زمان کنونی: ۱۴۰۲/۱۲/۲۹، ۰۲:۳۶ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

مست شدن سهره

*
کاربر انجمن

ليسانس
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 238
96 سپاس گرفته‌شده در 49 ارسال
ارسال: #1
مستی سهره
سلام به همگی من تاره به جمع شما پیوستم و از این بابت خیلی خوشحالم.
یه سئوال داشتم. من یه سهره مست دارم که نوکش هم کاملا سفید شده بود. چون ماده آماده نداشتم جفتش نزدم حالا که ماده آماده شده می بینم که روی نوک سهرم کمی سیاه شده. از دوستانی که تجربه دارن می خوام راهنماییم کنند که چکار منم به قولی مستی سهرم نپره و بتونم جفتش بزنم. ممنون.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۸۹/۱۲/۱۷، ۰۷:۲۳ ب.ظ، توسط omid jalilian.)
۱۳۸۹/۱۲/۱۷، ۰۷:۱۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
صفحه 5 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 1
26 سپاس گرفته‌شده در 13 ارسال
ارسال: #41
RE: چطوری میشه سهره رو مست و پر رو کرد؟
سلام . سهره من زیز خونی میکنه و نوکش داره کم کم سفید میشه علاوه بر گردش راهکار دیگری برای زود تر مست شدن هست ؟
با تشکر از شما .
۱۳۹۰/۱۱/۲۷، ۰۲:۰۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر افتخاری

فوق لیسانس
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 686
1311 سپاس گرفته‌شده در 496 ارسال
ارسال: #42
(۱۳۹۰/۱۱/۲۷، ۰۲:۰۰ ب.ظ)123456 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام . سهره من زیز خونی میکنه و نوکش داره کم کم سفید میشه علاوه بر گردش راهکار دیگری برای زود تر مست شدن هست ؟
با تشکر از شما .

وقتی سهرت داره رو میاد و مست میشه بهتره شرایط محیط و تغذیشو اصلا تغییر ندی تا کاملا مست شه و همون تغذیرو که تا حالا دادی تکرار کن و اصلا عوضش نکن
۱۳۹۰/۱۱/۲۸، ۱۰:۲۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

ارسال: #43
سلام . به نظر شما سهره ای که تازه می خواهد مست بشود چه خصوصیاتی دارد؟
با تشکر از شما .
۱۳۹۰/۱۱/۳۰، ۰۵:۵۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر افتخاری

فوق لیسانس
ارسال: #44
(۱۳۹۰/۱۱/۳۰، ۰۵:۵۹ ب.ظ)123456 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام . به نظر شما سهره ای که تازه می خواهد مست بشود چه خصوصیاتی دارد؟
با تشکر از شما .
بهترین و بارزترین نشانه خوندن زیاد و قرص هست...تحرک بیشتر...سفیدتر شدن نوک و پاها نسبت به قبل..شفاف و خوشرنگ و صاف و مرتب شدن پرها...تحریک شدن و نشون دادن حساسیت زیاد به صدای سهرهای دیگه و .....
۱۳۹۰/۱۲/۰۷، ۱۲:۰۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 64
110 سپاس گرفته‌شده در 33 ارسال
ارسال: #45
(۱۳۹۰/۱۱/۰۲، ۱۱:۴۸ ق.ظ)fazlog نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۰/۱۱/۰۲، ۰۱:۵۸ ق.ظ)@EBI@ نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
جناب fazlog ایراد نداره جوجه های که رنگ اوردن واسه دهن گرفتن همو ببینن؟در ضمن شما میگید باید باد بهار بخورن تا مست بشن مگه تو خونه باد بهار میاد منظورتونو اگه میشه بهتر بگید

اگر فاصلشون زیاد باشه(بیشتر از 3 متر)اشکال نداره ولی در کل اگه همو نبینن و فقط صدای همو بشنوند خیلی بهتره.سعی کن صدای همو از دور بشنوند.اینجوری با بالاترین تن صدا همو صدا میزنن و بهتر و زودتر مست میشن....منظورم از باد بهار اینه بهار برسه و شما یادتون باشه که سهره مثل قناری نیست که فقط تو خونه نگهش داری ..چند ساعتی تو روز بیرون ببر سهره هاتو..هم آفتاب بخورند هم اینکه سهره بیرون و تو فضای باز بیشتر میخونه و زودتر مست میشه...بعضی از دوستان که حوصله و وقتشون بیشتره سهره رو به طبیعت میبرند که مست تر و سر حال تر شه
با سلام اقا fazgolشما که گفتید سهرهاتو گاه و گداری ببر بیرون تا افتاب بخورن من بردم اما هر 3تاشون با اینکه تو خونه خیلی خوشرنگ بودن و داشتن کم کم مست میشدن رفتن تو لک و حسابی حالم گرفته شد ممنون از راهنمایتون!!!!!!
۱۳۹۰/۱۲/۰۷، ۱۲:۲۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر افتخاری

فوق لیسانس
ارسال: #46
(۱۳۹۰/۱۲/۰۷، ۱۲:۲۴ ق.ظ)@EBI@ نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۰/۱۱/۰۲، ۱۱:۴۸ ق.ظ)fazlog نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۰/۱۱/۰۲، ۰۱:۵۸ ق.ظ)@EBI@ نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
جناب fazlog ایراد نداره جوجه های که رنگ اوردن واسه دهن گرفتن همو ببینن؟در ضمن شما میگید باید باد بهار بخورن تا مست بشن مگه تو خونه باد بهار میاد منظورتونو اگه میشه بهتر بگید

اگر فاصلشون زیاد باشه(بیشتر از 3 متر)اشکال نداره ولی در کل اگه همو نبینن و فقط صدای همو بشنوند خیلی بهتره.سعی کن صدای همو از دور بشنوند.اینجوری با بالاترین تن صدا همو صدا میزنن و بهتر و زودتر مست میشن....منظورم از باد بهار اینه بهار برسه و شما یادتون باشه که سهره مثل قناری نیست که فقط تو خونه نگهش داری ..چند ساعتی تو روز بیرون ببر سهره هاتو..هم آفتاب بخورند هم اینکه سهره بیرون و تو فضای باز بیشتر میخونه و زودتر مست میشه...بعضی از دوستان که حوصله و وقتشون بیشتره سهره رو به طبیعت میبرند که مست تر و سر حال تر شه
با سلام اقا fazgolشما که گفتید سهرهاتو گاه و گداری ببر بیرون تا افتاب بخورن من بردم اما هر 3تاشون با اینکه تو خونه خیلی خوشرنگ بودن و داشتن کم کم مست میشدن رفتن تو لک و حسابی حالم گرفته شد ممنون از راهنمایتون!!!!!!
متاسفم از این اتفاق...اما زمان بیرون بردن هم مهمه و توی همه تایپیکهای مربوطه یه اشاره شده که سهره خیلی دو هوا نشه...مثلا روز خیلی سرد نباید بیرون ببرید..و بیرون بردن باید تو روز گرم و جلوی نور آفتاب باشه...اونم 8/10 روز یک بار(به مدت یک ساعت)نه که همش سهره رو بیرون ببری و تو بیاری...اینجوری مشخصه که تو لک میره...به هر حال من متاسفم...و فکر میکردم اینقدر اطلاعات رو خودتون داشته باشین که سهره رو همش دو هوا نکنید...من که سهره جفت قناریمو هفته ای یکی ذو بار و وقتی هوا گرمتره بیرون میارم تا هم آفتاب بخوره هم آب تنی کنه...مشگلی هم نداره و مسته مسته......باز هم میگم متاسفم
۱۳۹۰/۱۲/۰۷، ۱۲:۴۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: yashar_lotfi ، mohammad20101368 ، عمادذر
*
کاربر انجمن

ارسال: #47
سلام . من سهره هامو هر روز برای گردش و هوا خوری بیرون می برم و از نظر تغذیه هم بهشون می رسم و صبح ها هم اب تنی میدم اما هنوز مست نشده کاری هست که انجام بدم ؟
۱۳۹۰/۱۲/۱۹، ۰۹:۲۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 11
سپاس‌ها: 304
1394 سپاس گرفته‌شده در 420 ارسال
ارسال: #48
(۱۳۹۰/۱۲/۱۹، ۰۹:۲۴ ب.ظ)123456 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام . من سهره هامو هر روز برای گردش و هوا خوری بیرون می برم و از نظر تغذیه هم بهشون می رسم و صبح ها هم اب تنی میدم اما هنوز مست نشده کاری هست که انجام بدم ؟
بستگی به ذات خود پرنده هم داره یه پرنده بد با هر چی تغذیه و اب و هوا خوب درست نمیشه یه پرنده خوب هم بدون اینچیزا خوبه

من چند هفته پیش واسه اولین بار تو عمرم یه سهره خریدم وحشی وحشی ولی بین بقیه پرنده ها خوشرنگتر و سرحالتر بود
با اینکه از اون موقع تا حالا اصلا کاری به کارش ندارم فقط سه بار ظرف شاهدونش و پر کردم یه روز تو حیاطه یه روز تو گلخونه یه تو اتاق یه بار رو زمین یا به بالا
با این همه بی محلی ولی خداییش خیلی میخونه یعنی وسط هال جلو چندتا ادم صب تا شب میخونه واسش سوت میزنم جوابمو میده
۱۳۹۰/۱۲/۱۹، ۰۹:۵۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 34
40 سپاس گرفته‌شده در 10 ارسال
ارسال: #49
با سلام

اساتید محترم ی سوال داشتم ...صدای ضبط شدی که باید برای سهره بزارم برای بخشش برای سهره هام زمانه خاصی داره؟
مثلا:روزی چند دقیقه؟ساعت؟ یا اصلان هر روز یا چند روز...!!!؟با تشکر
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۲/۱۹، ۱۱:۴۵ ب.ظ، توسط محمد سکل.)
۱۳۹۰/۱۲/۱۹، ۱۱:۴۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 4
15 سپاس گرفته‌شده در 6 ارسال
ارسال: #50
مست شدن سهره
با عرض سلام/اگر سهره داخل خونه باشه مست ميشه يا بايد حتما بيرون ببرمش وگشت بزنه؟؟با تشكر
۱۳۹۱/۰۱/۱۷، ۱۰:۱۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hamed MB

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان