زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۰۹، ۱۰:۴۷ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

مراحل آموزش آواز به سهره

*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 2
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 561
233 سپاس گرفته‌شده در 87 ارسال
ارسال: #1
مراحل آموزش آواز به سهره
درود
میخوستم بدونم صدا گذاشتن واسه جوجه سهره بنا به ساعت یادگیری جوجه هم فرق داره مثل آموزش پرندگان سخنگو یا نه؟
اگه تاثیر داره چه ساعتهایی مفیدتره؟
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۱/۲۷، ۱۲:۳۵ ق.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۰/۰۴/۰۳، ۱۱:۱۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: alisantoory ، ehsanalikhani ، avatar_99
صفحه 3 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
**
کاربر افتخاری

لیسانس
اعتبار: 13
سپاس‌ها: 164
1049 سپاس گرفته‌شده در 275 ارسال
ارسال: #21
RE: کمک می خوام
(۱۳۹۰/۰۶/۲۹، ۰۱:۰۶ ب.ظ)meysams65 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
شما که استادی بفرمایید مثلا چجوری انتخاب میکردم بهتر بود
با سلام
دوست عزیز عنوان تایپک باید به گونه ای باشه که وقتی کسی اونو میخونه متوجه بشه شما تو چه زمینه ای سوال دارید یعنی اینکه عنوا تایپک خودتونو از توی سوالتون باید در بیارید بعنوان مثال برای همین عنوان شما بهتر بود تایپ می کردین کمک در مورد تعلیم آواز به جوجه سهره یا نظرتون راجع به دهن این سهره برای آموزش چیه؟
موفق باشید

۱۳۹۰/۰۶/۲۹، ۰۲:۲۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 107
سپاس‌ها: 548
5294 سپاس گرفته‌شده در 1082 ارسال
ارسال: #22
RE: کمک در مورد تعلیم آواز به جوجه سهره
دوست عزیز بهتر است به تایپیک زیر مراجعه کنید . زیاد وقت خودتان را با این آواز تلف نکنید.(یک سری آواز جدید هم در سایت قرار می دهم که مناسب باشند)
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۶/۲۹، ۰۷:۳۸ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۰/۰۶/۲۹، ۰۷:۳۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: soren_kiana ، meysams65 ، mohammad20101368
**
کاربر افتخاری

لیسانس
اعتبار: 19
سپاس‌ها: 319
1096 سپاس گرفته‌شده در 326 ارسال
ارسال: #23
درود
من هم با آقای ادمین موافقم و بنظر من بهتره ازین دهن استفاده نکنی تا و قتی دهنهای بهتری تو سایت هست
بهترین نمونش همون آواز سهره غرب کشوره ک آقای ادمین زحمتشو کشیده
موفق باشید
امضای ahoora_3
نقل قول:
عمل کننده باش نه پیرو اعمال
۱۳۹۰/۰۶/۳۰، ۰۵:۰۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: meysams65 ، mohammad20101368 ، soren_kiana
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 224
156 سپاس گرفته‌شده در 61 ارسال
ارسال: #24
سلام دوستان
به دلیل یکسری مسائل نمی تونم جوجه سهره هامو تو اتاق تعلیم بدم و باید بذارمشون تو تراس اونجا هم که همیشه گنجشکا هستند آیا ممکنه که صدای گنجشک رو یاد بگیرن؟ اگه امکانش هست راهنمایی کنید چکار کنم که یاد نگیرن(خودم یه باکس چوبی با در شیشه ای تهییه کردم و قفسشون رو تو باکس گذاشتم و باند ضبط رو روی دیواره باکس تعبیه کردم ولی با همه این کارا صدای گجشکا رو می شنون و عکس العمل نشان می دن)
2 تا سوال دیگه: یه سهره بالغ قفسی بخون دارم که وقتی رفت تو لک تو همون تراس تک میخش کردم کم کم داره از لک در میاد چقدر طول میکشه دوباه قرص بخونه؟ آیا ممکنه گنجشکا دهنشو خراب کرده باشن؟
۱۳۹۰/۰۷/۰۵، ۱۲:۵۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohammad20101368 ، soren_kiana ، ehsanalikhani
**
کاربر افتخاری

لیسانس
اعتبار: 19
سپاس‌ها: 319
1096 سپاس گرفته‌شده در 326 ارسال
ارسال: #25
درود
در مورد سوال اول،بله متاسفانه دهن گنجشکو یاد میگیرن و اینو اضافه کنم که حس شنوایی سهره خیلی قویتر از انسانه.بهترین کار اینه ک اگه امکانش هست اونارو جایی بزاری ک آروم باشه
سوال دوم،بستگی ب سن سهرت داره معمولا سهره هرچی جوون تر باشه امکان یادگیری و اضافه کردن دهنش بیشتره.معمولا سهره 4سال به بالا ب ندرت دهن یاد میگیره
امضای ahoora_3
نقل قول:
عمل کننده باش نه پیرو اعمال
۱۳۹۰/۰۷/۰۵، ۰۲:۰۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohammad20101368 ، meysams65 ، ehsanalikhani
*
کاربر انجمن

