زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۰۹، ۱۲:۴۱ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

مرغ عشق هلندی

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 7
18 سپاس گرفته‌شده در 6 ارسال
ارسال: #1
مرغ عشق هلندی
سلام دوستان
یک هفته پیش 1 جفت مرغ عشق هلندی گرفتم و انداختمشون تو یه قفس بزرگ که خودم درست کردم ابعادشم اینه طول 90
عرض 60 ارتفا 50 اگه اطلاعاتی راجب تکثیره اینا میدونید ممنون میشم بگید
۱۳۹۰/۰۴/۰۴، ۰۱:۰۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohammad20101368 ، mparsa ، سیدمحمد شریفی
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 11
سپاس‌ها: 304
1394 سپاس گرفته‌شده در 420 ارسال
ارسال: #2
RE: مرغ عشق هلندی
مرغ عشق هلندی همون مرغ عشق فقط رنگش فرق میکنه همین
برای تکثیرشم باید خوب بهشون غذا بدی اگه نرت مست باشه و مادت هم به لونه علاقه نشون بده تکثیرشون راحت بهت توصیه میکنم وبلاگمو کامل بخونی
mybird.ir
۱۳۹۰/۰۴/۰۴، ۰۱:۵۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 0
18 سپاس گرفته‌شده در 7 ارسال
ارسال: #3
(۱۳۹۰/۰۴/۰۴، ۰۱:۵۸ ب.ظ)'اهواز قناری' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مرغ عشق هلندی همون مرغ عشق فقط رنگش فرق میکنه همین
برای تکثیرشم باید خوب بهشون غذا بدی اگه نرت مست باشه و مادت هم به لونه علاقه نشون بده تکثیرشون راحت بهت توصیه میکنم وبلاگمو کامل بخونی
mybird.ir

سلام دوست عزیز
من واقعا از این گفته شما تعجب میکنم که یعنی چی مرغ عشق هلندی همون مرغ عشق هستش؟عزیز جان مرغ عشق هلندی اولا نیست و این اسم به اشتباه در پرنده فروشی ها رواج پیدا کرد و مرغ عشق انگیلیسی یا نمایشگاهی معروف هستند ، در ثانی جثه ای بزرگتر و اندامی درشتر نسبت به مرغ عشق های معمولی دارند
کسی که وبلاگی رو طراهی میکنه و توضیحاتی میده خوبه که اطلاعات کافی هم از انواع و گونه های مختلف هم داشته باشه
شما حتما یک سر به انجمن تخصصی طوطی سانان بزن
کافیه یک سرچ در گوگل بکنید و تفاوت مرغ عشق انگیلیسی رو با مرغ عشق معمولی ببینید

(۱۳۹۰/۰۴/۰۴، ۰۱:۰۷ ب.ظ)'گوره خر' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان
یک هفته پیش 1 جفت مرغ عشق هلندی گرفتم و انداختمشون تو یه قفس بزرگ که خودم درست کردم ابعادشم اینه طول 90
عرض 60 ارتفا 50 اگه اطلاعاتی راجب تکثیره اینا میدونید ممنون میشم بگید

دوست عزیز اگر جفت مولد گرفتید و منظورتون این هست که برای تخم گذاری میخواید آماده کنید مراحلی داره اما اگر جفت مولد نیستند و هنوز جفت نخوردند مراحل دیگری دارد
برای جفت شدن باید 2 هفته پرنده نرو ماده از هم جدا باشند در قفس های مجزا و در کنار هم باشند و هردو رو با انواع غذا های گرم از جمله : تخم مرغ آب پز ( سفیده همراه با کمی زرده ) ، جوانه گندم ، جعفری ، کرفس ، اسفناج ، ذرت ( بلال ) و برای جفت شدن سریع از قطره AD3E میتونید استفاده کنید البته در هر قفس بلوک معدنی و کف دریا هم قرار بدید.
برای هر کدام این مراحل رو انجام بدید و تقویتشون کنید بعد از گذشت 1 الی 2 هفته میگذارین کنار هم سریع جفت خورده و هر زمان جفتگیری مشاهده کردید لانه رو قرار دهید
البته اگر جفت مولد هستند در کار هم باشند و این مواد غذایی رو بدید کفایت میکنه و نیازی به جدایی نیست
موفق باشید
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۴/۰۵، ۰۲:۰۱ ب.ظ، توسط Mahyar001.)
۱۳۹۲/۰۴/۰۵، ۰۱:۵۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 1
1 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #4
سلام من مدت زمان زیادی مرغ عشق داشتم و هنوزم دارم به نظر من مرغ عشق نمایشگاهی نه تنها از نظر ظاهری بلکه از نظر الگو های رفتاری هم با مرغ عشق های معمولی فرق داره
ما هم این نژاد را در سیرجان با نام مرغ عشق هلندی میشناسیم
تجربه من اینه که جوجه گیری از این نژاد سختتره
۱۳۹۵/۱۱/۰۳، ۱۰:۲۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #5
سلام
فرقي نداره فقط كاش قبل از اينكه ميذاشتيد كنارهم ، مدتي جدا باشن تا به هم عادت كنن.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۵/۱۱/۰۳، ۰۲:۱۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان