زمان کنونی: ۱۴۰۲/۱۲/۲۹، ۱۰:۳۰ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

مست شدن سهره

*
کاربر انجمن

ليسانس
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 238
96 سپاس گرفته‌شده در 49 ارسال
ارسال: #1
مستی سهره
سلام به همگی من تاره به جمع شما پیوستم و از این بابت خیلی خوشحالم.
یه سئوال داشتم. من یه سهره مست دارم که نوکش هم کاملا سفید شده بود. چون ماده آماده نداشتم جفتش نزدم حالا که ماده آماده شده می بینم که روی نوک سهرم کمی سیاه شده. از دوستانی که تجربه دارن می خوام راهنماییم کنند که چکار منم به قولی مستی سهرم نپره و بتونم جفتش بزنم. ممنون.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۸۹/۱۲/۱۷، ۰۷:۲۳ ب.ظ، توسط omid jalilian.)
۱۳۸۹/۱۲/۱۷، ۰۷:۱۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
صفحه 7 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 2476
574 سپاس گرفته‌شده در 146 ارسال
ارسال: #61
RE: مست شدن سهره
با سلام چون سهره پرنده خون گرمیه میزان حرارت بدنش با دانه های گرم مثل شاهدانه وکنجد و همچنین کتان متغیره پس در کنار این دانه ها هفته ای سه بار باید از تخم کاهو استفاده کرد تخم کاسنی رو توصیه نمیکنم چون خیلی سرد و ملین هستش اگر هم استفاده شد به میزان خیلی کم استفاده از شاهدانه خالی باعث چربی گرفتن سهره میشه که اصلا خوب نیست.موفق باشید
۱۳۹۱/۰۱/۲۵، ۰۷:۴۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: ميلاد اسعدي
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 64
110 سپاس گرفته‌شده در 33 ارسال
ارسال: #62
RE: چطوری میشه سهره رو مست و پر رو کرد؟
با سلام خدمت دوستانی که تو کار پرورش سهره هستن من چندتا سهره دارم که جوجه پارسالن الان خیلی خوب و سرحال هستن واسه اینکه مست بشن هر کاری که دوستان پیشنهاد دادن انجام دادن از گردش بردن و صحرا بردن و ابتنی افتاب هر کاری که بوده ار لحاظ تغذیه ولی با تمام اینکارا نمیدونم چرا ر و نمیان و مست نمیشن دیگه نمیدونم باید چکار کنم می خواستم اگه کسی پیشنهاد موثری داره ممنون میشم که از تجربیاتتون استفاده کنم
۱۳۹۱/۰۳/۲۶، ۱۲:۴۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 69
75 سپاس گرفته‌شده در 19 ارسال
ارسال: #63
RE: چطوری میشه سهره رو مست و پر رو کرد؟
سلام خدمت همه دوستان
یعنی چه سهره رو به گردش میبرن؟مگه احتیاجه به این کار؟حتما باید سهره رو بیرون زد؟توخونه نمیشه؟
راستش سهره من 1/5ساله تو قفسه باید اینکارو بکنم؟
سوال دیگم راجبه بزرگ کردن قفس سهرمه میخام بندازمش تو جفت خان میشه؟با توجه ب اینکه کاملا رام هستا
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۳/۲۶، ۱۱:۵۳ ق.ظ، توسط hamid67.)
۱۳۹۱/۰۳/۲۶، ۱۱:۵۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #64
سلام.طریقه مست کردن سهره:سهره وقتی از لک بیرون میاد و تخت میکنه کم کم شروع به ریز خونی میکنه در این زمان نباید جای سهره رو تغییر داد باید اون رو یه میخ کرد دونه هم فقط شاهدونه داد تا حداقل چهار دانگ پر کنه وقتی که احساس کردیم خوندنش از حالت ریز خونی خارج شده داره تقریبا بلند میخونه باید حداقل هفته ای دو تا سه بار اونو بیرون برده و بگردونیم جاهایی مثل باغ پارک کوه یا حتی روی پشت بام یا روی درخت توی حیاط.هفته ای دو تا سه بار هم آب بازی بدیمش بعضی از دوستان فکر میکنن همون لیوانی که توی قفس هست براش کافیه ولی این اشتباه.اگه قفسش بزرگه براش وان میذاریم اگه قفسش کوچیکه یه سینی آب میکنیم قفسش رو میذاریم توش که کامل آب بازی کنه.دونه هم فقط شاهدونه هفته ای یکی دوبار تخم کاهو و کاسنی توی انگشتی بهش میدیم.هفته ای دو یه بار هم سبزیجاتی مثل کاهو اسفناج سیب براش میذاریم.نکته ای که باید بهش توجه کرد عادات پرنده ماست هر شرایطی که بهش جواب داده و اونو بالا آورده رو نباید تغییر داد.به طور خلاصه برا مست کردن سهره باید اونو گردوند آب بازی داد و شرایط رو براش ثابت نگه داشت.موفق باشید
۱۳۹۱/۰۵/۲۶، ۰۴:۴۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

.
اعتبار: 3
سپاس‌ها: 49
135 سپاس گرفته‌شده در 35 ارسال
ارسال: #65
سلام اگه ميخواي سهرت مست بشه بيشترين چيزي كه ميتونه سهرتو مست كنه جاي مناسبه ، سهره تو بذار يه جاي شلوغ و ميخشو بزن بالا كه تو استرس نباشه و آب هم بذار شنا كنه جاشم روشن باشه فقط بهش شادونه بده اگه پراشو تخت كرده باشه حتمآ مست ميشه.
۱۳۹۱/۰۹/۱۶، ۰۴:۲۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: uosef ، ehsanalikhani
**
پژوهشگر انجمن

.....
اعتبار: 28
سپاس‌ها: 561
2114 سپاس گرفته‌شده در 439 ارسال
ارسال: #66
با سلام خدمت دوستان برای مست کردن سهره بنده وخیلی از دوستان معتقد بر این هستیم که اول سهره باید سرمای زمستان رو ببینه تا تو فصل بهار مست بشه یعنی فصل تولید مثل رو گم نکنه وهمین طور گرما رو دوم بعد از دوران لک همونجور که پوریان هم گفتن باید روی همون میخ باشه تا دمه قرص چشمی بخوام بگم سیاهی روی نوک رو چهار قسمت کنید وقتی 1 قسمت از اون ماند وبقیه سفید شد اون وقت میتونید گشت ببرید ولی باید روی همون میخی که بوده باشه تا سیاه مست بشه دون زیاد تاثیری تو مستی پرنده نداره و به نظر من اتفاقا نباید به جز شاهدانه چیزه دیگه ای داد چون باعث جواب معکوس میشه دونهای خنک رو وقتی که هوا گرم شده ومیخواید بیشتر مست بمونه وطولانی تر بشه خیلی کم در هفته اون هم تخم کاهو باید داد باز به عادت پرنده وپرورش دهنده هم بستگی داره این نظر شخصی بنده هست در حال حاظر .موفق باشید
۱۳۹۱/۱۰/۰۵، ۱۲:۳۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
کاربر افتخاری

فوق لیسانس
سپاس‌ها: 686
1311 سپاس گرفته‌شده در 496 ارسال
ارسال: #67
(۱۳۹۱/۰۱/۲۰، ۰۳:۱۲ ب.ظ)meysams65 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوست عزیز
من پیشنهاد میدم که برای آب خوری از ظرف مخصوص خودش استفاده کنی و برای آب تنی از وان
لیوان وسیله خطرناکی یکی از سهره های من تو این لیوانها خفه شد به نظرم پرنده واسه آب تنی ازش استفاده کرده بود و چون لبه استکان خیس بوده پرنده لیز خورده و با کله افتاده بود توش و دیگه نتونسته ازش در بیاد

اگه آب استکان آبتنی سهره خیلی کم باشه ،سهره خیلی سعی میکنه که به آب برسه و سرشو تا ته توی استکان میکنه و بعد نمیتونه در بیاد.واسه همین هیچ وقت نذارید آب توی استکان از نصف کمتر بشه.واسه اطمینان بعضی از سهره بازها اگه دیده باشین یه سنگ کوچیک و تمیز رو ته استکان سهره میندازن که سهره سنگ رو ببینه و سرشو بیش از حد داخل استکان نکنه.
۱۳۹۱/۱۰/۰۶، ۱۲:۲۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
**
پژوهشگر انجمن

.....
اعتبار: 28
سپاس‌ها: 561
2114 سپاس گرفته‌شده در 439 ارسال
ارسال: #68
با سلام خدمت دوستان وفازلوگ عزیز خیلی خوشحالم از حضوردوباره شما تو انجمن بنظر بنده حقیر استکان برای سهره های تازه گیر شده بیشتر کار آیی داره تا بتونن به راحتی آب رو پیدا کنن وبعد از اون زیبایی قفس پرنده من به شخصه از جا آبی قناری استفاده میکنم از قفسهای غلامی که کفه ابتنی دار هستند استفاده میکنم این جوری هم سهره برنامه آبتنی ثابت داره هم وقتی آبتنی میکنه تمام پرهاش خیس میشه وتو شادابیش وسلامت پرها تاثییر زیادی داره وهم نظافت رعایت میشه چون آبی که توش آبتنی کنه پرنده فکر نمیکنم برای نوشیدن مناسب باشه وباعث بیماری میشه یه مورد دیگه که برای خودم پیش آمده اگه قفس از بالای میخ خدایی نکرده بی افته استکان براثر شکستگی امکان مرگ پرنده رو بیشتر میکنه (یکی از سهره های خیلی عالی خودم بر اثر افتادن قفس وشکستگی استکان سر حیون بیچاره رو قطع کرد )باز هر جور که مختارید موفق باشید.
۱۳۹۱/۱۰/۰۶، ۱۱:۵۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: fazlog ، عمادذر ، hamed MB ، uosef
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 133
93 سپاس گرفته‌شده در 42 ارسال
ارسال: #69
مستی سهره
ایا بستن سهره در پارچه صحیح است اینو برام توضیح بدین منظورم بیرون نبینه
ممنونتونم
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۰/۰۹، ۱۰:۳۱ ب.ظ، توسط hamed_30421.)
۱۳۹۱/۱۰/۰۹، ۱۰:۳۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohamad.falahati
کاربر افتخاری

فوق لیسانس
سپاس‌ها: 686
1311 سپاس گرفته‌شده در 496 ارسال
ارسال: #70
ممنون از شما دوست عزیز.البته من هم از استکان استفاده میکنم هم آبخوری قناری.کار از محکم کاری عیب نمیکنه.فرمایش شما درسته.اگه قیمت و عکس قفسی هم که گفتین به من بدین ممنون میشم.
۱۳۹۱/۱۰/۱۰، ۰۲:۱۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان