین تجربه من در جفت کردن قناری هست هرمطلبی که بتواند بمن بی تجربه کمک کنه لطف کنید ممنون میشم در ضمن آیا وقتی قناریها را جفت کردم تا قبل از تخم گذاری میشه آنها را تو حیاط تو آفتاب گذاشت
با تشکر
۱۳۹۰/۱۰/۰۲، ۱۰:۰۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 510
424 سپاس گرفته‌شده در 184 ارسال
ارسال: #14
RE: ماده قناری تازه کار
سلام دوست من

قناری نر قبلا جفت خرده ؟ بهتره وقتی‌ می‌خوای قناری جفت کنی‌ یکی‌ ازشون تجربه ۱ بار جوجه کشی‌ رو داشته باشه

تا قبل اینکه قناری ماده تخم نذاره میتونی‌ آب تنی واسشون بذاری

اما بده اینکه اولین تخم رو گذشت دیگه آبتنی و آفتابو تعطیل کن
سعی‌ کن قفسشنو جائی‌ بذاری تو روز آفتاب بگیرشون

اگه هم نور آفتاب نبود اشکال نداره راستی‌ این مدت که می‌خوای

جوفتشن کنی‌ غذاهای تخممرغی یادت نره

انشا‌اللّه موفق میشی‌
۱۳۹۰/۱۰/۰۲، ۰۱:۱۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hesam-63
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 38
47 سپاس گرفته‌شده در 22 ارسال
ارسال: #15
سلام دوست عزيزم
منم دوتا از قناريامو كه قبلا جفت نخورده بودن تو ماه گذشته جفت انداختم الآن هم دو روز كه جوجه ها از تخم اومدن بيرون
فقط چند نكته كه احتمال داره بهشون بر بخوري براي شما مي گم
-وقتي جفت انداختيشون ديگه جا به جاشون نكن
-احتمال داره تا يك هفته هم جفت نخورن(مال من ماده تن به نر نمي داد ولي بعد از 9 روز جفت خوردن)
-مولتي ويتامينو فراموش نكن(5 قطره در آبخوري بعد از يك روز هم عوضش كن) تخم مرغ آبپز و مقدار كمي شاهدانه هم براي آماده تر شدن قناريهات كمك ميكنه
-از پيچيدن تخم هم خيلي نترس خيلي كم اين اتفاق براي قناريها مي افته
-اگر قناريها جفت بخورن(يعني ماده از روي مستي تخم نذاره)احتمال بي نطفه بودن تخم ها خيلي كمه چون قناريتون جوان هست
-دماي اتاق هم سعي كن بين25تا27 نگهداري
-نكته آخر هم كه مي تونم به شما بگم اينه كه بايد صبر داشته باشين
اگر سوالي ديگري داشتين تا آنجايي كه از دستم بر بياد در خدمتتون هستم
۱۳۹۰/۱۰/۰۲، ۰۳:۵۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

فوق لیسانس
سپاس‌ها: 51
83 سپاس گرفته‌شده در 31 ارسال
ارسال: #16
(۱۳۹۰/۱۰/۰۲، ۱۰:۰۵ ق.ظ)re2005 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
خدمت دوستان خوبم سلام عرض میکنم دیروز قناری نر سبز زیتونیم رو با زرد ماستی جفت انداختم مشکل من ماده قناری تازه کار است که میترسم مشکلاتی مثل پیچیدن تخم ، هرز بودن ویا موارد دیگر براش پیش بیاد چون این اولین تجربه من در جفت کردن قناری هست هرمطلبی که بتواند بمن بی تجربه کمک کنه لطف کنید ممنون میشم در ضمن آیا وقتی قناریها را جفت کردم تا قبل از تخم گذاری میشه آنها را تو حیاط تو آفتاب گذاشت
با تشکر
سلام دوست عزیز
اهم کارهایی رو که باید انجام بدی دوستان گفتن.
اگه قناری ماده جوان خوب مست باشه براحتی جفت میخوره.
اما بعد از اینکه کنار هم انداختیشون قفشو جابجا نکن.چون معمولا قناری ماده تازه زودترقهر میکنه و از روی تخمها بلند میشه.
یه نکته ماده ها ی جوان بخاطر ناوارد بود بیشتر استرس دارن اگه بتونی فقط از دور تحت نظرش بگیری بهتره و کمتر بلای سر قفس بری.
در مورد پیچیدن تخم هم از الان یکم تخم منداب براشون بذار خیلی کمک میکنه به ماده یتکه برگ کاهو هم خوبه
بعد از در اومدن جوجه ها باید مراقب باشی که ماده به جوجه ها غذا بذه اخه دیده شده که همزمان با تولد جوجه ها ماده جوان بعد از 15 -16 روز خوابیدن دیگه سمت لونه نمیره و جوجه ها گرسنه میمونن.
همه اینها درصد اتفاق افتادنش خیلی کمه پس صبور باش و به خدا توکل کن
امیدوارن کلی جوجه کاکل زری گیرت بیاد
۱۳۹۰/۱۰/۰۲، ۰۵:۰۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
ناظم ارشد

لیسانس
اعتبار: 39
سپاس‌ها: 2232
2041 سپاس گرفته‌شده در 780 ارسال
ارسال: #17
باسلام به اضافه مطالبی که دوستان گفتند بعد از تولد جوجه ها ماده رو روزی ۳بار حداقل مجبور کن از جوجه ها بلند بشه تا خودش هم غذا بخوره و متوجه بشه که زیرش جوجست ن تخم و بهشون غذا بده البته اینکار برای ماده های تازه کار لازمه و ی مطلب دیگه هم قبل از تخمگذاری سعی کن براشون ویتامین ad3e بذاری تا هم نطفه نر تقویت بشه هم ماده سریعتر آماده بشه این ویتامین هم در داروخانه های دامپزشکی موجود است؛ موفق باشید
امضای سیدمحمد شریفی با سلام نام کاربری سابقم silverman909 بود
۱۳۹۰/۱۰/۰۲، ۰۵:۱۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

ليسانس
سپاس‌ها: 1
24 سپاس گرفته‌شده در 14 ارسال
ارسال: #18
سلام دوست عزيز
اساتيد همه مسايل اصلي رو گفتن فقط 1 روز قبل از بيرون آمدن جوجه ها سعي كن به قناري ماده آبتني بدي و ديگه اينكه وقتي جوجه ها بدنيا اومدن واسه اينكه مطمئن بشي كه ماده بهشون غذا ميده وقتي ماده از روي جوجه ها بلند ميشه به جوجه ها نگاه كن ببين چينه دانشون پر هست يا نه . پوست بدن جوجه بدون پر اينقدر نازك وظريف هست كه ميتوني داخل چينه دان رو راحت ببيني و معمولا وقتي پر از غذا باشه كمي باد ميكنه و بسمت راست جوجه متمايل ميشه و برنگ زرد هستش .
اميدوارم جوجه هاي خوب و سالمي بگيري
۱۳۹۰/۱۰/۰۲، ۱۰:۳۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 0
7 سپاس گرفته‌شده در 5 ارسال
ارسال: #19
بدلیل تغییر نام کاربری با نام جدید وارد شدم و از تمام دوستانی که مرا راهنمایی کردن تشکر میکنم . جناب سیلور من این داروی تقویتی (ad3e ) توی داروخانه باهمین نام شناخته میشه ؟
۱۳۹۰/۱۰/۰۲، ۱۰:۴۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

0
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 9
164 سپاس گرفته‌شده در 40 ارسال
ارسال: #20