اعتبار: 2
سپاس‌ها: 445
420 سپاس گرفته‌شده در 136 ارسال
ارسال: #26
سلام
این صدا اصلا ارزش اینو نداره که وقتتون رو باهاش تلف بکنید. اگه صدای بهتری پیدا بکنید به نفعتونه
۱۳۹۰/۰۷/۰۶، ۱۲:۴۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: meysams65 ، mohammad20101368 ، ehsanalikhani
کاربر افتخاری

فوق لیسانس
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 686
1311 سپاس گرفته‌شده در 496 ارسال
ارسال: #27
شک نکن که هم جوجه هات هم سهره بالغت دهن گنجشک رو یاد میگیرن و به صدای پخش شده ترجیحش میدن چون اون یه صدای زنده هست
۱۳۹۰/۰۷/۰۶، ۰۱:۱۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohammad20101368 ، meysams65 ، ehsanalikhani
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 0
4 سپاس گرفته‌شده در 2 ارسال
ارسال: #28
RE: آموزش آواز به جوجه سهره
دوست عزيز سيره هيچ وقت با سي دي و نواردهنش كامل نميشه من امتحان كردم توي هر حالت اگه اينجور بود من يك سي دي ميگرفتم 1500 تومان و نميرفتم سيره دهن دار بخرم 700 هزار تومان خيلي از دهنهاي سر رو سيره بايد با نگاه كردن به دهان سيره اي كه براش ميخونه ياد بگيره هرفهاي ديگه رو هم باور نكن هر كي سيره زير دست نوار اورد و دهنش كامل بود من سيرمو مفتي بش ميدم
۱۳۹۰/۱۰/۲۴، ۰۸:۱۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: meysams65 ، ehsanalikhani ، mehdiney navaz
**
پژوهشگر انجمن

.....
اعتبار: 28
سپاس‌ها: 561
2114 سپاس گرفته‌شده در 439 ارسال
ارسال: #29
با سلام خدمت تمامی اساتیت بنظر بنده هر سهره ای صدای گنجشک رو یاد نمی گیره بقول دوست مون شاید صدای زنده رو بصدای cd ترجیح بده پرنده . ولی نه هر صدای چون توی طبیعت هم گنجشک هست اگر قرار بود این اتفاق بی افته سهر ه های وحشی هم باید گنجشکی بخونه دوم ایکه جوجه سهره (کال) ما میگیم زیک بابا یعنی توی بیابون دنبال باباشون میرن غذا میگیرن هنوز مستقل نشدن رو شما تهیه کنید اکثر دهن رو یاد میگیرن بعضی پرنده ها ردیفها ی آواز رو تغییر میدن ویه آواز جدید درست می کنند بعضیها هم نه همون آواز رو می خونند حالا امکان داره تمام وکمال یا کم تر بستگی به ذات واستعداد پرنده هم هست ولی در کل پرنده های که از روی cd آواز یاد میگیرن از نظر یاد گیری مثله سهره قناری میشن یعنی پیشه هیچ پرنده دیگری نبا ید نگهداری شوند ببخشید منظورم این بود از نظر آواز چون بیشتر پرنده های که من داشتم از روی cd تربیت شدن ودر همه موارد این موضوع مشترک بوده آواز اون رو هم اضافه میکنند دهن شون خراب میشه و نا پاک ولی اگر پرنده استاد بالای سره جوجه باشه زود تر قرص میکنند وتن صداشون بلند تر ه ببخشید پر حرفی کردم در این خصوص سالهاست بحث وگفتگو شده ومیشه ودریایی راز ورمز واسم پرنده بیان گر شخصیتش هست البته بنظر خودم( سهره) با تشکر
۱۳۹۰/۱۰/۲۷، ۱۰:۴۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
**
کاربر افتخاری

کارشناسی
اعتبار: 26
سپاس‌ها: 422
1632 سپاس گرفته‌شده در 273 ارسال
ارسال: #30
با سلام
شما با استفاده از فایل های موجود در همین سایت به راحتی می توانید جوجه سهره خودتون را آموزش بدهید و پیشنهاد من به شما اینه که یک ضبط صوت کوچک که فلش خور باشد تهیه کنید و این فایل هارو برای سهره بگذارید .
حتی پرنده هایی که در لک هستند هم از آوازی که می شنوند یاد می گیرند.
سهره اهل جیک جیک کردن مثل گنجشک نیست و یک پرنده آواز خوان است . شما نگران این مسئله نباشید. و در مورد ساعات یادگیری بهترین زمان سپیده صبح و ظهر وقت استراحت پرنده می باشد.
۱۳۹۰/۱۰/۲۷، ۱۲:۰۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: ehsanalikhani ، emad rad

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان