زمان کنونی: ۱۴۰۲/۱۲/۲۹، ۰۶:۵۵ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

مست شدن سهره

*
کاربر انجمن

ليسانس
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 238
96 سپاس گرفته‌شده در 49 ارسال
ارسال: #1
مستی سهره
سلام به همگی من تاره به جمع شما پیوستم و از این بابت خیلی خوشحالم.
یه سئوال داشتم. من یه سهره مست دارم که نوکش هم کاملا سفید شده بود. چون ماده آماده نداشتم جفتش نزدم حالا که ماده آماده شده می بینم که روی نوک سهرم کمی سیاه شده. از دوستانی که تجربه دارن می خوام راهنماییم کنند که چکار منم به قولی مستی سهرم نپره و بتونم جفتش بزنم. ممنون.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۸۹/۱۲/۱۷، ۰۷:۲۳ ب.ظ، توسط omid jalilian.)
۱۳۸۹/۱۲/۱۷، ۰۷:۱۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
صفحه 3 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
**
کاربر افتخاری

لیسانس
اعتبار: 13
سپاس‌ها: 164
1049 سپاس گرفته‌شده در 275 ارسال
ارسال: #21
RE: چطوری میشه سهره رو مست و پر رو کرد؟
با سلام
منظور دوستمون اینه که اگر سهرو برای شکار به بیابون ببریم بهتر مست میشه.
۱۳۹۰/۰۸/۲۱، ۰۱:۱۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 134
95 سپاس گرفته‌شده در 44 ارسال
ارسال: #22
(۱۳۹۰/۰۸/۲۱، ۰۱:۱۸ ب.ظ)khalili نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
قبول ندارم،چون من سهره مست(نه خیلی مست که بچسبه به قفس)رو واسه شکار بردم بیابون،قفل کرده.
فقط چندتا بیا میومده.
۱۳۹۰/۰۸/۲۱، ۰۱:۲۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 48
سپاس‌ها: 655
1270 سپاس گرفته‌شده در 355 ارسال
ارسال: #23
حتما یک مشکلی پیش اومده که قفل کرده
منظور آقای theanimal سهره پای توریه

سهره پا توری رو بالهاشو میچینن و بعضیا میبندن یا کف تور ول میکنند
به خاطر اینکه زیاد گرفته میشه و نمیتونه پرواز کنه خیلی رام میشه
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۸/۲۱، ۰۱:۲۸ ب.ظ، توسط esfahan-canary.)
۱۳۹۰/۰۸/۲۱، ۰۱:۲۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 134
95 سپاس گرفته‌شده در 44 ارسال
ارسال: #24
(۱۳۹۰/۰۸/۲۱، ۰۱:۲۸ ب.ظ)esfahan-canary نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
حتما یک مشکلی پیش اومده که قفل کرده
منظور آقای theanimal سهره پای توریه

سهره پا توری رو بالهاشو میچینن و بعضیا میبندن یا کف تور ول میکنند
به خاطر اینکه زیاد گرفته میشه و نمیتونه پرواز کنه خیلی رام میشه
راستش نمیدونم چرا قفل کرد.
منطقه ما سهره ای که دهن یاد گرفته و قصد دارن مستش کنن رو پای تو نمیبندن.معمولا یا از سهره ماده استفاده میکنن و یا از سهره پاییزه(باغی،وحشی)
ولی در عوض یه سهره مست رو سرتور میزارن.
۱۳۹۰/۰۸/۲۱، ۰۱:۴۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: fazlog
**
کاربر افتخاری

لیسانس
اعتبار: 13
سپاس‌ها: 164
1049 سپاس گرفته‌شده در 275 ارسال
ارسال: #25
(۱۳۹۰/۰۸/۲۱، ۰۱:۲۴ ب.ظ)toghi almasi نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۰/۰۸/۲۱، ۰۱:۱۸ ب.ظ)khalili نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
قبول ندارم،چون من سهره مست(نه خیلی مست که بچسبه به قفس)رو واسه شکار بردم بیابون،قفل کرده.
فقط چندتا بیا میومده.
با سلام
دوست عزیز شما درست میگین سهره ای برای تور مناسب هست که تجربه چندین بار پای تور رفتن و داشته باشه به نظرمن سهرتونو خوب بگردونید و اونو یه جای بزارید تا سهره دیگه ای نبینه تا خوب دهنش بلند بشه و هر چند وقت یکبار هم اون مست گیری بده ودر کنار سهره ای دیگه قرار بده تا برا هم دیگر بیا بگشن وچر چر کنند به پرندتون از لحاظ غذایی خوب برسید ان شا اله تا عید یه سهره مست وپرو خواهید داشت البته یه نکته رو فراموش نکن که پرو شدن وحریص شدن سهره بستگی به ذات اونم داره وهر سهره ای که شما میخواهید پرو باشه این امکان پذیر نیست اگر سهره یه کم نشون بده که حریصه با اینکارها میتونی اونو پرو هم بار بیاری دیدن این فیلم هم خالی از لطف نیست.موفق باشید.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
۱۳۹۰/۰۸/۲۱، ۰۱:۴۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: esfahan-canary ، toghi almasi ، عشق سهره ، jooje
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 650
552 سپاس گرفته‌شده در 249 ارسال
ارسال: #26
درود
منظور بنده سهره ای نبود که داخل تور میبندیم!
منظور بنده سهره هایی بود که کنار تور تو قفس هستند.
اگه شما سهره مستتون رو داخل تور ببندید نه تنها قفل میکنه بلکه آسیب هم مبینه!شما درست میفرمایید سهره ماده رو داخل تور میبندند.
اما نظر بنده سهره های جوان برای تور مناسبتر هستند.
۱۳۹۰/۰۸/۲۱، ۰۹:۲۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: toghi almasi
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 107
سپاس‌ها: 548
5294 سپاس گرفته‌شده در 1082 ارسال
ارسال: #27
سهره ها عادات متفاوتی دارند و نمی توان یک قاعده کلی را برای همه به کار برد ولی به طور کلی اگر می خواهید سهره شما مست بشود حتماً باید یک دوره تولک موفق و کامل را پشت سر بگذارد و بعد از پایان این دوره معمولاً شروع به خواندن به صورت ریز و درشت می کند . اینجاست که نباید عجله کنید و سهره را به حال خود بگذارید تا حداقل چهار دانگ بشود . حالا می توانید در داخل منزل جای سهره را برای ساعاتی عوض کنید و گاهگاهی که هوا مناسب است سهره را بیرون بگذارید و پس از چند روز سهره را به منزل دوستان یا جایی که سهره های غریبه وجود دارند ببرید به طوری که سهره شما آنها را نبیند ولی صدای آنها را بشنود . (سهره را کنار سهره مست دیگر قرار ندهید) چندبار که این کار را انجام دادید و احساس کردید سهره شما کاملاً مست شده است در این موقع می توانید هر چند روز یکبار قفس یک سهره که مست نیست را با دست گرفته و به قفس سهره تان به طور متناوب نزدیک و دور کنید . (البته افراط نکنید)
۱۳۹۰/۰۸/۲۱، ۱۰:۲۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 0
14 سپاس گرفته‌شده در 2 ارسال
ارسال: #28
چيكار كنم
سلام من چند ساله سهره دارم .جوجه سهره هام و سهرهاي كه تولك رفتن خوب رنگ مي كنند وخوب پر ميارند .ولي وقتي كه مي خواند مست بشن افسوردگي ميگيرند وبي حال ميشن اگه ميشه يه راهنماي كنيد چون ديگه از دستشون خسته شدم ممنون ميشماگه جواب بديد
۱۳۹۰/۱۰/۲۰، ۰۶:۴۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 510
424 سپاس گرفته‌شده در 184 ارسال
ارسال: #29
RE: چيكار كنم
(۱۳۹۰/۱۰/۲۰، ۰۶:۴۸ ب.ظ)t999 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام من چند ساله سهره دارم .جوجه سهره هام و سهرهاي كه تولك رفتن خوب رنگ مي كنند وخوب پر ميارند .ولي وقتي كه مي خواند مست بشن افسوردگي ميگيرند وبي حال ميشن اگه ميشه يه راهنماي كنيد چون ديگه از دستشون خسته شدم ممنون ميشماگه جواب بديد

سلام

چند دلیل ممکنه داشته باشه

1) جای سهره خوب نباشه یعنی تو اتاقی باشن که نور خودشید نتابه
2) سهره رو باید یه میخ کنی واسه در امدن از تو لک
3) اب تنی واسشون بزاری و حمام افتاب
4) تغذیه سهره خیلی مهمه شاهدونه جز غذای اصلی باید باشه در کنارش هفت تخم بده بهشون دادن کاهو .سیب . هویچ. سبزیجات . شلغم و... مهمه
5) سهره واسه زود در امدن از تو لک بهتر هم رو نبینن از هم جداشون کن جوری که صدای هم رو بشنون

اینکارا رو رعایت کنی زودتر از تو لک در میان موفق باشی
۱۳۹۰/۱۰/۲۰، ۰۹:۰۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سیدمحمد شریفی
**
کاربر افتخاری

کارشناسی
اعتبار: 26
سپاس‌ها: 422
1632 سپاس گرفته‌شده در 273 ارسال
ارسال: #30
با سلام
اگر دنبال یک سهره رام و بخون هستی سعی کن یه جوجه سهره خوب بخری و یکسال باید صبر کنی تا حیوان به عمل بیاد یعنی اول دوران جوجگی را سر کنه و بالغ بشه و با سهره اوستا یا نوار آواز یا سی دی آواز یاد بگیره و بعد ازش لذت ببری
در دوران جوجگی از قفس کوچک استفاده کن و قفس در یک جایی که رفت و آمد هست قرار داده بشه
در ضمن با گذشت زمان وقتی آب و دون حیوون رو عوض میکنی باهات ارتباط برقرار میکنه و میشناستت..قیس میکشه و دم تکون میده
خلاصه رنج بسیار می باید کشید.":basa (135):"
۱۳۹۰/۱۰/۲۱، ۰۲:۱۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: yashar_lotfi

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان