زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۳۱، ۰۲:۵۸ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

مراحل و زمان جفتگيري قناري

کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #1
مراحل و زمان جفتگيري قناري
با سلام
با اجازه اساتيد اين مطلب واسه كسايي كه دفعه اول مي خوان جوجه قناري بگيرن.
مهمترين مسئله اينه اگه قناري خودتون ندارين واسه خريد سعي كنيد نر جنگ(جوان) بگريد ولي ماده كار كرده باشه بهتره.
روزهاي اول بهتره ماده نر رو نبينه فقط صداشو بشنوه به ماده غذاي تخم مرغي و دونه تقويتي بدين تا كاملا آماده شه به نر كمتر تخم مرغ بدين و مهمترين نكته اينه واسه تقويت نطفه نر چند تا بادام با يك مقدار خيلي كم نبات بكوبونين(براي 4 بادام يك بند انگشت نبات) و به اندازه انگشت دونه به نر بدين توي آب قناريها 5 قطره مولتي ويتامين بريزيد و 24 ساعت بعد عوض كنيد .
3 روز كه گذشت زير ماده را نگاه كنيد اگه شكل كوزه شده بود قفس قناريها رو كنار هم بزاريد طوري كه دونه خوري 2 تا قفس كنار هم باشن حدودا بعد از 2 روز ماده و نر از بين ميله ها به هم دون مي دن حالا ميتونين قناري ها رو جفت بدين اما خيلي مهمه كه قناري ماده به قفس نر هدايت بشه تا نر تسلط داشته باشه سعي كنيد غروب جفت بندازيد كه دعواي اوليه بين قناري كم باشه. چال قناري رو بعد از 1 روز بزاريد بايد بدونيد
حداقل 3 روز بعد از جفت دادن بايد تخم گذاري انجام شه وگرنه تخم ها بدون نطفه مي شن.تمام دونه هاي تقويتي و تخم مرغ رو ازتخم سوم حذف كنيد وگرنه ماده چربي مياره و نر هم ممكن مست بشه و روي ماده تو لونه جفتو بزنه.
نكته مهم روز 7 تخم ها به آرامي زير قفس قناري و كاور را تميز كنيد و يك كم به قناري تخم مرغ بدين خيلي كم
از همه مهتر كه كسي بهش توجه نميكن (((
روز 13 تخم هاست در اين روز به آرامي ظرف آبتني در قفس قرار دهيد چون آبتني ماده باعث مي شه پوسته تخم ها نازك بشه و رطوبت بگيرن البته مي شه تو اتاق هم كمي آب به مدت يك ساعت جوشوند در صورت كافي بودن رطوبت محيط جوجه راحت تر پوسته رو مي شكن و مهمتر اينه كه غذاي تخم مرغي و تخم خرفه واسه ماده بزاريد هم واسه اينكه تخم ها رو نخوره هم واسه اين كه واسه جوجه آماده داشته باشه))) همه ميگن 3 روز اول ولي به نظر من هفته اول فقط تخم مرغ و تخم خرفه واسه جوجه ها كافيه از هفته دوم غير از تخم مرغ و تخم خرفه مي تونين سيب و هويج و.... به قناري بدين در تمام 35 روزي كه جوجه ها قپ ميگيرن 2 روز يك بار تو ظرف آب 5 قطره مولتي ويتامين بريزيد.
چون اين مطالب كمتر گفته ميشه و تو بيشتر سايتها يك مطلب روتين قديمي كپي شده اين مطلب را با زبان عاميانهو با امتحان روي قناري هاي خودم گذاشتم اميدوارم مفيد باشه

در رابطه با جوجه كشي در لون دوم به بعد هم به لينك زير مراجعه كنيد

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

موفق و پيروز باشيد

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۱/۱۷، ۰۴:۰۴ ب.ظ، توسط King_Hearts.)
۱۳۹۰/۰۱/۱۴، ۱۲:۰۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: esfahan-canary ، katbi ، پارسا ایرانی ، amin_dahasi ، ali-bigham ، cruel ، amin ، jooni ، H.Hooshyar ، hesam-63 ، soren_kiana ، Animal Planet ، mih62 ، rahimi218 ، amir_e ، bmehdi ، mosmamosh ، phoenix ، iranianpigeon ، مجید رحیمی ، majid5633 ، hossein.a.88 ، parsa ، alisantoory ، مهرداد رویانی ، a.salar ، sasy111 ، lejaja ، pore ، سید امیر ، nazmi ، hamed.k ، tanbur7 ، majid*h ، Arjon ، عمادذر ، mtorfi ، mojtabammm ، SmileMoON ، احسان.. ، ADAMBALASY ، reza1369 ، قناری رضا ، ayhn ، 10reza10 ، shayan_ch ، darkoob ، saeednikzad ، dr.ghermezii ، ababil55 ، پدربزرگ ، ehsantaghavi2007 ، کمیار ، reza5648 ، ariaprint ، zizo ، hamed2020 ، seiedreza_paret ، morteza1985 ، sajjad99 ، amir bagheri ، mtabriz ، سیدطاها اصفیاء ، ayapir ، اسدی ، KiNG.1 ، termeh ، payam19 ، mycanary ، sadr ، علی کلاهی ، jiber ، طهرانی ، mehran222 ، رحمانی ، shahrooz_30 ، cia5141 ، مسعود میرزالو ، shahinskai ، محمدامين كاوسی ، hidrane ، khoram22 ، محمد مرادی ، hamid@line ، gholizadeh ، miladianoo ، uosef ، kanon1 ، mostafa hesaraki ، محمد پرتوی ، soheil22 ، مهدی یزدانی ، saman2000 ، ali_021 ، محمد تقی کریمی ، doctor ، mojixtak ، meisam_th1980 ، mohammad hosein Zakeri ، محمد یاوری ، AArash ، aventa ، Rasool Namdar ، amir hosin Tavangar ، Reza Khosravi
صفحه 5 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 16
12 سپاس گرفته‌شده در 8 ارسال
ارسال: #41
RE: زمان های جفت گیری
درود.
من شنیدم توی پاییز هم میشه جوجه گرفت.این مطلب صحت داره؟
۱۳۹۰/۰۳/۲۵، ۰۲:۵۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

اعتبار: 2
سپاس‌ها: 140
272 سپاس گرفته‌شده در 101 ارسال
ارسال: #42
(۱۳۹۰/۰۳/۲۵، ۰۲:۵۴ ب.ظ)zidane05 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
درود.
من شنیدم توی پاییز هم میشه جوجه گرفت.این مطلب صحت داره؟

با سلام
بله خیلی ها از اواسط پاییز برج 8 آبان ماه شروع به جوجه کشی می کنن که البته قناری ها در برج بهمن و اسفند دیگر رمقی براشون باقی نمی مونه به نظر من بهتره از اواسط زمستان شروع به جوجه کشی کنیم تا جوجه های بهتری بدست بیاریم و در اویل بهار هم بشه جوجه گرفت
موفق باشی
۱۳۹۰/۰۳/۲۵، ۰۳:۳۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 11
سپاس‌ها: 304
1394 سپاس گرفته‌شده در 420 ارسال
ارسال: #43
به نظر بنده از اول فروردین تا پایان اسفند میشه به راحتی از قناری جوجه گرفت
نر اماده باشه و ماده هم اماده باشه دما خونه فرقی نداره که همیشه یه جوره
من تابستون جوجه میگیرم حوصلم سر میره پرنده ها رو جفت میکنم
۱۳۹۰/۰۳/۲۵، ۰۳:۴۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 140
272 سپاس گرفته‌شده در 101 ارسال
ارسال: #44
(۱۳۹۰/۰۳/۲۵، ۰۳:۴۲ ب.ظ)sky_bird نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

با سلام
دوست عزیز در تابستان اون هم در دمای خوزستان !!!!
۱۳۹۰/۰۳/۲۵، ۰۵:۰۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #45
(۱۳۹۰/۰۳/۲۵، ۰۳:۴۲ ب.ظ)sky_bird نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام
در سال بيشتر از 3 تا 4 بار جوجه كشي از قناري هم بي انصافيه و هم سخت من قبول دارم تو تابستون مي شه جوجه كشي كرد اما به صرف وقت و هزينه زياد به خاطر نگه داشتن دماي محيط و رطوبت مناسب پس بهتره قناري تو تابستون استراحت كنه و تولك بره واسه فصل اصلي جوجه كشي.
واسه دوست عزيز اصفهاني هم چرا مي شه اتفاقا تو پاييز و زمستون جوجه كشي راحت تره چون ثابت نگه داشتن دماي محيط بين 24-26 آسونتره ولي بايد در نظر داشته باشي فقط 4 ماه مي توني جوجه بگيري و تو بهار كه پرنده بايد سر حال و شاداب باشه اگه پاييز شروع كرده باشي در اثر جوجه كشي زياد ضعيف شده باشه مي ره تولك كه زياد جالب نيست همنجور كه گفتم من دي شروع مي كنم تا آخر فروردين چون كرمان زود گرم مي شه.
موفق باشيد
۱۳۹۰/۰۳/۲۵، ۰۶:۴۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 11
سپاس‌ها: 304
1394 سپاس گرفته‌شده در 420 ارسال
ارسال: #46
(۱۳۹۰/۰۳/۲۵، ۰۵:۰۶ ب.ظ)canary.q نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

با سلام
دوست عزیز در تابستان اون هم در دمای خوزستان !!!!
مگه تو هوا ازادن که سختشون باشه
به حول و قوه ایرکاندیشن ها هوای اهواز بهاریه

منظور بنده این بود که تمام فصول میشه جفت کرد نه اینکه از اول فروردین تا اخر اسفند یه ضرب از قناری جوجه بگیریم من فقط زمان رو گفتم
کسی قناری به صورت حرفه ای نمیخواد تکثی کنه بلکه یه جفت دو جفت داره که تو خونه پیش خودشون زندگی میکنن و همون دمایی که ما ادما توش راحتیم اونا هم راحتن پس هزینه ای در کار نیس
مثلا قناریا من تا حالا تو لک نرفتن تو این 2 سالی که دارمشون جریان رو نمیدونم از هر کی هم میپرسم میگه خفیف میره تو لک که تو حس نمیکنی
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۳/۲۵، ۰۸:۰۰ ب.ظ، توسط اهواز قناری.)
۱۳۹۰/۰۳/۲۵، ۰۷:۵۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 1977
700 سپاس گرفته‌شده در 195 ارسال
ارسال: #47
سوال!
من اگه بخوام از یه جفت مرغ عشق جوجه بگیرم آیا بودن پرنده های دیگه داخل قفس مجزا در کنار قفس مرغ عشقا بطوری که همدیگه رو ببینن مانعی برای مرغ عشقا داره یا نه؟
۱۳۹۰/۰۶/۱۷، ۰۳:۵۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 196
198 سپاس گرفته‌شده در 82 ارسال
ارسال: #48
RE: سوال!
سلام دوست خوبم.کاش سوالتو همون قسمت که خودت شروع کردی مینوشتی وصفحه ی جدید باز نمی کردی منم یه مدت بدون اینکه بدونم همین کار کردم وموجب زحمت عزیزان شدم همینجا ازشون معذرت میخام مخصوصا جناب آدمین عزیز.بله میتونی من حتی انواع قناری وسهره وفنج دیدم که روبرو هم با به هم چسبیده جوجه دادن فکرکنم موضوع مهم جدا بودنشون از هم باشند.موفق باشی دوست گلم
۱۳۹۰/۰۶/۱۷، ۰۹:۴۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Animal Planet ، jamil ، farbodkh
*
کاربر انجمن

0
سپاس‌ها: 9
164 سپاس گرفته‌شده در 40 ارسال
ارسال: #49
RE: مراحل جفتگيري قناري
با سلام دوست عزیز
می خاستم بدونم چند قطره مولتی ویتامین نوزاد در آبخوری میریزی؟
۱۳۹۰/۰۶/۳۰، ۱۲:۳۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: soren_kiana ، mih62
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #50
RE: مراحل جفتگيري قناري
(۱۳۹۰/۰۶/۳۰، ۱۲:۳۷ ق.ظ)محسن قائدی نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام دوست عزیز
می خاستم بدونم چند قطره مولتی ویتامین نوزاد در آبخوری میریزی؟

با سلام مجدد

آقا محسن شما میتونین هفته ای یکی دوبار به قناریاتون مولتی ویتامین بدین به اینصورت که ظرف آبشون رو نصفه آب میکنین و 5 قطره میریزین توی آب وتاشب میزارین باشه تا بخورن وشب ظرف رو خالی میکنین و آب تازه میزارین براشون.

موفق باشید
:a (18):
امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
۱۳۹۰/۰۶/۳۰، ۰۹:۲۳ ق.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان