زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۱، ۰۶:۳۶ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

مردن جوجه قناری

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 25
125 سپاس گرفته‌شده در 37 ارسال
ارسال: #1
مردن جوجه قناری
سلام به همگی
من یه جفت قناری دارم الان 3 روزه که جوجه دادن اوضاع خوب بود تا امروز صبح که نگاه کردم یکیشون مرده بود اون 2 تا هم ضعیف شدن البته من میدیدم که هم نر و هم ماده غذا بهشون میدادن اونی که مرده بود زیر شکمش ورم کرده بود نمیدونم از چیه راستی من یه غذای خشک از ترکیه آورده بودم که روش نوشته بود غذای تخم مرغی همراه با عسل و یه سری ویتامینای دیگه که اینو با هویچ قاطی میکردم و بهشون میدادم نمیدونم از اینه یا نه ولی امروز دیگه ندادم و تخم مرغ آبپز و هویچ دادم البته مقعد جوجه هارو با روغن زیتون چرب کردم ولی خیلی ضعیف شدن ماده اگه راه حلی دارین ممنون میشم کمکم کنید
۱۳۹۰/۰۲/۱۹، ۰۸:۳۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
صفحه 2 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 67
20 سپاس گرفته‌شده در 7 ارسال
ارسال: #11
RE: مردن جوجه قناری
با سلام به همگی
قناری ماده ام به خاطر ضعف و کمبود کلسیم متاسفانه تخم هاش به جوجه تبدیل نشدن ... از پرنده فروش یه جوجه ی یکروزه گرفتم تا زیر ماده بذارم که با تغذیه ی اون جوجه خودش هم کمی قوت بگیره ... پرنده فروش بهم یه جوجه ی مریض مجانی داد که بیماری نقطه سیاه داره ظاهرا ...
البته من نمیدونستم موقع تحویل گرفتنش ، وقتی آوردم خونه متوجه مشکلش شدم... با توجه به اینکه متاسفانه فرصت ندارم برای خوندن فصل بیماری های قناری به طور کامل و پیدا کردن راه حل سوالاتم  ممنون میشم در اسرع وقت به سوالاتم پاسخ بدید .
اول اینکه الان این جوجه ی نقطه سیاه که توی لونه هست و دخترم داره ازش مراقبت میکنه ، نکنه دخترم هم مریض شه و عفونت بهش منتقل بشه ؟ اگر خدایی ناکرده منتقل میشه ، میشه بگین برای پیشگیری از این فاجعه باید چه اقدامی کنم ؟ :((
دوم اینکه آیا راهی برای حل مشکل این جوجه  ی کوچولو وجود داره که من اقدام کنم برای برطرف کردن بیماریش ؟ قبل از اینکه بمیره :((
۱۳۹۳/۰۲/۰۹، ۰۳:۵۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 37
سپاس‌ها: 2904
3084 سپاس گرفته‌شده در 1031 ارسال
ارسال: #12
سلام
بنده عرض کردم که تخم نطفه دار بگیرید با تخم مادتون عوض کنید بهتر نتیجه میده تا اینکه جوجه بگیرید
جوجه نقطه سیاه داره 
از تغذیه اشتباه این مشکل پیش میاد
شما سعی کنید تخم مرغ تازه براش بذارید وزود به زود عوض کنید  وحتما تخم خرفه براشون بذارید
بیماری واگیر دار نیست.وطبق فرمایشتون که جوجه یک روزس پس نمیشه از دارو براش استفاده کرد چون بدنش  قوی نشده
منتظر راهنمایی بقیه دوستان هم باشید
موفق باشید
امضای محمدامين كاوسی
خدایا ! در برابر هر آنچه انسان ماندن، را به تباهی میکشد مرا با
نداشتن و نخواستن
رویین تن کن
                                                         "دکتر علی شریعتی"

۱۳۹۳/۰۲/۰۹، ۰۴:۲۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: طهرانی ، هیوا ، shahin20 ، محمدمهدی
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 3
سپاس‌ها: 994
170 سپاس گرفته‌شده در 61 ارسال
ارسال: #13
با اجازه اساتيد؛ اين بيماري از طريق والدين بيمار به جوجه انتقال پيدا ميكنه؛ در مورد واگير دار بودنش هم شك دارم چون يه جايي خوندم واگير داره ولي خودم تجربشو دارم كه واگير نداشت. در مورد درمان هم يك روش تغذيه دستي جوجه هست و روش ديگر دادن پودر سريا از شركت تابرنيل هست.چون اگه جوجه اي نقطه سياه داشته باسه يا زود ميميره يا رشدش خيلي كند هست.موفق باشيد
۱۳۹۳/۰۲/۰۹، ۰۹:۲۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 10
سپاس‌ها: 416
1519 سپاس گرفته‌شده در 504 ارسال
ارسال: #14
سلام
اصولا هر نقطه سیاهی ان نقطه سیاه خطر ناک نیست یعنی بعضی از جوجه هایی که نقطه سیاه دارن به خوبی رشد میکنند ولی در مورد واگیر دار بودن جناب کاووسی فرمودند و پیشنهاد من به دوستان استفاده نکردن هیچ گونه دارویی تا زمان جوندار شدن جوجه که همان زمان نوک زدن پرها میباشد حالا میخواد سریا باشه یا لوترسیلین برای این حرف هم دلیل دارم
شما وقتی یک انتی بیوتیک رو به جوجتون میدین مطمعن باشید که از رشد کم میاره بخصوص در روزهای اول

امضای جلال لطفی کوروش کبیر:
ازسه صدا می هراسم،
صدای کودکی از بی مادری. صدای متهمی از بی گناهی.صدای عاشقی از جدایی .
۱۳۹۳/۰۲/۰۹، ۱۰:۲۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 67
20 سپاس گرفته‌شده در 7 ارسال
ارسال: #15
متاسفانه نوه ام از دست رفت:-( به خودم تسلیت میگم:'(
از راهنمایی اساتید بزرگوار سپاسگزارم...
۱۳۹۳/۰۲/۱۰، ۰۵:۱۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #16
سلام
عفونت زود روي جوجه اثر ميذاره توي هر زماني وهر سني كه ديد جوجه هاتون مريض شدن حتما از دارو استفاده كنيد چون ضرر دارو بهتر از مردن هست.

امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۰۲/۱۰، ۰۶:۳۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

د
سپاس‌ها: 188
166 سپاس گرفته‌شده در 66 ارسال
ارسال: #17
با سلام.در مورد بیماری نقطه سیاه قبلا به طور مفصل بحث شده.برخی از جوجه ها تا 6 ماهگی زنده میمونند.این بیماری از والدین منتقل میشه.نوعی باکتری به نام ایکولای که جهش یافته باعث ایجاد این بیماری میشه.در جوجه ها دقیقا در روز تولد باعث عدم جذب زرده میشه.گاها جوجه به دنیا نمیاد و خفه میشه.از یک آنتی بیوتیک قوی باید استفاده کنید.من امسال با این مشکل مواجه بودم.البته فقط برای چند جفت از قناریام.اما اگرچه خیلی دیر ولی درمانش کردم و جوجه های سری آخر بدون تلفات بزرگ شده اند.

۱۳۹۳/۰۲/۱۰، ۰۵:۴۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: پرستار ، محمدمهدی
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
سپاس‌ها: 210
49 سپاس گرفته‌شده در 21 ارسال
ارسال: #18
 دوست عزیز کاش اول میگفتی تا الان ازاین نروماده جوجه گرفتی یا نه؟ البته دوستان توضیحات لازم رودادن ودیگه جای سوالی نمونده و به ماده هم خیلی بستگی داره درکناررسیدگی شما
۱۳۹۳/۰۲/۱۰، ۰۷:۵۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 10
سپاس‌ها: 416
1519 سپاس گرفته‌شده در 504 ارسال
ارسال: #19
البته در این مورد زیاد بحث شده ولی به نظر من درمان باید قبل از جفت اندازی باشه مثلا ماهی سه بار برای پیشگیری از یک انتی بیونتیک استفاده کنیم که به نظر من بهترین گزینه دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

)
هستش
من امسال تجربش رو دارم و خدارو شکر هیچ کدوم از جوجه ها با این نشان به دنیا نیومدن

امضای جلال لطفی کوروش کبیر:
ازسه صدا می هراسم،
صدای کودکی از بی مادری. صدای متهمی از بی گناهی.صدای عاشقی از جدایی .
۱۳۹۳/۰۲/۱۰، ۱۱:۴۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 0
1 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #20
مرگ جوجه قناری
علت مرگ جوجه قناری بعدازتولد در کمتر از 18ساعت
۱۳۹۳/۱۱/۱۳، ۱۰:۰۲ ق.ظ