زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۳/۱۳، ۰۴:۱۰ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

مراحل و زمان جفتگيري قناري

کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #1
مراحل و زمان جفتگيري قناري
با سلام
با اجازه اساتيد اين مطلب واسه كسايي كه دفعه اول مي خوان جوجه قناري بگيرن.
مهمترين مسئله اينه اگه قناري خودتون ندارين واسه خريد سعي كنيد نر جنگ(جوان) بگريد ولي ماده كار كرده باشه بهتره.
روزهاي اول بهتره ماده نر رو نبينه فقط صداشو بشنوه به ماده غذاي تخم مرغي و دونه تقويتي بدين تا كاملا آماده شه به نر كمتر تخم مرغ بدين و مهمترين نكته اينه واسه تقويت نطفه نر چند تا بادام با يك مقدار خيلي كم نبات بكوبونين(براي 4 بادام يك بند انگشت نبات) و به اندازه انگشت دونه به نر بدين توي آب قناريها 5 قطره مولتي ويتامين بريزيد و 24 ساعت بعد عوض كنيد .
3 روز كه گذشت زير ماده را نگاه كنيد اگه شكل كوزه شده بود قفس قناريها رو كنار هم بزاريد طوري كه دونه خوري 2 تا قفس كنار هم باشن حدودا بعد از 2 روز ماده و نر از بين ميله ها به هم دون مي دن حالا ميتونين قناري ها رو جفت بدين اما خيلي مهمه كه قناري ماده به قفس نر هدايت بشه تا نر تسلط داشته باشه سعي كنيد غروب جفت بندازيد كه دعواي اوليه بين قناري كم باشه. چال قناري رو بعد از 1 روز بزاريد بايد بدونيد
حداقل 3 روز بعد از جفت دادن بايد تخم گذاري انجام شه وگرنه تخم ها بدون نطفه مي شن.تمام دونه هاي تقويتي و تخم مرغ رو ازتخم سوم حذف كنيد وگرنه ماده چربي مياره و نر هم ممكن مست بشه و روي ماده تو لونه جفتو بزنه.
نكته مهم روز 7 تخم ها به آرامي زير قفس قناري و كاور را تميز كنيد و يك كم به قناري تخم مرغ بدين خيلي كم
از همه مهتر كه كسي بهش توجه نميكن (((
روز 13 تخم هاست در اين روز به آرامي ظرف آبتني در قفس قرار دهيد چون آبتني ماده باعث مي شه پوسته تخم ها نازك بشه و رطوبت بگيرن البته مي شه تو اتاق هم كمي آب به مدت يك ساعت جوشوند در صورت كافي بودن رطوبت محيط جوجه راحت تر پوسته رو مي شكن و مهمتر اينه كه غذاي تخم مرغي و تخم خرفه واسه ماده بزاريد هم واسه اينكه تخم ها رو نخوره هم واسه اين كه واسه جوجه آماده داشته باشه))) همه ميگن 3 روز اول ولي به نظر من هفته اول فقط تخم مرغ و تخم خرفه واسه جوجه ها كافيه از هفته دوم غير از تخم مرغ و تخم خرفه مي تونين سيب و هويج و.... به قناري بدين در تمام 35 روزي كه جوجه ها قپ ميگيرن 2 روز يك بار تو ظرف آب 5 قطره مولتي ويتامين بريزيد.
چون اين مطالب كمتر گفته ميشه و تو بيشتر سايتها يك مطلب روتين قديمي كپي شده اين مطلب را با زبان عاميانهو با امتحان روي قناري هاي خودم گذاشتم اميدوارم مفيد باشه

در رابطه با جوجه كشي در لون دوم به بعد هم به لينك زير مراجعه كنيد

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

موفق و پيروز باشيد

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۱/۱۷، ۰۴:۰۴ ب.ظ، توسط King_Hearts.)
۱۳۹۰/۰۱/۱۴، ۱۲:۰۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: esfahan-canary ، katbi ، پارسا ایرانی ، amin_dahasi ، ali-bigham ، cruel ، amin ، jooni ، H.Hooshyar ، hesam-63 ، soren_kiana ، Animal Planet ، mih62 ، rahimi218 ، amir_e ، bmehdi ، mosmamosh ، phoenix ، iranianpigeon ، مجید رحیمی ، majid5633 ، hossein.a.88 ، parsa ، alisantoory ، مهرداد رویانی ، a.salar ، sasy111 ، lejaja ، pore ، سید امیر ، nazmi ، hamed.k ، tanbur7 ، majid*h ، Arjon ، عمادذر ، mtorfi ، mojtabammm ، SmileMoON ، احسان.. ، ADAMBALASY ، reza1369 ، قناری رضا ، ayhn ، 10reza10 ، shayan_ch ، darkoob ، saeednikzad ، dr.ghermezii ، ababil55 ، پدربزرگ ، ehsantaghavi2007 ، کمیار ، reza5648 ، ariaprint ، zizo ، hamed2020 ، seiedreza_paret ، morteza1985 ، sajjad99 ، amir bagheri ، mtabriz ، سیدطاها اصفیاء ، ayapir ، اسدی ، KiNG.1 ، termeh ، payam19 ، mycanary ، sadr ، علی کلاهی ، jiber ، طهرانی ، mehran222 ، رحمانی ، shahrooz_30 ، cia5141 ، مسعود میرزالو ، shahinskai ، محمدامين كاوسی ، hidrane ، khoram22 ، محمد مرادی ، hamid@line ، gholizadeh ، miladianoo ، uosef ، kanon1 ، mostafa hesaraki ، محمد پرتوی ، soheil22 ، مهدی یزدانی ، saman2000 ، ali_021 ، محمد تقی کریمی ، doctor ، mojixtak ، meisam_th1980 ، mohammad hosein Zakeri ، محمد یاوری ، AArash ، aventa ، Rasool Namdar ، amir hosin Tavangar ، Reza Khosravi
صفحه 23 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

P.H.D
اعتبار: 4
سپاس‌ها: 385
535 سپاس گرفته‌شده در 184 ارسال
ارسال: #221
RE: نر های که نمیخوانند , ماده های که آماده نمیشوند؟
سلام به دوست عزیز قناری شیراز
واقعا اون موقع برداشت من بد بوده و الان میفهمم شما چی میگفتید و اگر ادامه میدادید الان با این حجم موضوع های تکراری روبرو نمیشدیم که در یکی از پست ها هم گفتم واقعا کار شما درست بوده
بازم ببخشید
۱۳۹۱/۱۱/۲۸، ۰۴:۴۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 92
59 سپاس گرفته‌شده در 16 ارسال
ارسال: #222
RE: مراحل و زمان جفتگيري قناري
با سلام
من امروز روز پنجم هست که قناریامو جفت زدم و از دیروز هم چال رو واسشون گذاشتم،ولی با اینکه نر و ماده سریع به هم عادت کردن و خیلی هم به هم دون میدن ولی تا حالا ندیدم که نره جفت بزنه!و ماده هم اصلا تو چال نمیره!از روزی هم که ماده رو پیش نر گذاشتم با اینکه قبلش خیلی صفت میخوند حالا اصلا نمیخونه!!!حالا موندم چکار کنم صبر کنم یا اینکه از هم جداشون کنم؟
دوستان لطفا راهنمایی کنید:basa (101):
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۲/۰۱، ۰۲:۱۱ ب.ظ، توسط reza5648.)
۱۳۹۱/۱۲/۰۱، ۰۱:۵۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #223
کسی از دوستان نیست راهنمایی کنه؟
۱۳۹۱/۱۲/۰۱، ۱۰:۲۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #224
جفت نشدن قناری
با سلام خدمت دوستان
یک هفته هست قناریهام رو جفت کردم . با اینکه نره خیلی مست هست به طوری که حتی به دست هم حمله میکنه و ماده هم آماده هست و در طول روز به هم خیلی دون میدن ولی من تا حالا جفتگیریشون رو ندیدم و سه روزی هست که لون رو واسشون گذاشتم ولی هیچ اتفاقی تا حالا نیوفتاده و فقط ماده پنبه هارو از لون میریزه کف قفس ولی هیچ علامتی از اینکه بخواد لون درست کنه نیست و چیز دیگه اینکه از زمانی که ماده رو پیش نر گذاشتم تاحالا هیچ صدایی از نره در نیومده و لی هنوز به دست آدم حمله میکنه حالا نمیدونم از هم جداشون کنم یا اینکه صبر کنم؟ . لطفا دوستان راهنمایی کنن
با تشکر
۱۳۹۱/۱۲/۰۴، ۰۷:۴۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 5
سپاس‌ها: 1100
590 سپاس گرفته‌شده در 110 ارسال
ارسال: #225
RE: جفت نشدن قناری
صبر دوست عزیز بهشون مهلت بده همه چی درست میشه
۱۳۹۱/۱۲/۰۴، ۱۱:۳۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: reza5648
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
سپاس‌ها: 116
185 سپاس گرفته‌شده در 86 ارسال
ارسال: #226
(۱۳۹۱/۱۲/۰۴، ۰۷:۴۹ ب.ظ)reza5648 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت دوستان
یک هفته هست قناریهام رو جفت کردم . با اینکه نره خیلی مست هست به طوری که حتی به دست هم حمله میکنه و ماده هم آماده هست و در طول روز به هم خیلی دون میدن ولی من تا حالا جفتگیریشون رو ندیدم و سه روزی هست که لون رو واسشون گذاشتم ولی هیچ اتفاقی تا حالا نیوفتاده و فقط ماده پنبه هارو از لون میریزه کف قفس ولی هیچ علامتی از اینکه بخواد لون درست کنه نیست و چیز دیگه اینکه از زمانی که ماده رو پیش نر گذاشتم تاحالا هیچ صدایی از نره در نیومده و لی هنوز به دست آدم حمله میکنه حالا نمیدونم از هم جداشون کنم یا اینکه صبر کنم؟ . لطفا دوستان راهنمایی کنن
با تشکر

3 روز هنوز خیلی زود است.
اگه قناری ماده شما تازه کار باشد. و هنوز تخم نگذاشته باشد تا 20 روز هم صبر کنید. اشکال ندارد

و اگر ماده شما به قول قناری بازها ماده کار باشه هم 7 روز طول می کشه که تخم گذاری کنه.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۲/۰۴، ۱۱:۵۷ ب.ظ، توسط mohammad1362.)
۱۳۹۱/۱۲/۰۴، ۱۱:۵۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: reza5648
*
کاربر انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #227
با تشکر از دوستان که جواب دادن .
نره سال اولی هست که جفتش میکنم و دوسال ونیم سنش هست ولی ماده قبلا جفت خورده . چیزی که واسم جای تعجب هست اینه که چرا نره اصلا نمیخونه و به قولی شروری نمیکنه برای ماده در صورتی که قبل از اینکه ماده پیشش باشه خیلی قرص میخوند .
۱۳۹۱/۱۲/۰۵، ۱۲:۴۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Rasool Namdar
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
سپاس‌ها: 3
18 سپاس گرفته‌شده در 13 ارسال
ارسال: #228
سلام درست هفت روز است که سه تا ازتخم ها به جوجه تبدیل شدند روز دوم یکی از جوجه ها صبح مرده بود نگاه کردم اصلا درمعده غذا نداشت شب تا ساعت 12 چراغ روشن است غذا تخم مرغ سیب کاهو وهویج دادم ماده اصلا غذا نمی دهد مجبور شدم دستی غذا (زرده تخم مرغ با هویج)بدهم ولی جوجه ها خیلی ضعیف هستند ماده با نر دعوا دارد خودش نیز زیاد غذا نمی خورد حالا ماندم باید چکار کنم کمکم کنید دلم نمی خواهد این دو جوجه بااین شرایط رشد کند
۱۳۹۱/۱۲/۰۵، ۰۲:۱۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم برق
اعتبار: 58
سپاس‌ها: 1796
2108 سپاس گرفته‌شده در 556 ارسال
ارسال: #229
(۱۳۹۱/۱۲/۰۵، ۰۲:۱۲ ب.ظ)hosy نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام درست هفت روز است که سه تا ازتخم ها به جوجه تبدیل شدند روز دوم یکی از جوجه ها صبح مرده بود نگاه کردم اصلا درمعده غذا نداشت شب تا ساعت 12 چراغ روشن است غذا تخم مرغ سیب کاهو وهویج دادم ماده اصلا غذا نمی دهد مجبور شدم دستی غذا (زرده تخم مرغ با هویج)بدهم ولی جوجه ها خیلی ضعیف هستند ماده با نر دعوا دارد خودش نیز زیاد غذا نمی خورد حالا ماندم باید چکار کنم کمکم کنید دلم نمی خواهد این دو جوجه بااین شرایط رشد کند
با سلام دوست عزیز سیب رو حذف و برگ تازه کاهو خیلی کم استفاده شود و شاهدانه رو هم سریعا وارد برنامه غذایی نماید و وضعیت فضله قناریها نیز بررسی شود و از فاسد نبودن غذای نرم تخم مرغی مطمئن شده و بصورت تازه و مرتب در اختیار قناری قرار دهید پوست خرد شده تخم مرغ و کف دریا هم باید در دسترس قناری باشد و تنوع در تغذیه با دانه ها
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۲/۰۵، ۰۲:۴۹ ب.ظ، توسط nazmi.)
۱۳۹۱/۱۲/۰۵، ۰۲:۳۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، DRaiush
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
سپاس‌ها: 3
18 سپاس گرفته‌شده در 13 ارسال
ارسال: #230
(۱۳۹۱/۱۲/۰۵، ۰۲:۳۹ ب.ظ)nazmi نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۱/۱۲/۰۵، ۰۲:۱۲ ب.ظ)hosy نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام دوست عزیز سیب رو حذف و برگ تازه کاهو خیلی کم استفاده شود و شاهدانه رو هم سریعا وارد برنامه غذایی نماید و وضعیت فضله قناریها نیز بررسی شود و از فاسد نبودن غذای نرم تخم مرغی مطمئن شده و بصورت تازه و مرتب در اختیار قناری قرار دهید پوست خرد شده تخم مرغ و کف دریا هم باید در دسترس قناری باشد و تنوع در تغذیه با دانه ها
ممنون از راهنماییتان
طی هفته گذشته سه تا تبدیل به جوجه شدند یکی روز دوم مرده بود فکر کنم غذا نداده بودند سه روزی با دست غذا دادم ماده اصلا غذا نی دهد نر هم به ماده وبه جوجه ها غذا می داد امروز ظهر دیدم یکی هم مرده که در چینه دان اصلا غذا نداشت نمی دانم این یکی هم در اثر بی غذایی چه خواهد شد (تخم مرغ هویج سیب مولتی ویتامین شاهدانه از روز سوم )همیشه اماده بود
حالا سوال ایا ماده کم تجربه است یا غذا مشکلی دارد ایا سری دوم خواهد بودیا بعد ازمردن جوجه سومی چکارباید بکنم ممنون از راهنمایتان
۱۳۹۱/۱۲/۰۶، ۱۰:۴۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان