زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۰۱:۳۶ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

مجموعه آموزشی آواز سهره

**
کاربر افتخاری

کارشناسی
اعتبار: 26
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 422
1632 سپاس گرفته‌شده در 273 ارسال
ارسال: #1
مجموعه آموزشی آواز سهره
مجموعه آموزشی آواز سهره جهت آموزش جوجه سهره و سهره قناری
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۲/۲۰، ۰۲:۲۰ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۱/۰۸/۰۱، ۰۱:۱۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

DiplomaAbove
اعتبار: 64
سپاس‌ها: 967
5513 سپاس گرفته‌شده در 908 ارسال
ارسال: #2
RE: مجموعه آموزشی آواز - cd1
سلام محمد جان خسته نباشید
مرسی به خاطر این آواز:basa (159):
میشه لطفا یه مختصر توضیحی در مورد این آوازها بفرمائید ؟
که مال کدوم منطقه هستش و ...
کدومش برای آموزش مناسب تره....
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۸/۰۱، ۰۱:۳۳ ب.ظ، توسط Navid_IT.)
۱۳۹۱/۰۸/۰۱، ۰۱:۳۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
کاربر افتخاری

کارشناسی
ارسال: #3
با سلام

این آواز مورد علاقه پرورش دهنده های اسپانیاست . با تک خوانی هایی شروع می شود و تکرار می شود . پشت هم خوانی ها با اجرای دو آواز (دهن ) و ختم به " چو " و سه دهن ختم به " چو " اجرا می شود و اگر سهره ای پنج دهن متفاوت اجرا و با " چو " اوازش را ختم کند دهن پر و کاملی را در این سبک اجرا کرده. آواز های دیگری هم در این سایت هست که میکس تهیه کننده های اسپانیایی است. در صورت استفاده از این فایل ها اجازه بدید به طور کامل اجرا شه
و یا هر روز دو track را برای جوجه سهره play کنید.

دوستان عزیز دیگری که با آواز آشنایی بیشتری دارند اگر لازم دیدند بیشتر راهنمایی کنند. ممنون
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۸/۰۱، ۰۱:۵۳ ب.ظ، توسط محمدگلشن.)
۱۳۹۱/۰۸/۰۱، ۰۱:۴۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Navid_IT ، nazmi ، عمادذر ، ivelrock ، Shahram87
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 627
110 سپاس گرفته‌شده در 37 ارسال
ارسال: #4
دستت درد نکنه دوست عزیز
میشه برای طرقه هم گذاشت تا یاد بگیره
۱۳۹۱/۰۸/۰۲، ۰۹:۱۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
پژوهشگر انجمن

.....
اعتبار: 28
سپاس‌ها: 561
2114 سپاس گرفته‌شده در 439 ارسال
ارسال: #5
با سلام محمد جان دسته گلت درد نکنه از زحمت تون ممنون به نظر من بعد از سر دهن یه جورایی وارد آواز قناری میشه در مورد چاپ چاپ چاپ که یقین دارم یعنی تمام آواز های اون طرف همه تو دهن هاشو قناری میزنه حتی من تصویری هاشم که دیدم همین طور بوده حالا یا سیاستشونه اینکار رو میکنن یا طرف داره خودش و داره نمیدونم به هر جهت بازم ممنون با تمام مشقلات وقت میزارید. ودر مورد اون موضوع ریتماهی موقوم هم دارم با چندتا از دوستان مشورت میکنم وردیفارو به نحوه احسنت درست کنم که یه موقع اشتباهی رح نده شرمنده شما ودوستان بشم چشم
۱۳۹۱/۰۸/۰۲، ۰۱:۱۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدگلشن
**
کاربر افتخاری

کارشناسی
ارسال: #6
دهن باز عزیز ممنون از شما

امیدوارم هرچه زودتر از آواز های ارسالی شما استفاده کنم و تشکر از حساسیت و زحمت شما.
۱۳۹۱/۰۸/۰۲، ۰۲:۱۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمد جلالی ، عمادذر
**
کاربر افتخاری

کارشناسی
ارسال: #7
سلام و عرض خسته نباشید

کاملا با شما موافقم . برای ایجاد و زیبایی بخشیدن به این آواز که سبک مورد تایید اسپانیایی هاست از آوازهای پرنده های دیگری استفاده شده همینطور از دهن قناری . امیدوارم زمانی هم در ایران سبک ها کاملا شناخته و معرفی شوند تا طبق اجرای آن آوازها پرنده ها و پرورش دهنده ها امتیاز بگیرند. با تشکر
۱۳۹۱/۰۸/۰۲، ۰۴:۱۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: ayapir ، عمادذر
**
پژوهشگر انجمن

.....
ارسال: #8
باسلام خدمت دوستان اول یه سوال داشتم از دوست خوب هستی که چرا متاسفانه سهره ایرانی اتفاقا هم استاندار داره فقط گویشها باهم فرق داره در کل وقتی یه پرنده تو یه چهار چوب باریتم بخونه حتما استاندار استادانه داشته نتها همه به یه شکل هستند فقط قالبشون باهم فرق داره حتی توهمین آوازهای اروپایی شما دقت بفرمایید ول ول جون همونه که ماداریم ومیگیم فقط اروپاییها همه چیز رو با هم ادغام میکنن تو 1000 تا ادغام 10 تا خوب میشه واون 10 تارو روش کار میکنن ومعایب اون رو با نظر دادن ونظر گرفتن تو سایت های مختلف برطرف میکنن مثل پرورش سگها ماتو ایران چند تا نژاد داریم ولی تو اروپا وآمریکا چی این یه مطلب . مطلب دوم تو نتهای مورد پسند ایرانی مثل قناری رسمی بلند که خاصه بیشتر ایرانی ها میپسندن .شما یه سهره ای که دهنداره واقعی هست رو دقت بکنید حتی لحجه اش عوض میشه نه که بخواد از ریتم خارج بخونه رو میگن ردی سوا میکنن از تو جمع .پس استاندارد داره ولی یه سری اماتور (البته بی احترام نباشه از نظر دانش وپرورش حرفه ای میگم ) یه پرنده میخره 500 هزار میگه سهره دهندار دارم در صورتی که پرورش دهندهای بزرگ از اون استفاده نمیکنن سهره پاک وسالم تو ایران بالای 6 الی 7 میلیونه تازه خیلی عزیز باشی میتونی آوازش رو گوش بدی این آوازهایی که دوستان زحمت کشیدن گذاشتن توسایت اکثرا ایراد داره آواز حرفه ای نیست در حد معمولی همه بالاخره یه دوست حرفه ای دارن یا دیدن کم یا زیاد .حتی هر کسی رو وارد اتاق آموزش نمیکنن .الان تو ایران هم اسا تید دارن رو آواز های جدید کار میکنن وسبک های جدید شما اگه یه بار آواز مقوم تهران رو که پرنده داره اجرا میکنه گوش بدید هیچ وقت این حرف رو نمیزدید مقوم در حال حاظر تنها سبکیه که تو ایرن از تمام آواز های کامل سهره برگرفته شده وبجز ریتمی که باید بخونه حتی بخواد جا بجا بخونه ایراده پس ببینید که چه حیوانی رو باید انتخاب بکنید که همونی که شما میگید رو باید بخونه .ببخشید گفتنی زیاده میدونم شما اینقدر بزرگ وار هستید که جسارت بنده حقیر رو نادیده بگیرید در کل من آواز های خودمون رو به سبکهای اروپایی ترجیه میدم تعصبی نیستم ولی این نظر من تنها نیست .خیلی دوستتون دارم بازم ممنون از شما ودوستان خوبم تو انجمن
۱۳۹۱/۰۸/۰۳، ۱۱:۵۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: meysams65 ، otodemo ، shams ، هیوا ، حسن فتحی‬‎
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #9
سلام به دوستان به خصوص هستی عزیز.اینکه تو شهر شما حتی بعضی اساتید کار و سبک همدیگر رو قبول ندارن چزی نیست که مختص به شهر شما باشه تقریبا همه ما با چنین صحنه هایی مواجه شدیم .من خودم شیرازی هستم و به نظر من تنها شهری که داره طبق قانون خاص و ملاکهای ارزیابی شده و طبقه بندی شده روی آواز سهره کار میکنه تهران و سهره بازان تهران هست.سبک موقوم تهران تمام نتها و ردیف هاش مشخص هست و دارن رو همون کار میکنن و بر اساس همین معیارها ارزش و قیمت سهره دهندار رو تعیین میکنن.من نمیدونم چقد طول بکشه که شهرهای دیگه هم به یکدلی و یک دستگی تهران برسن ولی میدونم با این وضع که هرکی خودشو فقط قبول داشته باشه و چشم و ذهنش رو به روی حقایق ببنده حالا حالا ها همینی که هستیم میمونیم.این خوبه که ما سبکهای اسپانیا و خارج از کشور رو بشناسیم ولی ما هنوز به یه نظر واحد تو کشور خودمون نرسیدیم حالا بیایم کار طرف اسپانیایی رو تجزیه تحلیل کنیم؟جا داره از دوستایی مثا محمد گلشن تشکر کرد که سبکهای مورد علاقه خارجیها رو به انجمن معرفی میکنه .برای کسی مثل من که هنوز شناخت کاملی از سبکهای کرمانشاه پسند و ملایر و ایلام ...پسند ندارم فقط جنبه تنوع میتونه داشته باشه.مشکل ما اینه هرچی رو که نمیدونیم یا نمیفهمیم میگیم به درد نمیخوره.با ایجاد بخش سبکهای آواز سهره به تفکیک استانها خیلی از سوالها جواب داده میشه و خیلی از گره ها باز میشه.اینجا بحث کم آوردن یا ضایع شدن نیست.ما اینجاییم تا از هم چیزای جدید یاد بگیریم و کیفیت کارمون رو بالا ببریم .اولیش خود من هستم که دلم میخواد از شما و دیگران سبکها و روشهای شهرتون رو یاد بگیرم.پس بیاین به دور از هرگونه تعصب ،بخل و حسد داشته هامونو با هم شریک شیم.با تشکر
۱۳۹۱/۰۸/۰۳، ۰۴:۲۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
پژوهشگر انجمن

.....
ارسال: #10
با سلام خدمت هستی آقا سوءتفاهم نشه منظور شما نیستی حتما نباید اینجور سهره ها دست دلال باشه پس اون پیری که تمام عمرش رو گذاشته وداره پرنده تربیت میکنه چی من منظورم خطا ب به اونها ما داریم با اطلاعت کم زحمات اونهارو نادیده میگیرم . او نتهایی که آدمین عزیز از سایت سهره باز آقای مرادی عزیز گذاشتن اگه سهره اون نتهارو بشناسه واجرا کنه همه اونهارو مال من باشه یه دنیارو هم بهم بدن نمیفروشمش ما تو تهران یه انجمن داریم که اینترنتی نیست دوستانه هست وتابه حال نشده به هم حسادت کنیم سعی میکنیم ایرادات خودمون رو رفع کنیم من خودم دوسال دارم رو دهن ملایری کار می کنم. واصلا دلیل عضو شدن من همینه تا با آداب ورسوم پرنده بازی کشورم آشنا بشم تو همین سایت باید شرو ع کرد وشده تقریبا . در مورد اینکه مسابقاتی که فرمودید ما یه تیم ملی فوتبال رو که این همه طرفدار داره نتونستیم از پسش بر بیایم تو تهران عزیزان تهرانی همه شاهد هستند صد جا عوض کردن قفس تو مولوی دستت میدیدن باز داشت بودی الان هم بردن جایی که فقط اسم داره همه تو بیابون دارن خرید وفروش میکنن ویه جورهایی توهینه به این همه مشتاق تمام افرادی که میان معتاد نیستن . این جور موارد باید از طرف دولت حمایت بشه که ...... به هر حال ما تو تهران مسابقه داریم ولی داخلی اساتید بزرگ هم شرکت میکنن در مورد سهره هیچ دارویی استفاده نمیشه مثل قناری رسمی بلندنیست بله خوبه آدم دنیا رو ببینه ولی اول داشته های خودمونرو بشناسیم تا حرفی داشته باشیم برای گفتن
من خودم بخاطر عشق به سهره تمام شهرهای ایران که توش سهره داره سفر کردم تا ایلام آومدم برای جوجه سهره تو شهر شما هم امسال اومدم یه خیابانه تقریبا سر بالایه بلوار مانده حول وهوش بازار بود پرنده فروشها اونجا هستند متاسفانه حمایت کننده نیست همه به خاطر دل خودشون پرنده بازی میکنن این مشکلات ریشه ای هست .فعلا باید از پشته شیشه به دنیا نگاه کنیم چاره ای نیست باز هم من کوچیک معرفت افتادگی شما هستم کرمانشاه پرنده بازهای پر آوازه ای داره حسین کرمان شاهی تو تهران من واقعا ازشون استفاده میکنم وحیفه اون همه خوبی وزیبایی رو نبینیم .
خواهشن از دوستانی که این مطلب رو میخونن تو فرا خوانی که آدمین عزیز زدن شرکت کنن وآواز شهرشون یا استانشون رو بذارن به جایی که ما از سایت اونها آواز دانلود کنیم .دنیا ازسایت ما دیدن کنن و اونها آواز مارو توسایتشون بزارن به امید اون روز
۱۳۹۱/۰۸/۰۳، ۰۷:۰۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: meysams65 ، عمادذر ، محمدگلشن

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان