زمان کنونی: ۱۴۰۲/۱۲/۲۹، ۰۹:۱۵ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

مست شدن سهره

*
کاربر انجمن

ليسانس
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 238
96 سپاس گرفته‌شده در 49 ارسال
ارسال: #1
مستی سهره
سلام به همگی من تاره به جمع شما پیوستم و از این بابت خیلی خوشحالم.
یه سئوال داشتم. من یه سهره مست دارم که نوکش هم کاملا سفید شده بود. چون ماده آماده نداشتم جفتش نزدم حالا که ماده آماده شده می بینم که روی نوک سهرم کمی سیاه شده. از دوستانی که تجربه دارن می خوام راهنماییم کنند که چکار منم به قولی مستی سهرم نپره و بتونم جفتش بزنم. ممنون.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۸۹/۱۲/۱۷، ۰۷:۲۳ ب.ظ، توسط omid jalilian.)
۱۳۸۹/۱۲/۱۷، ۰۷:۱۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
صفحه 4 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 0
4 سپاس گرفته‌شده در 2 ارسال
ارسال: #31
RE: چطوری میشه سهره رو مست و پر رو کرد؟
فقط به ذات سيره بستگي داره
۱۳۹۰/۱۰/۲۴، ۰۷:۴۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
پژوهشگر انجمن

.....
اعتبار: 28
سپاس‌ها: 561
2114 سپاس گرفته‌شده در 439 ارسال
ارسال: #32
سلام به همه ای اساتیتدر مورد سوال عزیزمون بنظر بنده در 2 حالت میشه اول پرنده رو یه میخ کنی تا شب عید وفقط روزهایی که هوا خوب بود وسط روز ببرش بیرون توی آفتاب یکی دوساعت ودو باره سرجای قبلی بزاریش شب عید به بعد یواش یواش بیاریش بیرون یه روکش بکش رو قفس وبگردونش وفقط وقتی مثل پارک یا جایی که میشه به میخ بزنید روکش رو بردارید.ودوباره تامنزل روکش وبکشید رو قفس این روکش رو من بخاطر این میگم که توی جابجای استرس داره پرنده خصوصا تو گشتهای اولیه وروکش آرامش میده به پرنده ودر مقابل سر وصدای پرنده های که توی خیابان ودر مغازه ها هستند رو می شنوه تحریک میشه و شروع میکنه به خوندن وجواب دادن . تا اردیبهشت ماه هفته ای دو الا سه بار دو ،سه ساعت این روش رو انجام بدید یک یا دو روز در میان هم شب ظرف آبتنی رو تو قفس پرنده بزار تا صبح اول وقت سهره از خواب بیدار میشه دوست داره آبتنی کنه و بعد ظرف از جلوش بردارید انشاء الله اگه مشکلی پیش نیاد تا آون موقع شرور شده ومست خونی میکنه یه راه دوم هم هست که با قطره( کانتو)طبق دستور پرنده تون رو مست کنید که معلوم عوارضی داشته باشه یانه من شخصا تجربه نکردم ولی شنیدم و که جواب داده با تشکر
۱۳۹۰/۱۰/۲۷، ۱۱:۴۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: toghi almasi ، سیدمحمد شریفی
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 64
110 سپاس گرفته‌شده در 33 ارسال
ارسال: #33
جوجهای که رنگ کامل اورده ولی کم خونن
با سالام خدمت اساتید محترم من 3تا جوجه سهره امسال دارم که هر 3خیلی خوب رنگ اوردن هر 3نر تو خونه نگهداری میکنم وقتی که تو خونه تک میکنم فقط سردهن پاک میزنن ولی در طول روزکامل نمخونن خواستم اگه میشه بگید چکار کنم که دهن کامل بزنن
۱۳۹۰/۱۰/۳۰، ۱۰:۱۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر افتخاری

فوق لیسانس
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 686
1311 سپاس گرفته‌شده در 496 ارسال
ارسال: #34
RE: جوجهای که رنگ کامل اورده ولی کم خونن
(۱۳۹۰/۱۰/۳۰، ۱۰:۱۶ ب.ظ)@EBI@ نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سالام خدمت اساتید محترم من 3تا جوجه سهره امسال دارم که هر 3خیلی خوب رنگ اوردن هر 3نر تو خونه نگهداری میکنم وقتی که تو خونه تک میکنم فقط سردهن پاک میزنن ولی در طول روزکامل نمخونن خواستم اگه میشه بگید چکار کنم که دهن کامل بزنن

یکم حوصله و صبر هم داشته باشید بد نیست دوست من.سهره به محض خال زذن که بالغ نمیشه که بخواد دهن کامل بیاد.درسته که خالش تکمیله اما فغلا بالغ و مست نمیشه.معمولا جوحه سهره ها بعد از خال زدن باید باد بهار بهشون بخوره و وسطای اردیبهشت مست میشن و کامل دهن میان و معلوم میشه چی یاد گرفتن.هیچ جوجه سهره ای الان دهن کامل نمیاد.و اگه الان سر دهن میاد پس مشگلی نداره و خوب پیش رفته و الان اوج یادگیری سهرتونه.ساعت آموزش رو بیشتر کنید
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۱/۰۱، ۱۱:۳۸ ب.ظ، توسط fazlog.)
۱۳۹۰/۱۱/۰۱، ۱۱:۳۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمد جلالی ، yashar_lotfi ، Arjon
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 64
110 سپاس گرفته‌شده در 33 ارسال
ارسال: #35
جناب fazlog ایراد نداره جوجه های که رنگ اوردن واسه دهن گرفتن همو ببینن؟در ضمن شما میگید باید باد بهار بخورن تا مست بشن مگه تو خونه باد بهار میاد منظورتونو اگه میشه بهتر بگید
۱۳۹۰/۱۱/۰۲، ۰۱:۵۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر افتخاری

فوق لیسانس
ارسال: #36
(۱۳۹۰/۱۱/۰۲، ۰۱:۵۸ ق.ظ)@EBI@ نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
جناب fazlog ایراد نداره جوجه های که رنگ اوردن واسه دهن گرفتن همو ببینن؟در ضمن شما میگید باید باد بهار بخورن تا مست بشن مگه تو خونه باد بهار میاد منظورتونو اگه میشه بهتر بگید

اگر فاصلشون زیاد باشه(بیشتر از 3 متر)اشکال نداره ولی در کل اگه همو نبینن و فقط صدای همو بشنوند خیلی بهتره.سعی کن صدای همو از دور بشنوند.اینجوری با بالاترین تن صدا همو صدا میزنن و بهتر و زودتر مست میشن....منظورم از باد بهار اینه بهار برسه و شما یادتون باشه که سهره مثل قناری نیست که فقط تو خونه نگهش داری ..چند ساعتی تو روز بیرون ببر سهره هاتو..هم آفتاب بخورند هم اینکه سهره بیرون و تو فضای باز بیشتر میخونه و زودتر مست میشه...بعضی از دوستان که حوصله و وقتشون بیشتره سهره رو به طبیعت میبرند که مست تر و سر حال تر شه
۱۳۹۰/۱۱/۰۲، ۱۱:۴۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: yashar_lotfi ، محمد جلالی
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 1
26 سپاس گرفته‌شده در 13 ارسال
ارسال: #37
سلام . من دو تا سهره نر دارم و انها را در گلخانه ازاد کردم می خواستم بدونم پیش هم که هستن مست میشن یا باید هم دیگرو نبینن و جدا باشن ؟
۱۳۹۰/۱۱/۱۶، ۰۹:۱۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر افتخاری

فوق لیسانس
ارسال: #38
(۱۳۹۰/۱۱/۱۶، ۰۹:۱۵ ب.ظ)123456 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام . من دو تا سهره نر دارم و انها را در گلخانه ازاد کردم می خواستم بدونم پیش هم که هستن مست میشن یا باید هم دیگرو نبینن و جدا باشن ؟

مست میشن اما دیرتر و اگه همو نبینن زودتر مست میشن
۱۳۹۰/۱۱/۱۶، ۱۱:۲۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 17
6 سپاس گرفته‌شده در 5 ارسال
ارسال: #39
سوال در مورد چرخاندن سهره؟
با سلام
میخواستم از دوستان بپرسم ایا چرخوندن و بیرون بردن سهره باعث مستیش میشه؟چه ساعتی ببرمش بهتره؟و چه مدت؟و اینکه باید تو حین مسیر روی قفسو بپوشونم یا نه؟
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۶/۲۲، ۱۱:۳۵ ب.ظ، توسط سیدطاها اصفیاء.)
۱۳۹۰/۱۱/۲۷، ۱۲:۲۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
کاربر افتخاری

لیسانس
اعتبار: 13
سپاس‌ها: 164
1049 سپاس گرفته‌شده در 275 ارسال
ارسال: #40
RE: سوال در مورد چرخواندن سهره؟
(۱۳۹۰/۱۱/۲۷، ۱۲:۲۰ ق.ظ)عزت نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
میخواستم از دوستان بپرسم ایا چرخوندن و بیرون بردن سهره باعث مستیش میشه؟چه ساعتی ببرمش بهتره؟و چه مدت؟و اینکه باید تو حین مسیر روی قفسو بپوشونم یا نه؟
با سلام
دوست عزیز چرخوندن به این معنی نیست که شما هر روز تو یه ساعت معین پرندتون از خونه ببرید بیرون واونو تو مسیر تودست بگیرید.منظور از چرخوندن اینه که شما هفته ای یکبار یا دوبار پرنده را ازمحیط نگهداری خارج کنید و به یجای شلوغ( از لحاظ پرنده )ببرید البته باید هوا مناسب باشه مثلا یه روز بارونی یا یه روزی که باد به شدت می وزه نباشه یه محلی مثل بازار هفتگی پرنده فروشها یا یه پارک یا توی یه باغ حتی اگراین امکانات هم نبود نزدیکی های غروب پرندتو ببر بالای پشت بام ودر بلند ترین نقطه قرارش بده یه جای کم خطر این کارها باعث مست شدن وبلند آواز خوندن پرنده میشه.
موفق باشید
۱۳۹۰/۱۱/۲۷، ۱۱:۴۹ ق.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان