زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۰۹، ۰۱:۰۱ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

مراحل آموزش آواز به سهره

*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 2
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 561
233 سپاس گرفته‌شده در 87 ارسال
ارسال: #1
مراحل آموزش آواز به سهره
درود
میخوستم بدونم صدا گذاشتن واسه جوجه سهره بنا به ساعت یادگیری جوجه هم فرق داره مثل آموزش پرندگان سخنگو یا نه؟
اگه تاثیر داره چه ساعتهایی مفیدتره؟
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۱/۲۷، ۱۲:۳۵ ق.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۰/۰۴/۰۳، ۱۱:۱۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: alisantoory ، ehsanalikhani ، avatar_99
صفحه 13 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 122
17 سپاس گرفته‌شده در 14 ارسال
ارسال: #121
RE: مراحل آموزش آواز به سهره
با سلام
من علاوه بر جوجه سهره که تازگی خریدم که گذاشتم لک بخوره چهارتا قناری مست تو خونه دارم و با توجه به اینکه کل این 12 صحفه رو
خوندم همه استاتید گفتن جوجه باید به دور از سایر پرندگان اواز خون باشن و تا یکسال طول میکشه تا دهن مورد نظرمون یاد بگیره.با این تفاسیر شغل من جوری هست که از 12 ماه سال سه ماه بیشتر خونه نیستم و بقیه سال اهل خانواده ازشون نگهداری که خیلی اهل پرنده نیستن و فقط اب ودونشون رو عوض میکنن ایا برای این مدت که خونه هستم ارزش داره براش اواز سهره دهن دار پخش کنم یا ولش کنم وقتی از لک دراومد بزارمش زیر درخت تا دهن ذاتی خودش رو بزنه؟؟؟؟؟و یه سوال دیگه روال مست شدن سهره که دهن توسط استاد یا ظبط صوت یاد گرفته با سهره ای که همینطوری زیر درخت یاد گرفته یکی یا خیر؟
پاینده و سرفراز باشید
۱۳۹۵/۰۶/۱۱، ۰۵:۲۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 35
سپاس‌ها: 860
2485 سپاس گرفته‌شده در 1055 ارسال
ارسال: #122
سلام 
اولویت اصلیه نگهداری سهره بیرون و هوای آزاد هست . سهره داخل خونه خراب میشه . و نگهداری سهره داخل خونه فقط برای کسی جایزه که یا جا نداشته باشه که سهره رو بیرون میخ کنه یا اینکه بخواد زیر دهن بذارش و روی آوازش بصورت حرفه ای کار کنه در غیر اینصورت بهتره سهره بیرون باشه و اگرم مثلا داخل خونه باشه باید تو یه اتاقی باشه که نه کولر داشته باشه و نه بخاری که تابستونا گرم بشه و زمستونا سرد ولی باید پنجره هاش جوری باشه که هوا ازش عبور نکنه بخصوص زمستونا و سوز و سرما به داخل اون اتاق جریان نداشته باشه والا پرنده ها زمستونا همش مریض میشن . 
اگه بصورت حرفه ای دهن بازی نمیکنید و جا هم دارین پرنده رو بیرون میخ کنید فقط باید جاتون بادگیر باشه و آفتابگیر هم نباشه البته اگه مثلا نیم ساعت یا یک ساعت آفتابگیر باشه مشکلی نداره ولی بیشترش خوب نیست بخصوص برای تابستونا .
من اگر دهن بازی نمیکردم و مجبور نبودم حتی یک ساعت هم سهره رو داخل خونه نگهداری نمیکردم . البته بیرون جای خوب دارم ولی بزنمش بیرون اونوقت باید قید دهن رو هم بزنم . ولی دوستام سالی ده تا جوجه بیرون میذارن و یه میخ میکنن و یه سهره قناری هم بالای سرشون میذارن جوجه هاشون همون سال اول جوری مست میشن و بالا میان که میشه با دوسه تا ماده قناری تنشون کرد. وقتی نگاشون میکنی انگار سهره سه ساله هستن اونقد سر حال و سرمست و پر رو میشن ولی خوب اونا براشون دهن خیلی مهم نیست البته دهن همون سهره ها هم خیلی خوبه من خیلی سختگیرم روی دهن .... اصلا سهره بازی ماله بیرونه آوردیش توی خونه فقط اسمش سهره هست . یعنی فرقشون اونقد زیاده که قابل مقایسه با هم نیستن . 
سهره با سه ماه دهن نمیگیره اگه نابغه باشه و کال کال هم باشه حداقل شش ماه باید زیر دهن باشه تا دهن بگیره . تازه همون سهره رو هم که شش ماه زیر دهن بوده بذاری بیرون بازم شروع میکنه به وحشی زدن و خراب کردن دهن . اصلا دهن دار کردن سهره یه مصیبتیه ....  
سهره یه میخ باشه دونش هم شاهدونه باشه ذاتش هم درست و بخون باشه برای شب عید باید مست باشه هیچ فرقی هم نداره استادش چی باشه ولی اگه بیرون باشه خیلی خیلی بهتر و بیشتر مست میشه جوری که اصلا با سهره ای که داخل بوده قابل مقایسه نیست . هم بیشتر مست میمونه هم بلندتر میخونه هم سالمتر و قویتر میشه خلاصه سرتو درد نیارم سهره ماله هوای آزاده تو خونه و اتاق خراب میشه .
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۶/۰۹/۱۴، ۰۱:۱۷ ق.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۵/۰۶/۱۲، ۱۲:۵۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 2
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #123
سلام دوستان من یک سهره گرفتم سال پیش نخریدم از تو خیابان گرفتم قبل از اینکه بره تولک کلش سرخ قرمز بود الان کم رنگ شده بعد می خوام یکاری کنم بخونه نر هم است رام شد شش ماه توی قفس کوچک بود الان از لک در آمده وقت بعضی وقت های چند تا بلند جیک می زنه لطفا راهنمایی کنید
۱۳۹۵/۱۲/۰۳، ۰۸:۰۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #124
سلام یه نکته ای که برا اکثر دوستان پیش میاد دودل شدن هست این صدا خوبه نه اون صدا خوبه.تجربه ثابت کرده یه نمونه صدا بیشترین بازدهی رو میده و بهتره رو به آواز مانور داد تا دو سه تا.البته اگه اوستا زنده نداریم
۱۳۹۶/۰۸/۱۵، ۰۱:۰۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سی مرغ ، gholizadeh ، m.56 ، محمدمهدی
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #125
کاملا درست هست بویژه برای جوجه سهره ....  
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۶/۰۸/۲۲، ۰۸:۴۲ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۶/۰۸/۱۵، ۰۱:۵۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 0
ارسال: #126
سلام استاد جوجه سهره ۳۰۰ تومن گرفتم بتطرت گران خریدم
۱۳۹۶/۰۹/۱۳، ۱۱:۲۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 0
ارسال: #127
سلام استاد جوجه سهره ۳۰۰ تومن گرفتم بنظرت گران خریدم
۱۳۹۶/۰۹/۱۳، ۱۱:۴۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #128
الان مگه جوجه سهره هست . ماله کجاست ؟ باید عکس بذارید ببینم . 
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۶/۰۹/۱۴، ۰۵:۴۹ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۶/۰۹/۱۴، ۰۵:۴۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh ، علیرضا پوریان

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان