زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۶، ۰۹:۰۱ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

مرغ عشق به جای حمال ؟

*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 11
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 304
1394 سپاس گرفته‌شده در 420 ارسال
ارسال: #1
مرغ عشق به جای حمال ؟
من یه نظریه دارم
به دلیل فوق العاده بی عرضه بودن قناریا در بزرگ کردن جوجه ها ایا به نظرتون میشه از پرنده های دیگری مث مرغ عشق که واقعا استاده تو بزرگ کردن جوجه ها در حالی که به راحتی 6 تا جوجه با سن های متفاوت رو طوری تغذیه میکنه که هیچ کدوم نمیمیرن در حالی که قناریا من دوتا جوجه رو نمیتونن بزرگ کن یکیش از گشنگی میمره
به نظرتون عملیه گذاشتن تخم های قناری زیر پای مرغ عشق؟ و بزرگ کردنشون توسط مرغ عشق های که عادت کنن به خوردن دان نرم؟
دوستان نظری دارن بگن
ایا به نظرتون شدنیه ؟
۱۳۹۰/۰۲/۲۷، ۰۲:۱۰ ب.ظ
سوابق
سپاس شده توسط:
کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #2
RE: مرغ عشق به جای حمال ؟
سلام
مطمئن باش اگه اين كار شدني بود تو اين سالهاي زياد كه اين همه پرنده باز تو ايران تجربه كسب كرده اند يك حرفه مي شد و به جاي اينكه تو پرنده فروشي ها مرغ عشق بالغ 7 تا 12 تومن باشه قناري اين قيمت بود و ازدياد قناري مي شد.

موفق باشيد
۱۳۹۰/۰۲/۲۷، ۰۲:۲۴ ب.ظ
سوابق
سپاس شده توسط: nazmi
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #3
دلیل شما اینه که چون مرغ عشق ارزون تر یعنی قادر به بزرگ کردن جوجه ها نیست یا چون قبلا کسی انجام نداده نمیشه
اگه اطلاعاتی در مورد این کار دارید بگید نه اینکه بدون هیچ دلیل منطقی حرفای نا امید کننده بزنید
مرغ عشق داریم تا مرغ عشق مرغ عشق داریم جوجشو میخوره مرغ عشق داریم به گنجشک غذا میده
ارزون بودن مرغ عشق دلیلیش اینه که از پش بزرگ کردن جوجه ها بر میاد و تکثیرش زیاده و گرنه به نظر من اگه قناری صداش نسبت به مرغ عشق قشنگه طرح پرهای مرغ عشق هم نسبت به قناری قشنگه در ضمن مرغ عشق ارتباطش با صاحبش کجا قناری کجا
۱۳۹۰/۰۲/۲۷، ۰۳:۴۵ ب.ظ
سوابق
سپاس شده توسط: torobche
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 285
117 سپاس گرفته‌شده در 42 ارسال
ارسال: #4
با سلام
در مورد مرغ عشق من تا بحال نشنیدم و جایی هم ندیدم ! اما در مورد فنچ هم دیدم و هم خودم امتحان کردم .
البته ! فقط یه تخم قناری میشه زیر پاش گذاشت !. و سرعت رشد جوجه ها هم دوبرابر میشه !
۱۳۹۰/۰۲/۲۷، ۰۹:۵۲ ب.ظ
سوابق
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

ليسانس
سپاس‌ها: 238
96 سپاس گرفته‌شده در 49 ارسال
ارسال: #5
سلام.
به نظر من عملیه ولی این کارو بخاطر اینکه ممکنه جوجه قناری ها صدای مرغ عشق رو یاد بگیرن کسی انجام نمی ده. شما که دوست نداری قناریت مرغ عشقی بخونه؟ :a (8):
۱۳۹۰/۰۲/۲۷، ۱۱:۵۴ ب.ظ
سوابق
سپاس شده توسط: pooria
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 36
190 سپاس گرفته‌شده در 68 ارسال
ارسال: #6
کلا جالب بود !
۱۳۹۰/۰۲/۲۸، ۰۷:۳۸ ق.ظ
سوابق
سپاس شده توسط:
کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #7
(۱۳۹۰/۰۲/۲۷، ۰۳:۴۵ ب.ظ)sky_bird نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دلیل شما اینه که چون مرغ عشق ارزون تر یعنی قادر به بزرگ کردن جوجه ها نیست یا چون قبلا کسی انجام نداده نمیشه
اگه اطلاعاتی در مورد این کار دارید بگید نه اینکه بدون هیچ دلیل منطقی حرفای نا امید کننده بزنید
مرغ عشق داریم تا مرغ عشق مرغ عشق داریم جوجشو میخوره مرغ عشق داریم به گنجشک غذا میده
ارزون بودن مرغ عشق دلیلیش اینه که از پش بزرگ کردن جوجه ها بر میاد و تکثیرش زیاده و گرنه به نظر من اگه قناری صداش نسبت به مرغ عشق قشنگه طرح پرهای مرغ عشق هم نسبت به قناری قشنگه در ضمن مرغ عشق ارتباطش با صاحبش کجا قناری کجا
سلام
منظورم اين بود كه آدم هاي باهوشتر از ما تو 100 سال اخير بودن كه به اين موضوع فكر كنن و اگه عملي مي شد اين نهضت ادامه داشت و قناري ارزون مي شد مخصوصا نسل هاي خوب مثل جيبر و.... من چون از مرغ عشق خوشم نمي ياد تند رفتم ولي اين يك حقيقت كه مرغ عشق نمي تونه قناري بزرگ كنه اما يك قانون نيست وقتي گربه به توله سگ يا سگ به توله خوك شير ميده و تو اخبار نشون مي ده پس ممكن اين موضوع هم اتفاق افتاده باشه ولي تك و توك و به ندرت.در كل فكر كنم مرغ عشق به دليل خوردن دون درشت و ارزن خار بودن نمي تونه به قناري قپ بده و باعث مرگ جوجه قناري بشه.
موفق باشيد
۱۳۹۰/۰۲/۲۸، ۰۸:۰۸ ق.ظ
سوابق
سپاس شده توسط: hamid@line ، amin ، nazmi
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #8
با سلام

به نظر من هم عملی نیست اگه از هر چیز دیگه ای بگذریم فکر کنم بدلیل اینکه نوک مرغ عشق کجه و با نوک قناری فرق داره کلا تغذیه جوجه ها هم فرق میکنه و این کار بعیده که عملی بشه بازم نمیشه صد در صد گفت باید امتحان کرد

موفق باشید

امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
۱۳۹۰/۰۲/۲۸، ۰۹:۲۲ ق.ظ
سوابق
سپاس شده توسط: King_Hearts ، pooria
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #9
این حرفو ادمایی کنجکاو میزنن که دوست دارن یه تنوعی تو کارشون و یه کشفیات جدید داشته باشن نه فقط استفاده از تجربیات دیگران
سودجو بودن بهتر از مردن جوجه قناریا بخاطر تغذیست شما هر چی میخوای برداشت کن
سودجو
کنجکاو
دلسوز
یا......
۱۳۹۰/۰۲/۳۰، ۱۰:۰۹ ق.ظ
سوابق
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

فوق ليسانس
اعتبار: 3