زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۰۹، ۰۵:۱۶ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

مراحل آموزش آواز به سهره

*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 2
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 561
233 سپاس گرفته‌شده در 87 ارسال
ارسال: #1
مراحل آموزش آواز به سهره
درود
میخوستم بدونم صدا گذاشتن واسه جوجه سهره بنا به ساعت یادگیری جوجه هم فرق داره مثل آموزش پرندگان سخنگو یا نه؟
اگه تاثیر داره چه ساعتهایی مفیدتره؟
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۱/۲۷، ۱۲:۳۵ ق.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۰/۰۴/۰۳، ۱۱:۱۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: alisantoory ، ehsanalikhani ، avatar_99
صفحه 2 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
**
کاربر افتخاری

لیسانس
اعتبار: 13
سپاس‌ها: 164
1049 سپاس گرفته‌شده در 275 ارسال
ارسال: #11
RE: آموزش آواز به جوجه سهره
با سلام
دوست عزیز صدا باید درحد دهن زدن یک سهره مست بلند باشه صدای بلند تر امکان داره به سهر استرس وترس وارد کنه ویا حتی اونو افسرده کنه.موفق باشید
۱۳۹۰/۰۴/۳۰، ۰۹:۳۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: alisantoory ، legend ، ehsanalikhani
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 107
سپاس‌ها: 548
5294 سپاس گرفته‌شده در 1082 ارسال
ارسال: #12
دوست عزیزمون جناب iliya در یکی از تاپیکها سؤال زیر را مطرح کرده بودند . چون با این تایپیک بیشتر همخوانی داشت جواب ایشان را اینجا میدم.

سؤال :
درود دوستان : یه سوال از ادمین جان داشتم ؟ اگه سهره از صدای نوار دهن یاد بگیره با سهره که خودش از دهن سهره دهن گرفته پیداست؟ یا نه؟ ممنون.

در جواب باید بگم که نمیشه با گوش دادن به صدای سهره متوجه شد که از نوار یاد گرفته یا از سهره.
اما در کل طبق تجربه چند ساله در خصوص آموزش آواز به جوجه سهره با نوار کاست به چند نکته رسیدم که اگر کسی از دوستان تجربه ای مغایر با تجربیات بنده داره اینجا بیان بکنه تا به یک نتیجه گیری کلی برسیم.
1. معمولاً جوجه سهره ای که با نوار کاست آموزش داده ام سال اول و حتی سال دوم مست نشده.
2. هرچه تعداد آوازهای نوار زیاد تر بشه باعث میشه که جوجه کمتر آواز یاد بگیره و اگر تعداد آوازهای موجود در نوار کمتر باشه به علت تکرار زیاد جوجه راحت تر یاد میگیره
3. از آواز سهره قناری و یا آوازهای سنگین در نوار استفاده نکنید چون یاد گرفتن این آوازها با نوار برای جوجه تقریباً کار بسیار مشکلیه
4. معمولاً جوجه سهره همانطوری که نوار آواز را پخش میکنه دهن نمیزنه و به انتخاب خودش از هر تیکه یه مقدار را میگیره و با هم ترکیب می کنه و یه آواز جدید میسازه . به طور مثال شما دو نوع دهن به ترتیب زیر را در نوار دارید.
الف : a b c d
ب: e f g h
ولی ممکنه سهره شما دهن را به صورت زیر بیاره
a c f g

5. این مورد رو که فراموش کردم هم لازمه که اضافه بکنم. معمولا در مورد جوجه سهره هایی که با نوار آموزش دیده اند همیشه یک نگرانی وجود داره و این نگرانی اینه که این جوجه ها بعد از چندین سال باز هم استعداد یادگیری از سهره ای که به صورت طبیعی داره آواز میخونه را دارند و یه جورایی مثل سهره قناری هستن و می بایست مواظب بود که از سهره های دیگه دهن نگیره.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۵/۰۲، ۰۱:۵۷ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۰/۰۴/۳۰، ۱۱:۵۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
**
کاربر افتخاری

لیسانس
ارسال: #13
[quote='admin' pid='4026' dateline='1311236493']

1. معمولاً جوجه سهره ای که با نوار کاست آموزش داده ام سال اول و حتی سال دوم مست نشده.
2. هرچه تعداد آوازهای نوار زیاد تر بشه باعث میشه که جوجه کمتر آواز یاد بگیره و اگر تعداد آوازهای موجود در نوار کمتر باشه به علت تکرار زیاد جوجه راحت تر یاد میگیره
3. از آواز سهره قناری و یا آوازهای سنگین در نوار استفاده نکنید چون یاد گرفتن این آوازها با نوار برای جوجه تقریباً کار بسیار مشکلیه
4. معمولاً جوجه سهره همانطوری که نوار آواز را پخش میکنه دهن نمیزنه و به انتخاب خودش از هر تیکه یه مقدار را میگیره و با هم ترکیب می کنه و یه آواز جدید میسازه . به طور مثال شما دو نوع دهن به ترتیب زیر را در نوار دارید.
الف : a b c d
ب: e f g h
ولی ممکنه سهره شما دهن را به صورت زیر بیاره
a c f g
با سلام
همانطور آقا ادمین فرمودند تمامی موارد یک تا چهار کاملا درسته و زیاد اتفاق افتاده و مخصوصا بند یک که جوجه سهره در سالهای اول وحتی دوم خوب مست نمیشه من خودم یکی از جوجه سهرهام الان سال سومش ،امسال خیلی خوب مست شده در حدی که با قناری جفتش کردم ولی سالهای قبل دهنش بصورت ریزه خونی بود وتواین مدت فقط بخاطر استیلش ردش نکردم تا اینکه امسال عالی شد.
۱۳۹۰/۰۴/۳۰، ۱۲:۱۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: ahoora_3 ، hashem.gn ، hamed.k ، ehsanalikhani ، crash1360
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 5
9 سپاس گرفته‌شده در 5 ارسال
ارسال: #14
تعلیم آواز به سهره قناری یکساله
با سلام خدمت اساتید.من 2عدد سهره قناری 1ساله دارم که هردو دهنشان سهره هست وهردو در حال حاضر تو لک هستند.میخواستم بدونم آیا یک دهنی که خیلی دوست دارم میتونم صداشو براشون بذارم یا نه؟امکان داره با دهنی که خودشان که بلدن قاتی بشه[/size]؟ممنون از راهنمایتان
۱۳۹۰/۰۵/۲۶، ۱۰:۴۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohammad20101368 ، ehsanalikhani
**
کاربر افتخاری

لیسانس
اعتبار: 19
سپاس‌ها: 319
1096 سپاس گرفته‌شده در 326 ارسال
ارسال: #15
RE: تعلیم آواز به سهره قناری یکساله
درود
دوست عزیز دهن خودشونو فراموش نمیکنن ولی دهن جدیدو یاد میگیرن
و دهنهای بیشتریو میان
امضای ahoora_3
نقل قول:
عمل کننده باش نه پیرو اعمال
۱۳۹۰/۰۵/۲۷، ۰۸:۱۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
**
کاربر افتخاری

لیسانس
ارسال: #16
(۱۳۹۰/۰۵/۲۶، ۱۰:۴۷ ب.ظ)محمود تفرشی نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت اساتید.من 2عدد سهره قناری 1ساله دارم که هردو دهنشان سهره هست وهردو در حال حاضر تو لک هستند.میخواستم بدونم آیا یک دهنی که خیلی دوست دارم میتونم صداشو براشون بذارم یا نه؟امکان داره با دهنی که خودشان که بلدن قاتی بشه[/size]؟ممنون از راهنمایتان
با سلام
دوست عزیز اگر بجای صدای ظبط شده یه سهره دهن قشنگ بالا سرشون باشه بهتر دهن میگیرن حتی امکان اینکه 70-80درصد دهنشون عوض بشه وجود داره ولی صدای ظبط شده همچین تاثیر رو نمیزاره.موفق باشید.
۱۳۹۰/۰۵/۲۷، ۰۸:۲۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
کاربر افتخاری

فوق لیسانس
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 686
1311 سپاس گرفته‌شده در 496 ارسال
ارسال: #17
يه نكته ديكه اينه كه وقتي سهره دهن دار بالاسرشون بخونه ممكنه يك،دو و حتي سه ماهه هم دهن ياد بكيرن و بخونن،البته بسته به سن سهره قناريات داره ،هرجي سنشون كمتر باشه زودتر و بهتر ياد ميكيرن،اما اكه بخواي اين كارو با صداي ضبط شده بكني هم ميشه اما به زمان خيلي بيشتري نياز داري و خيلي بيشتر طول ميكشه تا ياد بكيرن
۱۳۹۰/۰۵/۲۷، ۰۶:۰۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 224
156 سپاس گرفته‌شده در 61 ارسال
ارسال: #18
کمک در مورد تعلیم آواز به جوجه سهره
سلام دوستان
از همه دوستانی که به دهن سهره اهمیت می دن و تخصص دارند خواهش می کنم بگن این فایلی که گذاشتم برای آموزش جوجه سهره خوبه یا نه ؟ چقدر به آواز سهره دهن دار نزدیک ؟ اگر خوب نیست زحمت بیخود نکشم و آواز دیگه ای پیدا کنم
اگر نمونه بهتری دارید لطفا بذارید می خواهم جوجه هامو بذارم زیر دهن.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۶/۲۹، ۰۳:۳۲ ب.ظ، توسط meysams65.)
۱۳۹۰/۰۶/۲۹، ۱۱:۲۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: soren_kiana ، mohammad20101368 ، ehsanalikhani
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 11
سپاس‌ها: 304
1394 سپاس گرفته‌شده در 420 ارسال
ارسال: #19
RE: کمک می خوام
چرا دوستان عنوان تایپیک رو اینقد بد طرح میکنن یه جوری عنوان تایپیک رو انتخاب کنید که اگه بحثی میشه تو گوگل راحت پیدا شه و ما هم الکی کیلیک نکنیم رو یه موضوعی که بهمون ربط نداره
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۶/۲۹، ۱۲:۰۸ ب.ظ، توسط اهواز قناری.)
۱۳۹۰/۰۶/۲۹، ۱۲:۰۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: soren_kiana ، mohammad20101368
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 224
156 سپاس گرفته‌شده در 61 ارسال
ارسال: #20
RE: کمک می خوام
شما که استادی بفرمایید مثلا چجوری انتخاب میکردم بهتر بود
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۶/۲۹، ۰۱:۰۸ ب.ظ، توسط meysams65.)
۱۳۹۰/۰۶/۲۹، ۰۱:۰۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: soren_kiana ، mohammad20101368 ، ehsanalikhani

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان