زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۱۲:۵۰ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

مراحل آموزش آواز به سهره

*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 2
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 561
233 سپاس گرفته‌شده در 87 ارسال
ارسال: #1
مراحل آموزش آواز به سهره
درود
میخوستم بدونم صدا گذاشتن واسه جوجه سهره بنا به ساعت یادگیری جوجه هم فرق داره مثل آموزش پرندگان سخنگو یا نه؟
اگه تاثیر داره چه ساعتهایی مفیدتره؟
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۱/۲۷، ۱۲:۳۵ ق.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۰/۰۴/۰۳، ۱۱:۱۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: alisantoory ، ehsanalikhani ، avatar_99
صفحه 7 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #61
RE: مراحل آموزش آواز به سهره
با احترام به عرفان عزیز بنده تا حالا سهره وحشی یا آموزش دیده ندیدم که صدای گنجشک دربیاره.البته ندیدن من دلیل به وجود نداشتن این قضیه نیست صرف بر با استعداد بودن جوجه این استعداد بهش میگه چی رو یاد بگیره چیرو نه و فراموش نکنیم طبیعت وغریزه حیوانات تغییر ناپذیرن و در طبیعت سهره صدای گنجشک جایی نداره.از اونجایی که آموزش آواز کاری مشکل و زمانبر هست بهتره دوستان تمام نکات رو رعایت کنن و احتیاط بهتر هست و از جایی استفاده کنن که گنجشک یا پرنده دیگه ای وجود نداشته باشه.
۱۳۹۲/۰۴/۲۸، ۰۲:۳۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، mojtaba_Torghe
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 107
سپاس‌ها: 548
5294 سپاس گرفته‌شده در 1082 ارسال
ارسال: #62
بله جناب پوریان سهره در طبیعت آواز گنجشک یاد نمی گیرد . این مورد که بنده گفتم برای جوجه سهره هایی هستند که در قفس و اکثراً با نوار تحت تعلیم قرار می گیرند نه استاد و همچنین جوجه سهره هایی که در قفس بوده و نه استاد دارند و نه از نوار برای آنها استفاده می شود.
۱۳۹۲/۰۴/۲۸، ۱۰:۱۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
ناظم انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #63
سلام خدمت دوستان.یه مورد هست تو آموزش زمانی که از استاد استفاده میشه بعضیها میگن باید رو قفس جوجه پارچه کشید تا جایی رو نبینه بعضیها میگن باید استاد رو ببینه که قشنگ ریتمها رو برداره خواستم نظر و تجربه دوستان رو در این مورد بدونم .کاری که خودم میکنم اینه تا اول شهریور استاد رو میبینن بعد پیچونده میشن تا اواسط پاییز که کامل گل بندازن تا این موقع فقط صدای استاد رو میشنون .تشکر
۱۳۹۲/۰۵/۰۲، ۰۳:۰۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، mojtaba_Torghe
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 10
سپاس‌ها: 416
1519 سپاس گرفته‌شده در 504 ارسال
ارسال: #64
سلام من با وجود قناریهام میتونم جوجه سهره هم امزش بدم البته ما حیاتی هم داریم ولی رفت وامد گربه و گنجشک در ان وجود دارد
امضای جلال لطفی کوروش کبیر:
ازسه صدا می هراسم،
صدای کودکی از بی مادری. صدای متهمی از بی گناهی.صدای عاشقی از جدایی .
۱۳۹۲/۰۵/۰۲، ۰۷:۰۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #65
دوستان چرا اینقد بی حالن از اونجایی که فصل آموزش شروع شده بهتره یه رونقی به این بخش بدیمولطفا نظرات و تجربیاتتون رو در مورد دیدن یا ندیدن استاد و زمانش بگین.با تشکر
۱۳۹۲/۰۵/۰۵، ۱۱:۲۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 277
117 سپاس گرفته‌شده در 52 ارسال
ارسال: #66
سلام پوریان گرامی من اعتقاد دارم که جوجه احتیاج به تقویت داره و اینکه بال بزنه و یه خورده ورجه وورجه کنه تا سینه بزنه و بنیه بهتری پیدا کنه وقتی اون رو از ابتدا بپیچونیم تحرکش کم میشه غذا کمتر میخوره , و ضعیف و کم جون رو میاد....
من تا آخر برج 5 راحتش میزارم و اون موقع میپیچونمش البته از همون ابتدا زیر دهن هست اما بنظرم جوجه 90 درصد دهنشو توی استراحت یاد میگیره پس بهتره یخورده قوی بشه بعد بره برای یادگیری نظرتون چیه ؟

سلام دوست عزیز اگر بدنبال یه سهره خوب هستید بهتره یک سهره دهندار بخرید چون ارزش سهره به دهنشه و جوجه پیش قناری هاتون چندان بدردبخور نمیشه....
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۵/۰۵، ۰۲:۰۶ ب.ظ، توسط jooje.)
۱۳۹۲/۰۵/۰۵، ۰۱:۴۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: جلال لطفی
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 28
10 سپاس گرفته‌شده در 10 ارسال
ارسال: #67
درود و سلام به بزرگان و عشق بازان
سهره ای که سنش تقریبا 3 سال باشه هنگامیکه میره تولک امکان یادگیری آواز به گفته ی خیلی از دوستان براش خیلی مشکل میشه.اگه امکان یادگیری داشته باشه به نظر اساتید چه جور نواری براش بزاریم که دهنش رو پربارتر کنه؟صداها و آوازهای سنگین یا نه؟آوازهای سبک.اگه ممکنه یه فایل بزارید که دهن های سنگین توش باشه که تشخیص بدیم.
من تقریبا همه آوازهای قسمت سهره رو دانلود کردم.فقط بگید کدومش سنگین و پیچیده تره یا اینکه یه جدید بزارید
خیلی ها هم میگن صدای خودش رو براش بزار که فراموش نکنه.میشه همزمان به سهره کهنه تولک هم آواز جدید یاد داد هم صدای خودش رو براش پخش کرد؟
از زحمات دوستان سپاسگزار و ممنون
در پناه حق باشید
۱۳۹۲/۰۵/۰۵، ۰۳:۰۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 28
10 سپاس گرفته‌شده در 10 ارسال
ارسال: #68
یه مسلمونی یه سری بزنه اینجا :D
۱۳۹۲/۰۵/۰۶، ۰۸:۴۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #69
(۱۳۹۲/۰۵/۰۵، ۰۳:۰۵ ب.ظ)anacarnina نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
درود و سلام به بزرگان و عشق بازان
سهره ای که سنش تقریبا 3 سال باشه هنگامیکه میره تولک امکان یادگیری آواز به گفته ی خیلی از دوستان براش خیلی مشکل میشه.اگه امکان یادگیری داشته باشه به نظر اساتید چه جور نواری براش بزاریم که دهنش رو پربارتر کنه؟صداها و آوازهای سنگین یا نه؟آوازهای سبک.اگه ممکنه یه فایل بزارید که دهن های سنگین توش باشه که تشخیص بدیم.
من تقریبا همه آوازهای قسمت سهره رو دانلود کردم.فقط بگید کدومش سنگین و پیچیده تره یا اینکه یه جدید بزارید
خیلی ها هم میگن صدای خودش رو براش بزار که فراموش نکنه.میشه همزمان به سهره کهنه تولک هم آواز جدید یاد داد هم صدای خودش رو براش پخش کرد؟
از زحمات دوستان سپاسگزار و ممنون
در پناه حق باشید
سلام
به نظر من شما داريد جواب سوال خودتان را ميديد. به نظر شما ميشه روي دهن يك سهره كار كرد تا دهن خودش را فراموش نكنه اما يك آواز جديد براش بگذاري تا دهنش عوض بشه؟ به اين ميگن جمع نقضين (نقض كننده ها). اساتيد ميگن سهره كهنه دهن كامل بر نمي داره اما چند نت به آواز قبليش اضاف ميشه .
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۰۵/۰۷، ۰۷:۳۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: anacarnina
*
کاربر انجمن

کاردانی
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 1202
698 سپاس گرفته‌شده در 207 ارسال
ارسال: #70
سلام جناب پوریان
من از دهن بازهای اینجا شنیدم که جوجه سهره اگه نزدیک چند تا استاد باشه دهن استادی را برمیداره که از همه صداش بلندتره و بهش نزدیک تره!
در مورد سهره خودم هم که جوجه پارساله اینو باید خدمت جناب عرفان عرض کنم که این سهره خیلی باهوشه و در مقایسه با استادش هیچ نتی را جا ننداخته و همه را کامل گرفته.در صورتی که دوستم 2 تا سهره کهنه داشت.اما جوجه من صدای سهره قوی تر را یادگرفته و دقیقا دهنهای اونو با همون ریتم اجرا میکنه.در صورتی که پارسال دوستم این جوجه را از پرنده فروشی خرید و نمیدونیم که متعلق به کدوم منطقه از ایران است.
۱۳۹۲/۰۵/۰۷، ۰۹:۰۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان