زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۰۹، ۰۴:۵۸ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

مرغ مینا

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 1
1 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #1
مرغ مینا
سلام آقا من تاره یه مرغ مینا خریدم به من گفتند 1 سالشه
بعد 4 روزهه خریدمش بازی اینا میکنه ولی نه زیاد یعنی مث مینای قبلیم نیست با نوک پاهامو بزنه و خیلی جنب و جوش داشته باشه(از بچگی اونو بزرگ کرده بودم)
بعد رو شونه هم میاد و همینطور رو دستو پا و ... ولی اصن ....... به آدم مینا قبلیمون نوکشو میکرد تو گوشمون و با موهامون ور میرفت و... پاهامونو نوک میزد میرفت واسه خودش سیگار ور میداشت و رو دستمون پُف میکرد میشست
بعد این صدا اصن در نیماره یعنی نمیزنه زیر آواز دیروز فقط یه 10 دقیقه حرف زد(خوبی میگه مینا میگه و... صدای زنگ و اینا هم در میاره)
مشکل اصلی اینه که وقتی من خریدم اینو بالاشو کشیده بودن یعنی ممکنه واسه این ناراحت باشه که ........ و نمیزنه زیر آواز ؟ چون نمیتونه پرواز کنه؟
بعد ممکنه کلا از آدما دیگه بدش بیاد؟ یا ممکنه مثه مینا اولیم باهام بازی کنه و بزنه زیر آواز
عکسشم اینه بنظر جوونم میاد گفتن 1 سالشه
یا کلا مینا با مینا فرق داره؟
ممنون میشم راهنمایی کنید
۱۳۹۴/۰۲/۲۰، ۰۴:۱۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi
*
کاربر انجمن

اعتبار: 1
سپاس‌ها: 164
93 سپاس گرفته‌شده در 49 ارسال
ارسال: #2
RE: مرغ مینا
سلام داداش مبارکه،مینات ججونه،هر مرغ مینا هم مثل سایر پرنده ها ذات و عادات خودشو داره وبا یه مینا دیگه مختلفه شما هم که تازه خریدی و هنوز مینا به خوبی به جای جدید عادت نداره یه مدت بهش بدید تا با افراد و محل جدیدش عادت کنه ،مطمن باش خود به خود درست میشه Emo_im_winkingیه مقدار که بهش غذا بدی باهاش وقت بگذوتی رودار میشه
۱۳۹۴/۰۲/۲۰، ۰۷:۳۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 0
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #3
سلام دوستان کسی درباره مرغ مینا میدونه چرا میوفته روی زمین به پشت؟
۱۳۹۴/۰۳/۰۱، ۰۷:۰۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 0
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #4
سلام خدمت همگی خسته نباشید 
من یک مینا حدودا 8 ماهه دارم که از چهار ماه پیش شروع به حرف زدن کرد 
و خوب حرف میزد اما لان چند وقتیه که فقط یکی دوتا کلمه میگه با این که ما حرفای قبلی رو باهاش کار میکنیم و یه موضوع دیگه اینکه 
حرف ها رو با صدای من یاد گرفته اما اصلا برای من حرف نمیزنه و حرف هایی که از من یاد گرفته رو فقط به پدرم میگه و نه بامن نه با مادرم حرف نمزنه البته خودش رو پف میکنه و نفس میگیره اما چیزی نمیگه و وقتی باهاش صحبت میکنم به دهنم حمله میکنه 
دلیل این مشکلات چی میتونه باشه؟
پیشاپیش ممنون 
۱۳۹۵/۱۰/۰۲، ۱۱:۲۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #5
سلام
شايد استرس داره .سعي كنيد بهش دست نزنيد ، كنارش كه هستيد صداي بلند نديد ، هر وقت نزديكش هستيد يه چيز خوشمزه كه دوست داره براش ببريد.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۵/۱۰/۰۴، ۰۹:۲۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان