زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۳۰، ۰۲:۰۰ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

مایت کسیه هوای جرب

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 12
4 سپاس گرفته‌شده در 2 ارسال
ارسال: #1
مایت کسیه هوای جرب
سلام
چند تا از قناری های بنده با دهان باز نفس میکشند و مدام نوک خودشان را پاک میکند تنفس صدا دار دارند وگاهی هم صدای شبیه به شکشتن دانه کمی بلند تر مثل مغز گرفتن کتان از خود در میاورند بدون اینکه چیزی داخل دهانشان باشد اول فکر کردم اسم دارند یا سرما خوردند از داروی انتی اسم خارجی و انتی بیوتیک به مدت یک هفته استفاده کردم اثر نکرد با سرچ در اینترنت فهمیدم مایت کسیه هوا گرفته اند قفسهایم را ضد عفنی کردم دانه ها را عوض کردم ایومکین 1درصدایرانی از داروخانه گرفتم و 4 هفته یک قطره پشت گردن همه پرنده هام زدم اقا خوب نشد که نشد از شما استاد گرامی تقضای کمک دارم من چه کاری میتوانم بکنم ایا داروی دیگری هست ؟ ایا میشود ایورمکتین را داخل دهان پرنده انداخت ؟
۱۳۹۵/۱۰/۲۶، ۱۲:۰۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سیدمحمد شریفی
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 35
سپاس‌ها: 860
2485 سپاس گرفته‌شده در 1055 ارسال
ارسال: #2
RE: مایت کسیه هوای جرب
سلام 
در مورد مایت کیسه هوا اطلاعات دقیق و زیادی ندارم ولی آیورمکتین به هیچ وجه خوراکی نیست و سم هست . پرنده رو میکشه خدای نکرده . 
اگر مایت کیسه هوا میبود میبایست با این مقدار آیورمکتین که بهشون زدی کاملا خوب میشدن به نظرم عفونت مجاری تنفسی و ریه داشته باشن . 
اگر نئوکسی وت دارین بهشون یه دوره 5 روزه بدین اگر جواب نداد لینکوپک حتما جواب میده . 
۱۳۹۵/۱۰/۲۶، ۱۲:۲۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Amir Shams ، محمدمهدی
*
کاربر انجمن

ارسال: #3
(۱۳۹۵/۱۰/۲۶، ۱۲:۲۱ ق.ظ)سی مرغ نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام 
در مورد مایت کیسه هوا اطلاعات دقیق و زیادی ندارم ولی آیورمکتین به هیچ وجه خوراکی نیست و سم هست . پرنده رو میکشه خدای نکرده . 
اگر مایت کیسه هوا میبود میبایست با این مقدار آیورمکتین که بهشون زدی کاملا خوب میشدن به نظرم عفونت مجاری تنفسی و ریه داشته باشن . 
اگر نئوکسی وت دارین بهشون یه دوره 5 روزه بدین اگر جواب نداد لینکوپک حتما جواب میده . 

ممنون از راهنمای شما نئوکسی وت را یک هفته دادم  بی فایده بود ولی از لینکوپک استفاده نکردم دستور مصرف این دارو را لطف کنید بفرماید --------------- با یک دامپزشک تلفنی صحبت کردم گفت باید ایورمکتین یه زیر بال هایشان  بزنی که موقع پاک کردن پرها ی خود کمی از ان را بخوردند برای همین بود پرسیدم  خوراکی هست یا نه  من هم بسیار تعجب کردم چون میدانستم سم هست 
۱۳۹۵/۱۰/۲۶، ۱۲:۴۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #4
سلام 
اگر آیورمکتین زیر بالش بزنی و پرنده های شما بهش نوک بزنن حتما با مسمومیت شدید مواجه خواهند شد جوری که ممکنه تا پای مرگ برن . اگر میخوای آیورمکتین بخورن دوقطره تو وان آب مجاز هست نه بیشتر که هم توش آب بازی کنن و هم مقدار کمی میتونن بخورن .
درضم استفاده بیش از حد از آیورمکتین خودش پرنده رو ضعیف و بیمار میکنه . 

لینکوپک داروی تخصصی برای چرک پنیری در ریه و عفونت مزمن مجاری تنفسی هست .

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

یه نوک چاقو تو یه جاآبی به مدت 5 تا 7 روز .
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۵/۱۰/۲۷، ۱۰:۴۲ ق.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۵/۱۰/۲۶، ۰۱:۰۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Amir Shams
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #5
البته تیامولین و تایلوزین تارترات و داکسی سایکلین هم در درمان این مشکل خیلی موثر هستن بخصوص دوتای اولی . 
۱۳۹۵/۱۰/۲۶، ۰۳:۰۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Amir Shams
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
اعتبار: 6
سپاس‌ها: 25
140 سپاس گرفته‌شده در 52 ارسال
ارسال: #6
با سلام خدمت دوستان  برای برطرف کردن این مشکل در وهله اول پرنده باید در معرض کوران هوا و باد سرد اصلا نباشد و میتوان از تایلوزین تارتارات بمدت 5 روز استفاده کرد البته اول همان یک نوک چاقو را باید در اب گرم کاملا حل نمود و بعد با اب قاطی کرد و در این مدت 5 روز باید مغز بادام خام رنده شده بمقدار یک شستی برای یک روز هر پرنده در نطر گرفت(برای جلوگیری از ضعیف شدن)
۱۳۹۵/۱۰/۲۶، ۰۹:۱۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سی مرغ ، Amir Shams
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #7
البته اگر پرنده گوشت سینه شو باخته بهتره بادام بهش بدین و اگر اینطور نیست بهتر با دوز کمتری بادام در اختیار پرنده باشه مثلا روزانه یکسوم انگشتی کافیه .  
۱۳۹۵/۱۰/۲۶، ۱۱:۰۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Amir Shams ، محمدمهدی
*
کاربر انجمن

ارسال: #8
خیلی از دوستان سپاس گذارم بنده تایلوزین تارتارات استفاده میکنم و نتیجه را در همین جا اعلام میکنم
۱۳۹۵/۱۰/۲۷، ۰۱:۴۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #9
(۱۳۹۵/۱۰/۲۶، ۰۱:۰۵ ق.ظ)سی مرغ نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام 
اگر آیورمکتین زیر بالش بزنی و پرنده های شما بهش نوک بزنن حتما با مسمومیت شدید مواجه خواهند شد جوری که ممکنه تا پای مرگ برن . اگر میخوای آیورمکتین بخورن دوقطره تو وان آب مجاز هست نه بیشتر که هم توش آب بازی کنن و هم مقدار کمی میتونن بخورن .

سلام 
اینکه گفتم : اگر میخوای آیورمکتین بخورن دوقطره تو وان آب مجاز هست نه بیشتر که هم توش آب بازی کنن و هم مقدار کمی میتونن بخورن 
اینو من از اساتید همین سایت یاد گرفتم و خودم تا به حال تجربه نکردم ولی در هر صورت این هم ممکنه ریسک داشته باشه حالا بازم اساتید بهتر میدونن . از دوستان اگر کسی این مورد را تجربه کرده ممنون میشم راهنمایی بفرمایید . 
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۵/۱۰/۲۷، ۱۰:۵۵ ق.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۵/۱۰/۲۷، ۱۰:۵۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #10
سلام
بهترين راه همون پشت گردن هست چون دارو وارد جريان خون ميشه. اين پرنده ها يا چربي دارن يا عفونت .
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۵/۱۰/۲۷، ۱۱:۰۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سی مرغ ، Amir Shams

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان