زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۳۱، ۱۰:۳۳ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

مستی سهره داخل خونه

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 38
17 سپاس گرفته‌شده در 14 ارسال
ارسال: #1
مستی سهره داخل خونه
با سلام به اساتید عزیز
سئوالی که دارم اینه که اگر کسی با توجه به تمام موارد نگهداری و تغذیه مناسب سهره رو حدود ۹۰ درصد تو خونه البته پشت پنجره نگهداری کنه چند درصد امکان مست شدن حیون وجود داره؟
۱۳۹۴/۰۶/۱۷، ۰۳:۳۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
صفحه 2 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 35
سپاس‌ها: 860
2485 سپاس گرفته‌شده در 1055 ارسال
ارسال: #11
RE: مستی سهره داخل خونه
سلام
من جوجه ها رو جلو آفتاب میذارم و وان آب هم براشون میذارم شیرجه میرن تو آب و کلی کیف میکنن . ولی سهره رو خونگی کردن و یا تو شرایط شما کمی کارو سخت میکنه چون آفتاب درست حسابی هم ندارین . به فرمایش جناب بخشی عمل بفرمایید . و در شرایط شما سهره بازی صبر و حوصله بیشتری میخواد .
وان آب رو که براشون گذاشتی تو قفس از فاصله یک متری دو سه تا پیس با آب پاش روشون بپاشد (البته نه جوری که خیلی خیس بشن) تا دلشون هوای آبتنی کنه و بعد از قفس فاصله بگیرید بعد از یک ربع دوباره این عمل رو تکرار کنید . چند بار که به این روش عمل کنید تازه شاید خودشون برن تو وان و آب بازی کنن . جوجه های شما باید چهار پنج ماه تو قفس باشن تا کاملا بتونن راحت و بی درد سر آب بازی کنن . خودم مشابه مورد شما رو تجربه کردم و علتش هم اینه که پرنده داخل خونه است و آفتابی هم در کار نیست .  
۱۳۹۴/۰۶/۲۳، ۱۰:۵۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
ناظم ارشد

لیسانس
اعتبار: 39
سپاس‌ها: 2232
2041 سپاس گرفته‌شده در 780 ارسال
ارسال: #12
با سلام،اتفاقا یه دوستی دارم انگلستان زندگی میکنه و دوستیمون از آرایشگاهش شروع شد هم قناری بازه و هم سهره ،میگه انجا مثل گنجشک سهره هست،یه مشکلی با قناریش داشت فیلم فرستاد و مشکلش رو حل کردم،باز یکی از مشکلاتش کمبود نور بود،شما برای برطرف کردن مشکل کمبود ویتامین D باید از مکمل های معدنی استفاده کنید،ولی در کل مشکل شما مثل بندست،چون منم سهره هام تو آپارتمانند.من اهوازم و آب و هوای خشنی داریم ده ماه گرما و دوماه سرمای مرطوب استخوان سوز...مجبورم سهره هامو تو آپارتمان نگهداری کنم البته اینجا نور آفتاب زیاده، زمستون بدلیل استفاده از بخاری خیلی اوقات سهره ها لک میرن،در کل شما سهره هاتونو در خنک ترین جای خانه بذارید و سعی کنید تو ارتفاع نباشند چون هرچی به سقف نزدیکتر باشند دما بالاتره،پارسال داستان داشتم سهره کرمانیم 5بار لک کامل خورد،برای مستیشون هم استاد هیوا دستور یه معجونی رو دادند که واقعا عالی بود
امضای سیدمحمد شریفی با سلام نام کاربری سابقم silverman909 بود
۱۳۹۴/۰۶/۲۳، ۰۹:۱۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 35
سپاس‌ها: 860
2485 سپاس گرفته‌شده در 1055 ارسال
ارسال: #13
سلام آقای شریفی
آیا منظور شما همون معجون پسته بادام و نبات هست ؟ و اگر امکانش هست یه توضیح راجع به دستور استاد هیوا بدین . ممنون از شما
۱۳۹۴/۰۶/۲۴، ۱۱:۲۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم ارشد

لیسانس
ارسال: #14
مخلوط پسته،بادام،نبات،تخم خشخاش،هویج و چندتا چیز دیگه که با درصدی که گفته بودند مخلوط کردم و واقعا جواب گرفتم،دستورشو با واتساپ برام فرستادن که متاسفانه حذف شده،آقای بخشی دستورشو میدونن،لطف کنن اگر این ارسال رو میخونن آن دستور رو ارسال کنند
۱۳۹۴/۰۶/۲۴، ۱۲:۱۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سی مرغ
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #15
سلام
يك هويج بزرگ ، 15تا بادام ، 10تا پسته ، يك قاشق مرباخوري كنجد كوبيده ، يك قاشق مربا خوري تخم خشخاش ، يك قاشق مربا خوري تخم خرفه و يك قاشق مرباخوري نبات كوبيده ،يك قاشق چايخوري پوست تخم مرغ . شصت تا شصتي براي 60تا سهره . در دي ماه هفته اي يك بار ودر بهمن ماه هفته اي دوبار براي سهره هايي كه قراره جفت برن .مجموعا دوازده وعده داده ميشه . 
منم دادم . سهره زود مست ميشه اما بايد مواظب بود چربي نگيرن. 
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۴/۰۶/۲۴، ۰۱:۱۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 38
17 سپاس گرفته‌شده در 14 ارسال
ارسال: #16
سلام
اقاي شريفي ايا سهرهاي شما تو اپارتمان هر ساله مست ميشند يا نه؟
۱۳۹۴/۰۶/۲۴، ۱۰:۰۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Abas Taba
ناظم ارشد

لیسانس
ارسال: #17
بله غیر از پارسال بخاطر تولد پسر کوچیکم چون خانه رو زیاد گرم میکردیم دوتا از سهره هام لک رفتن و دوتا آماده شدند،هر سال سهره هام مست میشن،از برج 8تا اواخر اسفند روزی نیم ساعت میبرمشان پشت بام و همیشه داخل نیستند
۱۳۹۴/۰۶/۲۵، ۱۲:۲۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان