زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۱، ۰۳:۳۲ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

مست شدن سهره

*
کاربر انجمن

ليسانس
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 238
96 سپاس گرفته‌شده در 49 ارسال
ارسال: #1
مستی سهره
سلام به همگی من تاره به جمع شما پیوستم و از این بابت خیلی خوشحالم.
یه سئوال داشتم. من یه سهره مست دارم که نوکش هم کاملا سفید شده بود. چون ماده آماده نداشتم جفتش نزدم حالا که ماده آماده شده می بینم که روی نوک سهرم کمی سیاه شده. از دوستانی که تجربه دارن می خوام راهنماییم کنند که چکار منم به قولی مستی سهرم نپره و بتونم جفتش بزنم. ممنون.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۸۹/۱۲/۱۷، ۰۷:۲۳ ب.ظ، توسط omid jalilian.)
۱۳۸۹/۱۲/۱۷، ۰۷:۱۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
صفحه 8 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
کاربر افتخاری

فوق لیسانس
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 686
1311 سپاس گرفته‌شده در 496 ارسال
ارسال: #71
RE: مستی سهره
بستن سهره در پارچه به چه منظور دوست من؟؟اگه برای لک دادن اجباری باشه خوبه و میشه این کار روکرد
۱۳۹۱/۱۰/۱۰، ۰۲:۳۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 133
93 سپاس گرفته‌شده در 42 ارسال
ارسال: #72
منظورم اینه که اکثرا دیدم سهره که مست شده رو میپیچن دور یه دستمال ..نمیذارن بیرون ببینه ...آخه منم سهره رو به مستیه این کارو بکنم؟؟؟ سهره خزان نمیره؟؟
۱۳۹۱/۱۰/۱۰، ۱۰:۱۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
پژوهشگر انجمن

.....
اعتبار: 28
سپاس‌ها: 561
2114 سپاس گرفته‌شده در 439 ارسال
ارسال: #73
سلام خدمت شما عزیز جان کسی برای مستی سهره رو تو دستمال نمیکنه اون کسانی رو که دیدید سهره رو زیر روکش میبرن بیرون واون زیر پرنده داره میخونه اونا پرندشون رو مست کردن وبرای این که پرندی دیگه ای رو نبینه چون از مستیش کم میشه این کار رو انجام میدن دوم بعضی سهره ها کمی ترسو هستند موقع گشت خودشون رو به این طرف اون طرف میزنن مخصوصا در حال حرکت گشتهای اول که میبری وامکان تیزه انداختن هم هست بر اثر ترس یا اضطرابی که داره برای همین زیر روکش میبرن گشت وقتی توپارک یا جای خاص خودشون برسن از زیر روکش در میارن میزنن رو میخ تا بخونه ویه حسن دیگه هم اینه زیر روکش پرنده به هر صدایی جواب میده ودریدگی میکنه ولی به هیچ عنوان برای مست کردن زیر روکش نکنید چون حتما خالی میکنه .موفق باشید
۱۳۹۱/۱۰/۱۰، ۱۰:۳۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
**
پژوهشگر انجمن

.....
اعتبار: 28
سپاس‌ها: 561
2114 سپاس گرفته‌شده در 439 ارسال
ارسال: #74
RE: مست شدن سهره
با عرض سلام خدمت فازلوگ عزیز قیمتش رو بنده از خود سازندش تو تهران خیابان نیک نام چند روز پیش خریداری کردم 22 هزار تومان بود در حال حاظریه عکس ویه فیلم براتون میگذارم هم برای شما ودوستانی که تا به حال از این نوع قفس ندیده اند بنظر من بهترین قفس برای هم قناری .سهره وسهره قناری است ودر سایزهای مختلف حتی از نوع جوجه پرون هم داره این قفسی که سهره داره آبتنی میکنه مخصوص سهره قناری هست که بنده سهره انداختم داخلش این پرنده جوجه ی امسال هست از اول همه ی جوجه هام رو عادت میدم به این نوع آبتنی وخیلی هم جواب میده با تشکر. موفق باشید امری بود در خدمت هستم

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۰/۱۴، ۰۹:۴۷ ب.ظ، توسط محمد جلالی.)
۱۳۹۱/۱۰/۱۰، ۱۰:۴۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
کاربر افتخاری

فوق لیسانس
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 686
1311 سپاس گرفته‌شده در 496 ارسال
ارسال: #75
بعضی هم میزارن که سهره یا جوجه سهره نخونه و فقط گوش بده و آواز سهره سر دهن رو یاد بگیره
۱۳۹۱/۱۰/۱۳، ۰۲:۵۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: عمادذر ، Navid_IT ، ehsanalikhani
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 35
17 سپاس گرفته‌شده در 7 ارسال
ارسال: #76
سلام
از اساتید یک سوالدارم و اون اینکه من سهره هام رو دم مغازه نگه میدارم یعنی از جوجگی و بعد دوران لک رو همونجا میگذرونن بعد از اینکه این دوران رو سپری میکنن و برایه مست شدن میرن و باید تک میخ باشن میخوام بدونم که میتونم صبحها و بعد از ظهرها بزارمشون بیرون یا نباید اینکار رو انجام بدم.منظور اینه که ایا اینکار منافاتی با تک میخ بودن داره یا نه.یا بهتره تا نزدیکیهایه مستی تکونشون ندم و بعد ببرم بیرون البته این رو بگم من برایه اب بازی و افتاب گرفتن مجبورم ببرمشون بیرون چون تو مفازه نور و جایه مناسب برایه اب بازی ندارن.
۱۳۹۱/۱۰/۲۱، ۱۱:۵۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: ehsanalikhani
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
سپاس‌ها: 16
30 سپاس گرفته‌شده در 12 ارسال
ارسال: #77
سلام و با عرض پوزش از اساتید
اول این که وقتی سهرت رو میخوای آب تنی بدی باید دما هوا رو ببری بالا چون سهرت ممکنه سرما بخوره ولی برای آفتاب گرفتن مشکل نداره بزاری بیرون نکته بعدی برای مست شدن سهره باید سهره رو به کردش بورد نه اینکه تک میخ بکنی
۱۳۹۱/۱۰/۲۱، ۰۲:۵۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

DiplomaAbove
اعتبار: 64
سپاس‌ها: 967
5513 سپاس گرفته‌شده در 908 ارسال
ارسال: #78
سلام
دوست عزیز وقتی سیاهی نوک سهرهء شما به یک سوم کاهش پیدا کرد اون زمان هستش که باید سهرهتون رو برای گردش ببرید بیرون که دریده بشه....من کلا سهره هام بیرون هستن توی زمستون و تابستون (البته زیاد در مسیر باد نیستن) و برای آبتی دادنشون همونجائی که هستن کاسه یا استکان میذارم و توی این چندین سال هم پیش نیومده که بخوان سرما بخورن.
۱۳۹۱/۱۰/۲۱، ۰۸:۱۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: uosef ، محمدمهدی ، سی مرغ
*
کاربر انجمن

کارشناس ارشد
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 396
340 سپاس گرفته‌شده در 117 ارسال
ارسال: #79
(۱۳۹۱/۰۱/۲۰، ۰۳:۱۲ ب.ظ)meysams65 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوست عزیز
من پیشنهاد میدم که برای آب خوری از ظرف مخصوص خودش استفاده کنی و برای آب تنی از وان
لیوان وسیله خطرناکی یکی از سهره های من تو این لیوانها خفه شد به نظرم پرنده واسه آب تنی ازش استفاده کرده بود و چون لبه استکان خیس بوده پرنده لیز خورده و با کله افتاده بود توش و دیگه نتونسته ازش در بیاد

اگر سهره تون حادثه ناگواری براش پیش اومد خودتون اقدام نکنید اول به اتش نشانی زنگ بزنید :basa (135): { شوخی }

من یک سری از دوستان رو دیدم که حتی توی هوای گرم سهره شونو تو حیاط تک میخ می کنن
و ندیدم مشکل خاصی براشون پیش بیات فقط نباید در معرض باد باشه ... و افتاب مستقیم هم باعث اسیب ذیذنشون میشه
ویک نفرو هم دیدم توی گنجه کبوتر تعدادی 50 عدد سهره رو نیگه داری می کرد
و مشکل خاصی عنوان نکرد از این نمونه نگهداریشون
بازم دوستان با تجربه تر باید نظر دهند.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۰/۲۳، ۰۶:۴۳ ب.ظ، توسط علی کلاهی.)
۱۳۹۱/۱۰/۲۲، ۰۹:۴۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 35
17 سپاس گرفته‌شده در 7 ارسال
ارسال: #80
سلام .دوستان عزیز خواهشا اول سوال مورد نظر رو مطالعه کنن و بعد جواب بدن.چون این جور سوالها موردی هستن ونه کلی.
باسپاس از همه اونهایی که زحمت کشیدن و حداقل یه جوابی دادن.اساتید قدیمیتر که انگار دیگه افتخار همراهی رو نمیدن.
۱۳۹۱/۱۰/۲۳، ۱۱:۵۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان