زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۶، ۰۴:۰۸ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

مایت کسیه هوای جرب

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 12
4 سپاس گرفته‌شده در 2 ارسال
ارسال: #1
مایت کسیه هوای جرب
سلام
چند تا از قناری های بنده با دهان باز نفس میکشند و مدام نوک خودشان را پاک میکند تنفس صدا دار دارند وگاهی هم صدای شبیه به شکشتن دانه کمی بلند تر مثل مغز گرفتن کتان از خود در میاورند بدون اینکه چیزی داخل دهانشان باشد اول فکر کردم اسم دارند یا سرما خوردند از داروی انتی اسم خارجی و انتی بیوتیک به مدت یک هفته استفاده کردم اثر نکرد با سرچ در اینترنت فهمیدم مایت کسیه هوا گرفته اند قفسهایم را ضد عفنی کردم دانه ها را عوض کردم ایومکین 1درصدایرانی از داروخانه گرفتم و 4 هفته یک قطره پشت گردن همه پرنده هام زدم اقا خوب نشد که نشد از شما استاد گرامی تقضای کمک دارم من چه کاری میتوانم بکنم ایا داروی دیگری هست ؟ ایا میشود ایورمکتین را داخل دهان پرنده انداخت ؟
۱۳۹۵/۱۰/۲۶، ۱۲:۰۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سیدمحمد شریفی
صفحه 2 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 12
4 سپاس گرفته‌شده در 2 ارسال
ارسال: #11
RE: مایت کسیه هوای جرب
سلام
به دامپزشک مراجعه کردم قرصی داد خارجی عکس کبوترروی جعبه اش بود وترکیباتش TYLOSIN TARTRATE + DOXYCYCLINE BROMHEXINE بود دستور مصرف نصف قرص در نصف ابخوری وهر نصف روز تعویض شود 4 روز مصرف شود با گذشت دو روز استفاده خوب شدند ومن هم خوشحال شدم یه سوال دارم از اساتید محترم ایا به نظر شما 4 روز کافی است با توجه به اینکه من از چندتا انتی بیوتیک دیگر استفاده کرده بودم خوب نشده بودند میترسم چهار روز کم باشد خوب درمان نشوند و دوباره عود کند نظر شما چیه ؟از دوستان که برای بنده وقت گذاشتند و راهنمای دادند سپاسگذارم در ضمن این دارو مرا به یاد دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

های امریکای اصل قدیمی انداخت چون قرص زرد رنک است و بعد گذشت مدتی در اب بنفش بنفشتر میشود
۱۳۹۵/۱۰/۳۰، ۰۷:۴۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: m.56 ، سی مرغ ، سیدمحمد شریفی
*
کاربر انجمن

license
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 279
162 سپاس گرفته‌شده در 87 ارسال
ارسال: #12
سلام تايلوزين تارتارات و داكسي سيلين از انتي بيوتيك هاي فوق العاده پركاربرد هستند به نظر من دوره درمان رو هميشه كامل كنيد
۱۳۹۵/۱۰/۳۰، ۱۰:۳۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 35
سپاس‌ها: 860
2485 سپاس گرفته‌شده در 1055 ارسال
ارسال: #13
با سلام
خدارو شکر که پرنده هاتون خوب شدن . وقتی که دو روزه خوب شدن پس لزومی نداره بیشتر بهشون بدین نهایتا شما میتونی 5 روز بهشون بدی ولی بیشتر ندین . بعدش دوسه روز حتما ویتالین بدین و نظافت قفس و تجهیزات قفس رو کامل رعایت کنید همینطور دما رو و در معرض جریان هوا نباشن که خدای نکرده بیماری برگشت نکنه .
اگر براتون مقدور بود عکس از قرص و جعبه ش بذارید برای آشنایی دوستان انجمن . موفق باشید .  
۱۳۹۵/۱۰/۳۰، ۱۰:۳۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #14
سلام
دوره درمان آنتي بيوتيك پرندگان 5تا 7روز هست. بهتر هست ماه بعد هم به مدت سه روز پشت سر هم دوباره بهش دارو داده بشه. روزانه 2ساعت (بعداز ظهر باشه بهتره) دارو را برداريد وبه جاش مولتي ويتامين بذاريد.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۵/۱۱/۰۲، ۰۸:۰۲ ق.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان