زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۰۴:۰۳ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

مراحل و زمان جفتگيري قناري

کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #1
مراحل و زمان جفتگيري قناري
با سلام
با اجازه اساتيد اين مطلب واسه كسايي كه دفعه اول مي خوان جوجه قناري بگيرن.
مهمترين مسئله اينه اگه قناري خودتون ندارين واسه خريد سعي كنيد نر جنگ(جوان) بگريد ولي ماده كار كرده باشه بهتره.
روزهاي اول بهتره ماده نر رو نبينه فقط صداشو بشنوه به ماده غذاي تخم مرغي و دونه تقويتي بدين تا كاملا آماده شه به نر كمتر تخم مرغ بدين و مهمترين نكته اينه واسه تقويت نطفه نر چند تا بادام با يك مقدار خيلي كم نبات بكوبونين(براي 4 بادام يك بند انگشت نبات) و به اندازه انگشت دونه به نر بدين توي آب قناريها 5 قطره مولتي ويتامين بريزيد و 24 ساعت بعد عوض كنيد .
3 روز كه گذشت زير ماده را نگاه كنيد اگه شكل كوزه شده بود قفس قناريها رو كنار هم بزاريد طوري كه دونه خوري 2 تا قفس كنار هم باشن حدودا بعد از 2 روز ماده و نر از بين ميله ها به هم دون مي دن حالا ميتونين قناري ها رو جفت بدين اما خيلي مهمه كه قناري ماده به قفس نر هدايت بشه تا نر تسلط داشته باشه سعي كنيد غروب جفت بندازيد كه دعواي اوليه بين قناري كم باشه. چال قناري رو بعد از 1 روز بزاريد بايد بدونيد
حداقل 3 روز بعد از جفت دادن بايد تخم گذاري انجام شه وگرنه تخم ها بدون نطفه مي شن.تمام دونه هاي تقويتي و تخم مرغ رو ازتخم سوم حذف كنيد وگرنه ماده چربي مياره و نر هم ممكن مست بشه و روي ماده تو لونه جفتو بزنه.
نكته مهم روز 7 تخم ها به آرامي زير قفس قناري و كاور را تميز كنيد و يك كم به قناري تخم مرغ بدين خيلي كم
از همه مهتر كه كسي بهش توجه نميكن (((
روز 13 تخم هاست در اين روز به آرامي ظرف آبتني در قفس قرار دهيد چون آبتني ماده باعث مي شه پوسته تخم ها نازك بشه و رطوبت بگيرن البته مي شه تو اتاق هم كمي آب به مدت يك ساعت جوشوند در صورت كافي بودن رطوبت محيط جوجه راحت تر پوسته رو مي شكن و مهمتر اينه كه غذاي تخم مرغي و تخم خرفه واسه ماده بزاريد هم واسه اينكه تخم ها رو نخوره هم واسه اين كه واسه جوجه آماده داشته باشه))) همه ميگن 3 روز اول ولي به نظر من هفته اول فقط تخم مرغ و تخم خرفه واسه جوجه ها كافيه از هفته دوم غير از تخم مرغ و تخم خرفه مي تونين سيب و هويج و.... به قناري بدين در تمام 35 روزي كه جوجه ها قپ ميگيرن 2 روز يك بار تو ظرف آب 5 قطره مولتي ويتامين بريزيد.
چون اين مطالب كمتر گفته ميشه و تو بيشتر سايتها يك مطلب روتين قديمي كپي شده اين مطلب را با زبان عاميانهو با امتحان روي قناري هاي خودم گذاشتم اميدوارم مفيد باشه

در رابطه با جوجه كشي در لون دوم به بعد هم به لينك زير مراجعه كنيد

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

موفق و پيروز باشيد

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۱/۱۷، ۰۴:۰۴ ب.ظ، توسط King_Hearts.)
۱۳۹۰/۰۱/۱۴، ۱۲:۰۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: esfahan-canary ، katbi ، پارسا ایرانی ، amin_dahasi ، ali-bigham ، cruel ، amin ، jooni ، H.Hooshyar ، hesam-63 ، soren_kiana ، Animal Planet ، mih62 ، rahimi218 ، amir_e ، bmehdi ، mosmamosh ، phoenix ، iranianpigeon ، مجید رحیمی ، majid5633 ، hossein.a.88 ، parsa ، alisantoory ، مهرداد رویانی ، a.salar ، sasy111 ، lejaja ، pore ، سید امیر ، nazmi ، hamed.k ، tanbur7 ، majid*h ، Arjon ، عمادذر ، mtorfi ، mojtabammm ، SmileMoON ، احسان.. ، ADAMBALASY ، reza1369 ، قناری رضا ، ayhn ، 10reza10 ، shayan_ch ، darkoob ، saeednikzad ، dr.ghermezii ، ababil55 ، پدربزرگ ، ehsantaghavi2007 ، کمیار ، reza5648 ، ariaprint ، zizo ، hamed2020 ، seiedreza_paret ، morteza1985 ، sajjad99 ، amir bagheri ، mtabriz ، سیدطاها اصفیاء ، ayapir ، اسدی ، KiNG.1 ، termeh ، payam19 ، mycanary ، sadr ، علی کلاهی ، jiber ، طهرانی ، mehran222 ، رحمانی ، shahrooz_30 ، cia5141 ، مسعود میرزالو ، shahinskai ، محمدامين كاوسی ، hidrane ، khoram22 ، محمد مرادی ، hamid@line ، gholizadeh ، miladianoo ، uosef ، kanon1 ، mostafa hesaraki ، محمد پرتوی ، soheil22 ، مهدی یزدانی ، saman2000 ، ali_021 ، محمد تقی کریمی ، doctor ، mojixtak ، meisam_th1980 ، mohammad hosein Zakeri ، محمد یاوری ، AArash ، aventa ، Rasool Namdar ، amir hosin Tavangar ، Reza Khosravi
صفحه 4 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 285
117 سپاس گرفته‌شده در 42 ارسال
ارسال: #31
RE: سوال فوری فوری ( وقت جفتگیری قناری )
با سلام

من شخصا ترجیح میدم که از اردیبهشت به بعد قناری هایی را که جوجه هاشون بزرگ شدن از هم جدا کنم ! حتی اگه فقط یه چال جوجه گرفته باشم ! با توجه به اینکه اتاق قناری هام هم کولر داره !. در حال حاضر هم بیش از 4 تا قناری مست و ماده آماده دارم که ترجیح میدم دیگه جفت نزنم !.
۱۳۹۰/۰۲/۳۰، ۰۹:۵۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
سپاس‌ها: 53
110 سپاس گرفته‌شده در 48 ارسال
ارسال: #32
سلام قناری های من از اول سال تاحالا 3بار جوجه دادن الان هم می خوان تخم کنن نظر شما چیه و چه کار کنم بهتره
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۳/۰۴، ۰۷:۰۰ ب.ظ، توسط حسین آقا.)
۱۳۹۰/۰۳/۰۴، ۰۶:۵۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #33
(۱۳۹۰/۰۳/۰۴، ۰۶:۵۸ ب.ظ)حسین آقا نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام قناری های من از اول سال تاحالا 3بار جوجه دادن الان هم می خوان تخم کنن نظر شما چیه و چه کار کنم بهتره

بستگی به خودت داره هم میتونی جداشون کنی تا واسه فصل بعد استراحت کنن و هم اگه جات خنکه میشه یه بار دیگه جوجه گرفت من شخصا همیشه اول تیر قنار
ی هامو جدا میکنم

امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
۱۳۹۰/۰۳/۰۴، ۰۷:۰۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
سپاس‌ها: 53
110 سپاس گرفته‌شده در 48 ارسال
ارسال: #34
دوستان کس دیگه ای نظر نداره
برای جوجه کشی توی این فصل
۱۳۹۰/۰۳/۰۵، ۰۸:۴۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 107
سپاس‌ها: 548
5294 سپاس گرفته‌شده در 1082 ارسال
ارسال: #35
دوست عزیز اگه قناریهات جوان و سرحال باشن و محل نگهداریشون خنک باشه مشکلی نیست و میتونی جوجه بگیری اما سعی بکن طوری برنامه ریزی بکنی که تا هوا گرمه یه بار قناریهات تولک برن تا د بتونی تقویتشون بکنی و سال آینده ازشون بهتر نتیجه بگیری
۱۳۹۰/۰۳/۰۵، ۰۹:۵۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

اعتبار: 2
سپاس‌ها: 140
272 سپاس گرفته‌شده در 101 ارسال
ارسال: #36
با سلام
دوست عزیز همانطور که دوستان گفتند اگه جدا شون کنی بهتره چون اگه دوران پرریزی رو طی کنن برای پاییز خیلی سرحالتر و بهتر می تونی ازشون جوجه بگیری یکی رو میشناسم خودش دمای محیط قناری رو بالا می بره در اول تابستان تا قناری تو لک بره و برای پاییز آماده باشه
۱۳۹۰/۰۳/۰۵، ۱۰:۳۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 36
190 سپاس گرفته‌شده در 68 ارسال
ارسال: #37
با سلام

بنده شخصا با کولر مخالفم ! به نظرمن پرنده باید وقتی هوا در اوج گرماست تولک بره و روال عادی زندگی خودش رو پیش بره و این دوران دوران طلایی برای آماده کردن و تقویت کردن پرنده هست .
۱۳۹۰/۰۳/۰۷، ۰۷:۴۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر افتخاری

كامپيوتر
ارسال: #38
سلام
شايد بتوني با تغيير دما تو اين فصل جوجه كشي كني ولي باعث مي شه فصل اصلي جوجه كشي رو از دست بدي جوجه كشي ممتد تغذيه خاص مي خواد كه كار هر كسي نيست پس بهتر جداشون كني تا از روي حوصله تقويت شن و بتوني تو فصل جوجه كشي جفت آماده و سرحالي داشته باشي.
موفق باشيد
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۳/۰۸، ۰۲:۰۱ ب.ظ، توسط King_Hearts.)
۱۳۹۰/۰۳/۰۸، ۱۲:۳۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 16
12 سپاس گرفته‌شده در 8 ارسال
ارسال: #39
زمان های جفت گیری
با سلام خدمت تمامی اساتید محترم.
می خواسم بدونم توی طول سال در چه ماه هایی میشه از قناری جوجه گرفت؟
۱۳۹۰/۰۳/۲۵، ۱۰:۵۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر افتخاری

كامپيوتر
ارسال: #40
RE: زمان های جفت گیری
سلام
بستگي به آمادگي پرنده و شخص داره و شهر مورد نظر ولي كلا از آخراي دي ماه تا اواسط ارديبهشت بهترين فصل براي جوجه كشي از قناري است بعضي ها اعتقاد دارن كه جوجه هاي بهار نر مي شن واسه همين از اواخر اسفند تا آخر ارديبهشت جوجه مي گيرن ولي خوده من امسال از اول دي دادم به جفت و جالبه جوجه هاي سري اول 4 تا نر شدن يك ماده به نظر اعتقاد بهار الكيه بستگي به جنگ بودن نر و قدرت جسمي نر داره.
موفق باشيد
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۳/۲۵، ۱۱:۵۱ ق.ظ، توسط King_Hearts.)
۱۳۹۰/۰۳/۲۵، ۱۱:۴۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: zidane05 ، Rasool Namdar

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 4 مهمان