زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۱، ۰۱:۵۱ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

مراحل آموزش آواز به سهره

*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 2
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 561
233 سپاس گرفته‌شده در 87 ارسال
ارسال: #1
مراحل آموزش آواز به سهره
درود
میخوستم بدونم صدا گذاشتن واسه جوجه سهره بنا به ساعت یادگیری جوجه هم فرق داره مثل آموزش پرندگان سخنگو یا نه؟
اگه تاثیر داره چه ساعتهایی مفیدتره؟
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۱/۲۷، ۱۲:۳۵ ق.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۰/۰۴/۰۳، ۱۱:۱۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: alisantoory ، ehsanalikhani ، avatar_99
صفحه 10 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
مدیر بخش سهره

لیسانس
اعتبار: 92
سپاس‌ها: 3515
2706 سپاس گرفته‌شده در 544 ارسال
ارسال: #91
RE: مراحل آموزش آواز به سهره
دوست عزیز صبر داشته باش،سه روز تعطیل بوده دوستان رو سایت نبودن.احتمالاً فردا آقای بخشی یا پوریان جواب میدن.خیلی عجله داری برو رو سایت سهره ایلام در بخش گفتگو در مورد سهره ارسالهای آقای محمد عیسایی رو بخون یا بهش پیام خصوصی بده.ضمناً از کجا شنیدی سهره جهرم بهترین صدا رو داره؟من میگم سهره کرمانشاه خوبه،دوستان کردستان میگن بهترین سهره سهره سنندجه،یکی میگه ایلام یکی بروجرد دیگری میگه ملایر،بستگی به سلیقه شما ومنطقه زندگیتون داره.به هر حال حساس نباش وبه هیچ صیادی هم اعتماد نکن مگر اینکه خودت صید کنی.

۱۳۹۳/۰۳/۱۶، ۰۷:۲۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

اول دبیرستان
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 8
114 سپاس گرفته‌شده در 56 ارسال
ارسال: #92
2تا سهره باز قهار تو شهر ما که کوه تجربه هستند که یکی علیرضا پوریان و دیگری هم نیما فخرنیا هست که از هر دوی اون ها شنیدم سهره جهرم بهترین سهره از لحاظ حجره و ذات هستن،شهری که ما توش زندگی میکنیم یاسوج هست که سهره هم داخل شهر و هم بیرون شهر فراوانه و در بعضی اوقات سهره های خیلی خوبی هم لاشون گیر میاد،منم هر سال بیشتر از 10تا سهره شکار نمیکنم،هوووو!!برم جهرم سهره شکار کنم؟;-)
من با اقای پوریان زیاد ارتباط ندارم ولی با اقای فخرنیا که سهره باز بزرگی توی استان پارس هستن ارتباط دارم ،اگه بشه به ایشون رو پیشنهاد میکنم که بیان تو انجمن فعالیت کنن تا بقیه دوستان از تجربه هاشون استفاده کنن،من کلا 4ساله که سهره بازی میکنم و در تمام این 4سال سهره یاسوج رو داشتم ولی هیچکدومشون به پای سهره جهرمی هایی که دیدم نمیرسیدن،یکی از دلایلی که من گفتم سهره جهرم خیلی خوبه این بود.
۱۳۹۳/۰۳/۱۷، ۱۲:۰۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: مهدي عرفان
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #93
سلام
اميدوارم تعطيلات به دوستان خوش گذشته باشه.
در مورد آموزش آواز فرقي نداره دهن چيو باشه يا هر دهن ديگري. اون سهره اي كه قراره آموزش ببينه مهمه وساعات آموزش.در مورد ساعات آموزش كه هيوا زحمت كشيدن وبهترين راهنمايي را كردن.
در مورد سهره جهرم : سهره جهرم به خاطر نوع آوازي كه مي خونه واستعدادي كه داره توي استان پارس مشهور هست ولي متاسفانه به خاطر صيد بي رويه خيلي كم شده واگر جوجش گير بياد واز آدم مطمئن خريداري بشه كمتر از 100 نيست. جوجه جهرم را معمولا به خاطر دهن ذاتي خودش نگه داري مي كنند.
اون سهره من كه فيلمش را گذاشتم روي سايت به گفته آقاي كلاهي صاحب قبليش ،متعلق به شهركرد هست.استعداد زيادي در ياد گرفتن دهن داره.همين چند روز تعطيلي كه شبها براي جوجه صداي سهره دهن چيو مي گذاشتم چندتا دهن سهره كرموني ويكي دوتا هم دهن چيو برداشته.سهره با استعداد در تمام ايران پيدا ميشه ولي به گفته اساتيد بايد سعي بشه نوع آوازي كه قراره آموزش داده بشه با دهن ذاتي سهره هاي اون منطقه سازگاري داشته باشه.

امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۰۳/۱۷، ۰۷:۰۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
مدیر بخش سهره

لیسانس
ارسال: #94
[size=11px][size=11px]RE: مراحل آموزش آواز به سهره [/size][/size]  2تا سهره باز قهار تو شهر ما که کوه تجربه هستند که یکی علیرضا پوریان و دیگری هم نیما فخرنیا هست که از هر دوی اون ها شنیدم سهره جهرم بهترین سهره از لحاظ حجره و ذات هستن،شهری که ما توش زندگی میکنیم یاسوج هست که سهره هم داخل شهر و هم بیرون شهر فراوانه و در بعضی اوقات سهره های خیلی خوبی هم لاشون گیر میاد،منم هر سال بیشتر از 10تا سهره شکار نمیکنم،هوووو!!برم جهرم سهره شکار کنم؟;-)
من با اقای پوریان زیاد ارتباط ندارم ولی با اقای فخرنیا که سهره باز بزرگی توی استان پارس هستن ارتباط دارم ،اگه بشه به ایشون رو پیشنهاد میکنم که بیان تو انجمن فعالیت کنن تا بقیه دوستان از تجربه هاشون استفاده کنن،من کلا 4ساله که سهره بازی میکنم و در تمام این 4سال سهره یاسوج رو داشتم ولی هیچکدومشون به پای سهره جهرمی هایی که دیدم نمیرسیدن،یکی از دلایلی که من گفتم سهره جهرم خیلی خوبه این بود.

سلام:
آقای زارعیان جهت اطلاع عرض میکنم که ممکنه شما سهره جهرمی دوست داشته باشی،اما سهره لربخوان اصیل اگه بتونی فروشنده ای پیدا کنی بین 20تا30میلیون وگاهی بیشتر فی میخوره.اما من تا حالا نشنیدم سهره از نژادکرمانی ،چه جهرمی باشه یا سیوند و ارسنجان وسرچاهان و..........5میلیون بیشترقیمت خورده باشه.حکمت این کار رو هم کننده های این کار میدانند.موفق باشی.

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۳/۰۳/۱۷، ۰۶:۱۷ ب.ظ، توسط هیوا.)
۱۳۹۳/۰۳/۱۷، ۰۶:۱۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

اول دبیرستان
ارسال: #95
یعنی واقعا کسی هست که 30ملیون تومن بده سهره؟

فقط به خاطر این از سهره جهرم تعریف میکنم که تا حالا هر چی از اونا رو دیدم حنجره قوی ای داشته و با قناری جفت خورده،خب حالا جناب هیوا سهره لر بخوان از کجا گیر میاد؟وحشیش رو میگم
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۳/۰۳/۱۷، ۰۸:۳۵ ب.ظ، توسط رضا زارعیان@.)
۱۳۹۳/۰۳/۱۷، ۰۸:۲۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیر بخش سهره

لیسانس
ارسال: #96
سلام:
وقتی کسی180میلیون پای قناری میده اونهم قناری که تعدادش زیاده،پای سهره ای که توی ایران ممکنه حداکثر 30 تا ازش پیدا میشه حتماً هرچی بگی میده.(جمعه دوم خرداد یه نمایشگاه قناری توی کرمانشاه بود سه تا رسمی بلند رو150میلیون فروختند).ضمناً سهره وحشی باغی میخونه.

۱۳۹۳/۰۳/۱۷، ۰۹:۳۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #97
‌سلام خدمت دوست عزیز زارعیان عرض کنم بستگی داره جوجه کجای جهرم باشه و جوجه جهرم اصیل استعداد و ذات خیلی خوبی داره و البته دهن ذاتی خودش هم خیلی قشنگ و با ارزش هست  و بهترین سهره دنیا هم نیست ولی جز بهترین هاست.خدمت هیوای عزیز عرض کنم که سهره جهرم و ارسنجان و سیوند از نژاد کرمانی نیستند و خیلی با کرمونی فرق دارن و 20 30 میلون کمی اغراق هست و شخصا یه لر بخون بدون ردی پارسال دیدم که دوستان تهرونی اومدن طرفای غرب بخرنش 5 میلیون قیمت خورده بود البته قیمت بالا چندان ملاک نیست مثلا شما یا من میتونیم بگیم سهره مون 40 میلیون قیمتش هست .اینکه خواهان چقد باشه و تعداد زیادی اون رو بخوان یا بپسندند مهمه  وگرنه در مظلوم واقع شدن سهره که شکی نیست الان یه قناری بلند 10 میلیون قیمت داره ولی یه سهره خوش تیپ و دهن دار و ذات دار چقد؟چند نفر اصلا میدونن یا قدرش رو میدونن متاسفانه فعلا ما و سهره در اقلیت قرار داریم.تشکر
۱۳۹۳/۰۳/۱۷، ۱۰:۰۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
*
کاربر انجمن

اول دبیرستان
ارسال: #98
سلام دوست عزیز جناب پوریان،الان شما چند تا جوجه سهره دارین،البته منظورم همین الان هست،تا حالا سهره اصیل جهرم هم داشتید؟اگه بخوام یه سهره جفت خور قناری از شما بخرم حدودا چهقدر میشه؟کی می تونم حضوری شما رو ببینم؟
۱۳۹۳/۰۳/۱۷، ۱۰:۱۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: مهدي عرفان
مدیر بخش سهره

لیسانس
ارسال: #99
سلام:
آقای پوریان،یه مقدار در مورد سهره های منطقه خودتون توضیح بدید باعث خوشحالی میشه.چون همونطور که شما به سهره های منطقه ما میگید سرسیاه ما هم میگیم کرمانی ،چه از پارس باشه،چه از فیروزکوه یا مشهد وکرمان.اطلاعات دیگه ای در این مورد نداریم .مگر دو رگه ها که فکر کنم شامل شطرنجی و کله بورهاو.... ضمناً قیمتی که گفتم اغراق نبود
واقعا هست آدرس میدم.دقیقاً مثل رسمی بلندی که شما میگید10میلیون واونهایی که در حضور خودم 2تاش120میلیون ویکیش30میلیون که جمعاً150فروخته شد.یا رسمی بلندی که پارسال توی نمایشگاه فروخته شد.

۱۳۹۳/۰۳/۱۷، ۱۰:۵۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #100
سلام.هیوای عزیز منظور ما از سرسیاه همین سهره معمولی خودمونه سههره بال طلایی یا بروجردی و منظور از کرمانی سهره هایی که سیاهی سر رو ندارن و قبلا هم گفتم که دهن قشنگ یا دهن چیو کرمونی که ما میپسندیم دهن سهره کرمانی نیست و با اون فرق داره فقط اسمش  شبیه هست.درضمن منظورم از اغراق قیمت مربوط به سهره بود نه قناری. سهره دو رگ هم ما زیاد داریم و میپسندیم که ایشالا با عکس هاشون توضیح میدیم
۱۳۹۳/۰۳/۱۷، ۱۱:۲۶ ب.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان