زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۱۸، ۱۱:۱۹ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

مدفوع سياه

*
کاربر انجمن

مهندسی
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 69
21 سپاس گرفته‌شده در 12 ارسال
ارسال: #1
مدفوع سياه
سلام به دوستان عزیز قبل از هر چیز سال نو همگی مبارک!!!
جاتون خالی رفتم سفر حالا برگشتم میبینم یکی قناریام مدفوعش سیاه و خیلی از موقع ها خودشو پف می کنه تا میرم پیشش پفشو خالی میکنه.
اما اون یکی قناری مدفوعش ابکیه و مثل گچ سفیده.
بنظرتون چیکار کنم تلف نشن البته تحرک و فعالیت دوتاشون رو فرمه و ظاهرا سر حالن.....
ممنون میشم راهنمایی کنید:basa (101):
با عرض معذرت عکساشونو اپلود میکنم!!!

بندانگشتی (ها)

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۱/۱۴، ۱۲:۵۵ ب.ظ، توسط katbi.)
۱۳۹۱/۰۱/۰۳، ۱۰:۲۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
صفحه 2 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

دانشجو
اعتبار: 3
سپاس‌ها: 469
285 سپاس گرفته‌شده در 119 ارسال
ارسال: #11
RE: مدفوع سياه
داروی سولفا که میتونید از داروخانه های دامپزشکی 3 قطره در روز به مدت چند روز تهیه کنید انتی بیوتیک 5 قطره داخل ابخوری و استفاده از دانه های خرفه و بلغور تخم چغندر و برا مدفوع خشک بنده خودم روی قناری هام امتحان کردم دادن تخم منداب و شن تمیز و یبوست هاد میوه و سبزی . توی انجمن سرچ میکردی در این مورد بحث شده بود موفق باشی
۱۳۹۱/۰۱/۱۴، ۰۲:۴۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

اعتبار: 2
سپاس‌ها: 445
420 سپاس گرفته‌شده در 136 ارسال
ارسال: #12
[quote='dr.ghermezii' pid='12253' dateline='1332442280']
یکی قناریام مدفوعش سیاه و خیلی از موقع ها خودشو پف می کنه تا میرم پیشش پفشو خالی میکنه.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

داداش قناریت یبوست داره . سیب درختی ( قرمز باشه بهتره ) و سبزیجات ( مثل اسفناج . گشنیز . برگ کاهو ) بهش بده زودی خوب میشه .
اون یکی قناریت رو باید بیشتر برسی کنی تا اینکه علت اصلی اسهالش رو بفهمی. شاید سرما کشیده و یا شایدم علتش گرمای بیش از حده .
متاسفانه دوستان به جای اینکه پرنده هاشون رو با مواد و دارو های طبیعی مثل همین میوه ها و سبزیجات درمان بکنن فورا تا تقی به توقی میخوره شروع به تجویز داروهایی چون نمیدانم اکسی وت و تترا فلان و مولتی به امان و دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

و ... میکنن. دوستان من نمیگم این دارو ها بد و مضر هستن ( اتفاقا داروی اکسی وت معجزس ) ولی استفاده ی سریع و بیش از اندازه ی اونها برا پرنده ضرر داره. این جور دارو هایی باید در مواقع ضروری استفاده کرد
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۱/۱۵، ۱۰:۱۹ ق.ظ، توسط phoenix.)
۱۳۹۱/۰۱/۱۵، ۱۰:۱۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: ha_med ، dr.ghermezii
*
کاربر انجمن

مهندسی
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 69
21 سپاس گرفته‌شده در 12 ارسال
ارسال: #13
سلام به همگی
اتفاقا من بهش دارو ندادم تخمشون رو عوض کردم فقط کتان خالی گذاشتم واسشون بعضی مواقع مدفوعش نرماله بعضی مواقع هم ابکی (در حد اب خالی) چند سری بهش سیب دادم تا حدودی بهتر شد تا 3 روز پیش که وقتی بردمش تو حیاط حمام کنه....
وقتی داشت خودشو خشک میکرد یه دفه یه حالتی مثل سکته بهش دست داد تا شب تو شوک بوود اما بعد خودش خوب شد
الان سر حاله سر حاله یعنی با وجود اسهال یه ماهه نه سر گیجه داره نه شل..

ممکنه نیوکاسل داشته باشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

(۱۳۹۱/۰۱/۱۴، ۰۹:۰۶ ق.ظ)katbi نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۱/۰۱/۰۳، ۱۰:۲۱ ب.ظ)dr.ghermezii نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به دوستان عزیز قبل از هر چیز سال نو همگی مبارک!!!
جاتون خالی رفتم سفر حالا برگشتم میبینم یکی قناریام مدفوعش سیاه و خیلی از موقع ها خودشو پف می کنه تا میرم پیشش پفشو خالی میکنه.
اما اون یکی قناری مدفوعش ابکیه و مثل گچ سفیده.
بنظرتون چیکار کنم تلف نشن البته تحرک و فعالیت دوتاشون رو فرمه و ظاهرا سر حالن.....
ممنون میشم راهنمایی کنید:basa (101):
با عرض معذرت عکساشونو اپلود میکنم!!!

با سلام به دوست خوبم:

در ابتدا بايد بگم كه نوع تغذيه را بايد مشخص كنيد تا بتوانبم بهتر شما را راهنمايي كنيم .محل نگهداري را نيز قيد بفرماييد

با تشكر

دوست عزیز تغذیشون اولش هفت تخم و کتان و ارزن بود که البته حدود 70% کتان اما الان چون هوا گرم شده فقط کتان...
جاشونم که تو گلخونه گذاشتم ....
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۱/۱۵، ۰۳:۳۸ ب.ظ، توسط dr.ghermezii.)
۱۳۹۱/۰۱/۱۵، ۰۳:۳۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان