زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۷، ۱۰:۳۵ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

مجموعه آموزشی آواز سهره

**
کاربر افتخاری

کارشناسی
اعتبار: 26
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 422
1632 سپاس گرفته‌شده در 273 ارسال
ارسال: #1
مجموعه آموزشی آواز سهره
مجموعه آموزشی آواز سهره جهت آموزش جوجه سهره و سهره قناری
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۲/۲۰، ۰۲:۲۰ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۱/۰۸/۰۱، ۰۱:۱۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 2 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
**
پژوهشگر انجمن

.....
اعتبار: 28
سپاس‌ها: 561
2114 سپاس گرفته‌شده در 439 ارسال
ارسال: #11
RE: مجموعه آموزشی آواز - cd1
با سلام خدمت هستی گل ممنون از اینکه وقت میزارید داداشم در مورد سوالتون باید عرض کنم که یکی از دوستان تو آلبوم آواز به عنوان آیا این آواز موقوم تهرانه فکر میکنم گذاشتن که کمی ایراد داره که یکی از اساتید بزرگوار این آواز رو تصحیح کردن والبته بخش کمی از آواز هست بنده حقیر هم یه زمان خیلی کم رو گذاشتم تو آلبوم آواز که فقط ((محمد گلشن)) عزیز نظر کار شناسی دادن دمش گرم ونظرش کاملا درست وبجا بود شما مطمئن باشید غربیها اینقدر ساده لوح نیستن که بهترین آوازشون که قیمتی هست رو تو سایتشون بزارن تا همه ازش استفاده کنن اونها ممالک دیگه رو برا خودشون میخوان چه جوری میشه اینقدر بزل بخشش داشته باشن . من به نوبه خودم به عنوان یه ایرانی دارم یه کارهایی میکنم امیدوارم موفق بشم و شادی این موفقیت رو بادیگران شریک بازم کوچیک شماییم محمد اقا بازم ممنون
۱۳۹۱/۰۸/۰۶، ۰۸:۳۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: عمادذر
**
کاربر افتخاری

کارشناسی
ارسال: #12
پوریان عزیز سلام

لطف کنید در مورد نت ها و ردیف های آواز موقوم که فرمودید مشخص هست هر اطلاعی دارید اینجا بگید . جدای از توضیحاتی که از آقای مرادی در این سایت آمده هر مطلبی که کمک میکنه ارائه کنید.
منظور شما از " نت " و " ردیف " در آواز پرنده چیه ؟

ممنونم ازشما .
۱۳۹۱/۰۸/۰۶، ۰۲:۰۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #13
سلام به گلشن عزیز.منظور من از نت و ردیف به اصطلاح لهجه سهره هست.همونجور که خودتون استاد هستید و میدونید آواز سهره یک سری نتهای مشخص هست که هر سهره بنا به ذات و آموزشی که دیده بعضی هاشو میخونه بعضی هاشو نمیخونه.مورد دیگه لهجه خوندن هست مثلا یکی از سردهن های اصلی رو سهره ای که موقوم تهران میخونه یه جور تلفظش میکنه و سهره ای که سبک ملایر یا ایلام میخونه یه جور دیگه.سردهن یکی هست فقط با لهجهای مختلف خونده میشه و به گوش ما جوری میرسه که احساس میکنیم با هم تفاوت داره.من از شما و اساتید معذرت میخوام که اظهار نظر میکنم من اینجور برداشت میکنم که در سبک موقوم تهران ملاک ها تعیین شده.خیلی کم دیدم تو سبک موقوم اختلاف نظر زیاد باشه.تا جایی که میدونم یه سری نت و نحوه درست قرار گرفتنش تعیین شده و دارن بر اساس اون کار میکنن و و دهن سهره هاشون رو رتبه بندی میکنن.اساتیدی مثل دهن باز عزیز یا خود شما محمد گلشن که هم ساکن تهران هستید و هم استاد هستین بهتر میتونید در این مورد نظر بدین.
۱۳۹۱/۰۸/۰۶، ۰۳:۰۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
کاربر افتخاری

کارشناسی
ارسال: #14
با سلام دوباره

سهره جز علاقه مندی های همه ماست و به نوعی سرگرمی و عشق ما

من همیشه شاگردی می کنم و خودمو استاد نمی دونم . من سعی می کنم نظرمو صادقانه در کمال احترام بگم و متقابل از نظر دوستان استفاده کنم .
تمرکز روی اجرای آوازها و گوش دادن مکرر و داشتن حس زیبایی شناسی به هر کسی این امکانو میده که آواز خوب رو از بد تشخیص بده . حالا چه سبک خاصی باشه چه اجرای جدای از سبک های مرسوم. من خودم شخصا سهره ای که تکه خوانی متنوع و پشت هم خوانی قشنگ و اجراهای پیچیده داشته باشه برام ارزشمند و عزیزه اگر هم که با ریتم خاص و مکث های به موقع باشه که دیگه نور علی نور میشه و حرفی توش نیست.
من از سبک موقوم تهران چیزی نمی دونم و تنها چیزی که میدونم اینه که از دهن هایی که تا به حال شنیده ام چیز بیشتری ندارد و فقط ریتم خاص و محل های اجرای اوازش در چهارچوب خاصی است.
دوست عزیز آقای دهن باز قرار است با ارائه آوازی همراه با شرح دهن های مورد استفاده مارو با این سبک آشنا کنند.
پرورش سهره سبک بسیار مشکله و ما بیشتر از اونکه اقدام کنیم دنبال حاشیه هستیم . من با این مشکلات آشنا هستم و سعی می کنم بیشتر از اونکه حرف بزنم عمل کنم . یه زمانی حرف های زیادی در رابطه با جوجه کشیدن از سهره در قفس می شنیدم و حالا که خودم موفق به اینکار شدم می بینم خیلی از اون حرفا بی اساس بود . در مورد آواز هم مطلب زیاده . باید سعی کرد و تجربه به دست آورد. در مورد آواز سهره دهن دار هم مطلبی در این سایت از آقای مرادی نقل شده که اگر دوستان اطلاعات یا مثال های صوتی برای اون عرایض دارن ارسال کنن. مثلا سردهن کشی کشی .. گاله ..ردیف لیشوه لیشوه وخیلی اصطلاحاتی که روی دهن ها گذاشته اند. اگر توضیحی در مورد این دهن ها هست با مثال صوتی ارسال کنید که تئوری موقوم و سهره دهن دار تکمیل شه . با تشکر و ارادت
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۸/۰۷، ۰۹:۰۳ ق.ظ، توسط محمدگلشن.)
۱۳۹۱/۰۸/۰۶، ۰۴:۳۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: عمادذر

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان